• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

leczenie zębów w ciązy a znieczulenie

• 07.01.11, 19:38
    Od ktorego tyg ciazy mozna leczyc zeby ze znieczuleniem?U mnie 4tydz ciazy,wiem,ze musze wyleczyc 1-2zeby,ale panicznie sie boje bolu.Ogolnie jestem na bol wytrzymala,ale nie na ten u dentysty.Moja dentystka o tym wie,wiec jak wchodze do gabinetu,odrazu szykuje znieczulenie.Musze sie jej zapytac,ale Wy jak mialyscie?
    Edytor zaawansowany
    • 07.01.11, 20:02
      Ja leczyłam ok 20 tygodnia ze znieczuleniem i nei było problemów, porozmawiaj o tym z lekarzem.
      --
      Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
      Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
      zapraszam na forum Dla starających się
      • 07.01.11, 20:21
        Całą ciążę można, znieczulenie dostajesz specjalne dla kobiet ciężarnych i alergików, tylko rtg się nie robi.
        --
        pomoz-amelce.pl
        • 08.01.11, 10:30
          Powinno sie unikac, ale jak bez znieczulenia nie idzie, to przeciez wyboru nie ma.
          --
          Gasofnia
          • 08.01.11, 12:46
            annajustyna napisała:

> Powinno sie unikac, ale jak bez znieczulenia nie idzie, to przeciez wyboru nie
            > ma.

Dlaczego powinno sie unikac ? Do znieczulen nie uzywa sie tylko jeden substancji czynnej. W czasie ciazy z powodzeniem mozna stosowac znieczulenie. Ktore jest wrecz wskazane, poniewaz lęk przed bolem, moze powodowac skorcze.
            • 08.01.11, 18:36
              Jesli mozna, to lepiej zrezygnowac ze znieczulanie. Ok, mnie to nie dotyczy, bo dentysta mnie nie przeraza (a mialam juz niejedno robione). Nie wiem, jakie jest oficjalne podejscie do reakcji hiterycznej przy malenskim borowaniu, ale np. przy czyszczeniu korzeni (swoja droga - dlaczego nie wyleczyc tego na biezaco, a czekac na ciaze?!) wyjscia nie ma, znieczulenie musi byc.
              --
              Gasofnia
    • 07.01.11, 21:32
      Podobno lepiej znieczulić niż pozwolić aby ciężaróweczka co chwilę wiła się i napinała z bólu, mój ginekolog potwierdził tą tezę. Oczywiście koniecznie powiedz swojemu stomatologowi o ciąży to on podejmie decyzję czy i jak znieczulać. Ja miałam znieczulenie w pierwszych tygodniach ciąży ok 4-5 lekarz był świadomy mojego stanu smile
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3lhb83n9f205q.png
      • 07.01.11, 22:31
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • 08.01.11, 12:48
        Leczyłam zęby ze znieczyleniem od 10 tyg ciąży(dowiedziałam sie o ciąży w 8 tyg).Musisz tylko powiedzieć dentyście jaka jest sytuacja. Nic się nie stanie.
        --
        "Zabijcie wszystkich!
        Bóg rozpozna swoich."
    • 08.01.11, 15:42
      od drugiego trymestru,
      porządny dentysta nie da Ci znieczulenia na początku ciąży.
      --
      http://tinyurl.com/yk8pvuz
      • 08.01.11, 16:17
        tajemniczy_ogrod napisała:

> od drugiego trymestru,
        > porządny dentysta nie da Ci znieczulenia na początku ciąży.

Wiesz,ze dzwoni ale nie wiesz w ktorym kosciele. Do 2 trymestru owszem, dobrze jest sie wstrzymac ale z leczeniem kanalowym i i ekstracja zebow.Z tego samego powodu,dla ktorego nie nalezy tych zabiegow wykonywac w trakcie okresu.
        A co do znieczulenia.... Jakie ma znaczenie trymestr ciazy, przy znieczuleniu,ktore nie zawiera srodka obkurczajacego naczynia ? Porzadny stomatolog, nie bedzie nikogo narazal na niepotrzeby stres. Co wiecej, nie bedzie odwlekal koniecznego leczenia.
        • 08.01.11, 16:58
          napisałam tylko to co powiedział mi dentysta,
          a autorka wątku zrobi to co będzie chciała.

---
          http://tinyurl.com/2vfth6r
          • 08.01.11, 18:37
            Potwierdzam - moj dentysta twierdzi to samo. Znieczulenie tylko w ekstremalnych sytuacjach.
            --
            Gasofnia
            • 08.01.11, 19:56
              annajustyna napisała:

> Potwierdzam - moj dentysta twierdzi to samo. Znieczulenie tylko w ekstremalnych
              > sytuacjach.

Proponuje zaczac chodzic do specjalistow,ktorzy nie boja sie leczenia kobiet w ciazy.Bo wielu sie ma obawy i zwiazku z tym opowiadaja bzdury, ktora jedna powie drugiej ... A obecnym dentystom polecic aktualne standardy dt. znieczulenia kobiet w ciazy.
              Znieczulenie jest bezpieczne na kazdym etapie ciazy. Podaje sie go poprostu bez ,skladnika obkurczajacego naczynia !! Nawet w necie sa publikacje na ten temat.
              • 09.01.11, 19:32
                Dokładnie tak jak napisała aurinko. Mój dentysta też mówił podobnie.
                Nie trzeba się bać znieczulenia.
                --
                "Zabijcie wszystkich!
                Bóg rozpozna swoich."
              • 10.01.11, 08:22
                Mój dentysta też mówi, że można stosować znieczulenie od początku ciąży i można robić również rentgen zębów.
                • 10.01.11, 08:43
                  warto by było sobie pocztac o znieczuleniu, a potem głupoty pleść.
                  pl.wikipedia.org/wiki/Lidokaina
                  --
                  http://images40.fotosik.pl/330/e497683889d43883m.jpg
                  • 10.01.11, 09:45
                    Dajcie spokój, annajustyna jest tu powszechnie znana z fobii i dziwacznych teoryjek,nie ma się co przejmowac.
                    Wg niej kobieta jakis rok przed załodnieniem i podczas ciąży powinna byc zamknięta w szczelnym, hermetycznym pomieszczeniu, być karmiona dożylnie i spać ;D

--
                    http://www.suwaczek.pl/cache/95d91cff27.png
                    • 10.01.11, 21:18
                      Trzeba to zaakceptować jeszcze jakiś czas bo w ciąży fobii też się nie leczy, może bowiem to być szkodliwe dla płodu.
    • 09.01.11, 20:09
      W OBU CIĄŻACH LECZYŁAM ZĘBY, BO NIESTETY MAM SŁABE A CIĄŻA SIEJE SPUSTOSZENIE W MOJEJ JAMIE USTNEJ, W OBU CIĄŻACH STOSOWAŁAM ZNIECZULENIE OD POCZĄTKU CIĄŻY DO KOŃCA - DZIECI MAM ZDROWE, CIĄŻE DONOSZONE.
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/bhywanliqgzmzfae.png
    • 11.01.11, 10:39
      Ja leczyłam zęby w ciąży. jak już wcześniej było pisane, dla kobiet w ciąży jest specjalne znieczulenie. chyba chodzi o to, żeby znieczulenie nie powodowało obkurczenia naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, żeby nie doszło do skurczów. Znieczulenie działa super, nic nie czułam. no i nie ma efektu braku czucia twarzy przez kilka godzin. Dziecko urodziłam zdrowe.

www.mojamama.blogspot.com
      Tekst linka
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.