Dodaj do ulubionych

Pomózcie - dolegliwości ciążowe... :(

28.05.13, 12:15
Może Wy znacie jakieś sposoby na ulżenie w bólu biodra,półdupka promieniującego na całą nogę. Prawdopodobnie jest to jakiś ucisk w kręgosłupie. Ból zaczyna mi się zazwyczaj w drugiej połowie dnia a wieczorem już bardzo boli. Dzisiaj ledwo doszlam z garażu do domu.
To dopiero półmetek,aż boję się myśleć co będzie później.
Może któraś z Was ma namiary na jakiegoś dobrego osteopatę, albo masażystę w Warszawie?
--
http://www.suwaczki.com/tickers/aakwj44jkfvfatxi.png
Obserwuj wątek
    • melodi08 Re: Pomózcie - dolegliwości ciążowe... :( 28.05.13, 12:43
      Ja nie pomoge niestety......mam to samo od 2 dni ............mam nadzieje,ze niebawem przejdzie bo pamietam z zeszlej ciazy , ze zablokowalo mi kregoslup i przeszlo samo po 2 dniach, w ciazy punkt ciezkosci ciagle sie zmienia, wszystko sie przesuwa wraz z rozwojem macicy tak, ze mam nadzieje, ze i tym razem to chwiliowe....
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/9ewn0tc7lkysa29s.png
    • kerri31 Re: Pomózcie - dolegliwości ciążowe... :( 28.05.13, 16:42
      Współczuję, ja również cierpię z powodu ucisku na nerw od 23 tc. Dotrwałam z tym bólem do 36 tc do teraz, mam zdrętrwiałe udo, ucisk na prawą stronę krzyża i po południu już wysiadam. Ledwo chodzę, pomagają masaże ale tylko na chwilę. Ciepła kąpiel nie bardzo.
      I najgorsze jest to, że wiem, że zaraz po porodzie to nie zniknie tylko będę się męczyć jeszcze ze 2,3 miesiace, tak jak przy pierwszej ciąży. Plagi egipskie suspicious
    • maga8484 Re: Pomózcie - dolegliwości ciążowe... :( 28.05.13, 17:25
      Ja tez tak miałam w połowie ciąży a potem samo przeszło smile może u Ciebie też tak będzie wink
      Z tego co pamiętam to sama sobie robiłam masaże ale to nie wiele pomagało ;/
      Teraz z kolei mam kurcze w lewej nodze i nic mi na to nie pomaga a wyniki badań ok.
      Dobrze że u mnie już coraz bliżej do porodu.
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/hchyw1d3rkk4nlp0.png
    • bluex Re: Pomózcie - dolegliwości ciążowe... :( 30.06.13, 17:06
      W pierwszej ciąży miałam tak przez ostatnie 2 tygodnie - ból łapał nagle i paraliżował od pośladka po stopę. Co prawda dość często, ale na kilkadziesiąt sekund. Wszystko mija po porodzie.
      Teraz w drugiej ciąży też łapie, ale od pachwiny do kolana, ale też na krótko.
      Na szczęście jeszcze tylko tydzień wink

Generalnie chyba nie ma na to lekarstwa a i masaż niewiele pomoże. Maluszek/macica uciska na jakiś nerw. Jedyna nadzieja, że za chwilę Maluch/macica ułoży się inaczej.
      Jednak dla pewności zapytaj lekarza prowadzącego.
      • gertruth Re: Pomózcie - dolegliwości ciążowe... :( 01.07.13, 08:58
        Kasia, pokombinuj trochę pozycją leżenia, może Maluszek się przesunie. Ja tak miałam w pierwszej ciąży od 16 tc, do dnia porodu. Czasem tak silnie mi ból promieniował, że powłóczyłam nogą i nie mogłam wcale chodzić. Jak zeszłam z łóżka porodowego, to nie mogłam się nadziwić, że wszystko mnie boli tylko nie to! Masaże na to nie pomagały bo to mechaniczny ucisk.

Teraz jestem w 26 tc. Już mnie dwa razy takie bóle chwyciły, poleżałam na boku, porobiłam "kocie grzbiety", malutką "świecę" i jakoś mała się przesunęła na drugą stronę brzucha- i ból minął jak ręką odjął. Nie wiem czy to zawsze zadziała, alewarto próbować.
        Powodzenia!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka