cukrzyca ciazowa Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • jestem w drugiej ciazy i mam cukrzyce ciazowa, robilam badania glukozy wyszly 147 po 1 h , wiem ze to nie az tak ponad norme ale jestem na diecie wiec i tak jest podwyzszone. Mam pytanie jak u was cukry na glukometrze ja mierze codziennie i mamm corz wyzsze rano 95-100 a po posilakch do 140 a podobno teraz powinno byc do 120 , jestem zapisana do diab dopiero za 1,5 tyg czy nie za dlugo bede czekac.
    • Normy są nadal różne - ja mam takie; na czczo 60-90, 1,5godz. po posiłku 60-130, zaś z tego co cztałam wiekszość ma normę po posiłku (2godz po) 120, ale też zdażają się, że po 1 godzinie ma być 120.
      Trochę to rozjechane i dziwne - ja np dziś na śniadanie zaszalałam i wyszło mi wg moich norm po 1,5 h - 145, ale już po 2 godz. miałam 109, więc niby w innych normach ok.

Co do czekania 15 tyg. to jesli będziesz na diecie imasz glukometr do kontroli to ja bym poczekała.
      U mnie jest zasada, ze kobiety w ciąży sa przyjmowane na cito (nfz)
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/34bwxzkrkdwkguoa.png
    • a jestes pod kontrola diabetologa? i powiedz mi co mniejwiecej jjesz bo mi sie wydaje ze ja coraz mniej jjem a cukry mam wyzsze. Na sniadanie wogole nie moge zjesc pieczywa jjem tylko serek grysik z rzodkiewka i tak mam 120 cukru.
    • Normy na czczo to 60-90, a godzinę po posiłku 120 oczywiście dla ciężarnych bo dla innych diabetyków mierzy się 1,5-2 godzin po posiłku.
      Na śniadanie nie jedz nabiału (mocno podbija cukier) tylko właśnie chleb z wędliną ale razowy żytni, czytaj etykietki bo nie każdy chleb ciemny to razowy. Serek możesz zjeść na drugie śniadanie + kromka chleba i jakiś owoc(banany i winogrona odpuść). Grysik to też nie najlepszy pomysł lepiej płatki pełnoziarniste albo owsiane. O której jesz wieczorem ostatni posiłek? Bo powinnaś jak najpóźniej, żeby zapobiec odbiciu cukru.
      • jak mierze glukometrem to cukry na czczo mam powyzej 90 a jak ide na badanie krwi to mi wychodzi mniej niz 80 jak to mozliwe , kolacje jjem ok 20 kanapke z wedlina.
        • Trzecia ciąża,dwie poprzednie z cukrzycą ciążową i pod kontrolą Kliniki Diabetologicznej w Krakowie. Po posiłku 1,5h.mierzenie cukru,dieta 1800 kalorii,5-6 posiłków,na każdym glukometrze inne wyniki,teraz jestem pod wrażeniem bo mój cukier jest rewelacyjny smile z czego się bardzo cieszę jednak nie wiem czym jest to spowodowane czy cukier mi się unormował,czy glukometr nie miarodajny-dowiem się jakie będą wyniki po obciążeniu.
          --
          Dwa wspaniałe łobuzy i Aniołek
          • robiłam test glukozy i wyniki wyszly takie po 1 h 146 , po 2 h 76 , ale jak sie to dzieje jak po zwyklym posilku dietetycznym potrafie miec wiecej jak po glukozie. W zwiazku z wynikami badan nie chca mnie przyjac do por diabetolog bo wyszlo ok a ja im mowie ze na glukometrze mam wyzsze wartosci i co mnie niepokoi na czczo powyzej 90 , po posilkach do 140.
            • Zbyt wysoko masz na czczo. Spróbuj zjeść póżną kolację, ok 22, a poranny pomiar zrób ok 6-7 rano.Ponadto przydałoby się jeszcze sprawdzać rano glukozę i acton w moczu, czyli zakupić testy paskowe keto diastix.
              Diet poszukaj w necie, napewno rezygnujesz ze słodyczy, słodzenia, białego pieczywa, białej mąki, ja również nie jem białego ryżu i makaronu, tylko ciemny, zero winogron i bananów, wedlina chuda, seru chude...
              --
              • Tak tylko u każdej z nas coś innego podnosi cukier to sprawa indywidualna-ja wykluczyłam ziemniaki,sery i inne bo cukier to miałam bardzo wysoki
                --
              • ja nie jjem slodyczy, pieczywa bialego, ryzu, makaronu, ziemniakow od poczatku ciazy , a cukry widze ze mam coraz wyzsze moze za wczesnie jjem kolacje ok 20.00 , sprobuje jjesc 22 tylko co mozna na kolacje i wlasnie co jecie na sniadania.
    • Jadam różnie...oto przykłady

Śniadanie:
      - 2/3 kromki chleba żytniego/sonko chrupkie zytnie z chudą wędliną+masa warzyw (sałata, pomidor, ogórek, papryka)
      - sonko chrupkie żytnie z serkiem wiejskim +warzywa jak wyżej
      - 2 parówki z szynki (co najmniej 80%mięsa), dwie kromki żytniego chleba+warzywa
      - 2 kromki chleba żytniego z białym serem i odrobina niskosłodzonego dżemu
      - Ponadto do pieczywa jajko na twardo, czasem ser zółty.
      - czasami jogurt naturalny z płatkami owsianymi

Obiad

- pieczone mięsa (pierś, karczek, schab, mielone (sama mielę bo wiem co)...) ryby z pieczonymi ziemniakami lub gotowanym ryżem (ciemnym), do tego surówki z surowych warzyw czasem dodatkowo gotowany kalafio lub brokuł
      - pierogi z kapusta i pieczarkami (ale z ciemnej maki)
      - spagetti z sosem pomidorowym z bazylia z odrobina sera (makaron ciemny)

Zupy jem codziennie najrózniejsze ale jesli zabielane to jogurtem, nigdy nie zagęszczam mąką, jesli z makaronem to ciemnym (zupy jem zawsze ok 12, nie łaczę ich z drugim daniem bo tak mi wygodnie)

Po drugim daniu prawie zawsze zjadam coś słodkiego - paczek, gniazdko, kawałek domowego ciasta bądź zwykłe herbatniczki

Kolacja podobnie jak sniadanie

Ps.
      Zdaża mi się zjeść musli na mleku (jak dziś) a potem na dr. sniadanie zjadłam galaretę drobiową (pół salaterki) z dwoma kromkami chleba zytniego (mama mi zrobiła i nie mogłam sie oprzeć)

W międzyczasie jak mnie ssie, to podjadam surowe warzywa, chlebek chrupki, jogurt naturalny...

Po tych wszystkich zestawach cukier mam zawsze ok, ale sama musisz wypróbować, bo kazdy reaguje inaczej

--
    • ja mam wrazenie ze za malo jjem
      rano serek grysik z rzodkiewka
      II sniadanie 2 kanapki razowego z wedlina i warzywa rozne
      obiad jakies mieso z warzywami
      jogurt z platkami
      kanapka lub dwie z serekiem badz wedlina i warzywa
      przed snem kanapka z serkiem badz wedlina

jestem w 15 tc nic nie przytylam tylko jeszcze schudlam czy tak powinno byc?
      • Ja w drugiej ciąży od samego początku byłam na ścisłej diecie,rodziłam w 35tyg.i przytyłam tylko 5kg. Nie powiem Ci czy to mało czy dużo-sama musisz wybadać czy mogłabyś zjeść więcej czy nie.Głodzić też się nie możesz.
        --
        • No dla mnie to trochę mało by było, zresztą po ostatniej wizycie dostałam nakazjeść więcej na śniadanie, bo miałam cukier po śniadaniu w granicach 80-90. Lekarka zalciła abym jeszcze przytyła ze 2 kilo, a na ten moment, skończony 35tc mam +8kg. Zaczynając dietę schudłam 2 kg i tak sobie stoję w miejscu.
          --
          • na sniadanie jjem mneij bo mam wysokie rano cukry , ide w sr do diabetologa zobaczymy co powie.
            • mi z kolei wyszło na teście obciążenia glukozą po 2h 146, lekarz orzekł cukrzycę ciążową. Nie byłam jeszcze u diabetologa, z dotychczasowej diety wykluczyłam całkowicie słodycze, poza tym jem to samo co wcześniej a cukier mam poniżej 100. na czczo najczęsciej 66-75, po posiłkach 85-95.
              • ja mam podobnie, po 2h glukoza 147, też stwierdzono,że to cukrzyca ciążowa.
                Jeszcze nie byłam u diabetologa, ale zaopatrzyłam się w glukometr i już sobie mierzę.
                Okazuje się, że nawet jak zjem normalnie (np dziś ziemniaki, z mielonymi z piersi kurczaka(smażone)) cukier po 1h 111(norma niby do 120), a po 2 h 75.

Na czczo mam około 70-80, 1h po posiłkach zazwyczaj 90-120.
                Do diety dodaję coraz więcej normlanych rzeczy-słodkich, smażonych i na razie cukier mam cały czas ok, więc nie wiem jak jest z tą cukrzycą u mnie.

Idę do diabetologa we wtorek - spytam jak to jest, czy skoro jem normalnie i cukier jest w normie to może wcale nie mam tej cukrzycy smile
    • noi mam caly czas za wysoki poziom cukru na czczo dochodzi nawet do 105 na glukometrze, dzisiaj zrobilam pobranie krwi zobaczymy ile wyjdzie z zyly.
    • powiedzcie mi jak mialyscie cukier na czczo do 105 to czy juz dostawalyscie insuline?
      • ja w 2 ciazy tez mialam cukrzyce . Stosowalam sama diete bez insuliny.
        Obciazenie glukoza mialam az 3 razy... fuj.
        im bardziej ciaza zaawansowana tym gorsze wyniki.po 30 tc mialam po 2h chyba 247 . Masakra.
        Wiesz... co do diety, to musisz sama dojsc do tego po czym masz wysoki cukier,a po czym nie. Ja po sniadaniu zawsze mialam za wysoki... prawie nie jadlam chleba.... no i na sniadanie nie powinno sie jesc nabialu, bo zawyza wynik, w pozniejszych posilkach juz spokojnie. Jedzenie regularne co 2h. no i sniadanie najpozniej o 8 mi kazali jesc,kolacje najpozniej o 22.
        Ja jadlam migdaly, zawieraja magnez,a magnez ogranicza wchlanianie glukozy. Polecam.wink idealne jako przekaska.smile

powodzenia!

--
        http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/t/tpg4wr5f7.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/v/vyl4z9iq2.png
      • Ja przez miesiąc miałam większość wyników powyżej 90 na czczo i dostałam insulinę na noc.
        • Moje wyniki były wysokie,w Klinice Diabetologicznej w Krakowie nie uznali tego za coś strasznego jak np.lekarka do której chodziłam i która mnie straszyła insuliną.Absolutnie nie uznali moich wyników za powód do podawania insuliny,zawołali Panią dietetyczkę,która dała mi jadłospisy przykładowe,zamienniki,powiedziała,że mogę zjeść 2 gałki ziemniaków,jednego gołąbka dużego,8 szt. pierogów ruskich,kasze,ryż,makaron itp.i miałam dietę 1800 kalorii.To wystarczyło,a ap ropo insuliny to nie zawsze jest to dobre rozwiązanie!!!!
          --
          • Tak się ciszyłam,że mam wszystko ok, a teraz od 3 dni po śniadaniu mam cały czas za wysoki cukier (po 1 h około 130-150). A jem cały czas to co jadałam, czyli zazwyczaj 3 kromki chleba żytniego(niby bez dodatku mąki pszennej), z wędliną z drobiu i warzywami. Zaraz okaże się,że będę musiała się zadowolić 1 kromką chrupkiego pieczywa( a po tym będę cholernie głodna).

Jak sobie pozwalacie na coś słodkiego po obiedzie, to jecie to dopiero godzinę po tym obiedzie, jak zmierzycie sobie cukier?? Czy zaliczacie to do obiadu??
    • Ja dla odmiany mam niedocukrzenie - tzw. hipoglikemie reakcyjną (cukier spada gwałtownie po posiłku bogatym w cukry proste). Po 2 godzinach od podania 75 mg glukozy miałam poziom cukru 45. Zarówno przy jednym jak i drugim należy po prostu uważać na to co się je i w jakich ilościach.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.