Dodaj do ulubionych

Ginekolog warszawa, bez problemu L4 poszukiwany

05.11.15, 11:03
Witam dziewczyny

Prosze polećcie mi ginekologa który bez problemu wystawia L4 w ciązy z Warszawy lub okolic?
Edytor zaawansowany
  • lula.1311 05.11.15, 18:26
    Podaj jakiś kontakt priv do siebie ewentualnie okolica jaką cię interesujesmile
  • lidek0 06.11.15, 06:32
    dr Marzena Padzik-Moczydłowska ul.Marsa 101/109 tel 22 611 87 43, ale do takiego lekarza warto chodzić regularnie a nie jedna wizyta po zwolnienie.
    --
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • betka1984 10.11.15, 21:50
    Lidek, tym wpisem o jednorazowej wizycie, sama sugerujesz, że autorka chce lewe l4. Nie musiałaby na forum szukac, gdyby naprawdę zle sie czula i cos było nie tak.
  • hermenegilda_zenia 08.11.15, 22:38
    Chyba podeślę ten wątek do informacji ZUS-u, na pewno lekarze, których wymienicie bardzo się ucieszą z kontroli
  • anku1982 09.11.15, 09:52
    Zanim podeślesz wątek do ZUS, zastanów się dlaczego ta dziewczyna szuka lekarza który da jej zwolnienie. Otóż część lekarzy ginekologów nie bierze przy wystawianiu zwolnień lekarskich CAŁOŚCIOWEGO obrazu zdrowia pacjentki. Czasem ciąża przebiega prawidłowo, a pacjentka ma tak wiele objawów dodatkowych, że nie jest w stanie wykonywać pracy: wymioty, senność, bóle kręgosłupa, bóle brzucha spowodowane zmienionym funkcjonowaniem układu pokarmowego. Super się pracuje z klientem gdy masz mdłości przez cały dzień. Poza tym nie każdy ma miłą pracę i jeśli w firmie panują warunki powodujące przewlekły silny stres, to może on doprowadzić do obniżenia stężenia progesteronu we krwi, a stąd już prosta droga do poronienia. Nie znasz autorki postu, nie zadałaś jej żadnego pytania, ale do ZUS-u chcesz lecieć.
  • landora 09.11.15, 09:59
    Jeżeli ciąża jest zagrożona, a pacjentka bardzo źle się czuje, to na pewno dostanie L4 bez problemu (zwłaszcza w Polsce, gdzie L4 ciążowe wystawia się nagminnie). I wtedy ZUS nie straszny ani lekarzowi, ani ciężarnej.
    Jeśli chce sobie po prostu odpocząć, to od tego jest urlop wypoczynkowy.
  • anku1982 09.11.15, 14:38
    Ale ciąża nie musi być zagrożona, a pacjentka może źle się czuć, sporo osób w pracy nie może pozwolić sobie na pracę na pół gwizdka. Więc taka pacjentka na L4 nie leczy niczego, tylko odpoczywa w domu, aż objawy ciążowe ustąpią i będzie mogła być w końcu wydajnym pracownikiem.
  • anku1982 09.11.15, 14:43
    Każda ciąża jest inna po prostu. Sama w pierwszej pracowałam do 8 miesiąca, bo BYŁAM W STANIE. Znam też przypadek osoby, która mając kamicę nerkową 3 lata rozbijała kamienie, aby móc doprowadzić się do stanu, w którym pozostałości które w nerkach zostały, były jak najmniej uciążliwe i w czasie ciąży ma zalecone systematyczne picie dużych ilości płynów, bierze leki moczopędne, w wyższej ciąży nie jest już w stanie korzystać z komunikacji do pracy (w jedną stronę 1,5 godziny), ponieważ po godzinie ma silne parcie na pęcherz a po drodze toalety brak.
  • landora 10.11.15, 10:01
    Jeżeli są przesłanki, to każdy lekarz jej to zwolnienie da.
    Nie wmówisz mi, że to powszechne dawanie L4 "na ciąże" w Polsce jest uzasadnione - gdyby było, to podobnie by się działo w innych krajach Europy. A tak nie jest.
  • anku1982 10.11.15, 11:05
    Nie wiem jak jest w innych krajach, bo nie mam ani rodziny za granicą, a przyjaciółka mieszkająca w Anglii przeprowadziła się, gdy dzieci były już w wieku szkolnym. Skoro tak twierdzisz, najpewniej jest jak piszesz. Natomiast co kraj to inne zasady, u nas jest być może "lepiej" ze zwolnieniami ciążowymi i ratowaniem dzieci w I trymestrze ciąży, a tam jest lepiej z czym innym.
  • hermenegilda_zenia 10.11.15, 21:08
    Nie interesuje mnie autorka ani dlaczego kombinuje - tytuł wątku jest dla mnie jednoznaczny, dzięki danym lekarzy ZUS sobie trochę 'poweryfikuje"
  • anku1982 10.11.15, 22:57
    Czepiasz się...
  • chyba.ze 09.11.15, 20:00
    Wstydź się pani- nie dość że naciągaczka i wyłudzaczka nienależnych świadczeń to jeszcze leniuch.
  • lidek0 09.11.15, 20:20
    A czego ma się wstydzić? Znasz powód tego zwolnienia? Raczej z Ciebie leniuch bo zamiast zapytać o powód szybko osądzasz. Wszystkich mierzysz swoją miarką???
    --
  • kkowalska86 09.11.15, 21:20
    Jeżeli masz faktycznie powód, to polecam Marka Pokulniewicza. Młody, ale bardzo kompetentny lekarza. Na pewno Ci pomoże, a jeżeli faktycznie uzna, że istnieją wskazania, nie będzie się ociągał z wypisaniem zwolnienia. Polecam na całą ciążę.
  • chyba.ze 09.11.15, 22:54
    Pytać o powód zwolnienia? Ale po co? Autorka nie wyraża troski o swoje zdrowie tylko szuka dojścia do lewego L4. Widocznie jej lekarz prowadzący nie widzi najmniejszego powodu do tego typu świadczenia.
  • lidek0 10.11.15, 07:01
    Więc jednak wszystkich mierzysz swoją miarą osoby leniwej. Skąd wiesz co widzi jej lekarza a co nie? Forum jasnowidzów to chyba gdzie indziej smile
    --
  • landora 10.11.15, 10:00
    Jeśli ma powód, to nie musi szukać ginekologa, który "bez problemów" wyda L4.
  • anku1982 10.11.15, 11:10
    Piszecie, jakbyście zawsze były świetnie potraktowane u lekarza. Autorka nawet słowem nie zdradziła szczegółów swej sytuacji, a Wy już wieszacie na niej psy. Dajcie temu lekarzowi ocenić, czy jej należy się zwolnienie, czy nie. Wy lekarzami nie jesteście. Szkoda że tak szybko można ocenić osobę, która chce skorzystać z takiego zwolnienia, a co byście napisali o osobie, której lekarz zaleca pójście na zwolnienie np. od 25 tygodnia, a ta osoba mówi, że jeszcze trochę popracuje... Pewnie że jest nieodpowiedzialna... No zawsze zostanie złą... czy z jednej czy z drugiej strony.
  • buglady 10.11.15, 11:50
    Dokładnie! Moja znajoma kilka lat zwijała się z bólu kręgosłupa, dwaj lekarze z przychodni wyzywali ją od histeryczek i twierdzili, że przesadza. Musiała poddać się prywatnie bardzo kosztownej operacji kręgosłupa po której dopiero zaczęła normalnie żyć. Niestety tak samo jest w przypadku ciąży, np. pierwszy trymestr kobieta ma mdłości, wymioty, czuje się słaba i jak ma pracować w takim stanie? A można trafić na lekarza, który wlasnie nie wystawi zwolnienia i powie, ze kobieta przesadza i że to normalne. Ja akurat prowadzę szkolenia dla klientów i nie wyobrażam sobie pracować, gdybym czuła się fatalnie.
  • chyba.ze 10.11.15, 13:47
    Mdłości, wymioty i osłabienie nie ma wpływu na rozwój ciąży oraz jej "zagrożenie". Od złego samopoczucia jest urlop lub świadczenie wypłacane pracownicy przez PRACODAWCĘ nie przez PODATNIKÓW w tym mnie samą wink
  • kiddy 10.11.15, 15:55
    Jak jesteś chora i źle się czujesz, to idziesz na urlop czy na zwolnienie? Czy pracownik chorujący na rotawirusa czy grypę, wymiotujący, z biegunką, słaby, ma większe prawo do zwolnienia niż wymiotująca, mdlejąca ciężarna? Wypadałoby zachować umiar we wszystkim. Zwolnienie "na dwie kreski" to gruba przesada, ale gdy kobieta nie jest w stanie pracować, bo początek ciąży niosący ogromne zmiany w organizmie, utrudnia podstawowe funcjonowanie, nie mówiąc o wydajnej pracy, to zwolnienie jest uzasadnione.
  • chyba.ze 10.11.15, 17:48
    Cała heca w tym, że mdlejące i wymiotujące ciężarne nie szukają lekarza który "bez problemu" wystawia L4.
  • vandikia 10.11.15, 19:37
    czy przy takim pytaniu zawsze musi się znaleźć ktoś umoralniający kogoś na siłę?

w ciąży prócz mdlenia, wymiotów czy poważniejszych zagrożeń jest jeszcze cała masa rzeczy, które wpływają na codzienne funkcjonowanie i można naprawdę ciężarnym odpuścić, a swoje siły przerzucić na baranów w rządzie czy innych darmozjadów

dziecko jest dla matki najważniejsze i powinna dbać w okresie ciąży przede wszystkim o dobro swoje i dziecka, a nie pracodawcy, taka prawda
  • anku1982 10.11.15, 19:54
    Cała heca w tym, że są lekarze i lekarze i nie rozróżniam ich na tych przyjmujących na NFZ lub prywatnie, czasem można trafić na takiego konowała głoszącego dziwne teorie, że można się za głowę złapać.
    I o ile sytuacja jest odwrotna, czyli np. ktoś złamał lewą rękę i lekarz mówi proszę iść na zwolnienie na co najmniej 3 tygodnie, a pacjent mówi: czy to jest konieczne, zorganizuję pracę i dojazd tak, aby wrócić po tygodniu (bo np. ktoś jest osobą decyzyjną i zależy mu aby być w firmie), a lekarz stwierdzi, że nie ma zagrożenia dla pacjenta to takie skrócenie L4 może być uzasadnione. Natomiast zdarza się że dla jednej osoby dokładnie te same objawy w ciąży powodują że jakoś daje radę w pracy, ale dla innej ze względu na jej wiek, formę, subiektywne odczucia, próg wytrzymałości - praca będzie zbyt wielkim obciążeniem, nie będzie w stanie funkcjonować, to zwolnienie jest uzasadnione. Ciekawe że niektórzy pracodawcy to rozumieją i po prostu zatrudniają kogoś na zastępstwo. Syty głodnego nie zrozumie. Jeśli byłaś kiedykolwiek w ciąży, to zazdroszczę przebiegu, który pozwolił Ci pracować do samego porodu.
  • kiddy 11.11.15, 15:34
    Szukają, bo nie brakuje lekarzy, dla których wymioty po parę razy dziennie, zasłabnięcia i zmęczenie uniemożliwiające funkcjonowanie to nie powód, by dać zwolnienie.
  • vandikia 11.11.15, 19:48
    "bo ciąża to nie choroba! " wink
  • anku1982 10.11.15, 19:43
    Oj tu pocisnęłaś, świadczenie wystawiane przez pracodawcę i zwolnienie pracownika z obowiązku wykonywania pracy lub jej części jest wtedy gdy pracodawca nie jest w stanie spełnić przepisów dotyczących zapewnieniu ciężarnej odpowiednich warunków pracy, np. gdy pracownik jest typowo biurowo i pracuje wyłącznie przy komputerze, a ciężarna może pracować przy nim 4 godziny dziennie. A Ty też bierzesz urlop wypoczynkowy na złe samopoczucie? Czy wtedy gdy planujesz sobie wakacje na Seszelach?
  • szczesliwa30 09.06.19, 15:36
    Tylko Ciebie?ona tez płaci podatki i składki zus
  • karolinnnaa 23.11.15, 10:04
    Ababa, jeśli twój stan zdrowia upoważnia do wystawienia zwolnienia lekarskiego to każdy ginekolog CI je wystawi. wink Ja nie miałam z tym kłopotu, bo prowadzę własną działalność gospodarczą i zwyczajnie nie potrzebowałam zwolnienia. Ale jeśli potrzebujesz specjalistów przez duże S to polecam Ci ginekologów z Alfa-Leku.
  • gosc006 26.04.18, 10:19
    gdzie moge znalezc ginekologa prowadzzacego ciaze w warszawie ktory bez problemu wystawi l4 bedzie na nfz
  • dorotanawrodska 29.05.19, 23:13
    Napisz na priv smile Podam kontakt do dobrego lekarza.
  • cesarz.owa 30.05.19, 22:09
    Jak zawsze przy okazji wątków o zwolnieniu w ciąży rozgorzała ożywiona dyskusja. Fajnie się to czyta smile Jedna drugą wyzywa od naciągaczek, leniuchów itp. Ale donosicielstwo jest najbardziej ohydne. Hermenegilda, donoś sobie, myślisz, że tu kogoś postraszysz? Nie masz nic bardziej pożytecznego do roboty niż denerwowanie kobiet w ciąży? Współczuję. Ciekawe czy pracujesz z klientami? Ja tak i nie wyobrażam sobie wykonywania swoich obowiązków kiedy chce mi się rzygać. Chciałabyś, żeby ktoś obsługując cię narzygał na ciebie?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.