Dodaj do ulubionych

test obciążenia glukozą a zdrowie dziecka

15.06.05, 08:39
Ten wątek już był wcześniej, ale chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej.
Dzisiaj odbieram wyniki krzywej normalnej, bo 50g wyszło fatalnie. Strasznie
się boję czy jest szansa na urodzenie zdrowego dziecka. Przeszłam na ostrą
dietę, ale oczywiście nie wiem, czy nie jest za późno. Najbardziej dziwi mnie
to, że nie mam w rodzinie nikogo z cukrzycą, żadnych problemów z nadwagą - no
chyba że miałam cukrzycę ukrytą. Dziecko jest dość duże, właściwie od 13tc
mówiły mi położne, że strasznie szybko rośnie. Czy już wtedy mogłam mieć
cukrzycę ciążową? Co wy na to?
Edytor zaawansowany
  • limes1 15.06.05, 08:51
    Nie musisz mieć nikogo w rodzinie z cukrzycą, by w mieć cukrzycę ciężarnych. To
    kwestia hormonów łożyska. Jeżeli będziesz przestrzegać zaleceń lekarza, Twój
    Maluszek urodzi się zdrowy jak rydz. Moja córa też jest z cukrzycy ciężarnych,
    a dziś kończy 9 m-cy smile Śliczne i zdrowe dziecko, na każdym kroku daje do
    zrozumienia, że się fajnie rozwija i rodzice mają się okopać ze swoimi obawami.
    Wcześniejszą cukrzycę wykrywa specjalne badanie (teraz nie pamiętam nazwy, ale
    lekarz będzie wiedział). Co do ostrej diety, też nie szarżuj, bo po porodzie
    nie będziesz miała siły zajmować się dzieckiem. Najlepiej skontaktuj się z
    lekarzem. jakbyś chciała więcej info, pytaj. Pozdrawiam.
  • jakw 15.06.05, 09:07
    Nie martw się na zapas. Mi 50g wyszło tak, że nawet obciążenia z 75g nie miałam
    robione, tylko od razu zostałam wysłana do poradni na Karową. Córa urodziła się
    z wagą 3450 i nie wygląda, żeby jej coś dolegało. Rozumiem, że dieta została
    skonsultowana z lekarzem?
  • evaaa 15.06.05, 09:11
    Czesc dziewczyny
    Jestem w 23 tyg ciozy .Dzis mialam robiony pomiar glukozy z obciozeniem 50 i
    wynik wyszedl mi 149 po 1 godzinie.Pielegniarka powiedziala ze jest za wysoki
    wynik mnie zatkalo i zapomnialam sie zapytac jaka jest norma jesli wiece to
    prosze napiszcie mi bo zaczelam sie potwornie martwic .Czy ten wynik oznacza
    cukrzyce ciozowo? Dziekuje za odp.Pozdrawiam wszystkie mamausie i ioch brzusie
    Ewa i Igor lub Nikolsmile
  • iw1978 15.06.05, 09:30
    Norma dla ciężarnych po godzinie jest do 140, zatem wyniki masz podwyższone ale bez przesady. Mnie z podobnymi wynikami (145) lekarz zalecił powtórzenie badań, więc ciebie pewnie tez to czeka. Przed powtorzeniem badań nie stosowałam diety, bo gin stwierdził, że przez trzy dni to nic sie nie stanie a wyniki będą bardziej wiarygodne. Musisz tylko pamiętać, żeby 10-12 godzin przed badaniem nie jeść (u mnie wyniki wypaczyła najprawdopodobniej późna kolacja). Póki co nie przejmuj się, tylko idż do lekarza.
  • evaaa 15.06.05, 09:51
    Dzieki Iw za odpowiedz troche sie uspokoilam .Mozesz mi napiszac jak wyszedl
    Ci drugi wynik?Prawidlowy czy podwyzszony?
    Pozdrawiam
  • mzosia1 15.06.05, 10:00
    Nie konsultowałam diety z lekarzem, poczytałam trochę w internecie. Zresztą aż
    tak ostro nie jest. Po prostu w ogóle nie jem żadnych słodyczy ani cukru,
    jedynie owoce i to te mniej słodkie, no i patrzę na zawartość weglowodanów we
    wszystkim. Prawdę mówiąc po prostu bardzo chcę, żeby krzywa normalna wyszła mi w
    normie, dlatego się od razu zaczęłam ograniczać.
  • domka1 15.06.05, 21:20
    przed badaniem przez 3 dni powinnaś jeść normalnie bo inaczej wynik może być
    przekłamany a to wcale nie będzie dobre
    może wyjść np że nie masz cukrzycy a tak naprawdę będziesz mieć
    jeśli ją masz to lepiej jest o tym wiedzieć i stosować się do odpowiedniej diety
    nie wystarczy nie jeść słodyczy, zalecenia są trochę bardziej rozbudowane
    ja na początku przez kilka tygodni byłam tylko na diecie a później doszła
    insulina raz dziennie

pozdr
    dominika
  • iwona444 15.06.05, 19:51
    Mój wynik po obciążeniu 50 to 140 w 26tc, czyli graniczny i dlatego tego 75 mi
    nie zlecono.
    A teraz jestem w 36 tc i znowu pojawił się cukier w moczu, a w ciągu ostatnich 3
    tygodni przytyłam 2.5 kg.
    Chodzę do państwowej ginki, która zasugerowała wybranie się na Karową w celu
    dokładniejszego stwierdzenia czy mam cukrzycę ciążową.
    Czy na Karowej trzeba uprzednio zapisywać się czy można pójść z ulicy?

Iwona
  • jakw 16.06.05, 16:26
    Pojechałam z wynikami obciążenia glukozą na Karową - nie chcieli żadnego
    skierowania, tylko powypisywali trochę papierków, na kilka godzin zostałam
    wpisana na oddział patologii - tam dostałam glukometr i dietę.
    Może zadzwoń i dopytaj się, czy z przyjmą Cię "od ręki" z Twoimi wynikami.
  • marchefka27 15.06.05, 20:54
    a powiedzcie, w ktorym tygodniu najlepiej robic ten test? dostalam skierowanie,
    ale lekarka nie powiedziala mi kiedy mam je zrobic.
  • wielorybka 16.06.05, 21:30
    Test wykonuje się w 24-26 tygodniu.

Przyjaciółce mojej i mnie wyszły fatalne wyniki obciążenia 50g glukozy a krzywa
    po 75g wręcz pokazowo zdrowasmile. Czeka mnie powtórzenie krzywej za miesiąc i 2
    miesiące.
  • diianawawa 15.06.05, 20:58
    uf to na to wyglada ze u mnie jest wszystko ok na czczo 70 po obciazeniu 50g po
    godzinie było 118. Ale poprzedniego dnia staralam sie nie jesc zadnej czekolady
    od poludnia.Bedzie dobrze trzymajcie siesmile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka