Dodaj do ulubionych

Sport a wczesna ciąża - proszę o radę!!

19.04.04, 14:39
Hej,
Prowadziałam dotąd raczej aktywny tryb życia, regularnie ćwiczyłam w siłowni
i nie wiem, czy będąc teraz w pierwszych tygodniach ciąży powinnam
zrezygnować z ćwiczeń czy też są one bezpieczne dla maluszka. Co sądzicie na
temat aktywności fizycznej w ciąży? Pozdrowienia dla wszystkich oczekujących!
Edytor zaawansowany
  • melba76 19.04.04, 15:07
    U mnie wszystko ok z ciążą, ale od poczatku lekarka radzi mi ograniczać sporty
    wysiłkowe, namawia za to na basen. Ja chyba darowałabym sobie siłownię - nawet
    po dłuuuuuugim spacerze miałam ból brzuszka...
    --
    Muminumakuka smile
  • nesla 19.04.04, 15:35
    Mialam podobny problem, wszedzie gdzie czytam radza jedno - nie przemeczac sie.
    Wiec jesli sport, to niekoniecznie nalezy go przerywac, ale zdecydowanie
    zmniejszyc tempo, z reszta sama niedlugo zobaczysz ze zaczynasz sie duzo
    szybciej meczyc. Poza tym istnieja cwiczenia, ktore nadwyrezaja macice i
    stwarzaja ryzyko dla rozwoju plodu, dlatego nalezy uwazac. Ale jesli nie ma
    bolow, plamien itd to nie trzeba calkowicie rezygnowac z uprawiania sportu.
    Wstrzymalabym sie z siatkowka, koszykowka, sportami o ryzyku urazowym. Sama
    zrezygnowalam ze spinningu i z aerobicu przerzucilam sie na callanetics,
    zaczelam tez Yoge, ale doprowadza mnie do szalu bo jest w takim zolwim tempie,
    ze po 1,5 godziny cwiczen nadal NIC a NIC nie czuje.. Najlepsze podobno jest
    plywanie.
    Nesla
  • cardamomo 19.04.04, 18:53
    Hej,
    ja gdzies do 5 m-ca ciąży chodziłam na siłownię i basen, a pózniej już tylko na
    basen. W siłowni wzbudzałam sensację, ale naprawdę nie wykonywałam jakichś
    super obciążających ćwiczen - steper, rozciąganie, trochę ćwiczeń na plecy,
    kręgosłup i nogi. Moim zdaniem było warto. Jak czułam się zmęczona, po prostu
    przestawałam ćwiczyć. No i oczywiście obciążenie, jakie sobie dawkowałam było
    dużo mniejsze niż normalnie.
    Moim zdaniem warto ćwiczyć, dopóki organizm na to pozwala, bo później naprawdę
    bardzo tego brakuje.
  • misial1 19.04.04, 22:09
    Wg. wszystkich znanych mi opinii- nie należy ćwiczyć przed ukończeniem 1-wszego
    trymestru ciąży - chyba że ci nie zależy na donoszeniu ciąży.Sama bardzo lubię
    ćwiczenia , ale w momencie zajścia w ciąze wszystkie znające się na tym osoby
    polecały mi gimnastykę dopiero po 12 tyg. ciąży - a ćwiczyłam do 38 tyg. ciąży
    i czułam się doskonale.
  • triss_merigold6 19.04.04, 23:22
    Jestem w 3 miesiącu ciąży. W święta i wczesniej parę razy jeździłam konno,
    rowerem i pływałam. Po koniach (tereny i ujeżdżalnia) nic mi nie było poza
    bólem mięśni ze względu na zimową przerwę. Jestem wysportowana, dość aktywna,
    czuję się dobrze i uważam, że spokojnie można uprawiać taki sport na jaki ma
    się ochotę i wytrzymuje kondycyjnie. Zdrowa ciąża to nie jajko żeby tak od byle
    czego poronić. Pozdrawiam oczekującą, nie daj sobie wmówić, że wysiłek fizyczny
    szkodzi. Jakoś ciężko pracującym fizycznie kobietom w niezachodnich i
    nieeuropejskich krajach nie szkodzi i rodzą całkiem sporo dzieci.
  • cenia5 20.04.04, 08:19
    Ja do 5-go m-ca uprawialam coraz delikatniejszy jogging. Na poczatku robilam
    nawet 5 km dziennie, oczywiscie w rozsadnym tempie. Uwazam, ze jesli ktoras
    przed ciaza uprawiala sport to nie mozna tego przerywac (oczywiscie mowa o nie
    zagrozonej ciazy), bo organizm "bedzie w szoku". Po prostu zmniejszyc tempo ale
    nie przerywac.
  • lipcowka 25.04.04, 11:31
    Wiem ze w klubie Fitness Park na warszawiance sa promowane indywidualne zajecia
    na silowni wlasnie dla kobiet ciezarnych. Instruktorzy sa kompetentni. Ja sama
    korzystam z cwiczen grupowych ale zmam opinie dziewczyn ktore rowniez cwicza na
    silowni i sa zachwycone.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.