• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

klucie w pochwie

• 17.09.10, 20:07
    Dziewczyny,jestem na poczatku 36 tc,od pewnego czasu czuje nieprzyjemne klucie w pochwie,ktore pojawia sie przy chodzeniu oraz takie dziwne napieranie w dole brzucha polaczone z bolesnym uciskiem na pecherz.co to moze byc?skontaktowac sie pilnie z lekarzem?oraz mam jeszce jedno pytanie....co jaki czas powinny odbywac sie wizyty u lekarza od 36 t.c?bo moj lekarz twierdzi ze standartowo co miesiac od poczatku ciazy,o ile nic sie nie dzieje niepokojacego, nie za rzadko?pozdrawiam cieplo.
    Edytor zaawansowany
    • 17.09.10, 20:12
      dodam jeszcze ze zdarza mi sie rowniez pobolewanie brzucha (nie jakos szczegolnie dokuczliwe) podobne jak przy miesiaczce.
      • 17.09.10, 22:39
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • 18.09.10, 09:11
      Jestem w 32 tygodniu i już mi lekarz zapowiedział, że minimum co dwa tygodnie będę go odwiedzać. Kłucie w pochwie uzasadnił tym, że pewnie pupa dziecka napiera na szyjkę macicy - jest mniejsza od główki, więc się lepiej mieści w kanale rodnym. No, ale moje dziecko jest w położeniu miednicowym niezupełnym.
      --
      "Będzie chłopak? Noooo, to pewnie mąż szczęśliwy" (taak, jakby się urodziła dziewczynka, to byśmy ją utopili i próbowali dalej) /by A.Nancy, forum CiP/
    • 18.09.10, 10:02
      Witam, ja też jestem około 36 tyg. Podobne kłucia mam od ok. 2 tyg. Szczególnie gdy siedzę i synek się próbuje ułożycwink, jak również kiedy chodzę. Wizyty mam teraz co 2 tyg. Po kontrloli lekarz nic nie zaniepokoiło, pewnie ma tak kłucwink. A ty na kiedy masz termin?Ja mam na 29 października.
    • 18.09.10, 10:41
      U mnie takie objawy jak masz to są więzadła macicy - mam osłabione po poprzednim porodzie ale już wtedy mnie też pobolewało jak szłam na spacer, dłużej stałam itd. To takie głupie uczucie że kłuje, tak jakby się rozszerza pochwa a poza tym boli tuż pod macicą i brzuszkiem. Dostałam na to luteinę ale lekarka powiedziała, że najważniejsze jest oszczędzać się - tzn, mogę iśc na spacer ale jeżeli wiem, że po 15 minutach mnie boli, to nie łazić dłużej i nie nadwerężać tych więzadeł. U mnie pomogło jak spasowałam trochę i przestałam pchać dziarsko wózek z małym i go wożę do żłobka, robię rzadziej zakupy itd smile Pozdrawiam
    • 19.09.10, 09:51
      od 36 tc to już wizyty powinny być raczej co 2 tygodnie
      a kłucia normalne, mam w każdej ciązy(a to już trzecia), zwłaszcza wieczorem po całym dniu jak się położę i mały fika, to aż mnie podrywa z bólu
      bóle jak na @ tez na tym etapie już nie są niepokojące, to skurcze przepowiadające, znak, że macica szykuje się do porodu

--
      http://www.suwaczki.com/tickers/c55frjjg6cranegy.png
    • 19.09.10, 10:46
      Jeśli cokolwiek cie niepokoi, skontaktuj się z lekarzem. Zbada, sprawdzi, czy to przypadkiem nie zbyt gwałtownie skracająca się szyjka. My tu na forum mamy tylko swoje doświadczenia i troche pobieznej wiedzy z giunekologii i połoznictwa, często suto zakropionej przesądami i ignorancją, bo praktykujących lekarzy raczej tu nie ma.
      Wizyty w szpitalu w ogóle nie sa szczególnie potrzebne, połozna lub lekarz w zwykłej przychodni może zrobić ktg, nie trzeba do tego szpitala.
      Nie pytaj o rady typu : boli. czy iśc do lekarza na forum, bo dostaniesz 100 odpoiedzi, każda inna i niekoniecznie znajdziesz wśród nich mądrą. Watpliwości wyjaśniaj z lekarzem, a forum możemy sobiepogadac o domowych sposobach na zgagę i prasowaniu ciuszków.
      • 19.09.10, 11:03
        titerlitury napisała:
        > Watpliwości wyjaśniaj z lekarzem, a forum możemy sobiepogadac o domowych sposobach > na zgagę i prasowaniu ciuszków.

Zdecydowanie popieram.
        Odnośnie częstotliwości wizyt: miałam co miesiąc badanie do końca ciąży (prawidłowa) i ktg co tydzień (pod koniec). Jak masz jednak jakieś wątpliwości - umawiaj się częściejwink

--
        http://www.suwaczki.com/tickers/zpbnanli3wrbm3fl.png
    • 19.09.10, 11:19
      Cześćsmile Ja jestem na początku 35 tygodnia ciąży i tak samo jak ty od czasu do czasu czuje kucie w pochwie uczucie podobne jakby ktoś mi igły wsadził i wyciągnął z pochwy masz też tak??A potem zaraz chce mi się siku...A tak ogólnie to całe krocze mnie boli ale lekarz powiedział że to macica się rozciąga może Tobie też, Jak Cię to niepokoi to skonsultuj się na pewno coś poradzi i będziesz spokojniejsza ,Ja od początku ciąży mam wizyty co 2 równe tygodnie ale może dlatego że po L-4 muszę chodzić..Pozdrawiam
    • 19.09.10, 14:11
      termin mam na 28.10.Mam tak dokladnie jak Ty,czyli klucie,potem jakies napieranie a nastepnie chce mi sie siusiu strasznie.Skoro Wy tez tak macie to znaczy ze nie odbiegam moimi dolegliwosciami od normy szczegolniesmile a o czestotliwosc wizyt pytalam bo moj "swietny" lekarz widuje kazda pacjetke na tym etapie ciazy co miesiac i zastanawiam sie czy winika to z tego ze pani doktor przyjmuje panstwowo czy po prostu ma taka ideologie.a wydaje mi sie ze na tym etapie ciazy zmiana lekarza nie ma szczegolnego sensu,tym bardziej ze ciaza przebiega prawidlowo.
    • 19.09.10, 14:26
      Ja mam termin na 29.10.2010 no dokładnie mam tak samo jak Ty dobrze że napisałaś o tym w wątku przynajmniej nie jestem sama z tą objawą bo po woli panikowałam.Masz racje jak ciąża przebiega prawidłowo to zmiana lekarza nie jest potrzebna tym bardziej że już dużo do końca nie zostało...
      • 19.09.10, 15:34
        fajnie,ze spotkalam tutaj osobe co ma termin podobnydo mojegosmilezawsze to razniej!ile wazy Twoj Maluszek?chlopiec czy dziewczynka?w ogole to oprocz takich objawow o ktorych pisalam w tym watku mam strasznie duzo dolegliwosci ze tak sie wyraze (zeby dziwnie nie zabrzmialo) psychicznych....ciagle leki o dziecko,o to ze sie urodzi przed czasem (tomoja najwieksza obsesja),zeby bylo wszystko ok,zeby bylo zdrowe,wkrecam sobie jakies dziwne scenaiusze itd.plus dochodzi do tego bezsennosc.ehhh....
    • 19.09.10, 20:48
      Hehe też się ucieszyłam jak przeczytałam że masz termin na 28 październikasmile masz racje zawsze raźniejsmile Mój maluszek ma 2 i pół kilo a twoje maleństwo?? Podobno ma być dziewczynka a u Ciebie?? Ani nie mów bo ja to chyba mam wszystkie objawy ciąży jakie są możliwe...ale wiem że warto to przeżyć,oby się urodziło zdrowe a te obawy psychiczne to też mam , takie myśli mi czasami przychodzą że się np. może owinąć pępowiną albo że nie będzie płakać jak się urodzi , sto myśli na dzień a wszystkie negatywne...to też nie jesteś sama też w nocy spać nie umie bo cały czas niepotrzebnie kombinuje...
    • 19.09.10, 21:06
      u mne tez dziewczynka!!!smilew 33 tyg.wazyla 2300,jak teraz nie mam pojecia ale chyba spora sie urodzi.ja o dziwo poza ta zgaga i bezsennoscia nie mialam i nie mam typowych ciazowych dolegliwosci-nie wiem co to sa mdlosci,ogorki z dzemem itdwinkmasz moze gg?
    • 20.09.10, 12:05
      12246484 to moje ggsmile napiszsmileczęsto na niewidocznym siedze
    • 30.09.10, 13:36
      Witajciesmilea ja jestem w 37tygodniu ciąży i mam dokładnie to samo co wy.I ogólnie często siusiam a w nocy to już wogóle i jakoś spać nie mogę jak zawsze spałam.Termin mam na 18-20pazdziernik trema niesamowita pozdrawiam Wassmile
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.