Dodaj do ulubionych

Niski poziom cukru po 2 h od badania

20.02.19, 14:05
Na czczo 73
Po 1h 119
Po 2h 51

Orzed pobraniem w tej 2 h miałam chwilowy zjazd poty jakieś zawroty głowy przeszło po jakiś 5 min jak otworzyłam okno..
Może ktoś bardziej obeznany w temacie się orientuje co do tych norm
Wizyta za 2 tyg do tego czasu zniosę jajo
Edytor zaawansowany
  • pachnacasloncem 20.02.19, 14:05
    Obciążenie 75 glukozy bo takie ponoć już tylko robią
  • amaraantowa 22.02.19, 07:30
    Myślę że to może być hipoglikemia reaktywna- czyli po spożyciu cukrów prostych jest właśnie taki spadek i złe samopoczucie... powinnaś jeśc więcej produktów bogatych w cukry złożone żeby unikac takich sytuacji
  • pachnacasloncem 22.02.19, 08:55
    Dziękuję za odpowiedź
    Nigdy nie miałam takiego czegoś po posiłkach
    1 x ni się takie coś zdarzyło okropienstwo
    Jutro powtarzam wynik dla spokoju
  • stwory_z_mchu 22.02.19, 11:13
    Hehe smile to znowu ja, miałam bardzo podobne wyniki (a po wyjściu z przychodni wjechałam w samochód jakiegoś faceta na parkingu, bo mi tak dziwnie było).
    Tak jak amaraantowa pisze - hipoglikemia reaktywna poposilkowa. Dieta podobna do cukrzycowej - niestety u mnie w obu ciążach mimo trzymania diety miałam (i mam) 30 kilogramów na plusie sad
    Jeśli będziesz jadła mało cukrów prostych bądź przygotowana na to, że USG może pokazywać niższa wagę dziecka niż wszystkie ono rzeczywiście - jeden z pomiarów branych pod uwagę w wyliczeniu wagi dziecka to obwód brzucha, jeśli nie dostarczasz cukrów prostych to wątroba jest mniejsza i wskutek tego obwód brzucha również.
    Lekarz raczej powie, że wszystko w normie, hipoglikemia reaktywna nie jest groźna dla dziecka - jedynie musisz pilnować, żeby mieć coś do zjedzenia jakby ci się robiło słabo.
    Nie powtarzaj badania tak szybko!!! Ono mocno obciąża organizm, najpierw skonsultuje to z lekarzem!!!

--
    Aby zrozumieć rekurencję należy najpierw zrozumieć rekurencję.
  • stwory_z_mchu 22.02.19, 11:14
    ^skonsultuj

--
  • pachnacasloncem 22.02.19, 11:58
    Miałam iść jutro ale chyba poczekam co lekarz powie
    Ja jem wszystko zdrowo ale i cukry proste też się zdarzają
    Moja waga na ten czas na plusie 3.5 kg zaczęłam czytać 25 tydzień
    Jakoś nie mam za dnia takich akcji więc może to było przez to badanie
    Jem 6 posiłków malniejszych ale nie dopuszczam do uczucia głodu

Stwory z mchu dużo a czemu tak z powodu tej hipoglikemi?
  • stwory_z_mchu 22.02.19, 12:18
    Nie mam pojęcia, czy to właśnie hipoglikemia ma na to wpływ - w obu ciążach jest tak samo - przed ciążą jestem dość szczupła (ważę ok. 60-62 kg przy wzroście 175 cm), w ciąży przybywa mi prawie 1kg/tydzień. I nie jest to woda - żadnych obrzeków nie mam, ciśnienie w normie. Po porodzie ostatnio zeszło mi 4 kilo (córa ważyła 3.14) Po pierwszej ciąży zrzuciłam wszystko w rok, teraz też mam wielką nadzieję, że mi się w miarę szybko uda.
    W dodatku w pierwszej ciąży jadłam mięso, w tej z mięsa tylko sporadycznie ryby (a wyniki mam lepsze teraz).
    Super, ze nie przytyłaś, mam nadzieję, że Ci się to utrzyma - ja niestety mimo tego, że schudłam to mam okropne rozstępy - smarowałam całą ciążę, smarowałam po ciąży i nic sad A tak, to masz szansę, że unikniesz tej radości smile

Z powtórzeniem badań poczekaj na lekarza - ja myślałam, że będę powtarzała po ciąży, ale później już wszystko mi się cofnęło i nie było potrzeby.

--
  • pachnacasloncem 22.02.19, 12:47
    W coayz tak bywa że człowiek dużego wpływu nie ma. Ja w 1 jadłam też w miarę ok ale mniej zdrowo niż teraz i więcej słodkości może stąd te kg mi wpadały dość szybko.
    W rok też wróciłam do wagi niestety rozstępy mnie nie ominely na brzuchu nie duże ale są ja je lubię i dziś już ich prawie nie widać.
    Wstrzymam się z tym badaniem co lekarz powie. Mam glukometr i od 2 dni mierze sobie cukier ale jakoś mocno mi nie spada nie na tyle żeby to ocenić na hipoglikemie
    Ja jeszcze jem koło 22 ciemny chleb bez syfu w środku żeby mi nie spadło w nocy zobaczymy jak to będzie bo jak nie szyjka to cukier haha
  • stwory_z_mchu 22.02.19, 14:07
    Nie przejmuj się tym cukrem, po prostu musisz pilnować, żeby jeść mniej więcej co 3 - 4 godziny coś o dość niskim indeksie glikemicznym i będzie dobrze - w necie jest sporo tabel, możesz sobie przejrzeć, wybrać to, co lubisz + na wszelki wypadek nosić ze sobą coś, co w momencie kryzysu Ci pomoże podnieść poziom cukru (jabłko, chrupkie pieczywo, gorzką czekoladę), torebkę orzechów etc. Pij wodę, rooibos, lekką zieloną herbatę i będzie dobrze smile

--
  • pachnacasloncem 22.02.19, 14:38
    Dziękuję za wsparcie
    Będę się stosować i obserwowac sobie ten cukier bo sama jestem ciekawa. Gdyby nie ta akcja na krzywej w życiu bym nie wiedziała
  • pytajacakobieta 25.02.19, 17:00
    Lekarza mówi że wyniki są w normie
    Kazał mi mierzyć sobie poziom 2h i 4 h po posiłku jak się zachowuje ten spadek
    6 posiłków ost. O 22 a tak jest ok
  • stwory_z_mchu 25.02.19, 21:24
    No i super smile jak jesz coś sensowniejszego niż szklanka glukozy to te spadki nie są takie hardkorowe, więc spokojnie da się nad tym panować smile powodzenia!

--
  • pachnacasloncem 28.02.19, 13:27
    Mierze sobie cukier glukometrwm wiem że one mają granicę błędu ale.
    No i na czczo 84 najwyższy 93
    Żadne spadki po posiłku po 2 h wraca do normy
    Czasem 100
    Po 1 h też ok ale zależy co zjem w życiu owsianka na mleku z owocami bo cukier po 1 h 126 po 2 h już ok
    Lekrza patrząc na moje wyniki z krzywej nie stwierdził żadnej cukrzycy i wiem że może nadgorliwa a że mam dostęp do glukometra

Po badaniu w 1 ciąży jak wyszło ok olałam temat a twraz niepotrzebnie pewnie się stresuję mierząc to
    I szukam w necie norm dla zdrowej w ciąży i są takie różne raz po 1 h do 160 raz do 140 raz do 120 ocipieć idzie
  • amaraantowa 28.02.19, 13:46
    wg kryteriów WHO cukrzyca ciężarnych możne być rozpoznana po spożyciu 75 g glukozy, przy glikemii po1 h testu >180mg/dl, po 2 h >153 mg/dl
  • pachnacasloncem 28.02.19, 14:52
    Nie mam jej.. i niepotrzebnie szukam dziury mierząc te cukry
  • amaraantowa 01.03.19, 13:04
    No nie wygląda z tego co piszesz żebyś miała wink myślę że dopóki nie zjesz dużej ilości glukozy (czystej) naraz to nic i nie grozi smile
  • pachnacasloncem 01.03.19, 14:08
    Dzięki smile
    Odpuszczam to mierzenie bo nie ma sensu. Człowiek to potrafi sobie dokładać niepotrzebnych zmartwień. I szukać dziury w całym.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.