Dodaj do ulubionych

nie wiem co dalej

25.04.16, 19:38
Witam.Nie całe 2 tygodnie temu byłam u lekarza . Robił usg . Wykrył coś ze zaczyna się wykuwać.Jednak na 100% ciąży nie wykrył.Dziś jestem po drugim dopochwowym usg stwierdził pęcherzyk ciążowy ale nic w środku nie zauważył. Kazał przyjść jeszcze za tydzień.Ostatni okres miałam 17 marca więc wypada to 6tc.dni płodne z moich obliczeń wypadały pod koniec marca czyli tak 26-31 marca.nie wiem co myśleć. Jutro zapisałam się do innego lekarza. Prowadził moją pierwszą ciążę. Ten mi powiedział ze nie chce mi nadziei robić. Dlatego idę jutro do innego co on powie. Z jednej strony mówię będzie co będzie ale z drugiej strony chciałabym by było.Może jest taka opcja ze jest za wczas by zobaczyć. Ten mi nic nie powiedział ile ma ten pęcherzyk. Pęcherzyk jest w porządku. Nie wypisał mi żadnego skierowania na badanie. Tylko skupił się od razu na zabiegu.Z jednej strony dał jeszcze tydzień czasu pewnie gdyby się coś pojawiło.Dodam że moje cykle nie były regularne. jeden 22 dni drugi 25 czasami 30 czy 28.z moich obliczeń(oczywiście mogą byc nie dokładne.)wynika ze miałam owulację 29 marca wiec dziś jest 27 dzień ciąży . załóżmy ze to 3tc i 8 dni mam takie wrazenie jak by mój gin olewaj tak wczesne ciąże.Jutro idę do innego
Edytor zaawansowany
  • landora 25.04.16, 20:13
    W 3tc w ogóle nie ma sensu robić usg.
  • aniaola84 25.04.16, 20:19
    ale lekarze przewaznie patrzą na ostatni okres
  • lili.80 25.04.16, 21:26
    Aniaola mialam podobnie. Poźna owu i też na początku malutki pecherzyk i marne szanse. Dopiero ok 8tc liczac od om pojawil sie zarodek z serduszkiem. Teraz jestem w 20tc.
    Idz do dobrego lekarza, takiego co nie wysyła od razu na zabieg! Bete robiłas? Dobrze przyrasta? Ile masz?
  • aniaola84 26.04.16, 11:01
    ja nie dostałam skierowanie na żadne badanie.DZiś byłam u innego. Na fotelu stwierdził macicę powiększoną czyli ciąże. Wysłał mnie na usg . Termin mam na 04.05.Nie wiedziałam ze on nie ma usg w gabinecie.Nawet prosiłam o wcześniejszy termin usg ale babka w rejstracj powiedziała ze to jest tak wcześnie że te pare dni mogą spowodować lepszy obraz ciąży.
  • lili.80 26.04.16, 11:40
    Admiaola zrob betahcg w odstepie 48h (dwa razy), koszt ok 30-50zeta, nie musisz miec skierowania.
    a z usg to tylko tydzien. Wytrzymasz.
  • q_fla 27.04.16, 07:53
    Ale po jakiego grzyba ma robić betę, są jakieś ku temu wskazania? Plami, krwawi? Nie, to po co narażać się na koszty i niepotrzebny stres.

Do autorki: nie wiem po co biegasz co chwilę do innego lekarza. Jest za wcześnie na usg, na tym etapie to jak wróżenie z fusów, tym bardziej że nie ma wskazań.
    Dobry i rzetelny ginekolog w twoim przypadku zaproponowałby wizytę z badaniem usg najwcześniej w 7 tyg ciąży licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.

--
    Wiele razy powtarzałam i jestem tego pewna, że najwiekszym niebezpieczeństwem zagrażającym pokojowi jest dzisiaj aborcja. Jeżeli matce jest wolno zabić swoje dziecko, cóż może powstrzymać ciebie i mnie, byśmy się nawzajem pozabijali? Matka Teresa z Kalkuty
  • landora 27.04.16, 08:09
    Też tego nie rozumiem.
    Mnie spóźniała się miesiączka, zrobiłam test, wyszedł pozytywny. I spokojnie czekałam na wizytę u lekarza, chyba w 8 tygodniu. Na tym etapie i tak w razie czego nic się nie da zrobić.
  • bejbi83 27.04.16, 09:29
    no jak to? ja np w 5tc dostałam krwawienia, w szpitalu zrobili pierwsze usg i mimo ze nie było jeszcze widac serducha to przynajmniej byl widoczny pechcerzyk w macicy (wiadomo ze nie pozamaciczna) a takze okazało sie ze mam krwiaka, dali leki i kazali leżeć plackiem.czasmi wczesne usg jest potrzebne
  • landora 27.04.16, 09:38
    Możliwe, że i tak by się ciąża utrzymała. Nie ma dowodów, że leżenie na cokolwiek pomaga:

"However, studies of bed rest have not found evidence that bed rest helps with any of these conditions. It doesn't lower the risk of complications or early delivery."

www.webmd.com/baby/guide/bed-rest-during-pregnancy

W wielu krajach nic na tym etapie nie przepisują.
  • q_fla 27.04.16, 09:48
    Proszę czytać ze zrozumieniem: jeżeli nie ma wskazań (np. krwawienia) wtedy pierwsze usg można zrobić ok. 7-8 tc.

--
    Wiele razy powtarzałam i jestem tego pewna, że najwiekszym niebezpieczeństwem zagrażającym pokojowi jest dzisiaj aborcja. Jeżeli matce jest wolno zabić swoje dziecko, cóż może powstrzymać ciebie i mnie, byśmy się nawzajem pozabijali? Matka Teresa z Kalkuty
  • lidek0 28.04.16, 19:12
    Poszłabym na betę i sprawdziła jak przyrasta po 48 godzinach pomimo komentarzy powyżej. Skoro takie badanie jest warto z niego korzystać.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • q_fla 29.04.16, 12:59
    I się stresować wynikiem. To jest bardzo korzystne dla rozwoju dziecka... uncertain
    Badanie beta hcg BEZ WSKAZAŃ powinno kosztować 2000 zł dla dobra ciężarnych i ich dzieci.

--
  • lili.80 29.04.16, 13:32
    A jakie sa wskazania do badania beta-hcg?
    i uważasz że mniej się stresuje czekaniem tydzien-dwa na usg czy na wynik bety?
    Mialaś kiedyś ciaże nie rozwijajaca sie? Wiesz jak to wyglada i co sie wtedy czuje?
  • q_fla 29.04.16, 17:46
    1. Pierwsza ciąża, która się pięknie i prawidłowo rozwijała, 26 tc - wewnątrzmaciczna śmierć płodu na skutek zapętlenia pępowiną.
    2. Druga ciążą trzy lata później, pierwsze usg w 8 tc licząc od om, w 9 tc następne na skutek krwawienia, tydzień później łyżeczkowanie - tzw. poronienie zatrzymane.
    3. Trzecia ciąża dwa lata później, pierwsze usg w 8 tc, poród w 38 tc zakończony wreszcie urodzeniem żywego, zdrowego dziecka.
    Wystarczy?
    Beta hcg nie miałam zlecanego, mam mądrego i uczciwego ginekologa, który nie naciągał mnie na stos niepotrzebnych badań.

--
  • lidek0 29.04.16, 20:19
    Ale co ma wystarczeć? Nie rozumiem po co to piszesz? U mnie dzięki becie lekarz podejrzewał cp i miał rację, wzbudziło to jego czujność zanim pojawiły się jakiekolwiek objawy. No i ciekawi mnie jaki są wskazania do bety? A stres związany z czekaniem na usg korzystny dla dziecka jest? Beta owszem gwarancji nie daje ale często uspokaja albo pozwala lekarzowi szybciej działać zanim coś złego zacznie się dziać.

--
  • bejbi83 29.04.16, 20:55
    To prawda sa rozne przypadki w ginekologi nic nie jest pewne
  • q_fla 30.04.16, 00:08
    Lidek, umiesz korzystać z googla? Jeżeli umiesz, to wpisz sobie frazę "badanie ze wskazań", albo coś podobnego.

A stres związany z czekaniem na usg korzystny dla dziecka jest? Beta owszem gwarancji nie daje ale często uspokaja albo pozwala lekarzowi szybciej działać zanim coś złego zacznie się dziać.

99% wątków na tym forum dotyczących robienia pierdylion razy bety i usg w bardzo wczesnej i niezagrożonej ciąży temu przeczy.

--
  • lili.80 29.04.16, 21:28
    Widzisz a ja miałam podejrzenie cp i to tylko dzieki badaniu beta lekarz mógł wczesniej zdiagnozowac.
    Wybacz ale dla mnie ten twoj lekarz nie jest ani madry ani uczciwy tylko ma w d***ie pacjentki. Bo jakbys wyladowala na ip z litrem krwi w brzuchu to bys nie sepila tych 100 zl na bete.
    Możesz czekac na usg i do 12tc jak chcesz-twoja sprawa na co narażasz siebie i dziecko ale nie namawiaj do tego innych.
    ps. Twoja sygnaturka tez wiele o Tobie mówi..
  • q_fla 29.04.16, 23:57
    Czy nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? Twój, jak i przypadek lidek jest jak najbardziej wskazaniem do zrobienia bety. O mojego lekarza się nie martw, jest jednym z najlepszych w regionie, w ktorym mieszkam.

Co ma moja sygnaturka do tej dyskusji? Tak, jestem osobą bardzo wierzącą i praktykującą, a przy tym uczciwą - traktuję zasady wiary bardzo poważnie i staram się ich przestrzegać.

--
  • landora 30.04.16, 09:07
    Bez przesady. W większości krajów nie robi się bety standardowo, a jakoś nie słychać o masowych zgonach ciężarnych.
  • kiddy 30.04.16, 09:49
    Jak lekarz zdiagnozował ciąże pozamaciczną dzięki badaniu bety? Nieprawidłowy wzrost może oznaczać również dobrze martwą ciąże, obumarcie jednego z kilku zarodków, jak i ciążę pozamaciczną. CP trudno jest też zdiagnozować na wczesnym USG.
  • bejbi83 30.04.16, 12:07
    Wysoka beta tez moze swiadczyc o zasniadzie groniastym... Czyli zasadniczo jej wskaznik mowi wszystko jak i nie mowi nic konkretnie.3 ciaze i przynajmniej 4 dobrych lekarz,zaden nigdy nie kazal mierzyc mi hcg.raz robilam tylko bo nie wierzylam ze to ciaza?
  • lidek0 30.04.16, 22:34
    Na podstawie złych przyrostów lekarz wysyła na usg szybciej niż gdy przyrosty są prawidłowe - tak wygląda diagnostyka cp, działa zanim pojawią się bóle czy krwawienie. Nieprawidłowy wynik powoduje, że lekarzowi zapala się światełko, staje się bardziej czujny i częściej monitoruje ciążę.

--
  • q_fla 05.05.16, 11:40
    Czyli wszystkim kobietom zaraz po pozytywnym teście sikanym należy zlacać co 48h betę, albo może najlepiej od razu profilaktycznie kłaść je do szpitala, bo mogą mieć cp i/lub kilkanaście innych możliwych powikłań ciąży?

--
  • joanna_maria_85 04.05.16, 19:36
    O Boze.... i po co ja przeczytalam o Twojej pierwszej ciazy... sad
  • q_fla 05.05.16, 11:43
    Przykro mi, ale niepowodzenia na tym etapie ciąży nie kończą się tylko na moim przypadku.

--
  • rossi87 09.06.16, 00:37
    Każda niech robi co uważa. Ja np. przed zajściem w ciąże zrobiłam cały szereg badań sama z siebie, który kosztował mnie kupę kasy, ale przynajmniej uspokoił. Jak test pokazał dwie krechy, znowu zrobiłam szereg badań i poleciałam pędzikiem do ginekologa zasypując go pokaźnym zbiorem świeżutkich wyników. Dr wywalił na mnie oczy zdumiony, ale cóż, taka juz jestem. Zrobił tez usg bo miałam bóle brzucha, a z bety wynikało, że jest ciąża, wiec trzeba było sprawdzić, czy wszystko w porządku. Było wszystko w porządku smile teraz nie robię jUż badań jak wariatka, tylko same podstawy wtedy kiedy mam zrobić smile pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.