Bądź świadoma i bezpieczna w ciąży! Moja Ciąża z eDziecko.pl

Polip szyjki macicy w ciąży Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Czy któraś z Was miała w czasie ciąży polip szyjki macicy? Jestem w 20 tc 9i
    mam polipa w szyjce macicy, szyjka jest w związku z tym rozwarta na 10 mm
    (taki gruby jest polip, który w niej siedzi). Czy przytrafiło się Wam coś
    takiego? Jak się leczyłyście? Czy urodziłyście zdrowe dzidzie, czy może
    doszło do poronienia? Czy polip może zanikł i w którym tygodniu. Waśnie
    wróciłam ze szpitala i lekarze okazali się bezradni i każą czekać,
    przewidując możliwe w poronienie. Dajcei znać, jeśli ktoś coś o tym wie, bo
    jestem dosyć zaniepokojona.
    • Moja kolezanka tez miala w 20 tc polip na szyjce i zostal on usuniety w
      szpitalu. Generalnie strasznie ja to przytloczylo i przez nastepne miesiace
      miala dolek psychiczny. Ale urodzila slicznego chlopca, lekko po terminie. Nie
      miala raczej problemow z szyjka. Ale niestety moge dowiedziec sie od niej
      wiecej w poniedzialek i znow sie odezwe.
      Sprobuj skorzystac z wyszukiwarki, bo pewnie taki watek byl juz kiedys
      poruszany. Wpisz 'polip' i powinno sie ukazac wiele watkow.
      Moim zdaniem mozna polip usunac, potem lezec dlugo, by wszystko sie zagoilo.
      Gdy szyjka nie trzyma to istnieja inne rozwiazania typu szef okrezny lub
      pessarium. A moze szpital nie za bardzo chce Ci pomoc i moze warto zwrocic sie
      do innego szpitala? Nie wiem, ale ja nie poddalabym sie szybko.
      Dzialaj, bo nic jeszcze straconego smile
      Zuzka
    • Mam od początku ciąży dwa polipy w szyjce. Jestem w 37 tygodniu, za tydzień cc.
      Praktycznie całą ciążę przeleżałam, ale nie z powodu polipów, tylko zaburzeń
      hormonalnych i krawień. Same polipy dawały efekt kłucia w szyjce i obfity śluz.
      Były też powikłaniem przy innych dolegliwościach. Podczas ciąży wykonywałam dwa
      badania czystości pochwy w przerwach między krwawieniami, aby wykluczyć
      możliwość zakażenia. Przy polipie Twojej wielkości szyjka może nie trzymać,
      dlatego słuchaj lekarza, leżkiedy każe lerzeć, a jeżeli bagatelizuje problem to
      poszukaj bardziej wnikliwego. Pozdrawiam i życzę cierpliwości i powodzenia.
      • Dzięki za odpowiedzi. W sumie jest rzeczywiście tak - na dwoje babka wróżyła.
        Ale fajnie jest wiedzieć, że niektórym z Was z polipem się udało. A czy może
        wiecei coś na temat wpływu zbyt małej ilości progesteronu na powstawanie
        polipów?
    • czesc ja mam polipa- lekarz wykryl go w 16 tyg ciazy, gdy zglosilam sie do
      niego z krwawieniem. Mialam w zwiazku z tym robiona kolposkopie (bo dodatkowo
      wyszla mi cytologia III) celem sprawdzenia czy nie jest to wczesna zmiana
      nowotworowa- okazalo sie na szczescie,z e wszystko jest ok.Dzis zaczynam 36
      tydz ciazy- jesli polip nie wzniknie po porodzie to beda mi go pozniej usuwac.
      • Dzięki za otuchę. Przynajmniej mam nadzieję, że wszystko będzie ok. A czy tez
        masz polipa na szyjce macicy i w związku z tym jakieś jej rozwarcie? I czy
        ewentualnie coś ci na tę szyjkę zakładali? Dzięki jeszcze raz.
    • Ja tez mam malego polipa na szyjce od poczatku ciazy, lekarka powiedziala zeby
      sie nie przejmowac, ze usunie sie go po porodzie. Nic nie wspominala nawet o
      mozliwosci poronienia.
    • Dxzięki jeszcze raz za wszystie odpowiedzi. Liczę na szczęścliwe zakończenia
      • Witam,
        tez mialam polipa na szyjce w I ciazy. Troche mialam przez niego plamienia. Aby
        nie przeszkadzal w dalszej ciazy lekarz mi go usunal w szpitalu (okolo 22 tyg)
        w znieczuleniu i oczywiscie zostal oddany do zbadania. Po usunieciu juz nie
        mialam plamien. Od razu czulam sie po zabiegu dobrze i po paru dniach wyszlam
        ze szpitala. Nie musilam reszty ciazy lezec. Owszem szyjka mi sie skracala, ale
        przez skurcze przedwczesne a nie przez polipa. Wydaje mi sie, ze moga byc rozne
        rodzaj polipow i lekarz musi ocenic, czy trzeba usuwac polipa czy nie. Synek
        urodzil sie zdrowy i czuje sie dobrze. Powodzenia !!!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.