• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

świąd sromu- złagodzenie Dodaj do ulubionych

• 02.10.11, 19:33
    Niestety od dwóch dni odczuwam świad górnych warg sromowych i łechtaczki sad - jak mogę złagodzic dolegliwości bezpiecznymi sposobami?
    Gdy zdazało mi się zapalenie pochwy przed wizyta lekarską stosowałam tantum rosa- słyszałam jednak,że w ciazy tego nie zalecają ....
    Jestem zła, bo dwa tyg. pod rząd byłam u swojego gina, a teraz znowu muszę się do niego pchać uncertain .
    Pomocy!
    Edytor zaawansowany
    • 02.10.11, 19:41
      Clotrimazolum
      • 02.10.11, 19:52
        "Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na klotrimazol. Gdy stosujesz miejscowo inne leki przeciwgrzybicze. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w I trymestrze ciąży. W pozostałym okresie ciąży stosować w przypadku, gdy lekarz oceni, że przewidywane korzyści dla matki przewyższają ryzyko dla płodu. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią"
        To dopiero 12 tydz. boję się stosować takie leki bez kontaktu z lekarzem, a może jakis rumianek? Ehhh.... zaraz jadę do apteki ...
        --
        http://www.naobcasach.pl/m.linijka.i.21181.jpg
        • 02.10.11, 19:57
          Bez przesady.
          Czasami korzyść leczenia jest cenniejsza niż to co napisali na ulotce.
          Nieleczona infekcja może doprowadzić do zakażenia wewnątrzmacicznego.
          Po drugie to końcówka I trym więc wyluzuj.
          --
          PJN daj szansę
          Moja mała oaza
          Nasza koteczka
          • 30.06.13, 23:00
            Zgadzam się z malgosiek.

Na wszystkich lekach tak piszą, dla bezpieczeństwa ale nie pacjentek tylko firm farmaceutycznych.
            Lekarz przepisze ci i tak pewnie coś mocniejszego niz clotrimazol w tremie, pewnie jakieś globulki.
    • 02.10.11, 20:13
      Aphtin.
      --
      - Tu, tu, ptaszek! On zmarznie! Ćwir, ćwir, ćwir! Tiu, tiu, tiu, zabierz to, zabierz to, mokre! Ptaszek, ptaszek! Już już, nóżki, paluszki…! Sweterek! Podnieś to, podnieś, ptaszek, ptaszek, fiu, fiu, cicho, cicho, już, on jest głodny, gdzie butelka, ptaszek…!!!
    • 02.10.11, 20:15
      Aha i pierwszy raz słyszę, aby TR nie używać w ciąży.
      4.6. Ciąża lub laktacja
      Benzydamina nie wykazuje działania teratogennego i nie działa embrio- i fetotoksycznie.
      Zastosowana miejscowo wchłania się w niewielkiej ilości do krążenia nie wywołując
      istotnego działania ogólnego.
      Nie ma przeciwwskazań do miejscowego stosowania benzydaminy u kobiet w ciąży
      lub karmiących piersią.
      To fragment ze strony TR.
      Możesz zrobić wodny roztwór nadmanganianu potasu(ciemno fioletowy proszek lub fioletowe kryształki), ale roztwór ma być delikatnie różowy.
      --
      PJN daj szansę
      Moja mała oaza
      Nasza koteczka
    • 03.10.11, 09:35
      Po pierwsze: Tantum Rosa. Ja mam zalecone do irygacji, bo mam założony pessar, jakoś nie zauważyłam żadnego przeciwwskazania do używania w ciąży. Po drugie, jak świąd jest większy, clotrimazol. Jak robi się jakiś stan zapalny, to na wyleczenie / złagodzenie, lekarka podpowiedziała panthenol w piance, tkanki się momentalnie regenerują i nie szczypią / swędzą.
      --
      Na poważne potraktowanie Twojego problemu proszę umówić się z tygodniowym wyprzedzeniem
    • 03.10.11, 13:48
      Witaj mam ten sam problem na dodatek jestem w ciazy koniec I trymestru chodze prywatnie do ginekologa ale wizyte miałam kilka dni temu wiec pleciałam do innego gin. bo nie miałam wyjscia i dostałam globulki juz po jednej mam ulge nie bagatelizuj tego idz do lekarza, pozdrawiam
    • 03.10.11, 21:40
      Mnie lekarka poleciła żel MultiGyn.
      Z domowych sposobów: dobry żel do higieny intymnej, bez mydła i dodatków zapachowych, bawełniana bielizna, przewiewne stroje, raczej spódnice niż spodnie.
      --
      Jestem Lobbystką!
    • 07.10.11, 17:43
      a nie pyta o rade na forum, jak widzisz kazdy radzi co innego. my nie wiemy co ci dolega; moim zdaniem nie wazne kiedy bylas u lekarza wczoraj czy dwa tygodnie temu, jestes w ciazy wiec tym bardziej nie powinnas leczyc sie niewiadomo na co i nie wiadomo czym. mozesz miec np. grzybice pochwy i wtedy tylko antybiotyk pomoze, wtedy tez i twoj maz musi sie razem z toba leczyc. nie wiesz co ci dolega, objawy jakie masz moga byc wynikiem roznych dzinych rzeczy, chorob..... mialam podobne objawy jak ty w pierwszej ciazy i okazalo sie, ze to grzybica pochwy. leczylismy sie razem z mezem...
      • 07.10.11, 20:57
        nie ma to jak rady forumowe! doprawdy grzybice pochwy leczylas antybiotykiem? grzyby to nie bakterie na ktore wynaleziono antybiotyk. "super" masz tego ginekologa
        • 08.10.11, 08:21
          nazw lekow ani masci ani zadnych cudow tylko pisze by problemu ni bagatelizowac i isc do specjalisty. ja dostalam czopki i masc grzybobujcza z antybiotykiem dla siebie i meza. dziwne bo jakos pomoglo i choc stale narazona jestem na te przypadlosc (basen, sauna itp) od 6 lat mam jakos spkuj.
        • 08.10.11, 08:30
          Nystatyna to antybiotyk polienowy o działaniu przeciwgrzybiczym i ten na ogol znajduje sie wlasnie w tych masciach przeciwgrzybicznych.. tak tylko dla twojej wiadomosci,...
          • 08.10.11, 08:35
            dodam tylko, ze ja mialm grzybice pochwy pod koniec III trymestru, nie wiem jak to wyglada w przypadku wczesniejszej ciazy. u mnie trzeba bylo sie pospieszyc, zeby wyleczyc grzybce przed porodem....
          • 09.10.11, 20:13
            dokładnie! fakt, większość leków przeciwgrzybicznych to azole ale nystatyna i natamycyna to przeciwgrzybiczne antybiotyki polienowe i są to najbezpieczniejsze leki w pierwszym trymestrze ciąży na grzybka.

Dodatkowo bez recepty można stosować do przemywania zioła, można stosować do przemywania tantum rosa (irygacje tylko jeśli lekarz zaleci), można stosować lacibios femina, można stosować plyny z kwasem mlekowym smile a najlepiej pójść do lekarza i zrobić posiew wink

--
            - Miauczy kotek: miau!
            - Coś ty kotku miał?
    • 12.10.11, 17:47
      mi wystarczyla zmiana bielizny i spodni na luzniejsze.. jesli chodzi o srodki dodatkowe to clotrimazolum moze pomoc, ale niekoniecznie - zalezy co tam sie u Ciebie dzieje
      mozesz tez podmywac sie woda z soda oczyszczona
    • 12.10.11, 20:19
      ja stosowałam - na grzybicę- Clotrimazolum - krem. pomoglo.
      • 19.10.11, 22:14
        Ja również stosowałam Clotrimazolum i Lacibios Femina.
        Jeśli chodzi o Tantum Rosa to chyba chodzi o irygacje z tymi przeciwwskazaniami a nie o takie zewnętrzne przemywanie - takie stosowanie chyba nie jest szkodliwe?
    • 20.10.11, 14:44
      gazeta_mi_placi napisała:

> 100% bezpiecznym środkiem i w dodatku bez recepty jest czochranie.

No, jak zwykle super "błyskotliwa" odpowiedź forumowego trolla uncertain
      --
      Moja mała oaza
      Nasza koteczka
    • 27.06.13, 12:50
      psikaj Octeniseptem i łykaj Lacibios. mnie klotrimazol podraznial.
      --
      http://lbdf.lilypie.com/vCqzp1.png
    • 30.06.13, 22:58
      Stosowałam tantum rosa w ciąży za wiedza lekarza- nic się nie stało. Clotrimazolum możesz tez w kremie użyć (jeżeli to świąd to pewnie na tle grzybiczym). Do wizyty powinno pomóc.
    • 01.07.13, 16:37
      Żel MultiGyn lub Vitagyn
      Napar z kory dębu

Jedno i drugie ma szansę wyleczyć słabo nasiloną infekcję, albo przynajmniej złagodzić objawy.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.