Hemoroidy? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Po czym poznać, że to one? Raczej mnie nie boli, ale w momencie napięcia mięśni odbytu (tak jakby parcia), to czuć, jakby coś wystawało na zewnątrz. Niezbyt precyzyjny i przyjemny opis, ale inaczej nie potrafię go sformułowaćsmile
    Doradźcie, proszę, bo nigdy się nie spotkałam z hemoroidami i nie znam objawów...
    Dzięki.
    • wyglada na hemoroidy...tyle, ze w ciazy ciezko sie ich pozbyc(((Poki nie bola,
      bedzie dobrze.
      --
      dziewczyny, juz marzec!!!!
    • przykra sprawa te hemoroidy, wiem bo miałam. Po czym poznać? po prostu musisz
      wybadać palcem, czy jest jakieś zgrubienie w okolicy odbytu, czy żylaki wyszły
      na zewnątrz, jeśli tak to niestety one. Jeśli są duże, to wkładanie czopków
      jest bardzo bolesne, lepiej smarować maścią (zapytaj w aptece, bo nie wszystkie
      można stosować w ciąży), jak się trochęwchłoną to wtedy czopki. Na obolale
      miejsce w okolicy odbytu należy też przykładać kompresy zoliwką dziecięcą lub z
      oliwą z oliwek, często być to mijsce i często zmieniać to okłady, starać się
      nie siedzieć zbyt długo i nie leżeć na plecach, jak już to na boku, żeby nie
      było ucisku na odbyt, dbać o częste wypróznienia, jeść dużo błonnika i suszone
      śliwki. Pomaga.
    • Dzięki Wam za rady. Nawet jeżeli to nie hemoroidy, to zastosuję się do nich - przecież nie zaszkodzą, prawda?
    • a krwiawienie z odbytu podczas wyprozniania?? to moga byc hemoriody??
      • tak, niestety...zastosuj czopki procto-glyvenol, pisze, ze nie mozna w ciazy,
        ale moj lekarz mi je polecal. jak juz wyjda to masc RECTOSOLpolecam, jest duzo
        tansza od tych reklamowanych srodkow. Jesli masz problem z wyproznieniami, to
        czopki hemorol sa rewelacyjne i tez duzo tansze od tych o ktorych pisalam na
        poczatku. Zycze powodzenia. Kasia
        --
        dziewczyny, juz marzec!!!!
    • a mi hemoroidy wyszły dzien przed porodem. Mowiac szczerze ostro sie
      zestresowalam, a bylam do tego momentu taka z siebie zadowolona... smile

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.