• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Tydzień szósty Dodaj do ulubionych

• 24.06.05, 08:53
    dlaczego 4 mm
    ja byłam przedwczoraj na USG i dzidziak ma 14 mm - co odpowiada 5 tygodniom i
    4 dniom.
    Pozdrawiam
    Edytor zaawansowany
    • 10.10.05, 22:02
      witajcie,
      ja dziś bylam na usg i mój maluszek ma 6 tygodni i 7mm!
      pozdrawiam
      --
      Moja dzidzia
    • 13.10.05, 21:31
      ja byłam dzisiaj na usg i obecnie jestem w 6 tygodniu a mój maluś ma 6,1 mm i
      wyraźnie widać bicie serduszka. to było wspaniałe!!!
      paulina
    • 08.11.05, 16:06
      Witam,ja bylam 4 dni temu na 1 USG i mam w brzuszku bobasa, który ma 5,8 mm i to
      podobno pasuje do 6 tygodniowej ciazy.Serduszko bije jak szalone, ale jestem
      szczesliwa.
    • 08.11.05, 16:09
      hej Kaiper
      To chyba niezbyt pasuje na 5 tygodniowa ciaze? Ja jestem obecnie w 6 tygodniu i
      maluszek mój ma 5,8 mm.Moze twój bobas ma 5 tygodni, a nie ciaza?
      A moze ja mam nieprawidlowe informacje?
    • 16.11.05, 10:14
      Ja też jestem w 6tc, a na usg wyszło 2,3mm. Dlaczego tak mało????
      • 16.11.05, 10:16
        Ale widziałam bicie serduszka! Na wydruku z usg jest 6tc i 1d? Czy wszystko
        jest w porządku!?
        • 16.11.05, 10:37
          na pewno w porządku!! prawdopodobnie do zapłodnienia doszło później, może owu
          była spóźniona?? smile
      • 16.11.05, 10:53
        za wczesnie zeby sie martwic.glowa do gory i badz dobrej
        mysli.najprawdopodobniej ciaza jest duzo zlodsza niz myslisz. powtorz usg za 4-
        6 tygodni. wszystko bedzie wtedy ok smile moje tez bylo male i nawet mowili ze nic
        z tego nie bedzie. a teraz? 25 tydzien i chlopak rosnie jak na drozdzach.
        ciekawe jak go urodze smile
        • 28.03.06, 11:18
          Skąd wiesz, że to chłopak, mi mówiono, że płeć widać dopiero ok. 5-go miesiąca!
          • 26.10.09, 11:57
            jak to 5 miesiąca?? Ja w poprzedniej ciąży na początku 3 miesiąca
            juz widziałam, a gdyby mały sie tyłeczkiem ciągle nie odwracal to
            pewnie i wczesniej.
        • 28.10.06, 07:59
          patysiak napisała:

> ciekawe jak go urodze smile

Pewnie tak jak wszyscy (wszystkie) - fajnie smile
      • 28.10.06, 07:58
        majka782 napisała:

> Ja też jestem w 6tc, a na usg wyszło 2,3mm. Dlaczego tak mało????

Wszystko w porządku. smile
    • 16.11.05, 11:29
      Witam.
      Jutro zaczynam 7 tydzień, dziś po 17.00 idę do ginekologa 1 raz w tej ciąży.
      Strasznie jestem ciekawa ile ma moje maleństwo, a jednocześnie tak bardzo się
      denerwuję, czy wszystko w porządku. To moja druga ciąża.
      Pozdrawiam
      • 29.11.05, 01:33
        czesc , jutro ide na moja pierwsza wizyte, wg moich obliczen jestem w 6 tg,
        troche sie denerwuje,nie mam mdlosci , nie wymiotuje,czuje sie ok,bola mnie
        troche piersi, ale zrobilam az 5 testow i wyszly mi ze jestem w ciazy, bardzo
        bysmy chcieli bobasa, myslicie ze wszystko bedzie dobrze? ela
        • 29.11.05, 09:03
          Dziewczyny od kiedy liczycie tygodnie ciąży?
          Od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, czy od dnia owulacji?
          • 29.11.05, 09:06
            Zawsze od miesiączki.
            • 29.11.05, 09:34
              No ja liczę od owulacji i wychodzi mi 4 tydzień. Moim zdaniem to bardziej
              logiczne...
              Też mam mdłości i bolą mnie piersi. W ubiegłym tygodniu lekarz jeszcze nie mógł
              stwierdzić ciąży na 100% ale zaświadczenie do pracy wypisał.
          • 28.03.06, 11:21
            W internecie znajdziesz kalkulator, który obliczy Ci prawdopodobny dzień
            owulacji, jeśli znasz datę ostatniej miesiączki i długośc swego cyklu. Ja liczę
            od ew. owulacji.
    • 10.01.06, 03:18
      <czy mialyscie krwawienia juz bedac w ciazy?
      • 17.01.06, 16:48
        Jestem w 6 tygodniu ciąży i dwa razy pojawiły się u mnie pojawiły się
        krwawienia i plamienia. Nie mam żadnych dolegliwości tj.: skurcze, bóle brzucha
        itp. Dziecko rośnie ale moja pani doktor sama nie wie co o tym myśleć i jaka
        jest tego przyczyna. Po prostu czekam i mam nadzieję, że donoszę i urodzę
        zdrowe dziecko.
        • 01.02.06, 11:34
          ja tez mialam pojawilo sie plamienie, bol brzucha okazalo sie ze byl dosc spory
          krwiak
      • 11.07.06, 02:26
        jestem teraz w szóstym miesiącu ciąży,na razie jest ok, ale w poprzedniej cąży
        miałam plamienia i niestety musialam jakiś czas lezeć w szpitalu na
        podtrzymanie. na szczęście donosiłam i mam pięcio letniego szkraba.pozdrowionka
        • 11.07.06, 02:35
          jestem w 6 tyg.na początku zrobilam test,wyszedł pozytywnie.poszłam z nim do
          lekarza ogólnego,który stwierdzil ciaze.nie wiem co mam robić,mam bole
          brzucha,a w irlandi usg robia dopiero ok 12 tyg.napiszcie
      • 13.11.08, 09:35
        Jestem w 6 tyg i nie mialam krwawien ani palmien, za to bardzo co
        pewien czas boli mnie jak przed okresem. Wiec cigale drżę, żeby nie
        zaczac krwawic.
        • 23.10.09, 18:31
          Hej!
          Wiesz mam bardzo podobnie. Też mam taki bóle najpierw podbrzusza, a teraz bóle
          krzyża, jak na okres. Według moich obliczeń jestem w 3 tyg od momentu
          zapłodnienia. I też za każdym bólem się obawiam. Moja koleżanka mówiła mi dziś,
          że miała takie bóle przez cały pierwszy miesiąc. Podobno jest to normalne, bo
          macica "pracuje" smile.
      • 13.11.08, 09:35
        Moja Ciocia miala okres do 5 miesiaca wink
    • 01.02.06, 18:33
      Dziś byłam u lekarza, bo bardzo bolał mnie brzuch. Zrobił mi usg i dzidziuś ma
      6 tygodni i 3 dni. Widziałam bicie serduszka. Myślałam, że je usłysze, ale
      lekarz powiedział, że to jest duże promieniowanie i lepiej dla maluszka, żeby
      tego nie robić. Bóle podbrzusza to normalne, ale należy brać no-spe, żeby
      macica była rozluźniona, w przeciwnym wypadku, przy skurczach, może dojść do
      tego, że "wypluje" moje maleństwo. Na razie jestem dobrej myśli.
    • 01.02.06, 19:00
      MUJ W 7 TYGODNIU MIAŁ 10MM
      • 03.02.06, 21:48
        Jestem przypuszczalnie także w szóstym tygodniu ciąży, w poniedziałek zacznie się dla mnie i kruszynki siódmy tydzień. W poniedziałek idę po raz pierwszy do ginekologa. Troszką się martwię czy wszystko jest ok ale zrazem niecierpliwię i nie moge doczekać widoku maleńkiego, bijącego serduszkasmileSerduszka mojej kochanej, pierwszej kruszynki. Pozdrawiam Was kochane bardzo, bardzo serdecznie. Dbajcie o siebie i uważajcie na siebiesmileNapiszę Wam jak wizytawink
        • 07.03.06, 18:35
          na mojej pierwszej wizycie u ginekologa dowiedziałam się ze moja dzidzia ma 5
          tygodni i 1 dzień i ma 12mm teraz jest 7 tydzień mam mdłości okropne wymioty
          najgorsze jest to że lekarz nie mógł stwierdzić czy dziecko żyje bo serduszko
          nie biło powiedział mi że to jeszcze pare dni za wcześnie i że następnym razem
          napewno wykarze boje sie bardzo
          • 23.03.06, 15:36
            Witam przyszłe mamy, ja byłam na USG wczoraj. Okazało się, że będę mamą smile Moje
            maleństwo ma 14 mm, więc nie wiem dlaczego podają takie wymiary. Pozdrawiam
            • 28.03.06, 19:28
              Ja jestem w na poczatku szustego tygodnia a dzidzia ma 5mm.
              • 30.03.06, 10:04
                witam ja jeszcze nie bylam u lekarza wiec nie wiem - zrobilam jeden tes i
                wyszlo ze nie jestem w ciąży a za tydzien nastepny i wyszlo ze jestem- bardzo
                sie ciesze bo chcemy bardzo miec dzidziusia! tylko narazie boje sie isc do
                lekarza- moja kuzynka zaszla 2 tygodnie przede mna , poszla do lekarza około 5
                tygodnia- lekarz powiedzial ze jajo jest puste- nastraszyli ja ze dziecka nie
                ma bo serca nie słychac i ze musi zrobic zabieg "czyszczacy" poszla do szpitala
                lezala tydzien a potem sie okazalo ze wszystko ok tylko byla za wczesnie i nie
                bylo słychac ani widac bo bylo za male!ja wole narazie poczekac, pojde za
                tydzien- ale nic mi nie jest wiec nie wiem...martwie sie czy wszystko ok???
                słyszałyście moze o czyms takim ze jak jeden test wyjdzie ze nie jestem a
                nastepny ze tak , to niekoniecznie musze byc w ciaży???
    • 10.04.06, 17:37
      No ciekawe, że te wymiary tak się między sobą różnią. Jedni piszą, że dzidzia
      ma 2,8 mm inni, że 14 mm. To ile ma w końcu być? Też jestem obecnie w szóstym
      tygodniu, ale na USG pójdę za jakieś dwa tygodnie. Chcę być pewna, że wszystko
      oki i że na pewno usłyszę serce dziecka. Mam złe doświadczenia po dwóch
      poronieniach...
      • 10.04.06, 22:07
        sama dzidzia ma ok. 5-6 mm, natomiast cały "woreczek" z płynem, ciałkiem
        żółtym, i z dzidzią naturalnie może mieć coś koło kilkinastu mm.
        Zależy który rozmiar podaje lekarz - jest wiele "rzeczy" które może nam tam
        pomierzyć, stąd takie rozbieżności. No i jeszcze każdy mierzy inaczej - a przy
        tak okazałych rozmiarach łatwo coś niedomierzyć.
        Ale z tego co tu wyczytałam, to wszystkie Wasze są raczej ok.
        Pozdrawiam,
        Dana
        PS
        Ja byłam w 6tc1d - sama dzidzia miała 6,2mm (rozmiar wręcz książkowy)
        a pęcherzyk - 17 mm (nawet o 3 dni "starszy" względem dzidzi"
        No i zawsze na wyniku USG jest napisane +/- 7 dni smile))
    • 02.05.06, 12:49
      Mam takie pytanie Piszecie o tym ze mialyscie USG i widac juz wasze malenstwo
      Ale czy chodzi o zwykle usg czy to dopochwowe? Czy ma to duze znaczenie?
      • 03.05.06, 23:23
        Tutaj chodzi o usg do pochwowe tak przynajmniej mi robiono.
      • 02.06.06, 21:51
        Jestem w szóstym tygodniu ciąży i..nie czuje nic. Brzuch bolał mnie tylko kilka
        dni, nie mam skurczy, nie mam mdłości, czuje sie tak jakby w moim brzuszku nie
        było nikogo a przecież jest. Czy to normalne że nic mnie nie boli itd? Prosze o
        odpowiedź bo naprawde sie martwie sad sad
        • 04.06.06, 03:08
          To całkiem nornalne-każdy organizm reaguje inaczej. Powinnaś się cieszyć, że
          nie dopadły cię jeszcze żadne objawy ciąży-bo jak przyjdą, to szybko będziesz
          miała ich dosyćsmile A być może należysz do tych nielicznych, którym tylko będzie
          rósł brzuszek, dzidzia będzie kopać i to wszystko. Nie każdy musi się zle czuć
          i mieć mdłości-mi też nic nie jest, tylko pobolewają mnie piersi
        • 03.12.06, 10:50
          CIESZ SIE!!!To absolutnie normalnesmile ja jestem w drugiej ciazy i ani teraz ani
          w pierwszej nie mialam zadnych mdlosci,zmian nastrojow,apetytow itp.Jedynie
          piersi troche pelniejsze ale to dopiero od ok5 tygodnia(teraz koncze 6)
    • 04.06.06, 15:47
      Czy to USG dopochwowe w tak wczesnej ciazy nie zaszkodzi, tzn. mysle czy nie spowoduje rozwarcia
      szyjki macicy?
    • 05.06.06, 11:33
      Moje Ziarenko zaczyna szósty tydzień życia. To dziecko Mężczyzny, który jest
      moim życiem, moim szczęściem. To dziecko to najlepsze co mogę mu dać, to mój
      dowód miłości. I choć nie wiem, czy będziemy rodziną, czy On będzie chciał nas
      tak bardzo jak my jego, to wiem że dla tego Maleństwa zrobię wszystko co w
      mojej mocy, by było szczęśliwe. Bo to dziecko Miłości.
      • 06.06.06, 11:40
        a ja jestem w trakcie 6 tygosnia ciazy, bijącego serca jeszcze nie widzialam.
        w 8 tygodniu ujrze bijące DWA serca, bo wiem już, że są blizniakismile

--
        Nasza rodzinka powiększy się. Podwójniesmile
        • 06.06.06, 11:43
          i jeszcze dodam, ze pod koniec 5 tyg. malenstwa mialy po 2mm.

--
          Nasza rodzinka powiększy się. Podwójniesmile
          • 06.06.06, 11:59
            Niezły "strzał"wink Życzę dużo zdrówka Tobie i maleństwom. Moja koleżanka
            urodziłą 14 maja bliźniaczki 7-miesięczne. Są śliczne i zdrowe. Powodzenia.
            • 12.06.06, 22:04
              Witam
              Dzisiaj byłam na pierwszym usg i lekarz potwierdził moja ciąże...
              Słyszlam bicie serca mojej DZIDZI....
              niesamowite.....piekne.....niewyobrazalne..... Po postu brak słów..
              Na wyniku usg wyszło: płód wymiar CRL 7,5mm co odpowiada 6,5 tygodniowej ciąży.
              Mam pytanie.
              Czy to oznacza ze do zapłodnienia doszło 6,5 tyg temu?
              CZy to jest wiek ciązy czy dZIDZI???
              • 13.06.06, 08:10
                Tydzień ciąży liczy się od pirwszego dnia ostatniej @. Zatem jest to wiek ciąży,
                a nie dzidzi. Do zapłodnienia mogło dojść gdzieś w okolicach 4,5 tyg. temu.
                Kruszynka jest przeważnie gdzieś ok 2 tyg młodsza niż tydzień ciąży.
                Przynajmniej tak podają wszystkie kaledndarze ciąży smile Ja na 1 wizycie
                usłyszałam, że moje dziecko ma 6mm, co odpowiada 6tyg ciąży. Zdziwiwłam się
                bardzo, bo wiem, że nie doszło do zapłodnienia 6 tyg temy, tylko gdzieś 4. I
                wtedy lekarka powiedziała mi, że aparat usg ustawiony jest na wyliczanie wg
                ostatniej @.
                • 02.07.06, 22:06
                  Mojemu maleństwu pod koniec tygodnia będzie biło serduszko.
                  Za półtora tygodnia do lekarza na usg. Już się nie mogę doczekać wink
                  Jestem taka szczęśliwa!!!
    • 11.07.06, 23:10
      u mnie tydzien temu usg wykazalo 5 tyg i 2 dni ale powiedzieli mi ze nie sa
      jeszcze w stanie zobaczyc malenstwa bo jest za male
      poszlam na to usg bo zaczelam krwawic i nie bylo to tylko delikatne plamienie
      powiedzieli ze nie moga byc pewni ze jaszcze dzidzius jest tam gdzie powinin
      byc
      pobrno mi krew i ide jutro na nastepne usg to by bylo ponad 6 tyg tez bym
      chciala zobaczyc malenstwo i wiedziec ze jego serduszko bije
      ale moze w usa robia inaczej usg bo kaza sie napic 4-5 szklanek wody
      jak jest w polsce?
      • 14.07.06, 18:52
        Narazie będziesz miała usg. dopochwowe, bo dzidzia jest za malutki by go
        zobaczyć przez powłoki brzuszne. Usg. brzuszne raz robi sie z pełnym
        pęcherzem , raz z pustym zależy czego jest usg. i co lekarz chce zobaczyć.
        Pozdrawiam i życzę, aby wszystko było ok.
    • 14.09.06, 11:27
      Zmiencie te opisy i nie wprowadzajcie ludzi w bład moja żona wczoraj była na
      USG 5 - 6 tydz ciazy i dziecko ma 11mm a nie jakies 4 .
    • 19.10.06, 07:33
      moja dzidzia w 6 tyg. miała 18 mm!!!
    • 28.10.06, 07:56
      kaiper napisała:

> dlaczego 4 mm
      > ja byłam przedwczoraj na USG i dzidziak ma 14 mm - co odpowiada 5 tygodniom i
      > 4 dniom.
      > Pozdrawiam

Owe 4mm to miara ciemieniowo-siedzeniowa. Faktycznie malec ma tych mm więcej smile
    • 23.11.06, 11:29
      jestem po pierwszym usg. wartosc CRL 5,1mm. przy czym lekarz napisal ze jest to
      6 tydz. czy nie jest to troche za malo na 6 tydzien. (w/g moich internetowych
      obliczen bylo to 6 tyg 5 dnia ciazy)
    • 02.03.07, 14:47
      ja ide we wtorek do lekarza i jestem ciekawa ile moja fasolcia ma wzrostu. Juz
      nie moge sie doczekac!
    • 20.03.07, 17:27
      dziewczyny co to jest CRL? Lekarka wpisała mi w usg CRL 1,35 mm i podobno to
      odpowiada ciąży 7 tygodni i 4 dni, czyli dokładnie tyle ile jest wg OM -to nie
      jakoś mało??
    • 21.03.07, 08:26
      Byłam wczoraj na USG. Z USG wyszedł 6 tydzień. Ale nie było jeszcze tętna. Za
      tydzień idę na powtórne USG, żeby sprawdzić to tętno. Czy któraś z Was w 6 tyg.
      na USG nie miała jeszcze widocznego tętna?
      Jestem dobrej myśli, ale troszkę się martwię.
    • 18.06.08, 11:26
      wczoraj bylam na pierwszym usg widzialam bicie serca ale moje dzidzi ma tylko
      1,7mm czy to normalne-bardzo sie martwie
    • 13.11.08, 08:37
      Ja bylam wczoraj był to 5t5d maluch mial 2.8 i widać bylo bicie
      serduszka.
      • 13.11.08, 09:47
        Ja jestem w 6 tygodniu, czyli 4 od zaplodnienia. Nadal tego nie
        rozumiem, czemu to sie tak liczy? Dzwonilam do mojej lekarki, ale
        pani pielegniarka powiedziala, ze terminy dopiero na styczen (dodam
        ze to gabinet prywatny). Jak powiedzialam, ze to ciaza (3 pozytwyne
        testy), to Pani stweirdzila, ze to jeszcze wczesnie i dala mi termin
        na 8 grudnia, czyli jakis 9 tydzien ;-( Nie czuje zadnych strasznych
        objawow poza notoryczna zgaga i uczuciem rozdetego brzucha. Troche
        mdli i sie powiekszyly piersi. NA razie jest gucio wink

Ale mam pytanko: co to jest 6 tc, czy to to samo co 6 tydzień?
        No i co to jest to CRL?

Pozdrawki dziewczyny wink
        • 28.12.08, 13:06
          CRL - wymiar ciemieniowo piętowy (czyli od czubka głowy do końca pięty)

też jestem w oczekiwaniu 2go groszka, a do lekarza idę 30 grudnia 2008.
          basiulka - 6tydz to się liczy od 1go dnia ostatniej miesiączki/ 4tydz od
          owulacji czyli 14 dni po lub przed miesiączką.

gratulacje wszystkim przyszłym mamusiom
          --
          OLIMPIA 03-12-2007r.
          tickers.smyki.pl/s/21440/22444.jpg
          fotoforum.gazeta.pl/5,2,krzyszton_kasia.html
    • 12.05.09, 17:24
      Witam kobietki

Gratulacje dla wszystkich przyszłych Mamusiek smile

Pisze ponieważ mimo mojego szóstego tygodnia ciąży mam nieco małe
      obawy. Czuje się bardzo dobrze, nie mam żadnych nudności lub coś w
      tym rodzaju, bola mnie pieri i dół brzucha ale nie to mi spędza sen
      z powiek mimo że spałabym całymi dniami.
      Otóż mam 39 lat i noszę moje pierwsze dziecko pod serduchem o które
      starałam się bardzo długo i nie jestem w stanie zliczyć leków które
      zażyłam aby je mieć. teraz gdy już odpuściłam i przestałam się
      faszerowć lekami okazało się że jestem w ciąży. Na początku radośc
      jakiej nie widział nikt, ale później naszły mnie mysli różnego
      rodzaju i wiem że uspokoje się dopiero gdy zrobie badania prenatalne
      ale nie to jest najgorsze. kiedyś pracowałam na położnictwie jako
      sekretarka i miałam z różnymi kobietami do czynienia i strach mam
      jeszcze większy po tym co słyszałam i co widziałam na własne oczy.
      Wiem że nie powinnam się katować takimi myślami ale jakoś to samo
      przychodzi, w dodatku zmieniłam prace od stycznia i jak tu
      powiedzieć w nowej pracy ze jestem w ciąży? moja szefowa dostanie
      zawału serca, już wyobrażam sobie jej minę gdy ją o tym poinformuję
      w odpowiednim czasie.... wyżaliłam się wybaczcie

Pozdrawiam Asia
      • 23.10.09, 09:39
        cześć dziewczyny, w tym wątku jestem nowa, ale śmigam w jeszcze jednym na tym portalu od dłuższego już czasu wink Też jestem w 6 tygodniu upragnionej ciąży, oczywiście jak to bywa- nie obywa się bez problemów. w poniedziałek na usg wykazało mi że mam krwiaczka, 16x4 mm, spowodowanego zagnieżdżaniem się zarodka, co lekarz określił jako zagrażające poronienie. Jak to usłyszałam to zbladłam, ale wyjaśniono mi, że prawdopodobnie wszystko będzie dobrze, co mnie troszeczkę uspokoiło. Mój pęcherzyk miał 9,2 mm, nie było jeszcze widoczne serduszko, w poniedziałek po tym weekendzie wybieram się znów i już powinno być coś widać. zobaczymy. mam nadzieję, że krwiak się wchłania, bo to jak na razie mój największy ból głowy. Aha, mam na imię Basia i mam 22 lata wink
        --
        screeny.pl/41753
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.