• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Czy w 8 miesiacu ciazy mozna wyrwac zeba? Dodaj do ulubionych

• 10.12.04, 16:08
    Jestem umowiona na wtorek na wyrwanie zeba nie boli mnie , ale dentystka
    uznala,że nie ma go po co trzymac twierdzi,że mozna go teraz wyrwac .Gdy
    byłam na wizycie u gina zapomniałam sie go o to zapytac prosze poratujcie i
    poradzcie czy wyrywac teraz czy raczej poczekac i wyrwac po porodzie.Z gory
    dziekuje i pozdrawiam
    Edytor zaawansowany
    • 10.12.04, 17:14
      moja dentystka się bała cokolwiek robić po 7 mc
      ale chyba gin powinien się wypowiedzieć
      • 10.12.04, 18:00
        Cześć!
        Nie jest zalecane usuwanie zębów u pacjentek w 1 i 3 trymestrze ciąży ,ponieważ
        w tych okresach istnieje ryzyko powikłań np. przedwczenym porodem w przyp 3
        trymestru.A mogę zapytać kiedy ostatnio ten ząb Ci dokuczył ? Czy bylaś kiedyś
        spuchnieta z jego powodu? Zwłaszcza w ciąży...
        Zawsze martwe zęby ,które nie nadają sie juz do uratowania uznaje sie za
        potencjalne ogniska zakażenia, takie tykajace uspione bomby zegarowe. Moze stąd
        sugestia dentystki o konieczności ekstrakcji , możesz sie jednak na zabieg nie
        zgodzic i poprosić o odroczenie zabiegu do okresu po rozwiazaniu.
        Jeśli jednak nie boli Cie dopiero od np kilku dni a juz nie raz stan zapalny z
        obrzękiem policzka zbijalaś antybiotykiem to lepiej nie wstrzymywac się z
        ekstrakcją. No a poza tym jezli nie jestes pewna czy Twoja lekarka ma rację
        zawsze mozesz wybrac sie od innego lekarza . Na www.endodoncja.pl znajdziesz
        liste lekarzy ktorzy potrafia od ekstrakcji uratować naprawdę trudne przypadki.
        pozdrawiam Cie serdecznie i powodzenia.
        firanka
        • 10.12.04, 18:03

Musisz się zastanowić czy miałaś juz rwane zęby i jak u Ciebie z korzeniami.
          Bo ja mam złośliwie pozakrecane korzenie i bez prześwietlenia rwanie to koszmar.
          Miałam rwany ząb bez prześwietlenia i wylądaowałam na chorurgii szczękowej,
          stres jak diabli, ból, męka, nie wyobrażam sobie przechodzic tego w ciąży.

Ale jeśli Ty nie masz takich problmów to rwanie zęba trwa chwilunię, natomiast
          jeśli kiedyś miałaś problem z usuwaniem zęba to teraz nie zrobisz
          prześwietlenia i chyba warto zaczekać niż się stersować całą akcją.

Mam nadzieję,że Cię nie wystraszylam, ale takie przypadki bardzo żadko ale sie
          zdarzają, ja jestem pechowa i tak juz mam. Wiedząc o tym nie dałabym sobie rwać
          zęba w ciąży.

Pozdrwaiam i życzę powodzenia.
          • 10.12.04, 22:03
            Dzieki za odpowiedzi ten zab , a raczej połowa bo jest ułamany to siódemka nie
            bolal mnie , ani razu i nie musialam z jego powodu brac żadnych antybiotyków
            nic nie puchło.Miałam juz wyrywanego korzenia i niestety sa one straszne , bo
            żeby wyrwac dantysta rozcinal dziąslo i po kawałku go wyciągał potem mialam
            zszywane dziaslo i sciagane szwy.Chyba odmowie wizyte i poczekam do narodzin
            dziecka troszke sie boje ,że cos sie stanie i zaszkodze dzidzi.Jeszcze raz
            dziekuje i pozdrawiam
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.