Dodaj do ulubionych

nieprawidłowy przepływ w przewodzie żylnym

29.03.13, 12:20
zwrotna fala A.

Drogie Mamy, to jeden z markerów po genetycznym w 13 tygodniu, który wyszedł mi nieprawidłowy. Jeśli któraś z Was miała podobnie, chciałam się Was spytać, co z tą wiedzą zrobiłyście, co zalecili Wam lekarze?? Mój usg w 18+ i wtedy jakby coś było nie tak, to amniopunkcję.
Edytor zaawansowany
  • lagosta 29.03.13, 12:50
    Mi też wyszła zwrotna fala a, ale wszystkie pozostałe parametry są dobre, więc lekarz powiedział, żeby nie martwić się na zapas, bo na tym etapie (to był 12tc+2) to jeszcze o niczym nie świadczy. Dla świętego spokoju mam zrobić echo serca w 20-22tc. I tak zamierzam zrobić. Trzeba być dobrej myślismile
  • anjol81 29.03.13, 13:24
    w którym teraz tygodniu jesteś? a Twój gin powiedział Ci coś więcej, czemu tak mogło wyjść? Ja z tego wszystkiego, się kompletnie nie zapytałam. Mnie jeszcze mój wysłał na pappę, przez to badanie bo z usg i wieku ryzyko wyszło mi 1:514, po pappie lepiej, ale niepewność i tak zostaje.
  • mama-emmy 29.03.13, 14:32
    Mi również wyszła fala zwrotna. Inne parametry były w normie. Lekarz wysłał mnie na test pappa i wyszło ryzyko ZD 1: 109. Zdecydowałam się na amniopunkcje, trzech lekarzy zapewniało o niskim ryzyku i zachęcali do zabiegu. Wczoraj po amnio odeszły mi wody i teraz leżę , czekam i odchodzę od zmysłów .
  • anjol81 29.03.13, 16:06
    Rozumiem, że lekarze polecili Ci amnio po teście pappa, który pogorszył wyniki? A jakie miałaś ryzyko po usg a przed pappa? Trzymam kciuki, żeby wszystko teraz było dobrze. Leż i nie wstawaj. Mi znowu w konsultacji mój z robiącym usg, odradzili, ale u mnie pappa wyszedł dobrze.
  • mama-emmy 29.03.13, 19:42
    Po usg genetycznym w 12 tygodniu ryzyko było bardzo niskie , że względu na złe przepływy lekarz zalecił pappa. Zarówno lekarz od usg i mój prowadzący zachęcali do zrobienia amnio. Genetyk z którym rozmawiałam też tłumaczył jak niskie jest ryzyko i że u nich w klinice powikłaniawlasciwie się nie zdażają a podają ryzyko statystyczne dla badania w ogóle .
  • zkat 30.03.13, 17:29
    Po amniopunkcji sie lezy i bierze nospe, a nie dopiero jak wody zaczynaja wyciekac
  • lagosta 30.03.13, 17:10
    Teraz jestem w 14+1 tc. Trudno powiedzieć dlaczego wyszła zwrotna fala a. Wyczytałam, że to bardzo małe naczynie, o średnicy 0,7mm trudno je dokładnie "złapać", tak żeby odczyt pochodził tylko i wyłącznie z tego naczynia. Wokół znajdują się inne, których echo może wpływać na odczyt z tego konkretnego. Znalazłam gdzieś też informację, że bardzo dużo zależy od sprzętu i umiejętności lekarza, i właściwie autor artykułu odradzał mierzenie przepływu w naczyniu żylnym, bo może dawać mylne wyniki. Coś podobnego powiedział mi lekarz, który robił badanie, powiedział, że we wszystkich przypadkach, z którymi się zetknął, ze zwrotną falą a, żadne dziecko nie miało wady serca- wszystkie były zdrowe. Natomiast zdarzyło się, że dzieci z prawidłowymi przepływami rodziły się z wadą serca.
    Co do pappa- ja bym nie robiła, nie wierzę w to badanie, dla mnie to czysta statystyka, wróżenie z fusów i niepotrzebny stres. Jeśli pappa wyjdzie źle (co też wcale nie znaczy, że z maluchem dzieje się coś złego), kolejnym krokiem jest ryzykowna amnio i trzy ciężkie tygodnie czekania na wyrok. To nie dla mnie. Zwłaszcza, że i tak nie zdecydowałabym się na terminację, gdyby coś było nie tak. Dlatego zrobię echo serca w 22tc. Maluch będzie już na tyle rozwinięty, że będzie go można dobrze obejrzeć, w razie czego będzie też czas na jakieś działanie. Teraz jestem dobrej myśli, nie ma sensu się stresować, to nie wpływa najlepiej na maluszkasmile Trzymam kciuki! Bądź dobrej myśli, zwrotna fala a naprawdę jeszcze o niczym nie świadczy, zwłaszcza, jeśli pozostałe parametry miałaś dobresmile
  • anjol81 30.03.13, 23:12
    Dzięki za odpowiedź. Kiedyś to ja uspokajałam inne dziewczyny, teraz widzę że sama tego potrzebuje. Akurat pozytywnie Twój post wpłynął na mnie. Też czytałam, że to małe naczynie, i że musi je wykonywać specjalista na dobrym sprzęcie. U mnie i specjalista i sprzęt był dobry a co gorsze, powtarzanie tego z kilkadziesiąt razy i ciągle ten sam wynik. W każdym razie na pappę sam mnie wysłał. na moje pytanie co to da, że to tylko statystyka, powiedział, że mierzy się i białko i beta i wcale nie taka statystyka do końca. Generalnie amnio też odradziło mi dwóch. Lagosta mam prośbę dawaj znać proszę co i jak z maleństwem jak już bedziesz po badaniach. Wesołych Świat!
  • lagosta 31.03.13, 16:27
    U mnie też specjalista (-tka właściwie) z certyfikatem fmf, świetny sprzęt, wiele pomiarów i ten sam, nieprawidłowy wynik. Ale mimo to sama mnie uspokajała. Mówiła, że mogę zrobić pappę, ale przyznała mi rację, jak powiedziałam że czasem ten test może wprowadzić jeszcze większe zmieszanie i niepokój, i nie namawiała mnie więcej, powiedziała tylko o echu serca. I o swoim doświadczeniu. Więc jestem dobrej myśli, nie przyjmuję do siebie wiadomości, że coś może być nie tak. Trzymam kciuki i za Ciebie, dam znać jak już coś się wyjaśni, a to dopiero w pierwszej połowie maja. Głowa do góry! Nie ma sensu martwić się na zapassmile To niczego nie zmieni.
  • gosia_gd 29.03.13, 14:30
    Ja tez mialam fale zwrotna u corki na usg. Poza tym wszystkie parametry byly ok. Nie robilam amnio, nie bylo sensu. Urodzilam zdrowa corke smile

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/h84ftrd8a640ahox.png
  • anjol81 29.03.13, 16:08
    To wlałaś nadzieję mi w serducho. Jeśli jeszcze pamiętasz okres w ciąży, pamiętasz może co lekarze Tobie sugerowali? Kazali robić inne badania, a może nie kazali nic, tylko usg połówkowe? Pozdrawiam
  • gosia_gd 29.03.13, 16:56
    Wsteczna fala zobrazowana w 12tyg3d. Lekarz powiedzial, ze jesli chce, moge zrobic pappa. Powiedzial, ze na tym etapie ciazy wsteczny przeplyw sie zdarza i nic w tym niesamowitego. To zjawisko pojawia sie u plodow z zd, ale takze u tych zupelnie zdrowych. Nie nakrecaj sie kochana, najprawdopodobniej wszystko bedzie ok. Na polowkowym usg moja cora juz wstecznej fali nie miala, serduszko i zastawki dojrzaly smile

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/h84ftrd8a640ahox.png
  • dariunia300 08.02.19, 08:05
    Mogę wiedzieć czy twoja fala była całkowicie pod spodem na obrazku usg ?
  • awkuk 22.04.13, 16:40
    u mojego dzidzi również był nieprawidłowy przepływ w przewodzie żylnym i niestety podwyższone NT (2,8), u mnie od razu lekarz zalecił amniopunkcję.
    w strachu i nadziei, że specjalista się pomylił poszłam na kolejną wizytę rownież do dobrego lekarza z certyfikatem FMF i tam przepływ był ok, ale przezierność również podwyższona.
    zdecydowałam się na amnio i mam nadzieję, że powikłań nie będzie, choć nie wierze, że ryzyko to tylko 0,5- 1 %.
    wielu kobiet, które utraciły po tym ciąże choć dzieci były zdrowe nikt nie bierze pod uwagę w statystykach, bo z genetyki przychodzą wyniki prawidłowe listownie i nie mają oni kontaktu już z pacjentką. ...smutne ale prawdziwe.
  • lagosta 30.04.13, 21:06
    No i jestem, tak jak obiecałamsmile Właśnie wróciłam z badania echa serca, to już 20 tydzień ciąży. Wszystko w porządku! Serduszko prawidłowe, przepływy w normie, budowa i inne parametry teżsmile Synuś waży już 290 gramówsmile Jestem bardzo szczęśliwasmile
    Wygląda na to, że nieprawidłowy przepływ w przewodzie żylnym, przy innych prawidłowych parametrach, jeszcze o niczym nie świadczy.
    Anjol81- trzymam za Ciebie kciuki, napisz jak już coś będziesz wiedziała. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i nie martwisz się na zapassmile
  • katiko 30.04.13, 21:23
    Czesc,
    Mi w 22 tygodniu stwierdzono duzy opor w jednym przewodzie zylnym, ale ze w drugim ok - to lekarz nic kompletnie mi nie zalecil. Powiedzial, ze dziecko rosnie, przybiera na wadze, ma wszystki palce, kregoslup w porzadku, itd. wiec nie ma sie czym martwic.
    Wiec sie nie przejmujcie.
  • anjol81 01.05.13, 22:40
    Lagosta, tak się cieszę! Super super super! smileSłuchaj mi robili tutaj usg w piątek, ale bez doplera i dziecko ok wg parametrów, ale oczywiscie ja przezorna matka w przyszły piątek jadę specjalnie do PL do mojego gina, który dokładniej mi zrobi to badanie. O echu mi nic nie mówili, i przepływów nie badali bo jak powiedzieli, że wymiary są ok, to badać nie muszą. Więc za ponad tydzień powinnam wszystko wiedzieć, wtedy u mnie będzie 20 tydzień, jutro zaczynam 19smile Pozdrawiam i na pewno się odezwęsmile
  • awkuk 08.05.13, 18:57
    Lagosta , tez się cieszę i życzę wszystkim takich wyników.
    ja miałam amnio mieć pod koniec kwietnia w 14,5 tyg, lekarz zdecydował, że dzidzi jest za mały i nie zrobił. wyznaczył badanie na dziś, ale do tego czasu zrozumiałam, że i tak by to nic nie zmieniło, zresztą mam przeczucie, że jest wszystko jest dobrze, nie poszłam.
    Umówię się na echo ok 20 tyg i mam nadzieje, że się potwierdzi.
  • lagosta 09.05.13, 09:49
    Awkuk, anjol - bardzo mocno trzymam za Was kciuki!!! Awkuk, ja też bym nie robiła amniopunkcji, za duże ryzyko i ogromny stres w oczekiwaniu na wyniki, które nic by już nie zmieniły. Trzeba być dobrej myślismile Z całego serca życzę Wam, żebyście urodziły zdrowe dziecismile Ściskam Was mocno i czekam na dobre wieścismile
  • anjol81 10.05.13, 20:25
    Wróciłam z Usg połówkowego. Pamiętam tylko jak lekarz uspokajał mnie podczas pierwszego usg i fali zwrotnej, że to najmniej ważny marker i nie będziemy się nim bardzo przejmować. Dzisiaj wszystko było dobrze aż do momentu serduszka. Jest biały white spot. Czyli nie jest wszystko idealnie. Dostałam zalecenie testu potrójnego. Nie potrafię się już cieszyć ciążą. jestem w połowie i znowu mam zasianą niepewność. Cieszę się, że u Was choć wszystko dobrzesmile
  • awkuk 11.05.13, 11:04
    Aniol miałaś już Echo serca??
    na wyniki testu potrójnego ile się czeka ?
    nie poddawaj się, dalej musisz wierzyć , że jest dobrze i staraj sie nie stresować maluszka.
    Ja taką postawę przyjęłam i czekam na usg połówkowe...
  • anjol81 12.05.13, 23:53
    Na test potrójny około 5 dni, więc moja mama pojedzie go odebrać w środę. Echa nie miałam jako tako, ale w piatek ten lekarz który mi robił usg, sprawdzał serce i mówił, że wszystko jest w porządku, wiadomo oprócz białego punkcika. Móżdzek tylko i kość udowa są o ok. 5 dni za małe do całej reszty, ale to w normie się mieści więc to tylko widzę na wyniku. Smutno mi bo po prostu uspokoiłam się po tym przepływie, że będzie dobrze, a jednak znowu coś. Małego niby nic wielkiego a jednak. Daj znać jak Ty będziesz po swoim, trzymam kciukismile
  • awkuk 21.05.13, 23:04
    Witaj. Aniol jak tam u Ciebie? Masz już wyniki testu potrójnego?
  • anjol81 23.05.13, 08:28
    Witaj tak mam, wady cewy nerwowej i trisomia 18 1:10000 a trisomia 21 1:286. Lekarz mi zalecił jeśli mogę sobie pozwolić ten test z krwi drogi. Wróciłam w poniedziałek do Austrii i wczoraj z kolei miałam tutaj usg połówkowe. Wszystko dobrze, babka nawet nie powiedziała o ognisku w sercu, bo dla na niej to ma tylko sens kiedy jeszcze coś by było nie tak. Ale jak zobaczyła wyniki testu potrójnego to wysłała mnie do profesora, i ten po obliczeniu testu potrójnego, usg i fali z pierwszego trymestru obliczył nowe ryzyko 1:178. Mam 3 opcje. Nie robić nic, zrobić amnio i zrobić test z krwi. Po amnio wyniki za dwa dni, ale ryzyko 1:200, test z krwi wyniki za 3 tygodnie. Dziś zaczynam 22 tydzień. Zostałam poinformowana, że w przypadku wad mam jeszcze 2 tygodnie na zakończenie ciąży, czyli w grę wchodzi tylko amniopunkcja. Przeżywam koszmar pod każdym względem... Nie wiem co zrobić. Boję się amnio, że trafię w ten odsetek tych co tracą ciążę, boje się złego wyniku, boje się bo wiem że mam małe markery, ale jednak mam.
  • awkuk 23.05.13, 12:09
    hej.
    ciężko mówić, co by się zrobiło na Twoim miejscu.
    Ryzyko poronienia przy amniopunkcji jest mniejsze niż obliczone nowe ryzyko trisomii, ale zawsze jest, dlatego to jest ciężka decyzja. Ja zrezygnowałam z badania, bo mam nadzieje, że będzie dobrze.
    U Ciebie prawdopodobieństwo jest nie tak duże, pozostałe markery są w porządku, więc też musi być dobrze. ale obawa wiadomo jest.
    ps.ruchy już czujesz maluszka ?
  • melancho_lia 27.05.13, 13:07
    Zastanów się czy zły wynik amnio coś u Ciebie zmienia. Bo jeśli nie to nie ryzykowałabym badania.
  • awkuk 27.05.13, 13:15
    dokładnie, dlatego zrezygnowałam z badania i czekam na echo serduszka smile
  • kewcia 25.05.13, 23:38
    Dziewczyny ja obacnie jestem w 35 tygodniu ciazy i w sumie od 13 zyje w niepewnosci. Wtedy to stwierdzono podczas usg ten nieprawidlowy przeplyw w przewodzie zylnym. Zrobilam od razu test Papa, ktory wyszedl bardzo dobrze. W 21 tyg. robilam zalecone wczesniej echo serca u dobrego specjalisty i wyszlo wszystko w porzadkusmile W 28 tygodniu podczas usg rozwojowego pani doktor stwierdzila natomiast nieprawidlowa os serca wiec moja radosc sie skonczyla:-\dostalam skierowanie na usg do poradni diagnostyki wad plodu, gdzie z kolei nie stwierdzono zadnej nieprawidlowosci( 30 tydzien ciazy). Tak na dobra sprawe juz sama nie wiem co mam myslec. Pocieszam sie tymi pozytywnymi historiami i licze ze jednak bedzie wszystko dobrze, ale niepewnosc ciagle mi towarzyszy:-\
  • awkuk 27.05.13, 11:11
    witaj Kewcia. niestety do rozwiązania obawy z Tobą będą, ale i nadzieja, że jest dobrze, bo i test papa i echo serca, ( które bada bardzo dokładnie budowę serduszka) i badanie od wad rozwojowych wyszły prawidłowo. więc większość wskazuje na zdrowiutkiego maluszka i tego trzeba się trzymaćsmile ściskam.

• anjol81 01.06.13, 23:36
    Rozumiem Cię bardzo dobrze, to co ja przeżywam to jakiś koszmar. Z tym że jak wiesz u mnie na połówkowym to ognisko w sercu, niby nic złego ale na jednym i na drugim usg "coś" jest. Chciałam się Ciebie zapytać to skierowanie na usg do poradni diagnostyki wad płodu to co to takiego? robili Ci jeszcze jedno dokładniejsze Usg czy jak? Jestem sama w kiepskim nastroju tak jak Ty od początku ciąży, ale musimy wierzyć musimy po prostu że wszystko jest dobrze. Trzymaj się i daj znać proszę co u Was.
  • kewcia 02.06.13, 21:16
    Tą nieprawidłową oś serca zauwazyl lekarz podczas tak zwanego polowkowego usg i dostalam wlasnie skierowanie do tej poradni, ktora miesci sie przy szpitalu kliniczym. Tam, wlasnie tak jak piszesz mialam robione kolejne usg ze szczegolnym uwzglednieniem serca. Usg na lepszym sprzecie i robione przez lekarza, ktory ma podobno specjalizacje w kardiologii prenatalnej.
    Niby lepszy sprzet, bardziej doswiadczony lekarz a jednak nie da sie nie denerwowac. Jeszcze trzy tyg i bedzie jasne. Tak bym chciala zeby wszystko bylo dobrzesmile
  • marlenag30 05.06.13, 22:26
    Witam, ja miałam tez stwierdzona falę wsteczną oraz niedomykalność zastawki no i podwyższone NT, po teście podwójnym wyszło wysokie ryzyko trisomii 21. w 20 tygodniu z serduszkiem było juz wszystko ok, ale amniopunkcja potwierdziła ZD. ale wszystkie inne narzady są prawidłowe. jeśli ktoś jest niepewny i słaby psychicznie to polecam amnipunkcje, ja przynajmniej teraz psychicznie przygotowuje sie na nadejście chorego maluszka. musze wybrac dobry szpital z oddziałem intensywnej opieki noworodkowej. dobrze ze wiem juz wczesniej. oczywiscie ze sie załamałam,ale to dobrze ze teraz a nie po porodzie, pozdrawiam
  • kewcia 06.06.13, 01:09
    Ja zaluje, ze nie zdecydowalam sie na amniopunkcje, ale w moim przypadku wszyscy lekarze z ktorymi konsultowalam odradzali mi. U Ciebie oprocz tych przeplywow jeszcze inne rzeczy wyszly nieprawidlowo wiec w takiej sytuacji to rzeczywiscie lepiej drazyc temat do konca poprzez kolejne badania.
    Zycze powodzenia i pociechy z maluszkasmile Tak jak piszesz lepiej wiedziec wczesniej i jakos psychicznie sie nastawic niz doznac szoku po porodzie, ale coz, nie zawsze tak jest nam dane.
  • anjol81 05.06.13, 18:17
    jesteś już po echu serduszka? ja czekam na wyniki testu praena, jeszcze jakieś 2 tygodnie około, pozdrawiam
  • awkuk 06.06.13, 10:55
    hej dziewczyny smile
    Marlena trzymam kciuki, przygotowuj się tak jak mówisz, wybór szpitala i zbieranie teraz więcej informacji jest na pewno bardzo ważne. i dbaj teraz o maluszka smile
    aniol- echo serduszka mam dziś po południu, więc mam nadzieje, że prześle Wam dobre wieści
    smile
  • awkuk 07.06.13, 10:42
    witam, tak jak zapowiadałam, wczoraj usłyszałam same dobre wieści,
    usg połówkowe bardzo dobre, nie ma żadnych markerów ZD, echo serca prawidłowe, więc wszystko wskazuje, że nosze zdrowego chłopaka smilesmile
    takiej ulgi życzę wszystkim mamom !
  • anjol81 07.06.13, 12:18
    bardzo się cieszę razem z Tobą! smile)))) teraz już tylko spokojnie bez stresu smile))) to wspaniała wiadomość wink
  • kewcia 07.06.13, 13:36
    Supersmile Oby do rozwiazania juz nie bylo zadnych komplikacji i powodow do niepokojusmile
    Ale tak sie zastanawiam czy na polowkowym mozna wychwycic jakies markery ZD, oprocz wad serca, ktora zreszta jak widac na przykladzie Marleny, nie zawsze wystepuje u dzieciaczkow z ZD?
  • awkuk 07.06.13, 13:40
    nam lekarz dużo tłumaczył, oglądając maluszka i wskazywał pewne cechy, które są u nas ok, a w przypadku dzieci chorych są jakieś nieprawidłowości, wiadomo, wady serca, ale i długości kończyn, ilość płynu w mózgu, kostki w paluszkach, prawidłowa wielkość żołądka i nerek i pewnie kilka innych....
  • lagosta 07.06.13, 14:04
    Super! Bardzo się cieszę smile)
  • marlenag30 08.06.13, 23:52
    a czy miałaś zwykłe usg czy 3D, bo mnie na zwykłym tez wszystko jest prawidłowe, badanie połówkowe wyszło dobrze, ewentualnie coś z nerkami jest wgórnej granicy normy, a tak oprócz złych wyników amnio jest wszystko ok
  • awkuk 10.06.13, 11:13
    usg miałam robione na jednym z lepszych sprzętów w Warszawie ( 3d), na zwykłym tez powinno być wszystko widoczne, dużo zależy od dokładności lekarza. teraz byłam prywatnie, bo musiałam mieć w tym terminie echo serca. za tydzień pójdę jeszcze na usg połówkowe do szpitala bielańskiego i mam nadzieje, że się potwierdzi .
  • kewcia 10.06.13, 00:09
    Ja na przyklad, u wszystkich trzech lekarzy, nawet w tej pracowni diagnostyki i leczenia wad plodu mialam robione zwykle 2D sad
  • wisteria_lane 10.06.13, 14:02
    2D ponoć jest lepsze do diagnostyki. 3D jest takie bardziej komercyjne, żeby i rodzice wiedzieli co oglądają. Tak słyszałam.
  • kewcia 22.06.13, 17:32
    Jaka cisza sie zrobila na forum. Moje drogie, we wtorek urodzil sie moj ukochany Aleksander caly i zdrowysmile Zadnych symptomow ZD nie masmile usg brzuszka i glowy w porzadku wiec juz w czwartek wypuszczono nas do domusmile Takze jak widac strach ma wielkie oczy i te przeplywy nic nie znacza, albo lekarze nieumiejetnie czytaja usg. Zycze Wam zeby wasze historie tez zakonczyly sie szczesliwie mimo tego stresu!Trzymam kciuki za zdrowie Waszych pociechsmile A Wam zycze spokoju, ktorego ja w ciazy nie mialam za duzo, ale teraz nadrobie i bede sie cieszyc kazda chwilasmile
  • kerri31 22.06.13, 18:22
    Gratulacje !!! Wszystkiego dobrego dla WAS smile
  • lagosta 22.06.13, 21:25
    Gratulacje!!! Bardzo się cieszę, że wszystko tak się szczęśliwie zakończyło! Wszystkiego najlepszego dla Ciebie i małego Aleksandrasmile
  • anjol81 22.06.13, 22:49
    Kewciu gratuluje! I ciesze się że masz ten cały stres już za sobąsmile)) Ciesz się teraz synkiem i wykorzystaj to tak bardzo jak tylko potrafisz, bo ilość stresu jaki miałaś to wiedzą tylko te, które przez to muszą przechodzić. Ściskam i tylko zdrówka Wam życzę! Buziakismile)
  • kewcia 23.06.13, 23:50
    Dzieki dziewczyny. Bede tu zagladac zeby sprawdzac napewno same pozytywne wiadomoscismile Tego Wam zyczesmile!
  • awkuk 22.08.13, 18:00
    hej dziewczyny,
    jak tam u Was ciąża przebiega, już troche mniej zmartwień po kolejnych badaniach?
    może któraś z Was jest już ze zdrowym maluszkiem ??
    u mnie jeszcze prawie 2 msc, ale jestem dobrej myśli, że wszystko z serduszkiem synka będzie dobrze.
    3majcie się ciepło.
  • aaa-81 21.07.15, 13:36
    Halo, czy ktoś jeszcze jest na tym forum o nieprawidłowym przepływie w przewodzie żylnym? Ja niestety też mam ten problem + podwyższone NT=2,6, pappa ok, czekam na wyniki Nifty i chyba zdecyduję się na amniopunkcję. Jeżeli ktoś też ma podobnie, napiszcie.
  • jk.32 05.08.15, 22:04
    hej,zaglądasz tutaj jeszcze?jestem w 12 tc,po usg genetycznym wyszła mi niedomykalność zastawki trójdzielnej i nieprawidłowy przepływ w przewodzie żylnym czyli 2 markery nie są w porządkusadZrobię biopsję kosmówki,chce wiedzieć,gorsza prawda niż życie w niewiedzy.
  • aaa-81a 11.08.15, 09:43
    Cześć, zmieniłam nieznacznie nazwę, bo kompletnie zapomniałam jakie miałam wcześniej hasło i musiałam założyć nowe konto. Widzę,że jesteśmy w podobnej sytuacji. U mnie wprawdzie przepływ przez zastawkę trójdzielna był ok, ale z kolei miałam podwyższone NT. Zrobiłam test NIFTY, który wykluczył zespół downa, ale i tak genetyk, do którego chodzę zalecił amniopunkcję. Jestem już po amniopunkcji i za tydzień mam bardzo ważne badanie w 20 tc - echo serca + bardzo dokładne badanie usg. Robię to u genetyka w łodzi, który jest tą osobą, od której mogę się najwięcej dowiedzieć. Moja ginekolog nie bardzo się zna jeśli chodzi o te przepływy, więc odesłała mnie do dr Dudarewicza. Wiem, że w Warszawie jest dr Roszkowski, który tez jest specem jesli chodzi o takie przypadki jak nasze... Generalnie u mnie genetyk stwierdził w 14-15tc, że są nieprawidłowości w układzie krążenia - ten przepływ, plus pojedyncza (zamiast podwójnej) tętnica pępowinowa, prawa komora serca ciut większa od lewej i śladowy obrzęk brzuszka. w 16tc już nie było tego obrzęku, ale odrobina jakiegoś płynu tylko nie pamiętam gdzie... Mówił, że ten nieprawidłowy przepływ najczęściej się później poprawia, ale u mnie niestety w 16tc nadal był zły. Ja zrobiłam wszelkie możliwe badania (papp-a, nifty, amniopunkcja), ale wiem, że nawet jesli wyjdzie mi po amnio kariotyp prawidłowy, to i tak jest cała masa innych zespołów, które może mieć moje dziecko (m.in zespół noonan) lub izolowaną wadę serca i/lub hipotrofię. Jedyne na co jestem w miarę psychicznie przygotowana to wada serca, którą sie operuje u dziecka zaraz po porodzie. Duzo będę wiedziała za tydzień, bo mam wtedy to dokładne badanie usg i echo serca. Będę juz wtedy też raczej miała wyniki amniopunkcji. Na razie staram się nie wariować (choć pół lipca chodziłam jak zbity pies popłakując na myśl o chorym dziecku) ale nie wiem co będzie po tym badaniu za tydzień.

A ty jak się trzymasz? Jesteś już po biopsji kosmówki? Daj znać.
  • agaperz 19.09.16, 12:04
    Witam
    Czy coś wyszło na następnych etapach? Jak sie czuje maluch? Jestem niestety w podobnej sytuacji co Wy sad Dzieciątko ma nie domykające się zastawki i przepływ na zastawce trójdzielnej nieprawidłowy (fala wsteczna). Jeżeli możecie mi coś doradzić to bardzo proszę
  • kalisko 15.01.17, 18:40
    Witam. Mam dokładnie taką samą sytuację. Niepewność jest najgorsza. Czy u Ciebie coś się wyjaśniło?
  • dariunia300 05.02.19, 14:56
    Dajcie znać jak u was crying
  • kalisko 16.01.17, 18:27
    Cześć dziewczyny. Mam pytanie. Czy komuś wyszło na usg niedomykalność zastawki i jednocześnie fala wsteczna DV u dzidziusia ?Lekarz mówił żeby narazie się nie martwić ale ta niepewność jest okropna
  • mamasynka04.2011 18.01.17, 07:54
    A robiłaś test Pappa?

--
    A ♥ 14.04.2011
  • kalisko 19.01.17, 10:30
    Tak. Wyniki jutro.
  • mamasynka04.2011 20.01.17, 17:56
    i jak wyszła pappa?

--
    A ♥ 14.04.2011
  • kalisko 21.01.17, 13:25
    pappa wyszła niby prawidłowo.
  • mamasynka04.2011 21.01.17, 14:21
    U mnie fala wsteczna i zdrowy syn

--
    A ♥ 14.04.2011
  • kalisko 21.01.17, 19:25
    Jesteś jedyną osobą, która mi odpisała. Dziękuje Ci bardzo. Czasem oprócz konkretnej odpowiedzi chcemy po prostu z kimś porozmawiać. A czy fala wsteczna u twojego synka znikła z czasem czy nadal musicie serduszko obserwować?
  • mamasynka04.2011 22.01.17, 10:40
    Fali wstecznej już nie było w 16 tyg. Na połówkowym usg w 20 tyg razem z echem serca wszystko dobrze.pozdrawiwm

--
    A ♥ 14.04.2011
  • dariunia300 05.02.19, 14:55
    Hej , u mnie jest fala wsteczna A ogromma uncertain . Jak skończyło się u was ?
  • laura9555 14.09.19, 07:35
    Mi też wyszła. Może nie ogromną, ale jest. Jestem w 12 tyg. Reszta badań wyszła dobrze.
    Pocieszam się szczęśliwymi historiami tutaj zamieszczonymi smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka