• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Co na bolące gardło, bo zwariuję... Dodaj do ulubionych

• 06.10.05, 20:03
    Dziewczyny pomóżcie, czym można złagodzić jeszcze ból gardła?
    Tantum verde nie działa. Lekarka I kontaktu chciała dać mi antybiotyk, ale
    nie jestem przekonana do takiego rozwiązania. Od razu antybiotyk na ból
    gardła??? Pije mleko z miodem, jem czosnek - katar mija, a ten ból nieznośny
    pozostał...
    Może znacie jakieś cudowne środki???
    I jeszcze jedno. Z tego wszystkiego łapie mnie też opryszczka. Czy któraś z
    Was używała zoviraxu, albo innego specyfiku będąc w ciąży? Można?
    Będę wdzięczna...
    --
    Anka-mama Aleksandra i Oksanki - styczniowej panienki smile
    Zaawansowany formularz
    • 06.10.05, 20:12
      Mi na bolące gardł i migdałki bardzo pomaga propolis w spraju,jeste
      rewelacyjny!! zamiast opryszczki robią się pleśniawki i też pomaga.
      Nie jest drogi i bardzo dobry, polecam.
      pozdrawiam
    • 06.10.05, 20:21
      Na ból gardła polecam szałwię. Trzeba zalać jedną torebkę gorącą wodą, ale
      napar musi być bardzo mocny czyli ok 1/4 szklanki. Płukać ile się da...
      Na opryszczkę mam też bardzo dobry sposób, ale nie każdemu odpowiada, nawet
      boję się o tym napisać... Te ochydne "bąbelki" najlepiej potraktować własnym...
      moczem. Wiem że może brzmi okrutnie, ale na prawdę działa. Ja przed zajściem w
      ciąże leczyłam się na opryszczkę pół roku ale i w ciąży mnie zaatakawała. Na
      prawdę nie ma ni8c leprzego jak przyłożyć kompres z moczu na dwie minuty parę
      razy dziennie.
    • 06.10.05, 20:41
      tantum verde tabl do ssania (może płyn też można)
    • 06.10.05, 22:56
      Myślę, że mleko z miodem nie jest najlepszym sposobem. Wielu lekarzy twierdzi
      (więc coś w tym jest), że taki napój wysusza i podrażnia śluzówkę gardła.
      Mój mąż podczas bólu gardła płucze je roztworem wody z solą lub sodą: na szkl.
      wody pół łyżeczki (płaskiej) sody lub soli. Jemu pomaga, ale ja nie jestem do
      tego przekonana
      • 06.10.05, 23:00
        Jeśli Tantum Verde Ci nie pomaga, a gardło mocno boli, to lepiej może weź ten
        antybiotyk, bo tak to ta infekcja będzie się ciągnęła. Ja będąc w ciąży co
        chwila miałam chore gardło, brałam Duomox (amoxycyklina - bezpieczna w ciąży) a
        jak było gorzej to Rovamecynę. Antybiotyki nie zaszkodziły, gardło miałam
        wyleczone, no i urodziłam zdrowego synka. Pozdrawiam smile
        Sylwia z miesięcznym Krzysiem smile
    • 07.10.05, 09:25
      Witaj! Ja od dwóch lat stosuje środek do płukania gardła polecony przez lekarkę
      - to jest 3 łyżki wody utlenionej na szklankę wody. Zaraz po zrobieniu mieszanki
      w szklance trzeba tym płukać gardło. Zabija wszelkie bakterie w gardle i
      naprawde pomaga. Można też dodać trochę jodyny (ale ja tego nie cierpię). Zawsze
      jak mnie zaczyna gardło boleć, to płuczę sobie tym gardło i pomaga. Pozdrawiam!!
    • 07.10.05, 09:28
      Ja od kilku dni biorę Septo-Fervex, ale nie boli mnie mocno, ssę (??) jedną
      tabletkę rano i jedną wieczorem. Nie mam ulotki od tego, nie wiem, czy można w
      ciąży, ale nie mam nic innego, zresztą nie jem tego na kilogramy.
      • 07.10.05, 10:41
        Mnie bardzo pomógł spray Tymsal i częste płukanie gardła naparem z szałwii.Na
        opryszczke niestety nie możesz stosować zoviraxu,antyviru.Możesz takie zmiany
        posmarować tylko maścią cynkową.Pozdrowienia.
    • 07.10.05, 10:42
      Najlepsze dla ciebie bedzie cytryna z miodem.Wycisnij pol cytryny i dodaj 2
      lyzki miodu.Niezbyt smaczne ale skuteczne.Wypij powtorz przez kilka dni raz
      dziennie.Kasia
    • 07.10.05, 11:06
      Mi w ciąży pomagają rewelacyjnie 2 rzeczy: płukanie naparem z szałwii (torebka
      na 1/2 szkl) i wodą z sodą (1 łyżeczka na szklankę). I jest to na pewno
      bezpieczne. Płukać kilka razy dziennie na zmianę. Aha, poza tym cytryna z
      miodem, 2 x dziennie.
    • 07.10.05, 13:05
      ja od dziecka choruję często na anginę ropną teraz jestem w 7 tyg.ciąży i
      obawiam się że przez te wszystkie miesiące i tym razem mnie nie ominie i
      niestety nic mi nie pomaga tylko antybiotyk ale jest taki BIOPAROX który działa
      tylko miejscowo czyli na gardło i jest bezpieczny dla kobiet w ciąży a naprawdę
      skuteczny.
    • 07.10.05, 13:24
      Opryszczkę można też smarować miodem, bo zawiera jakieś tam antybiotyki.
    • 07.10.05, 13:35
      Ja oprocz plokania gardla woda z sola stwierdzilam, ze swietnie dziala na mnie
      ssanie takiej zwyklej witaminy C. Wiecie taka powleczona, zolta, jak ten kwasek
      w srodku zaczyna zrec to i "wyzera" bol gardla. Trzeba tylko czesto zmieniac
      polozenie tabletki na jezyku bo jak lezy w jednym miejscu to pozniej to miejsce
      piecze
    • 07.10.05, 14:26
      Ja też wiele słyszałam o skuteczności BIOPAROXU (antybiotyk miejscowy na gardło
      w sprayu) od ciężarnych koleżanek
      --
      [url=lilypie.com]http://lilypie.com/days/060107/1/0/1/+0/.png
      [/url]
      • 07.10.05, 14:51
        I mi mój gin przepiosał Bioparox, jak w 20 tc nabawiłam się ostrego zapalenia
        gardła. Skuteczny i bezpieczny. trochę drogi, ale warto. Przyplątał sie potem
        katar, ale z nim lżej żyć niz z gardłem... A szłwia, miód, czosnek to jak
        najbardziej przy takich przeziębieniach.
        --
        Brzusio
        • 07.10.05, 14:53
          Acha, i ssałam tabletki homeopatyczne Homeovox, bo dostałam strasznej chrypki i
          zaniki głosu, a przy okazji pojawił się suchy kaszel(zawsze taki mam jako
          nastepstwo przeziębienia) i piłam homeopatyczny syropek Drosetux. Wszystko po
          konsultacji z ginem. powodzonka!
          --
          Brzusio
    • 07.10.05, 15:03
      Polecam Bioparox, jest to antybiotyk, niestety na receptę, ale pomaga, działa
      miejscowo. No i jest bezpieczny w ciąży...
      pozdrawiam

--
      Pszczółka Wiktor big_grin
      Rzeczy z których wyrosły nasze dzieci
      • 07.10.05, 17:14
        mi też pomógł tylko bioparox...
        --
        Wiktorek czy Martusia???
        lilypie.com/days/060317/0/21/1/+1/.png
        • 07.10.05, 17:27
          Dzięki dziewczyny.
          Bioparox odpada, bo mi nie pomaga. Dziś wzywałam lekarza do syna, przy okazji
          dałam się mu obejrzeć i osłuchać. Stwierdził, że nie jest to na tyle groźne,
          żeby stosować od razu antybiotyk. Zalecił syrop od kaszlu- homeopatyczny, wapno
          z wit. C. Zręszta skoro jest opryszczka (a dziś cholerę wywaliło też z drugiej
          strony uncertain///) to jest infekcja wirusowa, a na antybiotyk temu nie zaradzi. Z
          Waszych propozycji może skuszE się na szałwię (choć nie bardzo mi wychodzi
          płukanie gardła smile), albo cytrynę. Wczoraj uraczyłam się mega dawką czosnku,
          herbatą z miodem, mlekiem z miodem i myślałam, że w nocy jeża urodzę, takie
          miałam "oblepione" gardło. Jeśli już to samo ciepłe mleko na lepsze spanie...
          Zdrowiejemy już powoli- jak to lekarz określił- tylko cholercia czemu to tak
          długo trwa...
          Pozdrawiam
          --
          • 07.10.05, 17:33
            od wczoraj popijam też syropek homeopatyczny Stodal - pomaga przy kaszlu!
            --
            Wiktorek czy Martusia???
            lilypie.com/days/060317/0/21/1/+1/.png
            • 07.10.05, 19:19
              Dokładnie o ten sam syrop chodzi smile)
              --
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.