Dodaj do ulubionych

pusty pęcherzyk ciążowy-POMOCY

20.03.19, 07:28
Witajcie, pisze do Was z prośbą o poradę.. strasznie się martwię sad
Staramy się z mężem o dzidziusia już ponad 4 lata, pierwszą ciąże poroniłam w 8 tc (brak serduszka). Później poszłam do kliniki niepłodności i stwierdzili u mnie zespół antyfosfolipidowy.
11.01.2019 roku miałam normalny okres, później 15-17.02.2019 miałam tylko plamienia, dwa dni później dostałam bardzo silnych skurczy (takie same jak przy pierwszym poronieniu) poleciałam na betę a tam 38, poszłam do lekarza, przepisał mi heparynę, prolutex, acard i luteinę, po kilku dniach przestało boleć a beta rosła.. przyrost był poprawny. 13.03.2019 beta ponad 5000 na usg widoczny był pusty pęcherzyk ciążowy. Lekarz kazał nadal brać zastrzyki i zgłosić się na wizytę za dwa tygodnie, powiedział też że wtedy musi być widać już zarodek z serduszkiem. Czy naprawdę są jeszcze szanse na zdrową ciążę? Z moich obliczeń już powinno być serduszko a tu nawet zarodka nie ma.
Edytor zaawansowany
  • shuamisha 20.03.19, 18:06
    Hej. A który to tydzień?
    Ja byłam w 7 tyg kiedy poszłam na pierwsze usg i lekarz powiedział że jajeczko jest puste ale mam przyjść za 3 tyg. Dołączył stosowne zdjęcie na którym faktycznie widać tylko pusty pęcherzyk.
    Była to dla mnie straszna tragedia i nie wyobrażałam sobie 3 tyg oczekiwania na wyniki więc pojechałam do innej kliniki z lepszym sprzętem (jak się okazało) i już na nastepny dzień zobaczyłam dzieciątko i serduszko..
    Nie trać nadziei. Przez to że tak bardzo Wam zależy szybko orientujesz się o odmiennym stanie a wtedy czasem gorszy sprzęt czy niedokładny lekarz nie zobaczy tego co jest tak ważne
  • pachnacasloncem 20.03.19, 19:04
    Hej
    Pewnie że nie ma. Co się załamywać serduszko może się pojawić później różnie bywa u mnie też długo mówił że puste puste..
    Nie ma co się zamartwiać poczekać może naprawdę skonsultować u innego na innym sprzęcie
    Trzymam mocno kciuki
  • milka87 21.03.19, 07:28
    według mnie był to już 9 tydzień sad według lekarza jest to 5 tydzień - uważa że to plamienie które miałam w lutym to był okres.
  • milka87 21.03.19, 12:21
    chodzę do Salve w Łodzi więc wydaje mi się ze mają tam dobry sprzęt.
  • lidek0 21.03.19, 19:22
    Zawsze warto skonsultować to w innym miejscu, zrobić usg na innym sprzęcie.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • milka87 22.03.19, 08:18
    tak zrobię, dziękuję!
  • milka87 26.03.19, 07:30
    dzięki, pojutrze mam wizytę... strasznie się stresuje sad
  • pytajacakobieta 26.03.19, 09:51
    Nie stresuj się łatwo się mówi ale serio to nie pomaga
    Trzymam mocno mocno kciuki daj znać co i jak
  • milka87 29.03.19, 07:48
    niestety nadal pusty pęcherzyk - przyrost bety po dwóch tygodniach 7 % sad
  • shuamisha 29.03.19, 09:45
    Z tego co mówisz wychodzi na to że wtedy był 5 tydzień a minęło 9 dni. Więc mamy 7.
    Ja byłam w 7 i też nic nie było widać. (a byłam przekonana że sprzęt jest dobry)
    Niestety nie wiem jak wyglądał u mnie poziom bety wtedy.
    7%to faktycznie nie wiele.. Trudno mi się i tym wypowiedzieć.
    Jeżeli okaże się że naprawdę spotkało Cię to nieszczęście pamiętaj że na huśtawce hormonalnej która teraz będziesz miała dużo łatwiej znajdziesz w ciążę. Nie poddawaj się..
    Wiem że to bardzo marne pocieszenie. Sama miałam ochotę udusić lekarza który mnie tak "pocieszal"..
  • pachnacasloncem 29.03.19, 15:42
    Hej to nadzieja jest mimo że przyrost mały ale.....
    Jak też się okaże że nie ma nie załamuje się koleżanka wyżej dobrze pisze łatwiej Ci będzie zajść nigdy nie wolno się załamywać
  • milka87 01.04.19, 08:46
    Dzięki za słowa otuchy...
    zastanawiam się ja wy liczycie te tygodnie?? nie uważacie ze powinnam liczyć od 11.01? w lutym miałam tylko plamienie i na drugi dzień już miałam pozytywną betę małą ale jednak pozytywną.
  • alana29 12.04.19, 13:07
    Hej Milka, powiedz jak sytuacja? Widzialas juz dzidziusia? Ja zgodnie z wyliczeniami lekarza(liczone od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki) zobaczylam dzidzie w 8 tyg - ale po usg stwierdzil ze to 7 tydzien. Wiem co przezywasz...my staralismy sie z mezem 3 lata i teraz jestem w 15 tygodniu...mam nadzieje ze u ciebie wszystko dobrze!
  • milka87 24.04.19, 07:32
    Hej alana, niestety puste jajo płodowe. w szpitalu podali mi cytotec, trzy dni i wyszłam do domu sad masakra.. teraz czekam 3 miesiące i idę do immunologa.. strasznie długie ma terminy sad
    Gratuluję dzidzi i trzymam kciuki!
  • alana29 24.04.19, 12:54
    Biedactwo sad wspolczuje Ci bardzo... tego balam sie najbardziej przed usg... ale nastepnym razem musi sie udac! Nie stresuj sie bedzie dobrze kiss
  • milka87 02.05.19, 13:23
    kiss
  • pytajacakobieta 02.05.19, 16:35
    Milka następnym razem się uda głowa do góry 😘😘
  • niecierpliwa 13.04.19, 16:44
    Witam ! Prosze was o jakas opinie .. 6t2d pecherzyk ciazowy 19 mm brak zarodka , bhcg 23000. Czy zaroxek jeszcze sie pijawi czy raczej to puste jajo plodowe ? Szukam wszelkich ooinii bo odchodze od zmyslow.
  • alana29 13.04.19, 20:19
    Spokojnie smile ja w 6 tyg tez nie mialam zarodka smile to zalezy od sprzetu jakiego uzywa lekarz. Teraz jestem w 15 tyg i dzidzia ma sie swietnie smile na kiedy masz zlecona nastepna wizyte?
  • brenya78 14.04.19, 13:09
    Po co robiłaś tak wcześnie USG? Żeby teraz odchodzić od zmysłów? Bez sensu. Wg mnie za wcześnie jeszcze.
  • alana29 14.04.19, 16:32
    Lekarze w dzisiejszych czasach od razu zlecaja usg...mialam to samo, od 5 to 7 tyg rowno co tydzien. W 7 pojawil sie zarodek.
  • brenya78 15.04.19, 01:21
    W Polsce chyba. Ciekawe po co.
  • lidek0 15.04.19, 06:11
    Po to, żeby zobaczyć czy ciąża jest w macicy czy nie /zanim da objawy/, dla niektórych to ważne.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • alana29 22.04.19, 08:08
    Dokladnie smile akurat ja nie mieszkam w Polsce i mialam zlecane usg zamiast testu z krwi smile dla mnie to bylo bardzo wazne bo staralismy sie z mezem o dzidzie 3 lata. Dlatego tez na poczatku bylam zaniepokojona i ciesze sie ze lekarz tak to zaplanowal smile no i oczywiscie jak sie pojawil zarodek to radosc byla ogromna a lekarz oficjalnie pogratulowal smile
  • milka87 24.04.19, 07:36
    ja jak tylko beta była pozytywna miała robione usg, chodź przed usg lekarz zawsze mówił ze to za wcześnie i raczej nic nie będzie widać.. dopiero za trzecim razem był widoczny pęcherzyk, niestety w moim przypadku zarodka nie było, ale u Ciebie to naprawdę wcześnie więc daj sobie jeszcze dużo czasu, stres w tym nie pomoże.
  • natkaa_8731 08.05.19, 23:07
    Tez tak mialam. Poszlam w 8 tygodniu ciazy na usg..okazalo sie, ze tam nic nie ma, puste jajo plodowe. Zalamalam sie bardzo! Takze wiem autorko przez co przechodzisz, ja do kokca mialam nadzieje, ze moze jednak. Czego Tobie zycze zeny to jednak sie stalo i wszystko bedzie dobrze.

Teraz jest 8 miesiecy pozniej i jestem po owu (staranka byly bardzo intensywne) i od owu boli mnie brzuch oraz czuje kłucie w lewym jajniku. I znowu sie nakrecam. Jestem rowniez bardzo nerwowa i zaczynaja mnie bolec piersi tak jakby od srodka. Pozdrawiam cieplutko

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.