kanałowe leczenie zęba w ciąży Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Dziewczyny , mam pytanko troszkę późno bo już po fakcie, ale właśnie wróciłam
    od stomatologa, który kanałowo wyczyścił mi zęba (zgorzel), i teraz nie wiem
    czy w ciązy można. Mówiłam,że jestem w ciąży (24 t.c.) i mówił, że ok. Mimo
    wszystko, wiecie coś na ten temat..?? Stomatolog mówił, że większym
    zagrożeniem był ten syf w zębie....Sama nie wiem i trochę się boję..
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
    Gosia z Maxem i maluszkiem smile
    • Myśle, że nie masz się czy martwić. Jedyne na co zwracała uwagę moja koleżanka
      dentystka, że przy kanałowym leczeniu zęba powinno się sprawdzić wszystko na
      rentgenie a w ciązy nie polecam. Więc jak urodzisz można zrobić zdjęcie i
      zobaczć czy ząb był dobrze oczyszczony.
    • Hej! Ja mam w tej chwili zęba leczonego kanałowo (jestem w 16 tc). Na razie
      dentystka przeczyscila mi tylko kanal i wlozyla lekarstwo, a kanal wypelni
      dopiero wtedy, gdy bede mogla zrobic zdjecie rtg, czyli po porodzie. Ale
      mialalm tez 2 tygodnie temu wyrwanego zęba (miałam przetokę, a to tez stan
      zapalny) i mój gin powiedział, że bezwzględnie mam go usunąć, bo samo
      znieczulenie jest dużo mniej szkodliwe dla dziecka niż stan zapalny w
      organizmie. Jeżeli przeczyścił Ci zęba, to na pewno była to lepsza decyzja dla
      maluszka niż czekanie z tym na potem.
      Monika z jeszcze małym maluszkiemsmile
    • wszystko mozna w granicah rozsądku

*rozsądkiem jest leczenie chorych zębów
      *rozsądkiem jest zrobienie rtg, jesli wczesniej nie miałaś robionej
      tzw "panoramy"-rtg jest przeciez miejscowy, ilośc promieniowania minimalna
      zwłaszcza przy zebach, kt b dobrze je wychwytują
      *rozsądkiem jest również znieczulenie bo eliminuje stres, napięcie i ból-
      znieczulenie bez adrenaliny, mniej obciązające ale za to śmieszne w doznaniach
      bo czujesz się jak na niezłym kacu przez jakiś czas ale nie jest szkodliwe

*wszystko to wiem, od mojej doktorki (znanej i uznanej) i mojego stomatologa
      *wszystko to przetestowałam na sobie w pierwszej ciązy 4 lata temu i teraz tez
      jestem w trakcie kanałowego- więcej zaszkodziłam bobaskowi gdy cierpiałam przez
      24g i najadłam się po korek paracetamolu , zanim dotarłam do stomatologa niz
      zabiegiem w znieczuleniu
    • Leczyłam w ciąży 2 zęby kanałowo. Spokojnie smile Rzeczywiście stan zapalny mogłby
      doprowadzić do przedwczesnego porodu. U mnie szyjka macicy skróciła się po
      zapaleniu nerek.

--
      Zobaczcie mojego Kubka...
      najpiękniejszy uśmiech na świecie smile

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.