Dodaj do ulubionych

Kodeks Postepow. Administracyjnego - PRACA!

09.06.17, 22:57
Błagam, oświećcie mnie!
Idę na rozmowę o pracę, to już 3 etap rekrutacji i będę pytana ze znajomości KPA.
Praca przy dotacjach unijnych na rolnictwo, stanowisko: inspektor.
KPA to niezła cegła - czy muszę przyswoić całość??? Czy może są ważniejsze rozdziały???
Nigdy nikt nie pytał mnie z KPA i to będzie moja pierwsza praca tego typu...
Pomóżcie...

---
Edytor zaawansowany
  • jadena 09.06.17, 23:37
    Jeżeli to praca w "największej agencji płatniczej" to kpa jest podstawą i trzeba poczytac. Egzamin wewnętrzny dla już zatrudnionych jest dośc szczegółowy, ale raczej prosty. Dział I cały ogarnąc, z działu II ominąc metryki, protokoły i adnotacje, oględnie udostępnianie i dowody. Ugody sobie daruj. Dział III i IV też. Resztę trzeba przyswoic (może bez udziału prasy). Zwykle pytania z kpa mają związek z późniejszymi obowiązkami. Jak wydawanie decyzji to z tego działu + doręczenia, odwołania, zależnośc organów, terminy, uchylanie, stwierdzanie nieważności decyzji itd.
  • moni_kaw 10.06.17, 09:10
    Kpa to cegła? Coś mieszasz i to nieźle, to najmniejszy kodeks zaraz po krio
  • panterarei 10.06.17, 09:16
    Kpa to żadna cegła. Postępowanie sobie powtórz, przyczyny nieważności i wznowienie. Najprostszy kodeks

--
    "Natenczas onegdaj azaliż plwasz waść do strawy pozostawionej w holu?"
  • basiastel 10.06.17, 09:40
    Żeby poznać KPA, potrzeba się z nim wnikliwie zapoznać, bo dla osób nie mających z nim wcześniej kontaktów może być na początku mało zrozumiały. Na pewno nie da się tego zrobić w 2 dni.
    Myślę, że musisz wiedzieć coś na temat formy prawnej zajęcia stanowiska w sprawie. Ważna jest wiedza o terminach, bo te są zawite. Znajomość trybów odwoławczych.
    Pewnie bardzo szczegółowej wiedzy wymagać nie będą, ale ogólnej orientacji.
  • olga_jaga 10.06.17, 10:15
    Od 1 czerwca dużo się zmieniło w kpa, więc musisz znać przepisy postępowania sprzed nowelizacji i po. Zwróć uwagę na nowe terminy, kwestię ponagleń, zasady odwołania od decyzji.
  • muchy_w_nosie 10.06.17, 10:51
    Nie przesadzajmy ze zmianami ledwie kilka artykułów uległo zmianie i kilka doszło min. medjacje. Nie wi czym oni ludzi straszą, bo po szkoleniu kilku godzinnym wszyscy stwierdziliśmy że te 2-strony zmian to szczegółowo można omówić w 2h.
  • nastjaa 10.06.17, 10:53
    W sumie to ważna informacja dla założycielki wątku, bo może dostać pytanie o nowelizację - kiedy weszła i czego dotyczyły zmiany (ogólne oczywiście).
  • nastjaa 10.06.17, 10:34
    Kpa nie jest cegłą - przeczytaj całość podkreślając to o czym piszą dziewczyny. A potem podkreślenia jeszcze milion razy. Tak często jest na rozmowach do budżetówki, że trzeba umieć na start więcej niz potem będzie Ci potrzebne. W kazdym razie KPA to taka biblia urzędnika. Mialabyś się zajmować PROW 14-20? Pytam z ciekawości, bo ja właśnie odchodzę z tego po 9 latach pracy smile
  • emonik 10.06.17, 17:42
    Tak, dokładnie PROW 14-20. Nie wymagają doświadczenia w tej branży. Jedynie KPA i znajomość Wspólnej Polityki Rolnej. Reszta będzie na szkoleniach, ale na rozmowę z komisją trzeba się trochę obyć z tematem. Dla mnie to temat-widmo.
    Wiem, że po szkoleniu będzie ok, o ile w ogóle dostanę tę pracę. Szybko się uczę, po latach bycia szefem samej siebie mam ochotę na pracę na stanowisku państwowym. Zobaczę czy to dla mnie...
    A KPA jest dla mnie stekiem nudnych informacji... niestety... aż mi się trudno na to przestawić...

--
    ---
  • nastjaa 10.06.17, 18:19
    A co jest w obowiązkach? Jak coś to mogę pomoc jeżeli masz pomoc techniczną. Startujesz do instytucji wdrażającej, zarządzającej czy płatniczej?
    U nas na rozmowach sa głównie pytania o prow, z kpa - jedno-dwa krótkie pytanka. Z głupich pytań - zdarza sie, ze nie pytają o treść np. ustawy tylko z którego jest dnia.

Ja właśnie się wypaliłam po 9 latach (w sumie w budżetówce pracowałam 14 lat). Zmęczyła mnie polityka, ciągłe dokładanie obowiązków za tą samą kasę, podwyżki i awanse dla znajomków i tych co są w partii.
  • sundry 10.06.17, 10:44
    Kpa to wcale nie jest cegła, to najkrótszy kodeks smile poradzisz sobie smile bardziej bym się martwila tymi unijnymi dotacjami, nie wymagają znajomości innych przepisów?

--
    "Kiedy Puchacz i Kicia wyruszyli w rejs życia|W zgrabnej łódce groszkowozielonej|Wzięli z sobą parówki,duży zapas gotówki|I słój miodu z nalepką The Honey". (Edward Lear)
    http://img1.jurko.net/avatar_1410.gif
  • muchy_w_nosie 10.06.17, 10:46
    KPA jest krótkie. Od 1-czerwca 2017 nastąpiły zmiany w tekście.
  • klubgogo 10.06.17, 21:37
    Kpa to cienizna. Ale ważne są zasady ogólne, terminy, odwołania i zmiany od 1 czerwca, bo o to na pewno Cie zapytają.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka