• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

palenie a ciąża

• 01.11.04, 12:40
    witam
    jestem w 14tc i nadal podpalamsmile)szukam pomocy jak to świństwo zostawić bo
    wyrzuty sumienia mam okropne a nie mam na tyle siły żeby przestać!ograniczam
    jak mogę ale to oszukiwanie samej siebiesmile)
    Edytor zaawansowany
    • 01.11.04, 12:55
      To może pomoże myśl, że dzięki matce idiotce dziecko będzie w szkole ostatnie w
      nauce i nie tylko, a mama już w ciązy załatwiła mu "świetlaną" przyszłość.
    • 01.11.04, 13:59
      ja tez popalam,gryzie mnie okropnie sumienie , ciagle mowie sobie od jutra
      rzucam i nic. nalepiej zrobic to od razu poprzednia pani najwyrazniej jakas
      niemila a wrecz lekko nieychowana od razu od idiotek wyzywa. Co za ludzie.nie
      martw sie ale rzucic musimy.Jestem w 17 tyg ciazy Pozdrawiam
    • 01.11.04, 14:00
      Dodam ze to moja druga ciaza w poprzedniej tez popalalam tyle ze duzp mniej i
      dziecko do dzis jest zdrowe, ale nie ma reguly jedne sa zdrowe inne moga miec
      klopoty z oskrzelami itp
      • 01.11.04, 14:12
        Problemy (np. w szkole, jak napisała, może trochę za ostro lecz zgodnie z
        prawdą, koleżanka wcześniej)często ujawniają się w późniejszych latach. Nie
        muszą zagrażać życiu, ale np problemy z koncentracją lub nadpobudliwość podobno
        też mają związek z paleniem w ciąży. Chyba nie chcecie swoim dzieciom fundowac
        takich atrakcji?
    • 01.11.04, 14:29
      'Prosze pamietac, ze dzieci matek palacych rodza sa mniejsze, czesto wystepuje
      u nich tzw. zespol ponikotynowy i maja objawy uzaleznienia od tytoniu,
      substancje rakotworcze (a jest ok. 40) znajdujace sie w dymie papierosowym
      przenikaja do organizmu dziecka, np. przez lozysko matki i moga doprowadzic do
      teratogennych lub mutagennych zmian komorkowych, co znacznie zwieksza ryzyka
      rozwoju procesu nowotworowego u dziecka w przyszlosci. Pierwsze po urodzeniu
      schorzenia ukladu oddechowego u dziecka (zapalenie ucha srodkowego, infekcje
      drog oddechowych) zdarzaja sie znacznie czesciej u dzieci narazonych w ciazy na
      dym tytoniowy. Czesciej wystepuja rowniez u nich wady serca i zwezenia naczyn
      krwionosnych'. Ze strony 'Zawsze bez papierosa'.
    • 01.11.04, 19:26
      Ja przed ciążą paliłam prawie dwie paczki dziennie... gdy dowiedziałam się, że
      będę mamą od razu odstawiłam fajki, chcociaż płakałam tak strasznie chciało mi
      się palić. Ale do tej pory (14 tc) się trzymam. Nałogiem byłam strasznym -
      paliłam kiedy tylko miałam chwilkę czyli co kwadrans fajka. Ale nie zamierzam
      truć mojego dziecka. Laski nie gniewajcie się - ja rozumiem że ciężko, ale nie
      róbcie tego istocie która całkowicie od Was zależy o od Waszego postępowania.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.