Dodaj do ulubionych

cytomegalia proszę o pomoc

27.05.13, 15:10
Witam

Dziewczyny moze mi pomożecie, bo jestem trochę zmartwiona.

Przed ciążą postanowiłam zrobić badania na cytomegalię.

24.04.2013 robiłam pierwsze wyniki

i niestety
igg - 173,3(AU/ml)
igm- 1,52

2 maja zrobiłam awidność przeciwciał igg wynik 0,89 czyli wysoka awidność a pzreciwciała igg 76 tylu tu inna jednostka(U/ml) inne laboratorium bo w tym co wcześniej nie robili awidności

wyniki z 24.05.2013

igg - 245(AU/ml)
igm - 1,35

cieszy mnie, że igm spada ale martwi mnie wzrost igg. Dodatkowo chyba owulacja się przesunęła i mogę byc w ciąży, byłam pewna, że mam dni niepłodne a teraz już sama nie wiem.

Strasznie się martwię.
Obserwuj wątek
      • fornalkaa Re: cytomegalia proszę o pomoc 27.05.13, 16:56
        powyżej 1 igm dodatnie czyli mam dodatnie ale z tendencją spadkową
        0,89-1 szara strefa
        do 0,89 ujemne

przez miesiąc igm spadło z 1,52 do 1,35 + wysoka awidność , z awidności wynika, że do infekcji doszło w lutym bądz wcześniej

tylko zastanawia mnie czemu igg nadal rosna? i kiedy mniej wiecej igm spadnie do poziomu ujemnego, kiedy bedę mogla starac się o dziecko, jeśli już teraz nie jestem w ciązy
    • fornalkaa Re: cytomegalia proszę o pomoc 27.05.13, 22:26
      tak sobie pomyślałam - 2 tyg przed powtórzeniem badań na cyto miałam szczepionkę na żółtaczkę. Czy mogło mieć to wpływ na wynik igg? organizm mobilizował siły bo ogólnie mogłam być trochę osłabiona?

nie rozumiem dlaczego igg rośnie skoro igm maleje

w ogóle strasznie boje się tej choroby nawet jeśli teraz to przechoruje to co pozniej? przecież możliwa jest reaktywacja...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka