Dodaj do ulubionych

Pcos, duphaston, brak miesiączki, pomocy!

01.05.19, 14:01
Witam wszystkich,
Chciałabym się dowiedzieć czy ktoś jest w podobnej sytuacji co ja. Dość często zdarzały mi się opóźnione miesiączki w wieku około 18 lat poszłam do pierwszego ginekologa który stwierdził że jest to normalna sytuacja W młodym wieku (mając miesiączka od 13 roku zycia), nic więcej się od niego nie dowiedziałam do następnego lekarza poszłam po około 1,5 roku, zlecił badania progesteron który okazał się delikatnie za niski i przepisał tabletki antykoncepcyjne. Czułam się po nich tragicznie ból brzucha taki że aż mnie skręcało do tego ciągle mdłości, poszłam znowu do niego i tym razem przepisał mi luteine 50mg pod język po której czułam się równie źle. Po pół roku poszłam do lekarza z polecenia po godzinnej rozmowie i badaniach postawił diagnozę zespół policystycznych jajników, potwierdził to wynikami z krwi LH i FSH dał mi tabletki antykoncepcyjne który były bardzo dobrze dobrane, czułam się po nich dobrze. Po dwóch latach postanowiłam odstawić tabletki i zastosowalismy luteine dopochwowo brałam ją przez 3 cykle niestety jak przy tabletkach antykoncepcyjnych regularne miesiączki (28 dni) co do dnia tak przy luteinie co 21-23 dni, zbadał mnie oczywiście ale nic nie wykazało badanie żeby było nie tak, do tej pory nie wiem czemu luteine na mnie tak źle wpływa. Teraz obecnie po luteinie jestem na Duphastonie, mam go brać od 16 do 25 dnia. Pierwszy cykl niestety miesiączka w 23 dniu cyklu (dostalam wtedy dzien wczesniej grype z wysoka temperaturą )oczywiście telefon do lekarza co robić poinformowałam że jestem chora i że miesiączka przyszła wcześnie powiedział że to najprawdopodobniej od gorączki. Dla odmiany teraz miałam drugi cykl z duphastonem i oczywiście znowu tak samo od 16-25 dnia ale miesiączki nie ma już 8 dzień od odstawienia Duphastonu i cisza boli mnie podbrzusze jak na miesiączka i to już od paru dni ale jej nie ma. Mam dosyć obfity śluz. Test zrobiony 3 dni temu negatywny.
Czy któraś z Was miała podobnie ? Pomocy
Edytor zaawansowany
  • kobieta18 05.05.19, 23:18
    Również zażywam te tabletki od dłuższego czasu i tak samo czasem przychodzi okres przed 25dniem lub po czasie. Ostatnio np. Dostałam 2tygodnie po ostatniej tabletce, więc wydaje mi się, że nie ma powodu do zmartwień
  • saskia44 06.05.19, 09:52
    Luteina, duphaston to progesteron przeciez. W jakim celu to zazywasz?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.