Dodaj do ulubionych

Podwyższona fosfataza zasadowa

15.07.11, 12:42
Witam,
Jestem w 37 tygodniu ciąży - ponieważ od kilku dni swędzi mnie całe ciało zrobiłam dziś próby ciążowe.
ALT , AST, bilirubina wyszły w normie, mam natomiast podwyższoną fosfatazę zasadową - wyszło mi 210 norma (35-104). Wiecie co to może być? Bo chyba to nie jest cholestaza sad
Wizytę u lekarza mam dopiero w przyszłym tygodniu i trochę się martwię
Edytor zaawansowany
  • 15.07.11, 13:03
    Jestes na końcówce ciązy, łożysko także wytwarza ten enzym i dlatego taki wysoki poziom utrzymuje się u Ciebie. Nie jest to żadna cholestaza i nie musisz się martwić.
  • 15.07.11, 13:16
    dziękuję za odpowiedź.
    zamiast "próby ciążowe" miało być "próby wątrobowe" smile
  • 15.07.11, 13:36
    "próby ciążowej" nie musiałaś wykonywać... od dłuższego czasu z pewnością daje sama się zauważyć. Pozdrawiam
  • 15.07.11, 13:55
    dagmaralodz77 napisała:

> "próby ciążowej" nie musiałaś wykonywać... od dłuższego czasu z pewnością daje
    > sama się zauważyć. Pozdrawiam

tak właśnie jest. Moja "próba ciążowa'' według USG waży już 3100 i nieźle się rozpycha

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.