Komentarze do artykułu

Tydzień piąty

Tarcza komórek zarodka zagina się i przybiera walcowaty kształt, w którym otwiera się długa szczelina.

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Tydzień piąty Dodaj do ulubionych

• 26.08.05, 10:00
    Albo 2mm albo wielkosc pestki jablka.
    Zaawansowany formularz
    • 07.09.05, 19:37
      • 07.09.05, 21:29

w 8 tygodniu moj miał 8 milimetrow, to było 23.08.2004r teraz ma spiochy w na
        rozmiar 74 i 8 kg wagi !!!
      • 08.02.06, 17:42
        a ja mam do Was pytanie w zeszłym tyg zrobiłam dwa testy,pozytywne,wczoraj
        lekarz powiedział ze moge być w 3 tyg,dzisiaj zrobiłam test,kreska jest
        grubaśna.15mam USG,może się okazac ze jednak nie jestem w ciązy?aha w zeszły
        czwartek poziom HCG miałam 78???????????BŁAGAM O SZYBKĄ OPINIE
    • 07.09.05, 21:46
      Gratuluje, ja też jestem w piątym!A na kiedy masz termin, bo mi pielęgniarka
      powiedziała początek kwietnia, a mi sie zdaje, ze chyba maja??
      • 12.09.05, 18:53
        czesc ja tez jestem w 5 tygodniu i mam termin jakos na 6 maja w ogole 1 raz
        jestem na forum pozdrawiam wszystkie ciezarowkismile
        • 01.08.06, 17:41
          jak na 6 maja??dziewczyny!to niemozliwe~!skoro jestescie w 5tyg,czyli mozna
          powiedziec,ze miesiac za Wami,to jeszcze 8 przed Wami!licząc od sierpnia,to
          koniec przypada na kwiecien!
          polecam:
          www.echo.3w.pl/cgi-bin/echo/zdrowie/zdrowie/chk/08
    • 13.09.05, 11:50
      jestem w końcówce 5 tygodnia.Czuję się okropnie,nie mogę jeść,pić a juz nie
      mówię o tych okropnych zapachach!Jednak jedno jest pewne są to najszczęśliwsze
      chwile w moim i w mojego męża życiu.DO góry brzuchy miłe ciężarówkismile
      • 22.09.05, 17:08
        Cud. Dowiedziałam się cztery dni temu że jestem w piątym tygodniu. Jak do tej
        pory to czuję się dobrze(odpukaćsmile Nie mogę się napatrzyć na zdjęcie naszej
        kropeczki zrobione podczas badania USG smile) 7mm - taka kruszynka, a ja jak sobie
        pomyśle ze to takie maleństo to mi się chce płakać ze wzruszenia.
        Pozdrawiam
        Asia
    • 12.10.05, 20:25
      hej właśnie dzisiaj się upewniłam że jestem mamusią 5 tygodniowego cudu
      zamieszkującego moj brzuszek.Bóle piersi i brzuszka, oraz mdłości i wilczy
      apetyt to norma.Pozdrawim wszystkie pięciotygodniowiczki i przyszłe mamusie.
    • 12.10.05, 21:26
      he he no to wygląda na to że wg. tego jak liczą lekarze też mamy 5 tydzień,
      tyle, że tak naprawdę to dzieciątko ma 3 tygodnie, licząc od daty poczęcia.
      Objawy ciąży na razie zdradza małżonek... i jeśli o mnie chodzi to może tak
      zostaćsmileza kilka dni będzie już biło serduszko małe, nie mogę się doczekać
      • 30.11.05, 17:56
        Cześć, mam takie pyatnie, na kiedy masz termin, mniej więcej, ja tez myslę że to 3 tydzień a od lekarzy słyszę że 5.Tak z ciekawości się pytamsmile
      • 30.11.05, 17:57
        no, taksmile oczywiście czytając przeoczyłam datę napisania postusmile już sama wiem! powodzenia!
    • 12.10.05, 21:36
      cześc dziewczyny, ja też dziś potwierdziłam u lekarza że jestem w ciązy. Bardzo
      sie cieszę. Podobno to szósty tydzień i moja fasolka ma 6,1 mm. To nie za mało?
      Troche sie boję....
    • 01.12.05, 08:57
      witam drogie panie we wczesnym stadium ciazy i dolanczam do ich grona.Rowniez
      okazalo sie ku mojemu zaskoczeniu, ze jestem w 5 tygodniu ciazy. Bardzo sie
      cieszymyz mezem z tej ciazy,chociaz jej planowalismy.A staesze corki juz nie
      moga sie doczekac kiedy dzidius przyjdzie na swiat. Teraz jest juz ze mna
      wszystko wporzadku bo poczatkowo mdlosci i zapachy slodyczy dawaly mi ostro
      popalic.
      • 03.12.05, 10:24
        ja też jestem w 5 tygodniu bardzo sie z tego ciesze ale popołudniowe mdłości
        dają mi sie niezle we znaki
        • 04.12.05, 01:31
          witam kolezankismile
          Od poniedzialku bede zaczynac 6 tydzien.Jak narazie czuje sie swietnie tylko kosci mnie bola.Czuje sie jakby mi biodra sie rozchodzily.Takie samo uczucie mialam przy pierwszej ciazy.Mdlosci nie mam i nie mialam Piersi troche bola i zaczynaja w koncu ladnie wygladac.To jedyna rzecz jaka mi brakuje nie bedac w ciazy smile
          No coz dziewczyny trza byc dobrej mysli.Ja wychodze z zalozenia ze ciaza to nie choroba ( jesli chodzi o swoje nawyki ) trzeba sluchac siebie co organizm podpowiada i swoje pragnienia a bedzie dobrze smile

Pozdrawiam
    • 11.12.05, 22:43
      Jestem szczesliwa posiadaczka dwumilimetrowej pestusi jablkasmile
      • 11.12.05, 23:25
        moja w zeszły wtorek miała 3,3mm smile
        --
        src="<a
        href="oneintheoven.net/preg/ticker.41101.png""
        target="_blank">oneintheoven.net/preg/ticker.41101.png"</a>
        • 01.08.06, 12:00
          witam ja jestem w 6 tyg. ale widac u mnie tylko pęcherzyk ciązowy, nie widac
          zarodka. tak się martwię!1
    • 12.12.05, 12:58
      Cześć Mamusie, ja właśnie kończę 5 tydzień. Ciążę podejrzewałam już w 3
      tygodniu, upewniłam się w Mikołajki, fajny prezent co? Duże zdziwienie, ale
      radość wielka i szczęście bezgraniczne. To moja druga ciąża więc bez paniki,
      umówiłam się do lekarza na przyszły tydzień, już będzie biło serduszko smile W
      poprzedniej zrobiłam 2 testy i dodatkowo badania krwi, nie mogłam uwierzyć w
      swoje szczęście, przez pierwsze 3-4 miesiące prawie bałam się oddychać,
      myślałam tylko o tym żeby tylko maleństwo było zdrowe. Teraz jest spokojniej,
      senność to normalka, tylko skąd te nudności? Trzymajcie się dzielnie...
      • 12.12.05, 14:22

Cześć dziewczynki!!
        od dłuzszego czasu czytam wasze listy i ogromnie wam wszystkim zazdrościłam, bo
        tak bardzo chciałam do Was dołączyć.
        No i właśnie godzinkę temu wróciłam od gina.....jestesmy w 6 tygodniu i 5
        dniusmile)))) No i mamy 7 mm długościwink))

Tak więc teraz jesteśmy z Wami a ja jestem najszczęśliwszą przyszłą mama na
        świecie!!!

Wszystkim życzę więc tak udanego, cudownego, szczęśliwego dnia jaki ja mam
        dziśsmile)

• 12.12.05, 14:50

--
          src="<a
          href="oneintheoven.net/preg/ticker.41101.png""
          target="_blank">oneintheoven.net/preg/ticker.41101.png"</a>
    • 10.01.06, 03:11
      Hej- mam pytanie do "praktykow" bo kompletnie zglupialam,z jednej strony mam
      wyniki badan krwi - ze jestem w ciazy- z drugiej w 5 tygodniu dostalam dosc
      silnego krwawienia- jak miesiaczka. zrobilam dwa razy dzien po dniu
      test "moczowy"= jest ciaza. i teraz juz zglupialam co mam robic. Badanie krwi
      bede miec dopiero za 2 dni.
      Czy zdarzylo Wam sie krwawic dosc silnie juz w ciazy na poczatku a potem
      normalnie w niej byc i urodzic?
      z gory dziekuje za odp
      • 26.01.06, 12:05
        tak.słuchaj miałam tak samo i przez to pomyślałam że nie jestem w ciązy, bo
        krwawieni miałam jak przy miesiączce.dopiero jak drugie krwawienie nie
        wystapiło okazało si eze jetsem w 3 miesiacu ciązy.teraz mój synek ma prawie 3
        lata.
        powodzenia
    • 10.01.06, 03:12
      dosc silne a potem dalej bylyscie w ciazy?
    • 21.03.06, 22:10
      cześć ciężarowki właśnie dzisiej potwierdziłam u lekarza,że jestem w 5ym
      tygodniu ciąży.Troszke mnie to na początku zaskoczyło, ale już od dzisiaj
      zbieramy z moim sprawcą zamieszania wszystkie najważniejsze informacje na ten
      temat.A tak w ogóle to oszalałam ze szczęścia!!!!!!
    • 01.05.06, 19:18
      Dziewczyny pomóżcie!
      USG wykazało że jestem w piątym tygodniu ciąży,a według obliczeń(od pierwszego
      dnia ostatnij miesiączki) wychodzi że powinnam być w siódmym t.c. Czy wszystko
      w porządku? To normalne?
      • 30.05.06, 22:11
        Cześć kochane!
        Pierwszy raz pisze na forum. Przedwczoraj miałam dostaĆ okres i nic. Zazwyczaj
        mi sie nie spóźnia, więc dziś zrobiłam test i negatywny a okresu dalej ani
        śladu.
        Mam powiększone piersi,ale to normalne przed okresem, żadnych mdłości. Czy test
        czasem może mylić (robiłam rano!)
        Napiszcie co o tym myślicie. Cieszyłabym sie z ciąży bardzo
        • 20.06.06, 11:17
          Hej! Zrób sobie kolejny test po tygodniu.
          Mój pierwszy test robiony przed oczekiwaną miesiączka wyszedł negatywny, a
          miesiączki nie dostałam, strasznie bolały mnie piersi. Po kilku dniach od
          spodziewanej miesiączki zrobiłam drugi test innej firmy i jest pozytywny.
          Hormon HCG od dnia oczekiwanej miesiączki znacznie wzrasta. Polecam test
          ciążowy Quick Veu to jeden z najbardziej czułych testów 99% - 100% pewności.
      • 31.05.06, 16:40
        Zauważyłyście pewnie, że zwykle niezgodności w określeniu wieku ciąży wynosza 2 tygodnie. To dlatego , że niektórzy lekarze licza ciążę od pierwszego dnia ostatniej miesiączki a inni dopiero od przewidywalnego momentu zapłodnienia. Pozdrawiam wszystkie oczekujące.
        • 04.06.06, 22:26
          Ewaimewa-masz rację.według wersji "dzień ostatniej miesiączki pierwszym dniem
          ciąży" właśnie wczoraj zaczęłam 5-ty tc i ogoooooomnie się cieszę (wczoraj też
          zrobiłam teścik)
          A oto co dzieje się z naszym ziarenkiem w tym czsie:
          W zarodku wyróżnić można 3 grupy komórek (tzw.listki zarodkowe),z których
          rozwiną się poszczególne układy i narządy wewnętrzne. Ponieważ niesłychanie
          szybko rosnący organizm nie jest w stanie odżywić się jedynie za pomocą
          bezpośredniego wchłaniania substancji odżywczych z otaczających tkanek, w
          pęcherzyku żółtkowym powstają pierwsze komórki produkujące krew. Zaczyna się
          tworzyć układ krążenia, a pod koniec tego tygodnia istnieje już, na razie w
          prymitywnej formie, serce. Tworzy się pączek płucny, z którego za kilkanaście
          tygodni powstaną płuca. Wykształca się też struna grzbietowa, która da początek
          kręgosłupowi. Gruszkowatego kształtu zarodek ma wyodrębniającą się głowę, z
          zarysem usteczek i zawiązkiem mózgu. Od 5 po 8 tc trwa okres zasadniczego
          rozwoju dziecka. W tym czasie WYKSZTAŁCAJĄ SIĘ WSZYSTKIE CZĘŚCI JEGO CIAŁA I
          NARZĄDY WEWNĘTRZNE. Rosnący w szalonym tempie zarodek dziesięciokrotnie zwiększy
          w tym tyg. swe rozmiary-do 2-3 mm,czyli wielkości ziarenka ryżu lub pestki jabłka.

Pozdrawiam wszystkie mamusie oczekujące!!!
          --
          Julcia (ur.20.09.98)www.dakota123.bobasy.pl/
          • 05.06.06, 19:51
            Ja też miałam usg, ale lekarz pokazał mi tylko pęcherzyk, czarny, i nic więcej.
            Nie powiedział, że widzi malucha i że maluch ma tyle i tyle mm. To był koniec 5
            tygodnia. Powiedział, że jestem w ciąży, ale czemu nie widział dziecka??
            • 05.06.06, 20:09
              to może zapytam inaczej: widziałyście na usg pęcherzyk z zarodkiem w środku?
              Jak wyglądał ten zarodek?
              • 05.06.06, 20:14
                ja jeszcze nie byłam u gina,to co wczoraj pisałam było z książki ale wynika z
                tego że w 5 tc na usg widać tylko pęcherzyk.ja czekam na początek 7 tc-wtedy
                będzie już prawdopodobnie serduszko "ziarenka"-i dopiero wtey idę do gina i na
                usg.choć szczerze mówiąc nie moge się doczekać tej wizyty-to jeszcze 2 tygodnie!!
                --
                Julcia (ur.20.09.98)www.dakota123.bobasy.pl/
                • 05.06.06, 20:17
                  ja też tak czytałam, ale w takim razie skąd dziewczyny wiedzą, ile mają ich
                  maleństwa, jak ich jeszcze nie widać?
        • 06.07.06, 12:15
          witam! pierwszy raz piszę na forum...no i czytając te wszystkie komentarze
          jużsię pogubiłam, jak liczyć prawidlowo tygodnie ciąży od ostatniej miesiączki
          czy od zapłodnienia?
          pozdrawiamsmile
      • 06.07.06, 13:16
        U mnie wg OM był 7 tydzień i 2 dni a wg USG 6tygodni - widocznie owulacja była później i plemniki gdzieś przeczekały na okazję smile Dziecko miało 3,3 mm długośi co wg pani dr odpowiada 6-tygodniowej ciąży.
      • 27.07.06, 17:13
        Witam! Ja również mam taką samą sytuację. Według pierwszego dnia osataniego
        okrasu jestem w siódmym tygodniu (dokł. 7 tg. i 3 dni) a na USG wyszło, że
        dzidzia ma 4.7 mm i to odpowiada 5 tyg. i 6 dniom. Teraz czekam na następne USG
        za tydzień i bardzo sie martwię bo nie wiem czy będzie dobrze. A na dodatek
        lekarz nie widział bicia serduszka u mojego maleństwa... Czy może już wiesz jak
        było u Ciebie?? Pozdrawiam serdecznie i trzymama kciuki wink)
      • 27.07.06, 17:14
        Witam! Ja również mam taką samą sytuację. Według pierwszego dnia osataniego
        okrasu jestem w siódmym tygodniu (dokł. 7 tg. i 3 dni) a na USG wyszło, że
        dzidzia ma 4.7 mm i to odpowiada 5 tyg. i 6 dniom. Teraz czekam na następne USG
        za tydzień i bardzo sie martwię bo nie wiem czy będzie dobrze. A na dodatek
        lekarz nie widział bicia serduszka u mojego maleństwa... Czy może już wiesz jak
        było u Ciebie?? Pozdrawiam serdecznie i trzymama kciuki wink)

• 20.06.06, 10:29
      Jestem taka szczęśliwa! Moje maleństwo pomalutku rozwija się jest maleńkie jak
      okruszek. Wczoraj dowiedziałam się, że jestem w ciąży - jesteśmy tacy
      szczęśliwi z mężem.Piąty tydzień od ostatniej miesiączki - 3 tygodnie od
      zapłodnienia.Odczuwam dolegliwości: od czasu do czasu pobolewaja mnie jajniki
      jak do miesiączki, wzdęcia, niestrawności jelit ( w nocy trochę się dzisiaj
      pomęczyłam )ale to wszystko jest piękne i ma swój urok. Wkońcu to wszystko dla
      dzidziusia, trzeba pomału przygotowywać mu coraz więcej miejsca w brzuszku wink
      • 25.06.06, 11:23
        Witam smile
        My z mężem też jesteśmy bardzo szcześliwi....niestety pierwszym razem si nie
        udało,ale teraz jesteśmy dobrej myśli...smile)Mój lekarz 20.06.2006 potwierdził
        ciąże tylko nie stwierdził,który to tydzień..w każym razie wczesna ciąża...a z
        moich obliczeń wynika,że to 5 tydzień...bardzo się ciesze wink)i pozdrawiam ;o))
        • 25.06.06, 21:01
          No to gratulacje!!! Wiek ciąży liczymy od dnia ostatniej miesiączki, skolei
          dzidziuś ma ok. dwa tygodnie mniej. Wg. ostatniej miesiączki to nasz piąty
          tydzień, a dzidziuś ma 3 tygodnie tak wyszło na usg. ma 2mm smile Jesteśmy tacy
          szczęśliwi.Pozdrawiamy i gratulujemy!
          • 06.07.06, 12:27
            Witam!też jestem w ciąży, test wyszedł pozytywny!, choć u lekarza jeszcze nie
            byłam, ale czuję że jestem w ciąży. A moich obliczeń wynika, że od wg. ostatniej
            miesiączki to piąty tydzień, a dzidziuś ma 3 tygodnie... czyli tak jak Ty??
            ciekawe czy lekarz to potwierdzi?!
            Pozdrawiam!
      • 25.06.06, 21:10
        Dziewczyny,
        czy na badanie poziomu beta HCG trzeba miec jakies skierowanie?
    • 29.06.06, 09:27
      ja też jestem już na końcu piątego tygodnia, chce sie dołączyć do Waszego
      forum,będę pisać na bierząco co u nas słychać, pozdrawiam gorąco...dziś idę do
      lekarza...
    • 11.07.06, 17:24
      hejka, jestem w 4 tygodniu ciąży. Dowiedziałam się przez przypadek. Jestem
      sscześliwą mamą 4 tygodniowego maleństwa , które lokuje się w moim brzuszku.
      Szkoda tylko, ze partner się nie cieszy.
    • 10.11.06, 16:19
      A wiec piaty tydzien i bardzo sie cieszymy ze zostaniemy rodzicami.USG dopiero na poczatku 7 tygodnia smile
      • 28.01.07, 12:59
        hej smile
        Według moich obliczeń to jesteśmy w piatym tygodniu ciąży (test wyszedł
        pozytywnie), czyli maluszek ma jakieś 3 tygodnie i na razie jeszcze go nie było
        na USG widać.
        Moja pani Gin powiedziała nam tylko, że widać pęcherzyk ciążowy o długości około
        8mm, ale pusty w środku. Być może dzidzia jest jeszcze zbyt mała, żebysmy mogli
        ją podglądać smile No więc czekamy... tylko, czemu ten czas tak wolno leci?
        A jak się czuję? Na razie bez mdłości i innych uciążliwości I trymestru... to
        moje drugie dziecko, a podobno każda ciąża jest inna więc mam nadzieję, że tym
        razem nie będę okupować "kibelka" przez bite 12 tygodni tak jak to było
        ostatnio... wtedy schudłam w I trymestrze aż 3 kg.
        Zatem uzbrajamy się w cierpliwość i czekamy smile
        Pozdrowienia dla wszystkich mamusiek i tatusków i ich rosnących brzuszków smile
        • 01.02.07, 09:59
          Witam,

byłam wczoraj u lekarza określił moją ciąże na 5 tydzień. Bardzo się z mężem
          cieszymy. Usg kazał mi zrobić dopiero za miesiąc, więc nie wiem jak duże jest
          moje maleństwo. Mam nadzieję że wszystko będzie ok, bo to moja pierwsza ciąża i
          trochę się denerwuję.
          Pozdrawiam wszystkie mamusie i ich maleństwa.
    • 01.02.07, 17:55
      Witam ja też jestem w piątym tygodniu(wg mojego kalendarza) do lekarza idę
      dopiero za tydzień
      --
      Mama Weroniki ur.8.03.2003 r.
      i wrześniowego dzidziusia smile))
    • 02.02.07, 09:27
      Serdecznie witam i pozdrawiam wszystkie 5-cio tygodniowe Mamy! Czekam na
      potwierdzenie u gina, ale wszystko na to wskazuje, że ja również dołączyłam do
      Waszego grona i rośnie we mnie maleńka istotka - wrześniowa dzidzia smile)
      • 21.03.07, 17:47
        Witaj, ja tez jestem na początku 5 tygodnia a przynajmniej tak wynika z moich
        obliczeń wink Zrobiłam tydzień temu test- była cieńka druga kreska więc chyba się
        nie mylę. Zresztę urósł mi biust (nie powiem żebym się smuciła tym faktem) wink
        boli mnie czasem brzusio no i mam zachcianki... czekam jednak na potwierdzenie
        u ginekologa bo przecież nigdy nic nie wiadomo. Wizyta przewidziana jest jednak
        dopiero za ok 2 tygodnie. mam nadzieję, że wszystko bedzie w porządku, bo juz
        mocno przyzwyczaiłam się do mojego Groszkasmile
    • 30.04.08, 14:35
      Dziś zobaczyłam upragnione dwie kreseczki na teście...ale wciąż nie
      wierzę, że to prawda...Poczekam jeszcze ok. 2 tyg. zanim pójdę
      potwierdzić do lekarza...Maleństwo jest wielkości ziarenka
      maku...niewyobrażalnesmile pozdrawiam wszystkie przeszczęśliwe mamy
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.