Dodaj do ulubionych

Test i przeziębienie w pierwszych tygodniach ciąży

23.02.11, 12:18
Dziewczyny, jestem taka podekscytowana! Od dłuższego czasu staramy się z moim partnerem o dziecko. Dziś mam 40 dzien cyklu, miesiączki brak. Wczoraj wieczorem zrobiłam test Quick Vue- wyszły dwie kreseczki,ale ta druga dość słabo widoczna. Powtórzyłam test dziś rano - taka sama sytuacja. Zaczynam się zastanawiać, czy jestem w ciązysmile Piersi mam bardzo nabrzmiałem, sutki otoczone białą obwódką, ktorej wcześniej nie miałam.
Jednak jest coś, co uprzykrza moje myśli. Chodzi o to, że dwa tygodnie temu byłam ostro przeziębiona. Kilka razy zażyłam rozposzczalną Aspirynę firmy Byer, kilka razy także Febrisan i syropki. Jak myślicie, czy to może mieć jakiś wpływ na moje Maleństwo?
Edytor zaawansowany
  • posh_emka 23.02.11, 12:30
    Żadnego.
    --
    Muszę nad nią dopiero pomyśleć smile
  • perd-ido 23.02.11, 12:34
    Kochana nie wpadaj w panike! Na poczatku ciazy (nie wiedzialam o niej) bylam chora i przez tydzien bralam antybiotyki. Z goraczka polecialam za granice w cieplejsze regiony i tam sie wyleczylam, bo pewnie kurowalabym sie dluzejsmile Wplywu na dziecko to nie mialo..
    --
    http://lb1f.lilypie.com/e6YAp1.png
  • nie_zapo_minajka1 23.02.11, 12:43
    Uspokoiłyście mnie trochę. Oczywiście zanim rozpoczęłam wątek na forum, przeszukałam google. A tam nie brakuje wypowiedzi, że stosowanie Aspiryny w pierwszych tygodniach ciąży to starszna rzecz.
    Najchętniej już poleciałabym do lekarzasmile Którego dnia cyklu wybrałyście się na pierwszą wizytę?
  • 1matka-polka 23.02.11, 12:50
    Troll smile
  • nie_zapo_minajka1 23.02.11, 13:05
    Może i wariuję, ale wiesz, tak działa na mnie mieszanka niepokoju i szczęścia!
    Mam nadzieję, że wkrótce okaże się, że mam w sobie Maleństwo i wtedy dopiero będę szalec na forum - nie wiem, jak sobie ze mną poradzicie
  • cheeringup 23.02.11, 13:08
    damy radęwink
    ja robiłam 3 testy i patrzałam pod światło czy na pewno jest kreskawink
    --
    http://lmtf.lilypie.com/Bxh8p1.png
  • 1matka-polka 23.02.11, 12:42
    Taa, ja przed ciążą nie brałam kwasu foliowego, w pierwszych dwóch tygodniach ze dwa razy wypiłam dużą ilość alkoholu, i brałam leki na serce, i oczy zabronione w ciąży, i co ja mam powiedzieć?
    Też się dołowałam ale czytałam, że od zapłodnienia, to jeszcze musi minąć czas, żeby zarodek się zagnieździł i że w tym pierwszym miesiącu to za bardzo wymiany płynów między matką a zarodkiem nie ma a poza tym, jak są poważne uszkodzenia w początkowym okresie, to następuje poronienie. No i wydaję mi się, że trolujesz.
  • cheeringup 23.02.11, 12:54
    też mi się tak wydaje....to ważne zeby od zagnieżdżenia bardzo na siebie uważać. Ale nie popadajmy w paranoję też...wiadomo, lepiej nie chorować, ale pewnych rzeczy czasem przeskoczyć się nie da.
    Co do usg to ja poleciałam od razu jak tylko zrobiłam test (3 dni przed miesiączką), bo byłam stymulowana CLO i wcześniej ciąża biochem. Nic nie było widać, tylko że macica się już przygotowywała. Tydzień później był pęcherzyk, w 6tym tygodniu i 4 dni dzidzia z serduszkiemsmile
    --
    http://lmtf.lilypie.com/Bxh8p1.png
  • 2.niuniadwa 01.04.11, 14:55
    Ja o ciąży dowiedziałam się gdy zachorowałam na grypę.Poszłam do lekarza no i ten przepisał mi antybiotyk,tłumacząc to tym "że nie będzie to miało wpływu na moją kuleczkę".Zalecił też jednak,że jak tylko będę czuła łamanie w kościach,mam sobie rozpuścić pod językiem oscillococcinum,lek bardzo bezpieczny dla kobiet w ciąży i matek karmiących piersią,nie ma w składzie chemii i nie obciąża wątroby
  • go-jab 01.04.11, 19:01
    nie wytrzymam... antybiotyk? na grype?
  • kobietka_29 01.04.11, 15:29
    Gratulacje.
    Nie przejmuj sie lekami. Ja rowniez bylam chora akurat w tym czasie, gdy zaszlam w ciaze. Bralam antybiotyki, pilam syrop na kaszel na bazie alkoholu. Nawet mi do glowy nie przyszlo, ze moglabym byc w ciazy. Potem tez strasznie sie martwilam. Ale lekarka powiedziala mi, ze gdyby cos z ciaza bylo nie tak, to by sie nawet nie zagniezdzila lub zostalaby szybko poroniona. A ja jestem obecnie w 13 tc i dzidzia rozwija sie prawidlowo. Glowa do gory.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka