Dodaj do ulubionych

Urodzona w grożącej zamartwicy

20.07.19, 21:35
Witam wszystkich . Piszę aby dodać otuchy wszystkim rodzicom, którzy martwią sie może teraz , gdyż ich skarb przyszedł na świat w zamartwicy. Moja córeczka przyszła na świat w grudniu. Przez godzinę czekam na Cc parząc jak spada jej tętno przy każdym skurczu . Przyszła na świat bez oddechu, dostała 4 pkt w pierwszej minucie Z w piątej miała 7 punktów . Teraz ma prawie 8 miesięcy . Jest okazem zdrowia . Byliśmy pod opieka trzech neurologów , OWI , dwóch rehabilitantów ( dla mojego spokoju jedynie , gdyż od początku neurodzy twierdzili ze wszystko dobrze ) . Gdy się urodziła jak opętana szukałam inf co będzie z nia dalej . Bałam się porażenia mózgowego . Wszędzie czytałam ze porażenie można stwierdzić jak dziecko skończy rok ... rehabilitant powiedział ze jak dziecko ma rok to i kowal zauważy porażenie . Przeszliśmy koszmar ... ja ciężka depresje poporodowa ... straciłam najpiękniejsze chwile z córeczka przez moje straszne obawy co z nia będzie. Lekarze mówili ze jest dobrze a ja swoje... niedowiezalam ,, uważałam ze mnie okłamują . Teraz tego żałuje .... czasu żałuje straconego na szukaniu , wertowaniu inf. Może komuś dodam otuchy .... pani neurolog powiedziała ze dzieci donoszone bardzo dobrze mogą znieść niedotlenienie. Wiadomo ... wszystko zalezy ale trzeba mieć nadzieje.... jak to pisze to płacze ... myśle ze to straszne musieć przez to przechodzić .... poniżej umieszczam tabele która mnie trzymała przez życiu .

Odsetek dzieci z zaburzeniami neurologicznymi w pierwszym roku życia, w zależności od liczby punktów skali Apgar w 5. min życia
urodzeniowa masa ciała (g) liczba punktów w 5. min życia
0–3 4–6 7–10
1001–2000 18,8% 14,3% 8,8%
2001–2500 12,5% 4,6% 4,0%
>2500 4,3% 2% 1,4%
wg Korones S.B.: High-risk newborn infants. The basis for intensive nursing care. C.V. Mosby Co. St. Louis, 1981
Edytor zaawansowany
  • motricia 23.07.19, 14:59
    cieszę się, że wszystko z małą dobrze smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka