• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Ile kwasu foliowego w ciazy ? Dodaj do ulubionych

• 14.04.05, 09:46
    Witam,
    Czy orientujecie sie jaka powinna byc dzienna dawka kwasu foliowego w ciazy ?
    Moj gin zapisal mi 0,8 mg dziennie, choc przed ciaza bralam 8 mg dziennie (
    na wlasna reke)...
    Pozdrawiam,
    Ola
    --
    « Que de bonheurs possibles dont on sacrifie ainsi la réalisation à
    l'impatience d'un plaisir immédiat. »
    Zaawansowany formularz
    • 14.04.05, 09:52
      Zaufaj lekarzowi. Jeśli zapisał ci 0,8 mg na dobę to ok. Niektórzy zalecają 0,4
      mg. Mój lekarz powiedział, że to i tak tylko profilaktyka, nie żyjemy przecież
      w krajach 3-go świata i odżywiamy się racjonalnie.
      Dobrze, że brałaś przed ciążą, (chyba całe opakowanie Folika na razsmile)). Ja
      brałam 0,4 mg/dobę.
      --
      Będzie syneczek - potwierdzone!
      • 14.04.05, 10:13
        Nie bralam calego opakowania na raz smile) Po prostu jedna tabletka miala 4 mg :-
        ))
        Biore tez ciazowy zestaw witamin (zapisany przez lekarza), w ktorym jest m.in
        folik - wiec sila rzeczy jest wiecej niz 1 mg na dobe. Mam nadzieje, ze
        wystarczy smile

--
    • 14.04.05, 10:03
      Nie należy brać żadnych leków na własną rękę, to po pierwsze, po drugie, to
      lekarz wie lepiej, a po trzecie - producent najbardziej popularnego Foliku oraz
      Kwasu Foliowego (dwa preparaty) podaje na swojej stronie: "Zapobiegawczo: w
      ciąży 0,4-1,0 mg dziennie (w ryzyku urodzenia dziecka z defektem cewy nerwowej -
      nawet do 4,0 mg dziennie)". Piszą NAWET 4mg dziennie, a Ty brałaś 8 więc
      dwukrotnie przekroczyłaś maksymalną dawkę. Takim działaniem mogłaś zaszkodziś i
      sobie i dziecku. Przedawkowanie nawet witaminy C może źle się skończyć (np.
      atakiem kolki nerkowej). Mam nadzieję, że u Was wszystko jednak jest dobrze.
      • 14.04.05, 10:15
        Nie mieszkam w Polse, a folik , ktory bralam mozna kupic bez recepty - nazywa
        sie Specialfoldine ( wlasnie patrze na opakowanie 5 mg w tabletce) - produkuje
        go Aventis.
        Kobietom w ciazy zaleca sie 10 mg dziennie.
        --
      • 14.04.05, 10:16
        jak mogła zaszkodzić dziecku, skoro 8 mg brała PRZED zajściem w ciążę? nadmiar
        kwasu foliowego jest wydalany z organizmu z moczem, nie akumuluje się.
        nie ma co jej straszyć niepotrzebnie, trzeba czytać posty uważnie - teraz
        stosuje się do zaleceń lekarza, prawda?
        i jeszcze jedno - tak jak są podzielone zdania w sprawie długości okresu
        przyjmowania kwasu foliowego (ja mam zalecone do końca ciąży, bo wspomaga
        ogólny rozwój płodu, u innych dziewczyn lekarz zaleca stosowanie tradycyjnie
        tylko w I trymestrze w profilaktyce wad cewy nerwowej), tak samo mogą być
        podzielone w sprawie dawki. Nie trzeba więc się wypowiadać tak bardzo
        kategorycznie.
        Nawet lekarze chodzą do lekarza smile
        Pozdrawiam,
        Dazzle
      • 15.04.05, 22:42
        Nadmiar kwasu foliowego jest wydalany wraz z moczem, nie szkodzi dziecku.
        Natomiast przyszłym mamom może zaszkodzić takie straszenie. Ja brałam kwas
        foliowy 5 mg/dobę przed ciążą i przez pierwsze 4 miesiące. Córeczka jest
        zupełnie zdrowa.
        --
        Ta żaba mnie zjada!!!
        Stuku-puku pisankami, czarno-biała i w kolorze... Zosia
    • 14.04.05, 10:09
      witam, przed ciążą brałam codziennie (też na własną rękęsmile ) 1 tabletkę folika
      dziennie (0,4 mg). Teraz lekarz kazał mi nadal brać folik w takiej samej dawce
      a do tego łykam również "Maternę", która także zawiera kwas foliowy (1mg), więc
      dziennie łykam 1,4 mg i tak juz 3 miesiąc. Poadrawiam
      • 14.04.05, 11:17
        jeżeli jesteś niedoinformowana nie pisz bzdur na forum i nie strasz nie
        potrzebnie ciężarnej kobiety

mnie lekarz zalecił 15mg dziennie kwasu foliowego i równiez pwiedziałże nadmiar
        jest wydalany z moczem

angieblue niczym się nie martw z dzieckiem jest wszystko ok napewno nie
        zaszkodzilaś mu kwasem foliowym

całuski
        --
        moja kruszynkasmile

Zdjęcie mojej kruszynkismile
        • 15.04.05, 10:40
          Nie ja to wymyśliłam, tak samo jak Ty ufam swojemu lekarzowi i powtarzam to, co
          mnie powiedział. Nadmiar WSZYSTKIEGO szkodzi. Jeśli zalecana dawka
          profilaktyczna to 0,4 mg, to nie ma sensu brać 10x tyle z założeniem, że
          nadmiar się wysika. Duże dawki kwasu foliowego zalecane są w przypadku zagrożeń
          wadami rozwojowymi płodu. Jeśli takie zagrożenie występuje, to to ma sens, ale
          jeśli dziewczyna nie była w ciąży i brała taką wielką dawkę leku na własną
          rękę, to ja naprawdę senu nie widzę. Mnie lekarz zalecił branie Folku (0,4 mg)
          co najmniej 3 miesiące przed ciążą i potem do końća ciąży, a od 4 miesiąca
          również zestaw witamimowy np. Materna. Nie chcę nikogo obrażać, ani straszyć,
          po prostu uważam, że trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek. To, że jabłka są
          zdrowe, nie znaczy, że trzeba ich zjadać 5 kg. dziennie, chociaż wiadomo, że
          nadmiar się i tak wydali.
          • 15.04.05, 10:52
            Dziewczyny, czas zakończyć ten wątek, jego autorka poroniła w 7 tc, nie
            podbijajcie go, po co ma jej się rzucać w oczy i ranić? I tak cierpi strasznie.

Pozdrawiam,
            dazzle
    • 14.04.05, 11:15
      Zarówno w pierwszej ciąży jak i w drugiej mój lekarz zalecał 2 x dziennie po 15
      mg, więc w sumie 30 mg na dzień. Na 3 miesiące przed poczęciem oraz do 14 tc.
      Też miałam wątpliwości czy nie za dużo, ale mój lekarz stwierdził, że 0,4 mg
      to "kadzenie" i stanowczo za mało dla organogenezy zarodka, poza tym kwas
      foliowy wpływa na wytwarzanie hemoglobiny, a nadmiar i tak wysikam.
      W 10 tygodniu obecnej ciąży zmieniłam lekarza i nowa lekarka utrzymała powyższą
      dawkę.
      Pozdrawiam
      Iza 20 tc
    • 14.04.05, 11:15
      No to ja juz zupełnie biorę niezłe dawki przepisane przez lekarza a jestem w 7
      miesiącu (29 tydzień). Przez pierwsze 3 miesiące, wiadomo, miałam zapisany jak
      prawie wszyscy. Ale teraz nadal przyjmuje - rano biorę żelazo z kwasem
      foliowym - 0,35 mg, potem na obiad materna - w której jest 1 mg kw.f, a na
      kolacje dodatkowo 15 mg. I to już od kilku miesięcy biorę takie dawki, co
      prawda też sie zastanawiam czy to nie za dużo, ale skoro lekarz tak przypisał
      • 15.04.05, 09:33
        • 15.04.05, 09:48
          Folik,coś około 6 zł.
          • 15.04.05, 19:11
            Acidum Folicum na receptę 15 mg - 3 zł. Brałam 2 x dziennie, więc na miesiąc
            szły 2 opakowania w sumie 6 zł
        • 19.04.05, 10:02
          Pozdrawiam
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.