Dodaj do ulubionych

Mdlosci a niejedzenie

17.10.12, 14:56
Od 2 dni jest mi ciagle niedobrze i nic nie moge jesc. Ale przy tym mam spora niedowage i boje sie, ze jak tak nie bede dluzej jadla to mi to zaszkodzi i na pewno tez nie pomoze ciazy sad Przy 175cm waze juz teraz 53kg a jak kilka dni nic nie bede jadla to w ogole znikne.

Czytam rady zeby jesc czesto ale malo, ale ja nic nie moge dzis przelknac. Zreszta dieta krakersowo - wodno cytrynowa (z porad z internetu) tez chyba nie jest jednak zbyt zdrowa. Nie moge sobie wyobrazic 1 rzeczy na ktora mialabym ochote. Czy organizm jakos naturalnie reaguje i po prostu w pewnym momencie znowu bede glodna, wiec mam spokojnie poczekac, czy tez musze w siebie na sile wmuszac jedzenie??
Edytor zaawansowany
  • ochra 17.10.12, 15:16
    To typowe na początku ciąży, ja oprócz tego wymiotowałam nawet po wodzie i krakersach. Chudnięcie to w moim przypadku norma, nadrabiam z trzecim trymestrze i mogę sobie pofoglować kiedy inne dziewczyny muszą już uważać na wagę. Niczym się nie przejmuj, jedz cokolwiek, choćby to był fast food. Miałam taki moment że nie dałam rady nic w siebie wcisnąć oprócz twsiterów z KFC na które nagle nabralam strasznej ochoty. Dziecku nic nie będzie.
  • jess_day 17.10.12, 15:22
    ja schudłam 5 kilo na dzień dobry, ale miałam też z czego. miałam takie sobie wyniki moczu i o dziwo podniósł mi się cukier. poza tym była blada, było mi zimno i prawie wciąż leżałam. dzidzia jest zdrowa jak na razie, więc nie martw się. rób badania i póki badania są ok to nie ma powodów do zmartwień. ja jadłam suchary.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/hchy3e3k42uxibss.png
  • anetchen2306 17.10.12, 20:31
    Nicna sile, bo i tak z ciebie wyleci, jak nie jedna strona to druga ...
    Mialam podobnie: w ciaze startowalam z niedowaga (178 cm przy 55 kg). Potem dopadly mnie torsje. Nie mdlosci lecz wlasnie powalajace z nog torsje. Na poczatku zywilam sie tylko suchymi bulkami pelnoziarnistymi i twarozkiem wiejskim, bo tylko te rzeczy bylam w stanie przelknac. Co prawda nie wymiotowalam, bo nie mialam praktycznie czym, jednak uczucie mdlosci i odruch wymiotny nie pozwalaly mi normalnie funkcjonowac. Obserwuj swoja wage i swoje reakcje na mdlosci. Jezeli waga zacznie leciec bardzo w dol (wiecej niz 0,5- 1kg na tydzien) to pedz do lekarza/poloznej. Jezeli dojdzie u ciebie do omdlen, zaslabniec (z powodu niedocukrzenia) to tez w te pedy do lekarza (zaslabniecia u ciebie to slabsze krazenie lozyskowe, slabsze ukrwienie dziecka). Jedz i pij to, na co w tej chwili masz ochote (i nie przejmuj sie zbytnio, czy to "zdrowe"). Ja przez dwa dni zywilam sie chipsami bekonowymi i zielona herbata, bo tylko to mi smakowalo i nie powodowalo odruchu wymiotnego. I dzieki tym chipsom nie rozkwaszalam sobie nosa upadajac pod prysznicem (co zdarzaloi mi sie, gdy nic nie zjadlam). Jezeli stwierdzisz, ze mdlosci uniemozliwiaja ci normalne ogarniecie sie, funkcjonowanie (zrobienie toalety, przygotowanie sobie jakiegos posilku) to tez idz do lekarza. Musisz sprobowac znalezc swoja diete, nie ma uniwersalnych srodkow. Jednym pomaga herbatka imbirowa, innym cola, jeszcze innym woda z sokiem grapefruitowym ...
    Mi przeszlo z praktycznie z dnia na dzien. Ale po wlaczeniu lekow sad Najpierw tez probowalam to wszystko dzielnie znosic, meczylam sie przez prawie 3 tygodnie, dopoki nie zaslablam w torsjach tak, ze sobie nos rozkwasilam na wlasnej podlodze (musialam jeszcze zajmowac sie starszym synem). Mialam awersje do zapachow taka, ze nie bylam w stanie przejsc obok naszej lodowki: maz i syn obiady jadali u tesciow. Schudlam w ciagu tych 3 tygodni ponad 4 kg. Potem waga zaczela rosnac. Szybko nadrobilam straty wink
  • mary_an 18.10.12, 09:14
    Dzieki za pomysl, dzisiaj pojade na zakupy i nakupie sobie rzeczy, ktore lubie, ale sa moze niekoniecznie bardzo zdrowe. Chociaz i tak nie bardzo mi cokolwiek przychodzi do glowy co bylabym w stanie przelknac uncertain

A jak to jest z praca jakbym sie bardzo zle czula? Szczesliwie pracuje duzo z domu, ale czasami mam wazne oficjalne spotkania albo podroze sluzbowe i musze sie na nich dobrze prezentowac. Czy jest szansa, ze lekarz domowy mi wypisze zwolnienie jakbym sie o wiele gorzej czula? Moje doswiadczenia na razie z lekarzami byly takie, ze "ciaza to nie choroba a naturalny stan", tylko jak tu pracowac jak sie tak czuje?

Na razie to co mi najlepiej robi to po prostu lezenie plackiem - leze tak od kilku dni kiedy sie gorzej czuje, ale boje sie, ze zaraz mi wyskocza jakies obowiazki w pracy, ktore mnie wykanczaly nawet bez ciazy, wiec nie chce wiedziec co by bylo teraz. I mam nadzieje ze to rzeczywiscie minie za kilka dni/ max. tygodni.
  • sharzan-ka 17.10.12, 22:57
    2 dni to żaden dramat...
    ale jak się to utrzyma to może powinnaś być w szpitalu i być żywiona przez kroplówki?? z doświadczenia - nic fajnego, więc próbuj małymi kęsami, najwyżej się porzygasz..
    A samo to, że Ci niedobrze to pół biedy...zmuś się i jedz, jak nie chcesz wylądować na resztę ciąży pod kroplówkami...najwyżej czasami zwymiotujesz - ale to wszystko normalne w ciąży...
  • lee-aa 22.10.12, 16:09
    Znam z autopsji - nie wymiotuję od mniej więcej 3 tygodni, mdłości wciąż się zdarzają.
    Na początku byłam w stanie przełknąć li wyłącznie bułki z masłem i solą, popijane rumiankiem lub colą. Później udawało mi się zjeść porcję Sinlacu. Każdy owoc wylatywał ze mnie z prędkością światła, zapachu warzyw nie byłam w stanie znieść. Opracowywałam strategie łykania witamin i leków - między kęsami bułki, żeby nie wylatywały.Wchodził mi też suchy makaron, ryż, kasze - generalnie li wyłącznie węglowodany. Do mięsa musiałam się zmuszać, ale mogłam je przełknąć dopiero po 3 miesiącu.
    Jem z apetytem od mniej więcej tygodnia smile.
    Doraźnie pomagało mi rennie i herbatka imbirowa. Po krótkiej fazie herbacianej i kilku dniach z colą przeszłam na lekko gazowaną wodę z limonką i miętą oraz wodę z miodem i cytryną.

Póki co jestem 8 kg na minusie, morfologia w miarę ok - mam początki anemii, ale na moim etapie to już fizjologiczne, Młody rośnie cudnie - szacunkowa masa to już 675 gram, co jest całkiem sporo jak na ten wiek, mam trochę innych problemów ciążowych, ale nie wynikają one z niejedzenia i mdłości.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxflw15mr6p77u.png

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka