Dodaj do ulubionych

SPAsmolina czy no-spa???

18.05.11, 10:25
Co jest silniejsze czy jesli mam nospe to musze wykupywac spasmoline bo bylam w dwuch szpitalach w krotkim czaasie i tu stosuja nospe a w drugim spasmoline. jest jakas roznica oprucz ceny?
--
http://www.suwaczki.com/tickers/8p3o43r82z1ya28t.png
Obserwuj wątek
      • he_kate Re: SPAsmolina czy no-spa??? 24.04.14, 21:31
        www.synteza.com.pl/spasmolina.htm

Błagam ludzie nauczcie się czytać ze zrozumieniem.

Lek może być stosowany w ciąży, jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

to nie to samo że lek należy stosować tylko wtedy, gdy życie matki jest ważniejsze od dziecka.

Pozdrawiamsmile
        • kijek82 Re: A od kiedy to skurcze trzeba leczyc? 23.05.11, 11:58
          od wtedy kiedy wyjac z bolu lezysz skulona w wyniku ostrych skurczy, przy ktorych oczywiscie NIC sie nie dzieje i nie zagrazaja ciazy...Nigdy nie mialam bolesnych miesiaczek,a takowe bolesne skurcze przy prawidlowo rozwijajacej sie ciazy miedzy 16-18tc mialam, no i?

No coz, komfort kobiety na ostatnim miejscu rozumiem? A niech cie boli ,to naturalne!

No patrz, a ja nie z PL-u a uzywam,rzadko bo rzadko,ale zdarza sie!Cuda!

--
          www.suwaczki.com/tickers/jnmqs65gd2u4pob1.png
          • natchniuza86 Re: A od kiedy to skurcze trzeba leczyc? 23.05.11, 15:11
            Moze to nie najlepszy przyklad, ale na TVN leci taki serial "Przepis na zycie". Glowna bohaterka jest w ciazy. Kilka odcinkow temu pojechala do swojego ginekologa ze skurczami (zdaje sie 5 miesiac ciazy). I co powiedzial lekarz? Ze skurcze na tym etapie sa normalne, ze macica przygotowuje sie do porodu i tyle. Bohaterka nadal chodzi do pracy, nie lezy plackiem, nospy czy innej spasmoliny (czy jak to sie nazywa) nie bierze, a jednak wszyscy zyja. Wiem, ze to tylko film i ze pod wzgledem medycznym jest pewnie dosc oderwany od rzeczywistosci, ale fakt faktem, skurcze w ciazy czasem widac bywaja normalne. Wiec po co Wam te wszystkie rozkurczowe specyfiki?
              • natchniuza86 Re: A od kiedy to skurcze trzeba leczyc? 23.05.11, 21:09
                To oczywiste, ze nikt nie lubi bolu. Ale jesli te skurcze nie sa grozne dla dziecka, tzn. nie zwiastuja przedwczesnego porodu, to ja bym wolala sie przebolec (doslownie) niz lykac nospe. Zwlaszcza, ze opinie na temat tego typu lekow sa bardzo podzielone. Niektorzy mowia wrecz o teratogennym wplywie.
                • pagaa Re: A od kiedy to skurcze trzeba leczyc? 24.05.11, 06:56
                  Matko, błagam! wiadomo, że nie wolno łykać niewiadomo ile, ale bez przesady, ja w poprzedniej ciąży musiałam wziąć kilka razy i naprawdę, moje dziecko ma 2 lata i ma się śietnie, już bez przesady, wiadrami tego łykać chyba nikt nie ma zamiaru.
                  --
                  http://www.naobcasach.pl/m.linijka.i.18876.jpg
    • pagaa Re: SPAsmolina czy no-spa??? 23.05.11, 10:45
      chyba wybrałabym no spę, jeśli już masz jakieś wskazania do brania. w poprzedniej ciąży lekarz mi mówil, ze jesli w ciągu dnia brzuch twardeniej powyżej 10 razy, to brać, jak mniej, to nie.
      --
      http://www.naobcasach.pl/m.linijka.i.18876.jpg
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka