Czy Wam tez chce sie tak pic??? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Dziewczyny czy Wam tez chce sie tak okropnie pic jakbyscie mialy kaca???;]
    Odpowiedzcie bo juz nie wydajam z sokami i woda mineralna big_grin
    • Tak chce się pić i to baaardzo. Soki nie gaszą mi pragnienia dopiero woda
      mineralna ale to też nie na długo. Ale to dobrze ważne jest uzupełnianie płynów
      w ciąży. tak więc na zdrówko. Pozdrawiam Ania i 39tc
    • Ja piłam jak smok od 7 m-ca ciąży. Najbardziej pragnienie gasiła mi herbata -
      zwykła czarna mieszana z miętą i lekko osłodzona. Gotowałam sobie cały garnek i
      przez cały dzień popijałam na zmianę z wodą mineralną i sokami.
      Po porodzie okazało się, że miałam ok. 4 kg samej wody zmagazynowanej w
      komórkach (pomijając już wody płodowe).

--
      Ania rośnie

A oto moja Ania
    • Cześć,
      Nie chcę nikogo straszyć, ale nadmirene pragnienie może być jednym z objawów
      cukrzycy, a paskuda ta może objawić się z nienacka. Ale, na pewno, macie
      regularne badania na glukozę. Ja też piję jak smok, dziś oddałam "honorowo"
      próbkę krwi do badania, czekam na wynik.

Ważne są też inne objawy (oczywiście pkt 8 u siebie wykluczam). Cytuję za
      ekspertami: "Zdarza się jednak również, że uczucie nadmiernego i ciągłego
      pragnienia jest sygnałem, że organizm choruje.

1. Nadmierne pragnienie z towarzyszącym ostrym bólem w nadbrzuszu,
      przyspieszonym biciem serca, trudnościami w przełykaniu i krwistymi wymiotami.
      - przyczyna - ostre nadżerkowe zapalenie żołądka (uszkodzenie błony śluzowej
      żołądka - najczęstszą przyczyną jest nadmierne spożycie alkoholu i leków z
      grupy salicylanów)
      - co robić ? - wezwać natychmiast pogotowie (krwawienie z przewodu pokarmowego
      jest stanem zagrażającym życiu)

2. Nadmierne pragnienie z towarzyszącymi zmianami w morfologii krwi (zbyt mała
      ilość krwinek czerwonych lub zbyt niski poziom hemoglobiny).
      - przyczyna - anemia (niedokrwistość z niedoboru żelaza)
      - co robić ? - zgłosić się do lekarza, ponadto spożywać pokarmy bogate w żelazo
      (ziemniaki, brokuły, rodzynki, płatki owsiane, czerwone mięsa, wątróbkę) i nie
      pić kawy i herbaty do posiłków (kofeina i teina utrudniają wchłanianie żelaza
      ze składników pokarmowych).

3. Nadmierne pragnienie z częstomoczem (nawet do 25 litrów moczu na dobę),
      wysuszeniem skory i zmęczeniem.
      - przyczyna - moczówka prosta (choroba o nieznanej etiologii spowodowana
      niedostatecznym wydzielaniem przez tylny płat przysadki hormonu wazopresyny)
      - co robić ? - zgłosić się do lekarza (leczeniem z wyboru jest podawanie
      wazopresyny)

4. Nadmierne pragnienie ze wzmożonym apetytem, częstomoczem i ospałością.
      - przyczyna - cukrzyca (niedostateczne wytwarzanie insuliny przez komórki beta
      wysepek trzustki)
      - co robić ? - zgłosić się do lekarza - nieleczona cukrzyca może doprowadzić do
      groźnych następstw na skutek uszkodzenia naczyń w nerkach, siatkówce oka czy
      mózgu, a nawet zagrażać życiu (śpiączka cukrzycowa).

5. Nadmierne pragnienie towarzyszące biegunce.
      - przyczyna - odwodnienie spowodowane biegunką wywołaną np. zatruciem pokarmowym
      - co robić ? - nie jeść, pić małe ilości ciepłych płynów (woda, słaba herbata)
      przez pierwsze parę godzin trwania biegunki, potem duże ilości, unikać mleka i
      alkoholu - jeśli biegunka utrzymuje się dłużej niż dwa dni u dorosłego
      człowieka, zgłosić się do lekarza (w przypadku niemowląt wezwać lekarza
      natychmiast !)

6. Nadmierne pragnienie połączone z uczuciem suchości w ustach w trakcie
      przyjmowania niektórych leków.
      - przyczyna - objaw uboczny przyjmowania leków - leki odwadniające, niektóre
      leki antydepresyjne, narkotyczne leki przeciwbólowe i uspokajające wywołują
      efekt suchości w ustach, a co za tym idzie wzmożone pragnienie
      - co robić ? - jeśli dolegliwość jest uporczywa, zgłosić się do lekarza w celu
      zmiany leku.

7. Nadmierne pragnienie z towarzyszącymi objawami grypy lub przeziębienia.
      - przyczyna - gorączka (jest powodem odwodnienia, a w konsekwencji uczucia
      wzmożonego pragnienia)
      - co robić ? - pić duże ilości płynów w trakcie gorączki.

8. Nadmierne pragnienie z towarzyszącym bólem głowy po spożyciu dużych ilości
      alkoholu.
      - przyczyna - kac spowodowany spożyciem alkoholu
      - co robić ? - weź środek przeciwbólowy, pij dużo płynów, a przede wszystkim
      się wyśpij

9. Nadmierne pragnienie z towarzyszącymi atakami silnych dreszczy z wysoka
      gorączką i obfitymi potami.
      - przyczyna - malaria (zimnica) - choroba występująca w krajach tropikalnych,
      przenoszona przez komary, a wywoływana przez zarodźca malarycznego Plasmodium
      vivax
      - co robić ? - zgłosić się do lekarza (specjalisty chorób zakaźnych lub
      tropikalnych)

10. Nadmierne pragnienie po długotrwałym przebywaniu na słońcu lub w gorących
      pomieszczeniach połączone z osłabieniem do omdlenia włącznie.
      - przyczyna - udar słoneczny lub przegrzanie (obydwa stany powodują znaczne
      odwodnienie organizmu)
      - co robić ? - wypijać duże ilości płynów
      • o qźwa..

niezla lista
        • W poczatkowej fazie ciazy pilam i pilam i pilam i konca nie bylo, wydawalo mi
          sie ze przyslowiowe wiadro wody to dla mnie za malo, najchetniej pilam wode
          gazowana, fante, cole i taka zwykla oranzade z warzywniaka ( przypominala mi
          dziecinstwo ) - no wlasnie najlepiej to chyba smakowala mi ta oranzada gdzie
          normalnie nie pilam jej juz wieki, tez slyszalam o cukrzycy ciazowej ale na
          szczescie mnie to nie dotyczy a pragnienie po prostu bylo i w pierwszej i w
          drugiej ciazy....pozdrawiam i mysle ze nie ma co sie na zapas stresowac tylko
          pic i pic i pic ....
          --
          Neta
    • Kilka wyjasnien:

1. Paradox, ale picie wody nie powoduje odkladania sie wody w organizmie, a
      wrecz pomaga zeby opuchlizna nie wystepowala. Jak jestescie opuchniete - pijcie
      duzo wody.

2. Prawda ze pragnienie wieksze moze oznaczac cukrzce, ale nie tylko i
      wylacznie pragnienie. Do pragnienia dochodzi wzmozona sennosc, spadek na wadze,
      itd.

3. Zadne napoje z kofeina nie pomoga nawodnic organizmu. Zadne herbatki (chyba
      ze bez kofeiny) rumiankowe, mietowe, bawarki, pseudo soczki z rozlewni w
      Wolkach Dolnych z proszku (chyba ze 100% niedosladzany) wszystko reszta jest
      tak samo wartosciowe jak Coca Cola ktorej tak wiele kobiet w ciazy panicznie
      sie boi.

4. Czysta zdrowa woda jeszcze na nic nikomu nie zaszkodzila a wrecz odwrotnie w
      wielu wypadkach dziala leczniczo wiec pijcie do woli.
    • Hey, nie strasz dziewczyn, bo juz Ci uwierzyly i beda sie doszukiwaly chorob u
      siebie. To co przetoczylas w swoim poscie rozumiem tyczy sie ogolnie czlowieka
      (kobiety) nie bedacej w ciazy (tak z tego wynika).A jesli chodzi o wzmozone
      pragnienie to jest to normalne, woda potrzebna jest do produkcji wod plodowych,
      wskazane jest wiec przyjmowanie wiekszej ilosci plynow (najmniej 2 litry
      dziennie). Dziekuje i pozdrawiam.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.