Dodaj do ulubionych

usg, pępowina a nie siusiak

20.05.13, 22:40
Moja znajom miała usg w 16tc i lekarz powiedział jej że będzie miała najprawdopodobniej synka bo widzi siusiaka, którego pokazał. Miesiąc później ten sam lekarz stwierdził, że siusiaka nie ma i chyba to jest dziewczynka. Powiedział że wtedy to mogła być pępowina. Słyszałam, że lekarze czasem mylą pępowinę z siusiakiem, ale ona widziała takie wystające krótkie "coś" a przecież pępowina jest długa. W jaki więc sposób lekarz morze mylić długą pępowinę z siusiakiem?
Obserwuj wątek
  • begonya Re: usg, pępowina a nie siusiak 20.05.13, 23:16
   Wydaje mi się, że ten lekarz po prostu nie za bardzo dobrze umie czytać obraz USG i wyciąga pochopne wnioski. Z pewnością pępowina nie wygląda jak siusiak - u mnie na kilku USG z rzędu przesłaniała akurat strategiczne miejsce i lekarz wiedział, że widzi właśnie ją, a nie męski narząd. O płci powiedział dopiero wtedy, kiedy był na 100% pewny, że widzi to, co widzi, a miało to miejsce ok. 20 tc. Problem z właściwym rozpoznaniem płci wynika raczej z faktu, iż wargi sromowe nie od razu wyglądają "jednoznacznie", stąd możliwość pomyłki.
  • szodasi Re: usg, pępowina a nie siusiak 21.05.13, 13:44
   Na moim ostatnim USG tydzień temu lekarka mi powiedziała, że "wydaje" jej się, że może być chłopak, ale bardzo szybko zaczęła się tłumaczyć, że w tym wieku ciąży to w sumie może być wszystko, bo wargi sromowe mogą być większe i może się wydawać co innego.
   A co do pępowiny..Nie wiem jak mogła by być skręcona, aby dawała taki efekt.
   --
   http://www.suwaczki.com/tickers/zem3rl68yclcnwpu.png
   http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3lhb8np6kwojp.png
   • agawa22 Re: usg, pępowina a nie siusiak 22.05.13, 08:36
    oj, można się pomylić. U mnie do teraz nie ma pewności co do płci. Dziecko w najlepszym momencie czyli między 20 a 30 tc było ułozone poprzecznie z zawinietą pępowiną na kroczu i dwóch lekarzy widziało co innego. Wlaściwie zaraz rodzę i bedziemy m ieli niespodziankę.
    --
    http://fajnamama.pl/suwaczki/vhfhrc6.png
    • kotkowa Re: usg, pępowina a nie siusiak 22.05.13, 10:36
     Ja bym się zdziwiła, gdyby była pomyłka - w 18 tc lekarz pokazał mi siusiaka w 2 ujęciach, naprawdę wyglądało jednoznacznie. Dziś mam połówkowe, pewnie się potwierdzi. Ale też słyszałam o pomyłkach siusiak - pępowina. Może jak dziecko jest naprawdę ułożone tak, że trudno cokolwiek zobaczyć, to ta pępowina widziana z boku, od tyłu może dawać obraz przypominający siusiaka, jedynie tak mogę to sobie wyobrazić. Mój gin nie mówi jaka płeć, jak nie jest pewien na 100%.
     --
     http://www.suwaczki.com/tickers/34bw9n73pajnaksb.png
  • bahati0 Re: usg, pępowina a nie siusiak 22.05.13, 12:06
   Na 100 procent zawsze jest po porodzie, ale u nas w lekarz pierwszy raz określił płeć w 13 tc (na 95 procent), co 4 tygodnie to potwierdza, teraz mamy już całą kolekcję zdjęć „męskości” naszego Serduszka i nie trzeba być specjalistą, żeby wiedzieć, że to „to”, także nie wierzę w pomyłkę, a pępowina, zawsze była daleko. Lekarz powinien oceniać tylko w takim ujęciu, że ma krocze odsłonięte, a nie, że coś tam widzi między nóżkami uncertain
   --
   http://fajnamama.pl/suwaczki/a7ior53.png
   • kerri31 Re: usg, pępowina a nie siusiak 31.05.13, 20:20
    Też mnie to dziwi, pępowina na usg wygląda zupełnie inaczej, to gruby sznur w środku dość ciemniejszy . Siusiak to mały pitolek o jaśniejszej barwie na ekranie usg. Ja potrafiłabym odróżnić jedno od drugiego.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka