• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Zwolnienie w ciąży - raz 100% a innym razem 80%

• 02.03.12, 07:35
    Dziewczyki drogie, ma problem i myślę, ze ematki szybciej podpowiedzą niż na "prawo i pieniądze" otóż...
    Od września jestem na zwolnieniu (ciąża zagrożona), co miesiąc zawsze regularnie mam przelew na konto i jest to średnia z 12 mcy poprzedzających zwolnienie.
    Ostatnio długo nie odbierałam Rmua i pasków z pracy, więc się trochę nazbierało. Wczoraj koleżanka mi je przywiozła i co widzę - XII, I - płatne 100%, natomiast II,III - 80%
    Czy ktoś sie orientuje o co chodzi? Zwolnienie mam zawsze z kodem B...
    Nie bardzo się w tym orientuję i nie wiem, "z czym to ugryźć", będę wdzięczna za sugestie.
    Edytor zaawansowany
    • 02.03.12, 07:40
      Ciąża zagrożona? Z innego wątku wynika, że lekarz na wizycie Ci powiedział, że wszystko ok tylko Ty panikujesz.
      Z jakiego więc powodu ciąża zagrożona?
      Zagrożona chodzeniem do pracy? Oj, ja też rozumiem stan zagrożenia pracą smile
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/m0j6g77auwky2qcy.png
      • 02.03.12, 07:45
        No popatrz...za mało wiesz...detektywie od siedmiu boleści...
    • 02.03.12, 07:54
      powinno być płacone 100%. myślę że zadzwoń do zakładu pracy i to wyjaśnij.
      • 02.03.12, 07:55
        a kwota jaką dostałaś to faktycznei 80% pensji???
        • 02.03.12, 08:04
          mk271...na samym dole paska jest zawsze napisane tak: choroba od...do (czas zwolnienia), dni tyle i tyle, 100% ( a teraz 80%), dniówka:...(dniówka zawsze taka sama), kwota:..., wypłacone przez zus

--
          http://www.suwaczki.com/tickers/34bwxzkrkdwkguoa.png
      • 02.03.12, 07:57
        Powinno być płacone (inna sprawa, że niestety nie ma tego w prawie) najwyżej 50% pensji.
        Dlaczego? Dobrze życzę wbrew pozorom ciężarnym smile A dzięki takiemu prawu (gdyby obowiązywało) wzrósłby znacząco w Polsce odsetek zdrowych ciężarnych smile
        --
        http://www.suwaczki.com/tickers/m0j6g77auwky2qcy.png
        • 02.03.12, 11:54
          L4 powyżej 35 dni wypłaca ZUS, stąd takie dziwne zapisy na pasku, na konto na pewno masz 100% przelewane
          • 07.03.12, 20:30
            U mnie najpierw było o 200 zł więcej, a potem (już zwolnienie zwykłe) zabierano mi 200 zł od mojej normalnej pensji. Też nie kumam najlepiej przejść się do księgowości tam wytłumaczą
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.