Dodaj do ulubionych

Płatny wychowawczy a nowa praca

10.10.05, 11:53
Witamsmile
Mam takie pytankosmile
Moja siostra jest na płatnym wychowawczym (chyba do czerwca 2006), jest
samotną matką.
Jej pracodawcą jest TESCO.Gdynia.
Czy można zrezygnować z płatnego wychowawczego i nie zwalniając się (z
TESCO), ZATRUDNIĆ SIĘ NA 1/2 etatu gdzie indziej?
Ona znalazła pracę w szkole dla dzieci upośledzonych.
Będzie pracowała po 4 godziny dziennie , bez sobót i niedziel.
Ja będę zajmowała się jej synkiem Fabiankiem(więc nie pójdzie on do żłobka).
Z GÓRY DZIĘKUJĘ smile
Renata mama Maciusia 15.04.1999, Dominiki 9.09.2003, Mikołajka 10.03.2005
Edytor zaawansowany
  • anies75 10.10.05, 12:09
    urlop wychowawczy ma udzielony przez pracodawce celem sprawowoania osobistej
    opieki nad dzieckiem
    jak zaczyna pracować na 1/2 etetu to siłą rzeczy nie sprawuje tej osobistej
    opieki
    pracodawca ma prawo ją wezwać do parcy z tego urlopu, jak dowie się że ona juz
    nie sprawuje osobistej opieki nad dzieckiem na które udzielił jej urlopu
    --
    Aga
  • natkare 10.10.05, 13:57
    No tak ale przeciez doba trwa 24 godziny , a ona bedzie pracowała 4 .
    Zostaje jeszcze 20.
  • anies75 10.10.05, 14:13
    no takie prawo

    dziecka nie mozna tez posłac do złobka np. na 2 godziny lub mniej bo to tez juz
    zaprzestanie sprawowania osobistej opieki
    --
    Aga
  • anies75 10.10.05, 14:17
    Art. 1862 [Praca zarobkowa w trakcie urlopu]

    § 1. W czasie urlopu wychowawczego pracownik ma prawo podjąć pracę zarobkową u
    dotychczasowego lub innego pracodawcy albo inną działalność, a także naukę lub
    szkolenie, jeżeli nie wyłącza to możliwości sprawowania osobistej opieki nad
    dzieckiem.

    § 2. W razie ustalenia, że pracownik trwale zaprzestał sprawowania osobistej
    opieki nad dzieckiem, pracodawca wzywa pracownika do stawienia się do pracy w
    terminie przez siebie wskazanym, nie później jednak niż w ciągu 30 dni od dnia
    powzięcia takiej wiadomości i nie wcześniej niż po upływie 3 dni od dnia
    wezwania.

    § 3. Przepis § 2 stosuje się także w razie stwierdzenia przez pracodawcę, że z
    urlopu wychowawczego korzystają w tym samym czasie oboje rodzice lub
    opiekunowie dziecka; nie dotyczy to przypadku określonego w art. 186 § 3.


    czyli moze pracowac w domu


    --
    Aga
  • anies75 10.10.05, 14:18
    w wymieniona przez Ciebie praca jest poza miejscem przebywania dziecka czyli
    wyłącza to możliwość sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem.


    Aga
  • natkare 10.10.05, 15:33
    Dziekuje bardzo.
    A urlop bezpłatny?
    Czy jak by pierwszy jej pracodawca sie zgodził to coś by jej dało?
  • anies75 10.10.05, 15:36
    wiesz jest opcja że pracodawca nie dowie sie ze ta praca na poł etetu koliduje
    z sprawowaniem osobistej opieki
    zalezy jaka umowe bedzie miała podpisaną z nowym pracodawcą - moze z niej
    wynikac np ze pracuje z domu lub zabiera dziecię ze sobą

    --
    Aga
  • anies75 10.10.05, 15:39
    tzn, z umowy nie wynika czy bierze czy nie bierze dziecka ze sobą

    ale to praca w szkole (i to nie takiej zwyczajnej) wiec roznie mozna uzgodnić z
    pracodawcą

    --
    Aga
  • natkare 10.10.05, 15:34
    DZIEKUJE BARDZO.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka