22.09.10, 09:47
Dziewczyny czy znacie jakieś środki przeczyszczające dla kobiet w ciąży??? czy czopki glicerynowe są skuteczne? i po jakim czasie od "wciśnięcia" zaczynają działać? pozdrawiamsmile
Edytor zaawansowany
  • bbacha 22.09.10, 10:25
    Czopki glicerynowe pomagają, ale nalezy je stosować doraźnie. Jak za długo to jelita sie "rozleniwią". U mnie działaja do ok. pół h. Czasem musiałam zaaplikować dwa, wtedy dopiero "puściło". Mój lekarz zaproponował mi lek o nazwie Duphalac. To syrop z laktulozą, czy jak to sie nazywa, powodujący lekkie przeczyszczenie, ale na efekt trzeba czasem poczekać 2-3 dni.
    A próbowałaś naturalnych sposobów? suszone sliwki, activia, płatki owsiane, u mnie działąja orzezszki ziemne tez. Dużo płynów i najważniejsze - ruch. Grawitacja jest zbawienna. wiem, że im później w ciąży tym trudniej, ale próbuj wszystkiego.
  • gwen_s 22.09.10, 10:28
    ja nic nie brałam na zaparcia...
    piję dużo soku jabłkowego i jeszcze więcej wody, jak tylko przed dwa dni mniej piłam odrazu zaczęły się zaparcia, wróciłam do normy picia i wszystko jest ok...
    Najlepiej zadzwoń do swojego gina niech Ci podpowie.
  • przyszla_mamuska 22.09.10, 11:23
    a ja bardzo dużo piłam i nie pomagało. gdzieś przeczytałam że siemie lniane jest na zaparcia i do tego jest zdrowe. garstka na łyżeczkę i popiłam wodą. nigdy nie miałam nic lepszego na takie dolegliwości!!!!
    pomagało mi tez kiwi - 2 sztuki wieczorem...
    --
    www.suwaczki.com/tickers/3jgx3e3ksyur71xa.png
  • gwen_s 22.09.10, 21:51
    ja w zwyczaju nie miałam dużo picia, ale w ciąży jakoś na początku się przemogłam a potem już "musiałam", był weekend było wesele, poprawiny więc się najadłam a prawie nic nie piłam... to jedyny raz jak miałam zaparcia, dlatego też nie wiele potrzebowałam w "leczeniu"... Ale będę pamiętała o Twoim sposobie na przyszłość smile
  • annajustyna 29.09.10, 09:11
    Siemie to zrodlo estrogenow, nie powinno sie go pic w ciazy.
    --
    Gasofnia
  • luzix 22.09.10, 11:39
    Mnie natychmiast pomogło wypicie łyżki oleju (akurat miałam pod ręką słonecznikowy...). To był jeden jedyny raz gdy zaparcie doprowadziło mnie do płaczu i dopiero ten olej pomógł...
  • onemore-81 22.09.10, 11:32
    Próbowałam wszystkiego .... kefirki , suszone sliwki itd...działały tylko czopki glicerynowe ale niestety potem jest problem, bez czopka ani rusz... ja znalazłam złoty środek dla siebie... piłam codziennie rano na czczo zaparzone zmielone siemię lniane.... może nie jest to środek przeczyszczający ale na pewno regulujący pracę jelit ....
  • przyszla_mamuska 22.09.10, 12:27
    no właśnie powyżej o tym napisałam. w takim razie witaj w klubie wink jedynie ja bym nie tknęła zaparzonego, ale ktoś mi doradził że można łyżeczkę ziarenek popić woda i już. też działało.
    --
    www.suwaczki.com/tickers/3jgx3e3ksyur71xa.png
  • titerlitury 23.09.10, 11:21
    Dieta bogata w błonnik (rezygnujemy z białej bułeczki na rzecz grahamki, lub chleba z ziarna z pełnego przemiału), warzywa, owoce ze skórkami. W pierwszej ciązy jak miałam taki problem sprawdziła się tez babka płesznik (nasionka do kupienia w sklepach zielarskich), nie działa gwałtownie, a reguluje pracę jelit. Trzeba też dużo pić.
  • ewelinka834 23.09.10, 13:31
    na mnie dieta bogata w blonnik nie podzialala, wrecz na odwrot, mialam jeszcze silniejsze zaparcia, czopki tez okazaly sie do niczego, poszlam do lekarza i przepisala mi laktuloze, dopiero po 2 dnia regularnego przyjmowania mnie przeczyscilobig_grin bez zadnych boliwink a jaka ulgabig_grin
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/uwo9krnt9nwvai9z.png

TP 7.12.
  • muszka231 23.09.10, 17:48
    ja polecam espumisan w razie KONIECZNOSCI lub herbatke z rumianku
  • monpaj77 28.09.10, 21:50
    Mi lekarz zalecił przy zaparciach lactulosum.
  • an-nek 29.09.10, 12:38
    U mnie dokładnie tak samo i sprawdziło się w 100%.
  • dele_mele 29.09.10, 07:30
    Wszystkie te sposoby są o.k., ale tak naprawdę to każdy musi wypróbować sam i znaleźć najlepszy dla siebie. Co do naturalnych metod to jest jedna zasada - próbujemy 2 tygodnie. 2 dni otrębów nic nie dadzą, trzeba wytrzymać 2 tygodnie. A to dość długo niestety. Ja ze swoich sposobów polecam łupinę babki jajowatej, np. Ispagul. Smakuje trochę jak krochmal, ale z sokiem jabłkowym jest o.k. Albo jeśli wolisz smaczniejszą (i droższą) wersję to Xenea błonnik. Ma smak jabłkowy. To też łupina babki jajowatej, czyli naturalny błonnik.
  • mama_amelii 29.09.10, 08:00
    W pierwszej ciąży jadłam otręby granulowane(śliwkowe)2 łyżki przed posiłkiem i za bardzo mi nie pomogły.W tej jak zaczęły się zaparcia zaczęłam pić herbatę koperkową(koper włoski) i od razu poczułam ulgęsmile.
    --
    Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,
    nie obleka tego faktu w słowa.
  • marlesek 29.09.10, 14:47
    zetrzyj 2 jablka na tarce ze skorka i dodaj do tego 3 łyzki(duze) płatkow owisianych wymieszaj i poczekaj 10 minut potem zjedz to wieczorem jako juz ostatni posilek, tylko nie licz na natychmiastowe efekty kilka dni tzreba to jesc, a dziala to jak szczotka na jelita. co prawda ja zaprc w ciazy nie mam ale jeszcze przed ciaza takowe cos jadlam i nigdy nie mialam problemow z zaparciami. to stosowałą moja znajoma bedac w ciazy co prawda 7 lat temu ale na nia dzialalo i przez cala ciaze to stosowała.
  • ziutka23 29.09.10, 15:24
    Mi gin odradzał jakiekolwiek leki apteczne - podobno nie są obojętne dla płodu!
  • marirad 25.10.10, 22:26
    czopki glicerynowe to rozwiazanie krótkotrwałe, zdecydowanie polecam to, co zdrowe i naturalnie poprawia perystaltykę jelit: woda i otręby żytnie czy pszenne. Jeśli nie bedą Ci smakować, to dobrze wymieszać z jogurtem lub wsypać do zupki mlecznej z płatkami owsianymi (ja codziennie zjadam talerz takiej mieszanki i zero problemówsmile bardziej ekstremalne rozwiązanie, też zdrowe: woda z kapusty kiszonej - efekt natychmiastowy, bądź w pobliżu toalety, pozdrawiam
  • ffame 25.10.10, 23:22
    Mi czopki nie pomagaly, najpierw pomagaly jablka na czczo, potem sliwki suszone (ale mnie naciagalo po nich) ale najbardziej mi pomoglo picie lnu tez na czczo, tym sie ratowalam do konca ciazy

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.