Ciąża a kawa rozpuszczalna Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Lekarz mi wprawdzie nie zabronił, ale co i raz czytam gdzieś, że lepiej zrezygnować albo zamienić na zbożową (co mnie wcale nie urządza, bo mam niskie ciśnienie).
    Przed ciążą piłam kawę ziarnistą, teraz przerzuciłam się na rozpuszczalną, bo ponoć ma mniej kofeiny... I teraz pytanie jaka ilość będzie odpowiednia?
    Kawa z 1 łyżeczki jest dla mnie straszną lurą i niewiele pomaga sad
    Czy jedna poranna kawa parzona z 2 łyżeczek będzie bezpieczna?
    Ewentualnie z ilu łyżeczek Wy pijecie?

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/hksh3e3kch4njddx.png
    • nie stresuj się, pij na zdrowie tą ziarnistą.
      norma to niby 4 filiżanki dziennie(choć tak na prawdę nie wybadano jaki jest i czy jest negatywny wpływ na dziecko), ale nie wiem jak to na łyżeczki przeliczyć.
      sypana zdrowsza bo naturalna a rozpuszczalna jest przetworzona.
    • Rozpuszczalna ma więcej śmieci niż sypana, pij słabą z dodatkiem mleka.
      --
      Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
      Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
      zapraszam na forum Dla starających się
    • Wiesz gdyby kawa była niebezpieczna to nie istniałby problem aborcji na życzenie......
      --
      Muszę nad nią dopiero pomyśleć smile
    • Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • Ja miałam bardzo niskie ciśnienie (czasem lekarka żartowała, że z badania wychodzi jej, że nie żyję) i gdyby nie kawa to bym w ogóle nie funkcjonowała.
      Najczęściej piłam z ekspresu, więc ciężko przeliczyć to na łyżeczki, ale piłam "średniomocną", czyli tak samo jak przed ciążą.
      ----
      1% dla Kalinki. www.kalinajanowska.pl
      • Witaj,ja w pierwszej ciąży miałam uraz do kawy na sam zapach mnie cofało,niekiedy wypiłam szklaneczke rozpuszczalnej,a teraz(jestem w 20 tyg)kawa smakuje mi od niedawna i pozwalam sobie na jedną dzienniesmilenie za mocną(pije ja tez ze względu na niskie ciśnienie)po kawie lepiej funkcjonujeMYsmilePOZDRAWIAMsmile
    • Istotna jest tylko ogólna ilość kofeiny na dzień, a nie moc kawy (ani to czy jest z mlekiem!)

Spokojnie możesz wypić z 2 łyżeczek, albo powiedzmy 3 malutkie filiżanki po jednej łyżeczce, wtedy tez będzie mocniejsza. Dwa razy na dzień kawa z 2 łyżeczek będzie OK. Ja piłam 3-4 dziennie z 1 płaskiej łyżeczki (przed ciążą zwykle mocniejszą, ale się przestawiłam)
      Rozpuszczalna jest "lepsza", bo łatwiej kontrolować jej ilość /moc, i można jej wypić więcej, ale to nie znaczy, że ziarnistej nie można pić.

Więcej o kofeinie zobacz tu:
      forum.gazeta.pl/forum/w,585,112122999,112135491,Re_kawa_w_ciazy_.html

--
      *Nikt nie spodziewa się laktacyjnej inkwizycji*
      • kaeira napisała:

> Istotna jest tylko ogólna ilość kofeiny na dzień, a nie moc kawy (ani to czy je
        > st z mlekiem!)
        >
        > Spokojnie możesz wypić z 2 łyżeczek, albo powiedzmy 3 malutkie filiżanki po jed
        > nej łyżeczce, wtedy tez będzie mocniejsza. Dwa razy na dzień kawa z 2 łyżeczek
        > będzie OK. Ja piłam 3-4 dziennie z 1 płaskiej łyżeczki (przed ciążą zwykle mocn
        > iejszą, ale się przestawiłam)
        > Rozpuszczalna jest "lepsza", bo łatwiej kontrolować jej ilość /moc, i można jej
        > wypić więcej, ale to nie znaczy, że ziarnistej nie można pić.
        >
        > Więcej o kofeinie zobacz tu:
        >
        rel="nofollow">forum.gazeta.pl/forum/w,585,112122999,112135491,Re_kawa_w_ciazy_.html
        >

O, super, dzięki za linka!

--
    • Ja całą ciążę poprzednią i tą piłam dwie kawy dziennie - różnie- rozpuszczalne albo z eksresu.
      --
      Adam (11-09-07)
      http://www.suwaczki.com/tickers/8unelhb8ru43yx26.png
    • Dziękuję Wam za wypowiedzi!
      Teraz bez wyrzutów będę pić normalną, poranną kawę! Jedna konkretna wystarczy mi na cały dzień (zaś bez niej nie mogłam się nijak dobudzić wink)

--
    • pijam jedną dziennie ekspresową, średniomocną. Wszystkiego po trochu ,nie przesadzać, ale nie odmawiać,jak to powiedział mój lekarz, ciąża to nie choroba (wyjątek -alkohol i surowizna)
    • Mnie do 13tc. odrzucał zapach kawy jednak potem przez całą ciążę piłam dwie z 1łyżeczki lub jedną rano z dwóch łyżeczek. Syn urodził się cały i zdrowy. Dodam, że też jestem niskociśnieniowcem a mój gin mówił, że jeśli mi to pomaga to mogę pic byle nie przesadzać z ilością. Ale kawa z dwóch łyżeczek to nie zbrodnia smile
    • nie jestem kawoszką, ale w ciąży bardzo spadło mi ciśnienie i muszę napic się rano kawy żeby myśleć smile ale lekarka na początku ciąży zaleciła mi picie jednej kawy dziennie - pijam z jednej łyzeczki i z mlekiem. Na pobudzenie polecam też zieloną herbatę, która jest zdrowsza od kawy.
    • Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • Nie można pić kawy rozpuszczalnej w ciąży, dzieci kobiet które regularnie pijały taką kawę w ciąży rodziły się wyjątkowo rozpuszczone.
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/4apfo0uufqlmahpy.png
    • Ja nie pilam w ciazy w ogole kawy. Ale pisza, ze jedna slaba dziennie mozna.
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/km5si09k96as372m.png
      ----------------
      • Piszą, że można ok. 300 mg kofeiny dziennie, czyli 3 szklanki kawy normalne albo 3 szklanki herbaty.
        Jedna filiżanka kawy/ herbaty zawiera ok. 80 mg, więc zostaje jeszcze zapas na coca cole, która ma tej kofeiny mniej o połowę smile
        --
        www.pajacyk.pl/
      • Kotkowa, ty się w ogóle nie uczysz, już parę miesięcy temu niejaka kaeira odpowiedziała na twój post, a ty dalej to samo, jak katarynka:

kaeira 06.11.10,
        Żadne autorytety czy organizacje medyczne w swoich zaleceniach nie zakazują picia kawy ani coli w czasie ciąży i karmienia .

Wiadomo, że nie powinno się spożywać dużo produktów z duża ilością chemii, konserwantów, sztucznie barwionych, mega słodkich. Powinno się ogólnie rzecz biorąc odżywiać zdrowo. To nie oznacza, że np. cola jest zakazana - po prostu lepiej nie pić jako podstawowego napoju - podstawą powinna być zwykła woda.

Kawa i napoje typu Coca-Cola w ciąży:

Wg większości zaleceń organizacji lekarskich i służb zdrowia, ciężarna nie
        powinna przekraczać poziomu 250-300mg kofeiny dziennie, sporo lekarzy i
        naukowców uważa jednak, że lepiej nie przekraczać poziomu 150-200mg dziennie (czyli ok. 2-3 kawy instant, albo 2 dość słabe przelewowe.) (Jedna puszka napoju typu cola może zawierac od 25 do 50mg kofeiny)

Oto cytaty z wypowiedzi ekspertów forum Ciaża bez lęku, ginekolożek:

"agnieszka.kurczuk-powolny 21.06.09, 11:56
        jedna, czy dwie łyżeczki (suchej kawy rozpuszczalnej) nie zaszkodzi,
        problem zaczyna się powyżej 6 łyżeczek dziennie"

agnieszka.lojek 29.11.09, 07:42
        Preparaty gazowane i z kofeiną nie powinny byc spożywane w nadmiarze
        w ciąży. Dzienna dawka dopuszczalna kofeiny to 300mg. Uważa się że
        nie wpływa na płód. Nie może Pani myślec o krzywdzeniu dziecka pijąc colę. Wszystko z umiarem.
        ------------------------------

Kawa i napoje typu Coca-Cola przy karmieniu piersią:

Większość źródeł podaje, że karmiąc lepiej nie przekraczać poziomu ok. 300-500mg kofeiny dziennie.
        Niektóre dzieci mogą owszem reagować na małe ilości kofeiny (nadpobudliwość, mniejsza senność) ale to jest wyjątek. I to raczej malutkie dzieci jak już są bardziej wrażliwe - do 3m, także wcześniaki, chore - wtedy także mama może spróbować kawy, ale na początku dokładnie obserwować reakcje dziecka. Ogromna większość mam może spokojnie napić się kawy.

PS. Oto orientacyjne zawartości kofeiny - choć to może się *bardzo* różnić w zależności od mocy napoju i jego ilości.
        Kawa "przelewowa" - 100-300 mg
        Kawa instant - 60-100 mg
        Espresso/cappucino - 60-100 mg
        Herbata parzona - 40-170 mg
        Herbata z torebki - 50-60 mg
        Napoje typu cola, 1 puszka - ok. 25-50 mg

Aha, czy kawa jest z mlekiem, czy cukrem, nie ma absolutnie nic do rzeczy.

--
        www.pajacyk.pl/
    • pijam Ricore i czasami, jak mnie najdzie ochota, robię sobie gotowaną z goździkami lub cynamonem
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/cd9bflw1hau1bk68.png
    • jestem w 36 tygodniu , ciaza przejechana na luteinie z powodu słabej szyjki . z kawka nie moglam się pożegnać. Piję z ekspresu małą czrna z cukrem ewentualnie dolewam więcej mleka dla osłabienia i czuje się lepiej . moje ormalne cisnienie to 90 na 60/50 więc bez kawy i czasem coli bym się obaliłasmile
    • kawę rozpuszczalną piłam w ciąży codziennie. Wprawdzie po 1 łyżeczce i dużej ilości mleka, ale zawsze to kawa.

--
      Mama Roksany, ur. 16/06/2008 .
    • ja piłam kilka razy w tygodniu z dużą ilością mleka, taka słabsza, obecnie dzieć ma 20 miesięcy....myślisz, że to jego rozbrykanie to po tej kawie?tongue_out

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.