• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Polip szyjki macicy w ciąży-krwawienie w wc Dodaj do ulubionych

• 29.11.12, 23:27
    Mam pytanie do dziewczyn ktore maja/mialy polipa w czasie ciazy lub nie. Otoz jestem w 13 tyg i w 6 tyg zostal wykryty polip w szyjce macicy, przez niego mam czasem plamienia, raczej lekkie. Ginekolog powiedziala ze dopoki nie boli mnie brzuch to nie ma powodu do niepokoju. Nie powinnam wspolzyc zeby nie miec obfitszego krwawienia. Moje pytanie dotyczy dosc intymnej kwestii, otoz od czasu do czasu zdarzaja mi sie zaparcia w ciazy, i juz drugi raz po wypróżnieniu sie mam leciutkie krwawienie z pochwy. Zastanawiam sie czy moze byc tak ze w wyniku silnego parcia po prostu polip zaczyna nieco krwawic? Zdarza sie to tylko gdy mam trudnosci z wyproznieniem sie. Mieszkam za granica i dodzwonienie sie do mojej lekarki graniczy z cudem,mam wizyte w poniedzialek, zapytam o to lekarke ale moze ktoras z Was miala podobnie? I czy w ciazy jest mozliwosc usuniecia polipa? Tutaj ginekolog twierdzi ze nie, ale moze w Polsce stosuja jakies metody? Przez te plamienia/krwawienia niepotrzebnie sie stresuje, moze jest jednak jakies wyjscie zeby sie tego pozbyc? Dodam ze na wizycie 2 miesiace przed zajsciem w ciaze polipa nie mialam.
    Zaawansowany formularz
    • 30.11.12, 10:17
      To jest prawdopodobnie to samo co mam i ja czyli polip doczesnowy tworzący się pod wpływem hormonów ciążowych. Plamiłam do 6 miesiąca teraz żadko np po badaniu ginekologicznym. Nie mam problemów z zaparciami ale wydaje mi się możliwe że może to byc powiązane. Moja ginia przestrzegała mnie że np przy ćwiczeniach moga pojawić się plamienia (chodzę na fitness dla ciężarnych).Zero seksu to napewnosmile kilku lekarzy mi mówiło...
      U mnie na początku było gorzej bo zdarzał się ból podbrzusza i plamienie, straszny stres ale to z czasem ustąpiło, samo plamienie również...teraz tylko jak bezpośrednio lekarz go dotyka czyli przy badaniu. Porozmawiaj ze swoim lekarzem żeby się uspokoić ale myślę że te plamienia moga mieć związek z zaparciami chociaz ekspertem nie jestemsmile
      • 30.11.12, 14:23
        Dziekuje Ci za odpowiedz, a czy Twoj lekarz proponowal CI usuniecie polipa? Lub chociaz mowil cos na ten temat? przeczesalam rozne fora i portale i niektore dziewczyny pisaly ze mialy usuwany polip w ciazy, inne ze lekarz mowil ze nie wolno. Moja tutejsza ginekolog tez twierdzi ze w ciazy sie nie usuwa.
        • 30.11.12, 17:00
          Moja ginia ani słowiem nie wspominała żeby usunąć, powiedziała że ona sam sie wchłonie po ciąży albo pod koniec bo to od ciażowych hormonów, zapewniła mnie również że przy porodzie nie przeszkadza. U mnie zresztą cały czas sie zmniejsza dlatego juz w zasadzie nie plamię. Nie myślę więc żeby usuwanie miało sens. On wogóle nie ma znaczenia, jedyne co to żę troche stresować może przyszła Mamusię. Ja odkąd wiem, że plamienie jest od polipa zupełnie już się nie przjmuje. Na początku było stresowo zanim się okazało że to jego sprawkasmile
    • 01.12.12, 14:24
      Ja mam polipa od samego poczatku ciazy, przeszukujac rozne informacje tylko raz spotkalam sie z informacja o jego usunieciu, ale wiekszosc wpisow byla, ze lekarze nie zalecaja. Brazowe plamienia mam praktycznie codziennie, nasilone przy wiekszym wysilku.
      Istotny problem z polipem jaki bede ja osobiscie prawdopodobnie miala co powwiedzial mi lekarz, to nie bedzie mozliwosci zalozenia pessara, ale tym bede sie martwila w dalszym etapie ciazy
      --
      (GEMELLI)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.