Dodaj do ulubionych

Niskie PAPPA i niskie wolne beta hCG w teście...

31.10.15, 12:14
Czy któraś z Was miała niskie PAPPA i wolne beta hCG w wynikach biochemii??
Ja mam wolne beta hCG 24,12 IU/l (0,651 mom), pappa 1,45 IU/l (0,41 mom).
Nie zwróciłabym kompletnie na to uwagi, ale koleżanka to zrobiła stwierdzając, że jest niskie i prawidłowo jest około 1 mom. Jestem w 21 tyg. Wszystko w 13 tyg. na USG genetycznym było dobrze, a mianowicie NT=1,5, kość nosowa napisano, że obecna. Ryzyko skorygowane jest niższe niż populacyjne dla mojego wieku: tris 21: 1:546 spadło do 1:3435, tris 18: 1:1328 do 1:6013, tris 13: 1:4168 do poniżej 1:20000. Niby nie ma się czego czepić. Ta biochemia zaczęła mnie martwić. Z poprzednią córką miałam oba wskaźniki ok. 1 mom , a teraz takie niskie... Przyznam, że mój spokój trwający od kilku tyg. został nieco zburzony.
Edytor zaawansowany
  • kotkowa 31.10.15, 16:27
    Ten test jest bardzo czuły, gdyby wyniki były nieprawidłowe, ryzyko byłoby zdecydowanie wyższe, Ty masz super wynik testu, możesz spać spokojnie. Przy ryzyku ZD białko Pappa jest niższe od 0,5 MoM, a bhcg wyższa od 2,5 MoM.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3yx8ddism9obw.png

Krzyś (IV 2010)
    Staś (IX 2013)
  • iziula1 04.11.15, 13:24
    Test Pappa jest testem przesiewowym określa ryzyko wystąpienia wady u dziecka. W twoim przypadku jest bardzo niskie. Oprócz badań z krwi ocenia się także inne parametry jak wiek matki, rasa, parametry płodu.
    W mojej opinii twoje wyniki są dobre, ale powinnaś wątpliwości wyjaśnić z lekarzem, najlepiej genetykiem choć nie sądzę abyś szybko się do niego dostała - kolejki.
    Na 100% pewność daje amniopunkcja lub badanie kosmówki. W twoim przypadku nie ma wskazań.
    Porozmawiaj z ginekologiem. Uwagi koleżanki choć "cenne", to dopóki nie pokaże ci dyplomu z zakresu genetyki są nic nie warte smile
  • natalia.194 25.06.16, 13:05
    Hey. Mam do was takie pytanie. Jestem w ciąży 12 tyg i 5 dni. Zrobiłam dziś test PAPPA i HCG-beta. Wyniki mam następujące : PAPPA 1,060 IU/I odpowiada 0,338 Mom; wolne beta HCG 49,2 IU/I odpowiada 1,338 Mom. Jeśli chodzi o ryzyko trisomi 21 przedstawia się to tak: ryzyko podstawowe 1:1073, ryzyko skorygowane 1:659, a przezierność karku to 65,9 mm. Oprócz tego wykazało mi że mogę mieć zahamowanie wzrastania płodu przed 37 tyg ciąży - 1:79. Powiedzcie mi czy mam się martwić? Mam 22 lata i nie rozumiem skąd takie wyniki. Boję się że coś się dzieje złego. Zalecenia mi badanie NIFTY.
  • kiddy 25.06.16, 18:11
    Niskie wyniki w teście PAPPA mogą oznaczać jeszcze coś poza wadami u dziecka. Mianowicie wskazują na możliwość wystąpienia nadciśnienia oraz stanu przedrzucawkowego w ciąży, dlatego kobieta z takim wynikiem powinna być pod specjalną opieką ginekologa. Warto, żeby profilaktycznie zaczęła brać Acard lub Aspirynę, koniecznie przed 16. tygodniem ciąży. Jestem w takiej właśnie sytuacji, biorę Acard i Clexane. O ile moje ciśnienie jest niskie, o tyle w tętnicach macicznych mam podwyższony opór, co wskazuje, że przed końcem ciąży nadciśnienie może się pojawić.
  • natalia.194 25.06.16, 18:26
    Właśnie w zaleceniach lekarza który wykonał te testy jest mowa o aspirynie. Ale o ciśnieniu nic nie ma mowy w rozpoznaniu. Jest tylko napisane zalecane powtórne badanie pod kątem anatomii i rozwoju płodu, a biometria jest zgodna z danymi klinicznym: CRL 65,9 mm, BPD 18,8mm, kąt twarzy 79 stopni, FL 11,5 mm, NT 1,4mm, NB 3,1 mm, FHR 158u/min. Zastanawia mnie lokalizacja łożyska - na przedniej ścianie macicy. Anatomia dziecka jest ok, nie było tylko widać pni tętniczych i nerek. Kość nosowa uwidoczniona, przepływ przez DV i TV prawidłowy. Sama już nie wiem. Jak najszybciej muszę udać się do mojej pani doktor.
  • kiddy 25.06.16, 23:12
    Łożysko na przedniej ścianie to normalne umiejscowienie, też mam na przedniej ścianie. Jeśli masz zalecenie brania aspiryny, to bierz, przy okazji poprawi przepływy. Ciśnienie możesz mieć w normie, nadciśnienie ciążowe czy stan przedrzucawkowy ujawniają się po 20 tygodniu ciąży.
  • natalia.194 26.06.16, 09:35
    Dzięki wielkie za informacje
  • kiddy 26.06.16, 14:27
    Nie ma za co. Przede wszystkim to się nie denerwuj, bo to bardziej szkodzi tobie i dziecko niż to, co MOŻE się zdarzy, a może nie.
  • natalia.194 30.06.16, 00:38
    Byłam właśnie u lekarza i dostałam skierowanie na badanie NIFTY. Mam nadzieje że wszystko będzie dobrze. Lekarka spytała się mnie czy ewentualnie będę chciała usunąć płód. Stwierdziłam że jeśli nie będę wiedziała w 100% to nie mogę jej teraz odpowiedzieć na to pytanie. Stąd to skierowanie. Boję się że coś wyjdzie w tym badaniu. Wszystkie dotychczasowe wyniki miałam dobre, a teraz to. Któraś z was robiła badanie NIFTY?
  • kiddy 30.06.16, 07:13
    Na podstawie NIFTY nikt w Polsce nie usunie ciąży, więc pytanie lekarki jest... dziwne. Zresztą chyba mocno na wyrost, bo przecież wyniki USG masz dobre. Za NIFTY musisz zapłacić, pamiętaj.
  • natalia.194 02.07.16, 00:17
    Tak doskonale to wiem, że muszę zapłacić. Mam już wyznaczoną wizytę na poniedziałek za bagatela 2600 złotych. Ale skoro lekarz mi tak doradził, to mu ufam. Tym bardziej że jest to jeden z lepszych specjalistów w moim mieście. Wracając do badań usg- wszystkie wyniki miałam w normie ale z drugiej strony jest to dopiero 13 tydzień. Wady dopiero widać po 20 tygodniu. Ale muszę przyznać że moja kuzynka robiła pierwsze badania PAPPA i usg po 20 tyg ciąży i wyniki też miała nieciekawe. Wyszło jej dość duże prawdopodobieństwo zespołu kociego krzyku u dziecka. Fakt, nie miała aż tak dużego prawdopodobieństwa jak ja - 1:79, że płód przestanie się rozwijać przed 37 tygodniem. Jej synek niedawno się urodził i jest zdrowy.
  • natalia.194 02.07.16, 00:20
    A jeśli chodzi o badanie NIFTY to jeśli coś na nim wyjdzie to oczywiście dostanę skierowania na kolejne badania np. amniopunkcję i dopiero wtedy będę mogła podjąć decyzję.
  • zetttaaa 24.09.16, 19:11
    Widzę ze pisałas jakiś czas temu .Mam podobne wyniki i wszędzie jeżeli chodzi o test pappa to mimo niskiej pappa dziewczyny maja albo prawidłowa albo podwyzszoną bhcg. U mnie podobnie jak u ciebie pappa ( 0,51 mom) i bhcg niskie (0,27 mom). USG tez ok. Dlatego ryzyko wyszło podobne jak u ciebie. Mimo wszystko wyniki biochemii sa poniżej norm i te mnie to martwi. Ryzyko zmniejsza tak prawdę mowiąc USG. Jak to skończyo sie u Ciebie? jakieś cenne informacje?
  • dorotapg 27.02.19, 10:05
    Jestem w 12 tyg 2 dzien, mimo niskiej PAPPA mam wynik prawidłowy; przeziernosc karkowa -1, mom 0,66, CRL - 57,4, kość nosowa obecna, PAPP-a - 1,58 mlU/ml, mom 0,63, fB-HCG - 26,1 ng/ml, mom 0,63. Ryzyko trisomii 21 dla wieku - 1:366 (33,5 lat), ryzyko wynikające z markerów - 1:2063, ryzyko skorelowane (z przeziernoscia) mniejsze niż 1:10000, dla trisomii 13/18 tez mniejsze niż 1:10000. Niskie wolne BHCG obniża ryzyko ZD ( dla ZD jest większe niż 2,5 mom).
  • nata1991 27.04.19, 11:06
    Nadpisze sie nad watkiem... mam nadzieje ze ktos z podobnymi wynikami odpisze. Ja rownie mam bardzo niska pappe (0,193 mom) i bete (0,586 mom). Czy udalo Wam sie urodzic zdrowe dzieci? Mialyscie komplikacje? Usg było w porzadku ale pappa znacznie popsula ryzyko
  • nata1991 07.05.19, 20:08
    Hej, a ja podpytam Ciebie bo tez mam podobnie. Jak sie u Ciebie to skonczylo? Mialas komplikacje w dalszym etapie ciazy?
  • niki83 04.08.19, 08:29
    Czy któraś z Was, z za niskim beta hcg (pisałyście jakiś czas temu), może dać znać jak to wyglądało dalej? Czy za niskie wolne beta hcg robi jakieś komplikacje w późniejszej ciąży?
    Przeszukałam cały internet i wszędzie są informacje o za wysokim wolnym beta hcg, nigdzie nie tłumaczą skąd sie bierze i co może powodować za niskie ? (poza ryzykiem zespołu Edwardsa,ale to juz wiem i to przeważnie też przy podwyższonym NT, u nas NT 1,5)
    Moje wyniki z USG z 12tc są wszystkie w samym środeczku norm, za to wolne beta hcg wyniosło 0,309 MoM, a pappa 0,401. Opis, że za niskie wolne beta HCG i ryzyko trisomii 18 az 1:313.
    Czy ktoś, mimo podobnych wyników, urodził zdrowe dzieciątko bez komplikacji?
  • sylvi1991 31.08.19, 00:14
    Zaczynam właśnie 36 tc, wyniki w 12tc + 5d: wolne beta hcg 0,413 mom, PAPP-A 0,314 mom. Usg I trymestru było prawidłowe, co prawda NT 2,3 niby w normie ale w połączeniu z biochemia dalo pośrednie ryzyko dla trosomii 18 i 13 - około 1:700. Wykonałam NIFTY PRO, wynik ok. Usg połowkowe wyszło świetnie, dodatkowo zrobiłam usg serca płodu tutaj też wynik ok. Usg III trymestru też ok. Teraz czekam z niecierpliwością, nie wiem co mogą oznaczać te nieszczesne wyniki z I trymestru... na wszystkich następnych badaniach z synkiem wszystko w porządku. Jeszcze miesiąc i będzie z nami. Mam nadzieję ,ze umieszczę tu wtedy wiadomość że wszystko dobrze się skonczylo. smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka