Dodaj do ulubionych

test obc glukozą i wyniki

13.01.11, 22:53
Gina mam dopiero we wtorek więc będę się zastanawiac cały weekend - może któraś z was miała podobną sytuację i coś podpowie smile
To 34 tc i wyniki po obc glukoza 75 gram nie są jednoznaczne. Wiem że po godzinie powinno być do 180 (ja mam 171 więc ok) a po 2 godzinach do 140 a ja mam 160. To mam te cukrzyce czy nie?
Zwariowac można....
Edytor zaawansowany
  • magdalena6911 14.01.11, 09:32
    Cukrzyca to nie jedynie podwyższone wyniki poziomu cukru. Owszem Twoje są ciut zbyt wysokie ale nie od razu można postawić diagnozę.
    -- Piszesz,że to 34 tydz ciąży- czy to znaczy, ze wcześniejsze wyniki również były podwyższone? Zazwyczaj to badanie wykonuje się w okolicach 26 tyg, a później to już z indywidualnych wskazań. Jak odpowiesz to pomyślimy dalej-)
    http://www.naobcasach.pl/m.linijka.i.14569.jpg
  • elektra13 14.01.11, 13:05
    Poprzednie wyniki były ok. W poprzedniej ciąży tez były ok i dopiero po 30 tygodniu lekarzowi się nie spodobało że młody trochę za duży i mnie wysłał na badania. No i wyszła cukrzyca. Więc teraz chociaż młody rozmiarem w miare ok to na wszelki wypadek miałam sprawdzić. No i wyszło co wyszło.
    Chyba mi jednak przyjdzie cierpliwie doczekac do wtorkowej wizyty u gina, bo to rzeczywiście nie ma co gdybać jak sie człowiek nie zna.
  • chichicha 16.01.11, 00:30
    Miałam podobnie do Ciebie. W 24 i 28 testy na obciążenie glukozy wyszły mi ok, natomiast ten który robiłam w 32 wyszedł podwyższony. Jestem na diecie i mierzę cukry glukometrem. Póki są w normie nie ma powodów do obaw.
    Proponuję odstawić cukry proste. Jeśli masz glukometr to możesz sobie pomierzyć. Jak pójdziesz na wizytę do swojego gin, to pokażesz zapiski.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka