Dodaj do ulubionych

33 tydzień ciąży ułożenie miednicowe cesarka

19.05.19, 18:15
hej laski
Moje dziecko od początku leży miednicowo. Umawiam się na cesarke na kolejnej wizycie. Z tym że zastanawiam się czy jeśli już się umówię ale dzidzi się obróci główka w dół nagle to ja MUSZĘ rodzic naturalnie? Czy wtedy mam jakiś wybór czy jak to wyglada.
Przygotowałam się mentalnie na Cc i nie chcr już inaczej i tak mnie to dużo kosztuje cała ta ciąża...
Edytor zaawansowany
  • ania0306 22.05.19, 10:33
    Hej. Moja koleżanka właśnie miała mieć cc ze względu na ułożenie miednicowe. Jednak jej córeczka w 37 tygodniu, zrobiła jej psikusa i zmieniła pozycję. Nie miała wyboru, musiała rodzić sn. Jeśli zależy Ci na cc to weź na wszelki wypadek zaświadczenie od psychiatry. Jak powiesz, że masz lęk przed porodem sn to wystawi Ci takie zaświadczenie. Z własnego doświadczenia Ci powiem, że ja miałam cc ze względu na gestozę i jakbym miała rodzić drugi raz to tylko cc smile .
  • kotori_wakana 22.05.19, 17:13
    "Od początku" to dość śmiałe założenie, bo na wczesnym etapie dziecko jest tak małe, że zmienia pozycję bez trudu oraz często. 33 tc i ułożenie miednicowe to jeszcze nie jest pewność, że będzie cesarka. Moje się odwróciło w 37 tygodniu. Też już miałam wyznaczany termin cięcia. Teraz już o cięciu nie ma mowy i już mnie wykreślono z terminarza. Także pewności nie masz, jeżeli nie masz innych wskazań. Po 37 tc już jest bardzo mała szansa na zmianę pozycji, bo dziecko ma mało miejsca, toteż poczekałabym z nastawianiem się psychicznym do tego czasu.
  • malgo21 23.05.19, 11:51
    Za wcześnie się przygotowałaś mentalnie, dziecko może się odwrócić i dla własnej psychiki lepiej nastaw się po prostu na sn.
    Ja jestem w 35 tygodniu i też ułożenie miednicowe, tyle że ja mam z kolei nadzieję że się jeszcze odwróci. Jestem po jednym sn i nie chcę rodzić inaczej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.