Dodaj do ulubionych

co może oznaczać ból w pochwie???

21.12.04, 22:36
Dziewczyny mam do was pytanie co może oznaczać ból w pochwie czuję ze mój
srom jest nabrzmiały i często miewam silne bóle, nie wiem czy brać nospę, czy
to coś poważniejszego.
Klka dni temu wyczytałam ze mogą to być oznaki porodu przedwczesnego ale z
tego co wiem jak się rozchodzą więzadła też boli krocze. Jeśli któraś może
pomóc będe wdzięczna bo ja mam mętlik w głowie pozdrawiam Ania i 22
tygodniowa dzidzia
--
Edytor zaawansowany
  • 21.12.04, 23:39
    Dziewczyny ponawiam swoją prośbę bardzo mnie to nurtuje pliss
  • 21.12.04, 23:55

aniasad1--

najlepiej zadzwon do swojego lekarza lub go odwiedz - wowczas bedziesz miala
    pewnosc ze wszystko jest w porzadku. Sa rozne rodzaje boli i rozne ich powody.
    Ja moge ci powiedziec tylko ze swojego doswiadczenia, ze w poczatku II trymestru
    mialam uczucie jak gdyby ktos wbijal mi igly gleboko w pochwie. Okazalo sie ze
    to macica sie rozrastala i stad te objawy. Od jakiegos czasu - 20 tc - miewam
    takze bole w kroczu, szczegolnie kiedy zmieniam pozycje ciala podczas snu -
    lekarz stwierdzil, ze to spojenie lonowe przygotowuje sie do porodu. Teraz
    jestem w 29 tc i wciaz ten sam bol towarzyszy i ju zprzywyklam do niego.

Natomiast nigdy nie zauwazylam abym miala jakies zmiany zewnetrzne - nabrzmienia
    itd. Moze to jakis rodzaj infekcji lub podraznienia - nowy proszek do prania,
    bielizna z synstetycznych materialow, lub nawet wkladki higieniczne perfumowane.
    Naprawde tylko lekarz moze cie na 100% uspokoic.

powodzenia! i dbaj o maluszka !

_hannamay_
  • 22.12.04, 09:20
    Sama niedawno pytałam o to na forum. Od początku II trymestru (obecnie już 33
    tydz.)czuję ból i to tylko z jednej strony w pochwie. Nasila się, gdy wiecej
    chodzę i pod koniec dnia, a zmniejsza, gdy dużo odpoczywam. Ale jest cały
    czas.I też mam uczucie nabrzmiewania sromu.
    Lekarz powiedział mi, że zrobił sie tam żylak i duza opuchlizna. Wysłał mnie na
    zwolnienie, ale poza dużą ilością odpoczynku, nie zalecił żadnych lekarstw.Mam
    też nisko ułożoną dzidzię i to ona mnie naciska. Od tego czasu drżę na myśl, że
    mogę za szybko urodzić, chociaż jak na razie wytrzymuję.
    Z tego co wiem nospę podaje się rozkurczowo, ale skurcze byś czuła nie tylko w
    pochwie, ale i w brzuchu.To takie uczucie napinania sie macicy.
    Trzymaj się. Agata
  • 23.12.04, 10:34
    agem napisała:

> Sama niedawno pytałam o to na forum. Od początku II trymestru (obecnie już 33
    > tydz.)czuję ból i to tylko z jednej strony w pochwie. Nasila się, gdy wiecej
    > chodzę i pod koniec dnia, a zmniejsza, gdy dużo odpoczywam. Ale jest cały
    > czas.I też mam uczucie nabrzmiewania sromu.
    > Lekarz powiedział mi, że zrobił sie tam żylak i duza opuchlizna. Wysłał mnie
    na
    >
    > zwolnienie, ale poza dużą ilością odpoczynku, nie zalecił żadnych
    lekarstw.Mam
    > też nisko ułożoną dzidzię i to ona mnie naciska. Od tego czasu drżę na myśl,
    że
    >
    > mogę za szybko urodzić, chociaż jak na razie wytrzymuję.
    > Z tego co wiem nospę podaje się rozkurczowo, ale skurcze byś czuła nie tylko
    w
    > pochwie, ale i w brzuchu.To takie uczucie napinania sie macicy.
    > Trzymaj się. Agata

--
    Dzięki serdeczne Agato trochę mnie uspokoiłaś myślałam że ta dolegliwość to
    akieś dziwactwo. Moja dzidzia też jest nisko ułożona tak czuję bynajmniej po
    ruchach. I jak dużo wypoczywam też mniej boli. Mam nadzieję że to nic groźnego
    po świetach mam wizytę więc będe bogatsza w informację na ten temat pozdrawiam
    Cię Ania
  • 31.12.04, 00:17
    Aniu, ja mam ten sam problem! Ciesze sie, ze w koncu znalazlam kogos kto czuje
    to samosmilechociaz wolalabym oczywiscie pogadac o czyms przyjemniejszym, ale
    takie bole to niestetey nieodlaczny element naszej misji-ciazy! Mnie tez
    strasznie boli pochwa, szczegolnie gdy sie przewracam na bok podczas spania,
    probuje wstac z lozka, a ostaatnio tez gdy podnosze nogi do gory! Bardzo sie
    zaniepokoilam,ze cos zlego dzieje sie z moim lozyskiem, albo ze utworzyla mi
    sie jakas torbiel na jajniku. Mam pecha bo moj gin wraca z urlopu dopiero w
    poniedzialek, a mnie tak cholernie boli!Czy u ćiebie to dlugo trwa? Bylas u
    lekarza? Pozdrawiam i dzieki za info. Asia i Dzidzia 26,5 tyg
  • 01.01.05, 13:54
    Mam to samo od dluzszego czasu, a jestem w 26 tyg. To rozciagajace sie wiezadla
    macicy. mam problemy z chodzeniem, z podnoszeniem nogi np przy wkladaniu spodni
    itp. Takie uroki ciazy. smile)
    Aga
  • 01.01.05, 03:54
    pozdrawiam i zycze wszystkiego najlepszego w nowym roku i ponawiam pytanie

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.