Dodaj do ulubionych

Laptop a ciąża

23.02.13, 08:58
Jak trzymacie laptopa będąc w ciąży, na kolanach, blisko brzucha czy na biurku? Czy trzymanie na kolanach jest szkodliwe? Proszę o opinię, jestem we wczesnej ciąży.
Obserwuj wątek
        • rozalka81 Re: Laptop a ciąża 23.02.13, 17:46
          No właśnie, widać ci się główka nieco przegrzała smile
          Nie rozumiem co jest zabawnego w tym pytaniu?
          Ja przeważnie leżałam z laptopem, miałam go albo na cyckach wink (mam taką wersję mini laptopa), albo na kolanach albo na brzuchu ale kładłam jeszcze wtedy pod niego poduszkę. Nie chciało mi się siedzieć przy biurku, mam niewygodne krzesła smile
    • emalicja Re: Laptop a ciąża 23.02.13, 22:24
      Ja potraktuje Twoje pytanie całkiem powaznie, jak miałam 14 lat to od częstego noszenia telefonu kom. w kieszeni w biodrówkach zrobiła mi się torbiel na jajniku... I Trafiłam z tym do Wrocławia na oddzial dziecięcej onkologii w takim stadium że usuneli mi lewy jajnik... Moim zdaniem nie powinno sie narażać na takie czynniki i chronic swoje cialo. Przyjmuje się, że długotrwałe przebywanie w polu magnetycznym o natężeniu przekraczającym 310 mG, a więc znacznie niższym niż występujące w okolicach energetycznych linii przesyłowych i w pobliżu niektórych domowych urządzeń, może być czynnikiem zwiększającym zachorowania na niektóre typy nowotworów. Struktury biologiczne (komórki, tkanki, narządy) pochłaniają fale elektrom. mogąc prowadzić do różnych chorób... Z drugiej strony człowiek od zarania dziejów przebywa w ciągłym polu elektromagnetycznym o różnym natężeniu, ale kierując sie dobrem płodu i przyszłego dziecka mając wpływ na pewne sprawy na Twoim miejscu zastanowiłabym się co jest lepsze, i broń się trzymać lapka na brzuchu skoro to początkowe stadium! pozdrawiam smile
      • malgosiek2 Re: Laptop a ciąża 23.02.13, 22:27
        emalicja napisała:

> Ja potraktuje Twoje pytanie całkiem powaznie, jak miałam 14 lat to od częstego
        > noszenia telefonu kom. w kieszeni w biodrówkach zrobiła mi się torbiel na jajniku...

I, to Ci powiedzieli w szpitalu?
        Że, to od telefonu komórkowego?
        Jakoś mi się wierzyć nie chce, że torbiel jajnika była od tego.
        Mimo, że jestem ze służby zdrowia.
        --
        Park w barwach jesieni
        Zmęczyłam się czytaniem tongue_out
        • emalicja Re: Laptop a ciąża 23.02.13, 22:57
          To nie była diagnoza lekarska! Tylko przypuszczenie, fale magnetyczne są szkodliwe poczytaj o tym, głośno się o tym nie mówi, ale nie powinno sie przebywać, a nawet spać w natężonym polu magnetycznym, przy gniazdkach w których jest powtykanych pełno kabli, ładowarek od telefonu, spanie z telefonem pod poduszką, włączona siec wifi wszystko w nadmiarze szkodzi, każde promieniowanie nie tylko elektromagnetyczne smile... Rozumiem, że mamy XIIw., ale sztab naukowców już odkrył za Nas i przewidział skutki, męźczyźni którzy trzymają laptopa na kolanach i problem bezpłodnośćii, niestety to ma wpływ na nasze zdrowie. To jest sprawa przyszłości, papieros też od razu nie zabija, a nowotwory i choroby dają się we znaki w dalekiej przyszłości.dysponująć taką wiedzą i jeszcze zdrowo się odzywiajac mozna sobie dlugo pobalansowac na tym swieciesmile Pozdrawiam
          • malgosiek2 Re: Laptop a ciąża 23.02.13, 23:04
            To zapewniam Cię, że źle przypuszczasz.
            Torbiele jajnika NIE biorą się od komórek czy innych fal magnetycznych.
            Czytać nie muszę, bo 99 % artykułów to oszołomstwo siejące panikę i bzdury.
            Mój mąż od ponad 15 lat pracuje w telefonii komórkowej( pracuje jako technik na stacjach, wymieniając elementy i stawiając nowe stacje telefonii komórkowej)
            Mąż jak i cała nasz rodzina jest zdrowa, mamy dwóch synów.
            Przed drugą ciążą miałam mięśniaka i co tez był spowodowany promieniowaniem od komórki, mikrofalówki, telewizora i etc.
            Gdyby tak było to nie można by było uzywać w domu większości sprzętów kuchennych i pokojowych.
            Myśl rozsądnie, a nie poddajesz się jakimś bzdurom.
            --
            Park w barwach jesieni
            • emalicja Re: Laptop a ciąża 23.02.13, 23:25
              Mowa jest o natężeniu, w nadmiarze szkodzi. Potrakowałaś to zbyt abstrakcyjnie, ja patrze na to jak najbardziej racjonalnie, i nie nalezy popadac w panike. Nie mam zamiaru z Tobą polemizować, bo zaraz kładę się spać, ale Ty sobie żyj dalej w swojej ubogiej świadomości. Jak widać nie sieję paniki, nie siedze w szopie w srodku lasu bojąć sie światła! Jednak ślęczę tu przed komputerem, narażając się na działanie fal smile A po drugie wiedza którą posiadam nie bierze się z gazet typu "Tina" "Pani domu" czy innych mądrych stron internetowych, na wydziale fizyki wypominał nawet o tym Nasz profesor, a wraz z nim sztab kompetentnych ludzi. Więc przemyślenia i mądrości życiowe zostaw sobie smile Dobranoc! smile
              • malgosiek2 Re: Laptop a ciąża 23.02.13, 23:30
                emalicja napisała:

> Więc przemyślenia i mądrości życiowe zostaw sobie smile Dobranoc! smile

No i wzajemnie.
                Ja wiem swoje, Ty wiesz swoje.
                Faktycznie polemika nie ma sensu jak widać.
                --
                Park w barwach jesieni
      • boo-boo Re: Laptop a ciąża 01.03.13, 20:15
        Jak udowodnisz, że ta torbiel nie zrobiłaby ci się gdybyś nie nosiła telefonu komórkowego tam gdzie nosiłaś to ci uwierzę.
        Oczywiście w zbieg okoliczności nie wierzysz............
        --
        wink
    • minerwamcg Re: Laptop a ciąża 01.03.13, 13:05
      Trzymałam laptop na stole, a pomiędzy sobą a stołem miałam na ogół ekran z kota smile Dziecko zdrowe, ja też. I kot też!
      --
      - Tu, tu, ptaszek! On zmarznie! Ćwir, ćwir, ćwir! Tiu, tiu, tiu, zabierz to, zabierz to, mokre! Ptaszek, ptaszek! Już już, nóżki, paluszki…! Sweterek! Podnieś to, podnieś, ptaszek, ptaszek, fiu, fiu, cicho, cicho, już, on jest głodny, gdzie butelka, ptaszek…!!!
    • magdalenas9 Re: Laptop a ciąża 01.03.13, 15:57
      zarówno w pierwszej jak i drugiej ciązy pracowałam. wlasciwie przez cale 9 miesiecy (teraz jestem w 3 trymestrze). laptop na kolanach, na podkladce chlodzacej. corka ma ponad dwa lata, rozwija sie super, wlasciwie nie choruje. dla mnie nie ma to wiekszego znaczenia. na pewno trzebva sluchac sygnalow z organizmu i wiecej odpoczywac. to fakt. bo wiecej cierpi kregoslup i bardziej się czlowiek meczy niż moim zdaniem zagraza to w realny sposob dziecku.
      --
      Tutaj zaglądam i ciągle się uczę wink: www.sosrodzice.pl/
    • oksana24 Re: Laptop a ciąża 01.03.13, 19:14
      Z tego co ja się orientuję to nie powinno się trzymać laptopa, na kolanach, zwłaszcza w ciąży. Komputer jak każdy sprzęt wytwarza jakieś fale, które mogą zaszkodzić dziecku. Z tego co jeszcze wiem to kobiety w ciąży w ogóle nie powinny zbyt dużo czasu spędzać przed komputerem, także ostrożnie
        • emalicja Re: Laptop a ciąża 29.04.13, 11:25
          Teratogenność (dosłownie potworotwórczość od teratos – potwór) – właściwość teratogenów powodująca wady (potworności) w rozwoju płodu (mają ją np. promieniowanie, wirusy, ksenobiotyki, niektóre lekarstwa).
          Działanie teratogenne to działanie toksyczne substancji na zarodek lub płód (śmierć zarodka, zaburzenia czynnościowe, opóźnienie rozwoju, przedwczesne urodzenie).

pl.wikipedia.org/wiki/Teratogenno%C5%9B%C4%87
          Pozdrawiam Kobitki śmiecące na forum smile
          • emalicja Re: Laptop a ciąża 29.04.13, 12:18
            Czysta Fizyka i Chemia, nawet substancja konserwująca e250 ma działanie rakotwórcze które dla zwierząt zostało udowodnione, więć nie dajcie się oszukać i sprawdzajcie mięsa którymi chcą Nas faszerować producenci. Żywiąc się niezdrowo śmieciowym żarciem narażacie swoje dziecko na różne dysfunkcje, nadpobudliwosć, mutagenność ...
            • memphis90 Re: Laptop a ciąża 30.04.13, 16:21
              Moje dzieci bedą mutagenne? big_grin
              --
              "Bywasz piekącym jadem trollów na internetowym forum
              Wiwat Polonia Frustrata, wiwat to psychopata
              Jam nieudacznik, grafoman i śmieć" Strachy na lachy
          • memphis90 Re: Laptop a ciąża 30.04.13, 16:20
            No łał, wikipedia działa. Ale opócz internetowej definicji słowa teratogen warto wiedzieć jakie czynniki mają udowodnione działanie teratogenne. Dotychczas nikt nie udowodnił, żeby np. komputery, farba do włosów, malowanie paznokci czy sporadycznie wykonane usg miały wpływ na rozwój zarodka.
            --
            "Bywasz piekącym jadem trollów na internetowym forum
            Wiwat Polonia Frustrata, wiwat to psychopata
            Jam nieudacznik, grafoman i śmieć" Strachy na lachy
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka