zajad :((( Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • mam go już ze 3 tygodnie. najpierw odstawiłam witaminy, bo stwierdziłam, że
    to z nadmiaru, nic nie dało. już sama nie wiem. obleśny jest i męczący. help!
    --
    niedźwiedziątko w drodze smile
    • Witaj! Ja ostatnio, tydzień temu, zauważyłam, że zaczyna mi się tworzyc zajad.
      Akurat miałam wizytę u gin. Powiedziała, żeby jeść więcej warzyw strączkowych,
      koniecznie łykac regularnie witaminy ( ja biorę feminatal). Zajady powstaja gdy
      masz niedobór witaminy B. NAjadłam się fasolki, grzecznie wróciłam do witamin (
      nie byłam systematyczna) i ... zniknęły smile
      Pozdrawiam i życzę żeby zajad się od Ciebie wyprowadził,
      Ania
      • też biorę feminatal. i sama już nie wiem, czy nie mam przypadkiem za dużo tej
        witaminy b (jej nadmiar też powoduje zajady) - jem ciemne pieczywo, płatki
        owsiane i warzywa.
        może w aptece mi coś poradzą sad

--
    • A ten zajad może być z niedoboru , chyba którejś witaminy B, ale nie jestem
      pewna. W każdym razie mi pomogło smarowanie zajada dermosanem półtłustym. Wcięło
      go po 2 dniach i od tej pory ani widu ani słychu.
    • komplet witamin bwink
      smarowac lub lykacwink
      --
      mój synek

• B1 Niedźwiedziu najprawdopodobniej Ci brak smile

Pozdrawiam
      Black Lady

PS. Czemu nie piszesz do mnie?
      • ojej... ja nie piszę? ale co? maili? nie odpisałam? sad

ps.a skąd wziąć tę b1?

--

• Żartowałam z niepisaniem smile

B1 normalnie w aptece kupisz.
          • Niedźwiedziu, pomyliłam się - To B2 nie B1 jest na zajady (zawsze mi się
            mieszały witaminy z grupy B).

Vitaminum ATC: A 11 HA 04
            Pliva Kraków

draż.: (3 mg) 50 szt. PP

Skład
            1 draż. zawiera 3 mg ryboflawiny.

Działanie
            Ryboflawina - witamina B2 - bierze udział w przemianach węglowodanów, tłuszczów
            i białek. Warunkuje prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, błon śluzowych
            i skóry. Niedobór witaminy B2 może prowadzić m.in. do stanów zapalnych błon
            śluzowych jamy ustnej, języka i warg, łojotokowego zapalenia skóry, zapalenia
            spojówek, opóźnienia rozwoju psycho-fizycznego dzieci.

Wskazania
            Profilaktyka i uzupełnienie niedoborów witaminy B2. Wspomagająco w trakcie
            stosowania leków moczopędnych, przed i po zabiegach chirurgicznych, po
            przebytej antybiotykoterapii, w zaburzeniach czynności układu pokarmowego z
            towarzyszącą długotrwałą biegunką, w przewlekłych chorobach, m.in. w cukrzycy,
            zakażeniach, stanach zapalnych skóry, chorobach psychosomatycznych.

Przeciwwskazania
            Nadwrażliwość na ryboflawinę lub pozostałe składniki preparatu. Ostrożnie
            stosować w niewydolności nerek (ryzyko hiperwitaminozy B2) oraz w ciąży.

Działanie niepożądane
            Sporadycznie nudności i wymioty oraz skórne reakcje nadwrażliwości (świąd,
            wysypka).

Interakcje
            Probenecid przedłuża działanie ryboflawiny. Pochodne fenotiazyny, leki
            przeciwdepresyjne, doustne środki antykoncepcyjne, alkohol (a także palenie
            papierosów) osłabiają działanie ryboflawiny.

Dawkowanie
            Doustnie, dorośli 3-9 mg dziennie w 1-3 dawkach; dzieci od 4 r.ż. 3-6 mg
            dziennie w 1-2 dawkach.

Uwagi
            Preparat powoduje żółte zabarwienie moczu.
    • Mi pomogła kostka świeżych dorożdży. Tak po 1/3 kostki dziennie

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.