Celeston - sterydy na szybszy...

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Orientujecie się może jak szybko takie sterydy zaczynają działać? Od podania 2
    dawek Celestonu (pierwsza i za 24 godz druga) po ilu dniach dziecko jest już
    bardziej przystosowane do przyjścia na świat?
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/c6x6lbetv2ealzw7.png
    • 13.07.10, 09:59 Odpowiedz
      Ja też mam pytanko dotyczące tych sterydów, wczoraj jeden z lekarzy
      zasugerował,zebym je dostała, natomiast mój prowadzący jest
      przeciwnego zdania. Mam mięśniaka, który niestety rosnie szybko i
      dlatego jest zagrożenie wcześniejszym porodem. Czy orientujecie sie
      jakie są konsekwencje podania takiego leku dla dziecka i matki
      (oprócz oczywiście szybszego rozwoju płuc u dziecka), w którym
      tygodniu się go podaje, itd.
      poz.
      • 13.07.10, 10:16 Odpowiedz
        Moj lekarz powiedzial ze nie ma to konsekwencji dla dziecka poprostu
        daje wieksze szanse ze pluca zadzialaja jak dziecko przyjdzie na
        swiat wczesniej a jezeli w terminie to nic sie nie stanie. Np w
        ciazach mnogich kiedy czesto kończą sie one duzo przed terminem
        standardem jest podanie sterydow.
    • 13.07.10, 10:14 Odpowiedz
      Ja dostalam steryd na rozwoj płuc w 28 tyg. ale nie Celeston tylko
      cos na D... nie pamietam mam w karcie ciazy zapisane dwie dawki w
      odstepie 24 godzin. Lekarz powiedzial ze steryd dziala po
      mniejwiecej tygodniu.
      • 13.07.10, 10:39 Odpowiedz
        Ja dostałam dwie dawki Deamethasone w odstępie 12 godz w 30 tyg. Sterydy podaję
        się do końca 34 tyg, nie ma skutków ubocznych dla matki, a u dziecka sterydy
        przyspieszaja rozwój płuc i zmniejszają ryzyko wystąpienia wylewów do mózgu,
        jeśli dziecko urodzi się przedwcześnie. Działanie sterydów zależy od rodzaju,
        które dostałaś (są Dexamethasone i Betamethasone) zazwyczaj ich pełne działanie
        odnotowuje sie po 72 godz. od podania.- informacje od mojej ginekolog, mam
        nadzieje że sie przydadza smile
        --
        http://www.suwaczki.com/tickers/8une43r87x5iods4.png
        • 13.07.10, 12:53 Odpowiedz
          Dzięki za odpowiedzi smile

domini32, sterydy podaje się od 24 tc jeśli istnieje ryzyko
          przedwczesnego porodu. Jeśli poród jednak nie nastąpi, a ciąża się utrzymuje to
          podobno jeszcze ok. 34 tc powtarza się podanie sterydów. Ja miałam w pierwszej
          ciąży w 27 tyg podany Celeston w 2 dawkach co 24 godz. Donosiłam jednak do 38
          tc. W obecnej ciąży dostałam Celeston kilka dni temu w 25 tc. Ale zapomniałam
          dopytać o szybkość działania, stąd ten temat smile Dla dziecka ma to duże
          znaczenie, gdyż może uratować życie. Dla matki jest to działanie, które
          nazwałabym obojętnym, nie ma większego wpływu na organizm kobiety.
          Kasialip5 dobrze nam to wyjaśniła smile
          --
          • 13.07.10, 17:26 Odpowiedz
            Dzięki za odpowiedzi, tak jak pisałam u mnie tez jest ryzyko
            przedwczesnego porodu na skutek duzego mięśniaka, natomiast mój
            lekarz prowadzący powiedział,że sa skutki uboczne tego leku, nie
            bardzo wiem jakie, bo się niestety nie dopytałam a wizytę mam
            dopiero w sierpniu.Powiedział,że jeśli nastąpią wcześniejsze skurcze
            i trafię do szpitala dopiero wtedy zostaną mi te leki podane.
            Natomiast drugi lekarz zasugerowal ich podanie w 27 tc. Nie bardzo
            wiem którego mam się słuchać. Ponad 10 lat temu urodziłam wczesniaka
            w 31 tc. Cudem go uratowali, miał RDS IV stopnia. Ze swojej strony
            wolę mieć podane te leki, bo zycie dziecka jest najważniejsze, nie
            wiem tylko jakie moga byc skutki uboczne. Z tego co tu piszecie to
            chyba są niewielkie...
            • 13.07.10, 19:20 Odpowiedz
              Jeśli masz zagrożenie przedwczesnym porodem to każdy odpowiedzialny lekarz
              zleciłby Ci podanie sterydów. One naprawdę ratują życie dzieci. Lepiej podać, bo
              nigdy nie wiadomo kiedy może być poród, jeśli jest ryzyko przedwczesnego. Tym
              bardziej, że piszesz, że pierwszy poród nastąpił w 31 tyg to tym bardziej lekarz
              powinien wziąć pod uwagę ryzyko. Na Twoim miejscu posłuchałabym tego drugiego
              lekarza i zdecydowałabym się na te sterydy, byłabym o wiele spokojniejsza o
              życie dziecka (tak jak jestem teraz po podaniu Celestonu). O ryzyku dla matki
              nie słyszałam zupełnie, natomiast jeśli nawet bym o takowym słyszała to dla
              dziecka bez wahania i tak bym się zdecydowała na te sterydy, bo w końcu dziecko
              teraz jest najważniejsze.
              --
              • 14.07.10, 04:41 Odpowiedz
                nie wiem jak to wyglada przy niewielu dawkach, ale jesli ktos na dluzsza mete
                przyjmuje sterydy (np u mnie wielu pacjetow ktorzy leza na OIOMie dostaje je
                przez np tydzien) powinien kontrolowac poziom cukru we krwi bo ten lubi
                wzrosnac... poza tym zwieksza sie ryzyko powaznych infekcji - sterydy (na pewno
                brane przez kilka/kilkanascie dni) utrudniaja zwalczanie roznych chorobsk... ale
                jak najbardziej uwazam za rozsadne przyjmowanie sterydow przy realnym zagrozeniu
                przedwczesnym porodem... tylko sie pilnowac trzeba... smile
                • 14.07.10, 11:25 Odpowiedz
                  go-jab napisała:

> jesli ktos na dluzsza mete przyjmuje sterydy ... np przez tydzien

Sterydy na szybszy rozwój płucek dziecka, przy zagrożeniu przedwczesnym porodem
                  (dostałam zarówno w pierwszej jak i w obecnej ciąży), przyjmuje się tylko w 2
                  dawkach: pierwsza, a za 24 godz druga. Na tym koniec. Ewentualnie z tego co
                  piszą dziewczyny co 12 godz (widocznie zależy to od rodzaju sterydu).
                  --
                  • 14.07.10, 16:07 Odpowiedz
                    hej dziewczyny !

ja również przyjęłam tylko dwie dawki celestonu w 32 tc.

na moje pytanie, czy nie wyrosną mi po nich wąsy, lekarz zaznaczył, że lek ten
                    jest bezpieczny zarówno dla mnie jak i dla dziecka, a te dwie dawki przygotują
                    płucka malucha na wcześniejsze przyjście na świat. i tyle.

• 30.07.10, 15:54 Odpowiedz
                  Czy bralyscie celeston przy realnych objawach przedwczesnego porodu,
                  czy rowniez profilaktycznie? Mam chorobe nerek, ktora moze ale nie
                  musi przyspieszyc porod. Jestem w 27tc, maluch ma sie dobrze, szyjka
                  OK. Sama poprosilam o celeston, wiec dostalam recepte i wykupilam,
                  ale teraz sie zastanawiam, czy lepiej wziac teraz, czy dopiero jak
                  zacznie sie cos dziac. Problem w tym, ze wiekszosc z Was brala ten
                  lek bedac w szpitalu. Podobno celeston moze u malucha powodowac
                  wahania tetna, a u mamy skurcze, stad koniecznosc monitorowania na
                  KTG. Ja mialabym sterydy podane w domu, wiec sie zaczelam
                  zastanawiac. Jak to bylo z Wami?
                  • 31.07.10, 10:28 Odpowiedz
                    Ja dostałam leki profilaktycznie i nie w szpitalu tylko normalnie w przychodni.
                    Jedną dawkę wieczorem, a drugą po 12 godz. Nikt nie robił mi ktg, miałam tylko
                    zalecony odpoczynek po zastrzykach.
                    --
                    http://www.suwaczki.com/tickers/8une43r87x5iods4.png
                    • 31.07.10, 11:29 Odpowiedz
                      W obu ciążach dostałam Celeston przy zagrożeniu porodem (będąc faktycznie wtedy
                      w szpitalu), ale żadnego monitorowania KTG nie miałam. Słyszałam, że KTG
                      wykonuje się dopiero po 30 tc, tak przynajmniej jest w naszym szpitalu, a
                      sterydy podano mi w obu przypadkach ok. 25 tc. Ale czułam się po nich dobrze i
                      ani u mnie ani u Malucha nie zauważyłam żadnych wymienionych przez Ciebie objawów.
                      --
                  • 31.07.10, 15:06 Odpowiedz
                    Mam termin na drugą połowę listopada i wylądowałam w szpitalu w 23tc ze
                    skracającą się szyjką (2cm) i ryzykiem wcześniejszego porodu. Dostałam w sumie 7
                    zastrzyków z Celestone - po jednym rano i wieczorem.

--
                    Mamuśkowe Forumowanie
                    http://tac.families.com/ezb/1211701.png
                  • 01.08.10, 10:30 Odpowiedz
                    Według światowych danych Celeston jest lekiem bezpieczniejszym dla
                    płodu niż osławiony Duphaston (Celeston kategoria C, Duphaston D).
                    Badania wskazują jedynie, że może wywołać u noworodka hipoglikemię
                    (za niski poziom cukru we krwi) i leukocytozę (czyli nadmiar krwinek
                    białych, który może zostać zinterpretowany jako objaw zakażenia).
                    Dane za: www.safefetus.com

--
                    http://www.suwaczki.com/tickers/svchhqvkd3uipu2m.png

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.