• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

czy można rodzic w szkłach kontaktowych? Dodaj do ulubionych

• 23.03.04, 11:38
    nosze na codzien szkła i nie toleruję okularów. nie wiem czy mozna rodzic w
    szkłach czy koniecznie trzeba je zdjąc. boje sie ze nic nie będę widzieć (mam
    duża wadę) i nie zobacze nawet dobrze swojeg dziecka. nie wiem jeszcze czy
    poród naturalny czy cc. bu.....
    Edytor zaawansowany
    • 23.03.04, 12:39
      No właśnie, też chciałabym się dowiedziec... Można czy nie?
      • 23.03.04, 13:03
        najlepiej spytajcie lekarza, choć na logikę wydaje mi się, że raczej
        niekoniecznie - w końcu przed zabiegami każą zdejmować wszystko, biżuterię,
        nawet sztuczną szczękę smile)). Czytałam kiedyś, że należałoby zdejmować soczewki
        przed snem (nie wiem, może macie jakieś inne, długoterminowe, ale tez zdaje się
        zaleca się ich zdejmowanie na noc?). A gdyby np. tfu, tfu, trzeba było
        zastosować pełną narkozę?
    • 23.03.04, 13:09
      hej
      Ja nosze szkła kontaktowe i nie długo będę rodzić. Pytałam ostatnio lekarza czy
      moja wada jest przeciwwskazaniem do porodu naturalnego ale powiedział ze nie,
      bo to nie jest duza wada - mam -4 dioptrie. Pytał tylko czy nosze szkła
      kontaktowe, ale nic nie mówił ze nie mozna ich miec przy porodzie. Zreszta
      gdzies czytałam ze raczej zaleca sie miec szkła podczas porodu, ale najlepiej
      zapytac lekarza. A co do znieczulenia to w 25 tygodniu ciąży miałam zakładany
      szew w znieczuleniu ogólnym i miałam założone szkła i nic sie nie stało ani
      nikt nie kazał mi ich zdejmowac.

Magda i Adrianek ( 34 tydzien)
    • 23.03.04, 23:50
      hejka!ja mam wade na oba oczka -6 dioptrii i przed porodem konsultowałam sie
      oczywiście z moją panią okulistką-okulista musi (zanim podejmie sie decyzje o
      rodzaju porodu) zbadac stan siatkówki!!!U mnie było wszystko ok, więc dostałam
      zielone światło do porodu naturalnego!!Okulistka powiedziała, żebym w trakcie
      porodu nie zdejmowała szkieł bo "prawie ślepa" bedę sie czuła nieswojo...a
      jezeli wypadine nagle decyzja o cc, to jesli lekarz sie zgodzi, tez nie powinno
      sie zdejmowac szkieł, tylko oczy zakleja sie plastrem (po cc, czy porodzie
      naturalnym trudno załozyc spowrotem szkła, bo masz usztywnioną reke przez
      założony wenflon...)trzeba tylko pamietac, zeby w trakcie parcia zamykac oczka-
      wtedy ciśnienie śródgałkowe nie wzrośnie za bardzo i uniknie sie popękania
      naczynek!smile)czyli ja rodziłam (z błogosławieństwm okulisty) naturalnie, w
      szkłach i nie miałam z nimi żadnego problemu w trakcie i po porodzie...Więc
      przede wszystkim musisz koniecznie skonsultować sie z okulistą!!smile))pozdrawiam
      serdecznie!!!
      Komika z Patrycją (ur 27.11.03)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.