Dodaj do ulubionych

Odpowiem na pytania

• momtheworld 25.01.06, 19:09
    jestem w 17 tygodniu ciazy i przy oddawaniu moczu mam lekkie uplawy + czasami drobne slady
    krwi czerwonej lub brazowawej, wczesniej mialam infekcje drog moczowych, bralam augmentin
    przez 5 dni, skonczylam brac 2 dni temu. do tego dodam ze boli mnie prawy jajnik. nie wiem czy
    ta infekcje powrocila, czy w ogole jest normalne takie krwawienie (rozszerza sie macica?), do
    lekarza dopiero ide w przyszlym tygodniu.
  • ginekolog_poloznik 14.02.06, 22:10
    Trzeba wykluczyć infekcję dróg moczowych, zrobić badanie moczu i ewentualnie
    posiew. Bóle, które u Pani wsytępują moga również być związane z drogami
    moczowymi. Podobnie jak krwawienia.
  • krysiax1 25.01.06, 23:33
    Ja takze mam pytanie. Za ok 2 tyg bede miala 2 cesarkę (w odstępie roku i 2
    miesiecy od pierwszej) ze względu na wskazanie okulistyczne. Z mężem
    chcielibysmy miec wiecej dzieci. Jakie sa ograniczenia w ilosci cesarkich ciec?
    Czy 4 to jeszcze bezpieczna liczba? Od czego to zalezy? Jak dluga powina byc
    przerwa? Pozdrawiam
  • ginekolog_poloznik 14.02.06, 22:13
    Uważa się, że po trzech cc czwarta ciąża jest zagrożona pęknięciem macicy. Z
    tej przyczyny proponuje się wtedy w innych krajach podwiązanie jajowodów.
    Wszystko zależy od tego jak przebiegało gojenie się i jak zostały wykonane
    poprzednie cięcia. I nawet zdarza się, że wykonuje się czwarte i piąte cc.
    Pomiędzy cc a następną ciążą powinno się odczekać minimum rok.
  • emi802 15.02.06, 11:37
    Mam pytanie: termin porodu mam na27 kwiecien2006-wkoło pępka mam jakby siniaka-
    czy to coś poważnego?
  • kamila6_26 26.01.06, 07:48
    z mezem staramy sie o dziecko, cały styczeń współżylismy bez zabezpieczeń, cykle
    mam długie 31 dniowe, spodziewana miesiaczke powinnam dostac 27. stycznia, bo
    mam zawsze bardzo regularnie i długie ok 7 dni, a tu 20 stycznia dostałam okres
    skąpe krwawienie, i tylko i dzień a dwa dni samo plamienie, po 3 dniach nie było
    sladu!!
    zrobiałm test , który nic nie wykazał- tzn. ze nie jestem w ciazy!! Co było
    powodem ze tak szybko dostałam okres i nie w terminie!poza tym mam bole brzucha
    w dole, nie silne, ale daja znac o sobie, czy powinnam isc do lekarza, czy to
    normalne, a moze jestem w ciazy prosze o rade!!
  • kamila6_26 26.01.06, 07:51
    z mezem staramy sie o dziecko, cały styczeń współżylismy bez zabezpieczeń, cykle
    mam długie 31 dniowe, spodziewana miesiaczke powinnam dostac 27. stycznia, bo
    mam zawsze bardzo regularnie i długie ok 7 dni, a tu 20 stycznia dostałam okres
    skąpe krwawienie, i tylko i dzień a dwa dni samo plamienie, po 3 dniach nie było
    sladu!!
    zrobiałm test , który nic nie wykazał- tzn. ze nie jestem w ciazy!! Co było
    powodem ze tak szybko dostałam okres i nie w terminie!poza tym mam bole brzucha
    w dole, nie silne, ale daja znac o sobie, czy powinnam isc do lekarza, czy to
    normalne, a moze jestem w ciazy prosze o rade!!
  • ginekolog_poloznik 14.02.06, 22:16
    Trudno jest określić jakie były przyczyny tak krótkiej i przyspieszonej
    miesiączki. Aby upewnić się, czy na pewno nie jest Pani w ciąży należy wykonać
    badanie krwi na stężenie BetaHCG. Być może nie jest Pani w ciąży, a następny
    cykl będzie znów długi jak zawsze.
  • dominikluszczki1 26.01.06, 07:58
    Dzien dobry mam taki problem z ciśnieniem mojej żony (26tc, pierwsza ciąża)
    W czasie pomiarów dziwnie skacze , raz mierzymy ma 149/78 a za 3 minuty juz
    119/62 Taka syutuacja powtarza się ostanio czesto, byliśmy u
    lekarza na wizycie ale nic konkretnego nie powoedziała, zrobiliśmy badanie
    dna oka jest w porządku żadnych zmian. MOże to przez tą ostanią pogodę i
    takie wysokie ciśnienie atmosferyczne? zaznacze iż pzrez ostatni miesiąc
    mierzymy ciśnienie trzy razy dziennie i było w normire w granicach od 115/60
    do 135/75, moż etrzy razy było troche wyższe a za drugim pomiaarem wracało do
    normy. bardzo prosze om odpowiedz. co się dzieje?
  • ginekolog_poloznik 15.02.06, 20:37
    Zmiana ciśnienia pod wpływem ruchu, stresu, wysiłku to normalne zjawisko.
    Jeżeli ciśnienie mierzone w spoczynku przekracza w ciąży wartość 90/145, to
    wtedy możemy mówić o podwyższeniu ponad normę. Jeżeli u żony nie występują
    dodatkowe objawy np. obrzeki, obecność białka w moczu, to wystarczy dokładnie
    kontrolować ciśnienie i obserwowac jego wartości.
  • ewelina266 26.01.06, 08:06
    Czy badanie beta HCG w 24 dniu cyklu(około 4 dni przed miesiączką)może
    stwierdzić już ciążę.Czy nie jest to za wcześnie?
  • ginekolog_poloznik 15.02.06, 20:37
    Tak, to badanie może stwierdzić ciążę w 24 d.c.
  • groszek28 26.01.06, 09:05
    Witam,

Boli mnie spojenie łonowe przez cały trzeci trymestr, najgorzej przy
    przewracaniu się z boku na bok. To moja pierwsza ciąża, jestem w 40 tc, termin
    na jutro, dziecko dośc duże, wg ostatniego USG w 38+4 tygodniu 3600g.
    Naczytałam się na forum, ze to może być rozejście się spojenia łonowego, co
    może oznaczac kalectwo w przypadku porodu naturalnego, który planuję. Trochę
    mnie to przeraziło, co robić??? Bardzo prosze o szybką odpowiedź.
    --
    tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20729;126/st/20060127/dt/6/k/3c55/preg.png
  • ginekolog_poloznik 15.02.06, 20:40
    Rzeczywiście takie objawy mogą oznaczać rozejście spojenia łonowego. Należy to
    leczyć preparatami wapnia w ciąży i po porodzie. Gdyby objawy nasilały się np.
    utrudniały chodzenie, konieczna jest wizyta u specjalisty - ortopedy.
  • wiinga 18.02.06, 00:59
    Witam!
    Wiem, że powinno się rzucić przed ciążą, no ale skoro się nie dało, to mam
    pytanie: czy można w ciąży stosować jakieś środki wspomagające rzucenie palenia
    ? Hipnoza, akupunktura, melisa - o takich słyszałam. Czy są one szkodliwe w ciąży?
    Dziękuję
    Pozdrawiam, W.
  • ginekolog_poloznik 18.02.06, 19:50
    Niestety, nic nie zastąpi silnej woli. W ciąży można stosowac łagodnie
    działające preparaty uspokajające (melisa). Raczej niewskazane jest stosowanie
    nikotyny w plastrach, gumie itp. Hipnoza i akupunktura nie powinny źle wpłynąć
    na ciążę, a mogą pomóc w wyzbyciu się nałogu.

Dla pocieszenia dodam, że też udało mi się rzucić palenie 3 lata temu smile))
  • anagram2 26.01.06, 10:32
    Witam, mam pytanie o opryszczke wargwą. Ten wątek był poruszany wiele razy ale
    nie ma od specjalisty jednoznacznej odpowiedzi czy opryszczka wargowa w 1 trym.
    może powodowac jakieś wady wrodzone u płodu? jakie? jest wiele opinii,że
    wargowa nie powoduje żadnych wad oraz takie, że przez opryszczke wargową można
    poronic lub urodzic dziecko z porażeniem mózgowo-rdzeniowym. Jaka jest Pana
    opinia?
  • ginekolog_poloznik 18.02.06, 19:53
    Jeżeli zaraziła się Pani opryszczką wargową przed zajściem w ciążę, to nie jest
    ona groźna. Świeże zakażenie (szczególnie we wczesnej ciąży) zwiększa ryzyko
    wad. Ale wiele ciąż kończy się pomyślnie - bez żadnego uszczerbku dla zdrowia
    dziecka. Zakażenie lub zmiany opryszckzowe na wargach sromowych w terminie
    okołoporodowym są wskazaniem do cc.
  • ulcia791 26.01.06, 11:06
    Mam pytanie,jestem 4 dni po wyznaczonym terminie porodu, jakies 4 dni temu
    kochalam sie z mezem gdyz wyczytalam, ze moze to przyspieszyc porod. niestety
    na mnie to nie zadzialalo a od 3 dni mam uplawy o zabarwieniu lekko bezowym,
    nie wiem co to moze oznaczac. Jutro mam wizyte kontrolna w szpitalu ale moze mi
    cos wczesniej podpowiesz.
    Dzieki.
  • blondyna01000 26.01.06, 11:27
    dzien dobry jestem w 5tc i miewam krotkie klujace bole w jajniku,czy to
    normalne?pozdrawiamsmile
  • ginekolog_poloznik 18.02.06, 19:57
    Niewielkie dolegliwości bólowe moga występowac na początku ciąży. Jeżeli nie
    przypominają skurczów jak przy menstruacyjnym krwawieniu i nie towrzyszy im
    plamienie, nie ma powodu do obaw
  • karina66 26.01.06, 22:41
    Jestem obecnie w 5 m-cu ciąży.Spodziewam się chłopca.Marzy mi się również
    dziewczynka a ostatnio usłyszałam o selekcji plemników.Czy ta metoda jest
    faktycznie stosowana czy to tylko plotki dla naiwnych.Jeśli to prawda bardzo
    bym się ucieszyła bo przy kolejnym podejściu nie musiałbym zdawać sie na "łaskę
    natury".Gdzie można zdobyć jakieś dokładniejsze informacje?

Karina i Dzidziulek
  • ginekolog_poloznik 21.02.06, 20:22
    Oczywiście istnieją takie metody selekcji plemników, choć w Polsce oficjalnie
    nie są stosowane. Oficjalnie, bo w rzeczywistości wiele par ma takie marzenia
    jak Pani i taką selekcję się stosuje. Wystarczy trafić na dobrego ginekologa
  • ewkam1 26.01.06, 23:48
    Witam,
    o czym moze swiadczyc malo dynamiczne tetno dziecka, ukladajace sie na zapisie
    KTG w tzw. "male zeby". Czy to mozliwe, ze za kazdym razem, gdy mamy robione to
    badanie dziecko spi?? Tetno waha sie w granicach 120-140, najczesciej ok 133-
    138... Ruchy czuje bez zmian.
    Martwie sie, poniewaz lekarz prowadzacy juz po raz drugi zalecil kontrolnie
    zrobic KTG w szpitalu.
    Prosze o odpowiedz, bo sie martwie...sad(
  • ginekolog_poloznik 21.02.06, 20:27
    Tętno dziecka mieści się w granicach normy. Wahania częstości uderzeń serca są
    zjawiskiem normalnym, a nawet świadczącym o zdrowiu. KTG ma sprawdzić, czy nie
    dochodzi do zwolnień akcji serca płodu poniżej 110/min. w zależności od ruchów
    i czynności skurczowej. Dopiero na tej podstawie można wyciągnąć wnioski.
  • misia272 27.01.06, 10:19
    Od pewnego czasu przy wstawaniu i przewracaniu się z boku na bok odczuwam
    bóle. Czy to spojenie łonowe mi sie rozchodzi? Czy to jest normalne w ciąży,
    czy można temu zapobiec? A co się dzieje z nim przy porodzie i czy później
    wraca do siebie? Będę wdzięczna za odpowiedź.
  • ginekolog_poloznik 21.02.06, 21:41
    Wszystko zalezy od tego, w którym tygodniu ciąży Pani jest. Jezeli to III
    trymestr, to nie można wykluczyć rozchodzenia sie spojenia łonowego. Leczenia
    polega na stosowaniu profilaktycznym dużych dawek wapnia i witamin. Pisałem o
    tym w innym poście.
  • spartanka4 27.01.06, 15:46
    według Om dzisiaj zaczynam 13 tydzień w środę była na USG i dzidziuś ma 4,62 cm
    na początku była szczęśliwa i ne spytałam lekarza czy to dobre wymiary ale jak
    zaczęła czytać posty innych przyszłych mam i szukać w internecie jakie wymiary
    powinien mieć dzidziuś to zaczęłam się naprawdę martwić, co to może oznaczać że
    dzidziuś jest tak mały. Cykle miałam ok 33 dniowe
  • ginekolog_poloznik 22.02.06, 21:07
    Wielkość dziecka odpowiada 12 tygodniowi ciąży, co świadczy o tym, że do
    owulacji i zapłodnienia zaszło później niż w 14 dniu. Przy tak długich cyklach
    byłby to 19 dc. Ponieważ Pani najprawdopodobniej póxniej zaszła w ciążę, płód
    jest mniejszy niż wynikałoby z obliczeń według zatrzymania się miesiączki.
    Również termin porodu przesunie się o około tydzień.
  • maj29 27.01.06, 16:21
    Witam serdecznie,termin porodu mam na 29 czerwca.od kilku dniu czuje ruchy
    dziecka ale tylko 1-2 razy dziennie raczej po srodku pod pepkiem
    moje pytanie dotyczy tego, ze prawie caly czas boli mnie prawa strona, ponizej
    pepka, nieraz sa to uklucia a innym razem jak leze lub siedze przechylona na
    prawy bok to po prostu mnie boli.
    prosze mi powiedziec czy powinnam sie z tym zglosic do lekarza prowadzacego
    wczesniej?(wizyte mam za 2,5 tygodnia). czy to moze dzidzia uciska a moze cos
    innego?

bede wdzieczna za odpwoiedz.
    pozdrawiam
  • olgu78 08.02.06, 14:43
    Witam! Ja równiez mam termin 29 czerwca i podobny problem, z tym, że kłucia i
    pobolewania pojawiają się w lewej części podbrzusza i dzisiaj przechodzą na
    noge. Nie jest to uciązliwe bardzo, ale troche niepokojace. Dodam jeszcze ze
    nasz tygrysek wierci sie aż miło.
  • ginekolog_poloznik 22.02.06, 21:13
    Takie dolegliwości po lewej stronie moga być równiez sprowokowane zrostami np.
    po stanie zapalnym przydatków. Nalezy wykluczyć zmiany zapalne w moczu i
    infekcję dróg moczowych. Taka dolegliwość może być również związana z
    napinaniem się wiązadeł w czasie ich szybkiego wzrostu. Jeżeli dolegliwości sa
    uporczywe, konieczna jest konsultacja z lekarzem
  • ginekolog_poloznik 22.02.06, 21:10
    Uporczywe bóle po prawej stornie mogą sugerować stan zapalny wyrostka
    robaczkowego, o ile go nie usunięta. Bo jeśli usunięto, to mogą być zrosty
    pooperacyjne. W każdym razie takie dolegliwości wymagają konsultacji lekarskiej.
  • ania_shirley79 29.01.06, 20:49
    Dobry wieczór Pani Doktor,
    piszę żeby się podzielić swoimi rozterkami, w piątek 20.01 był 28 dzień cyklu
    (przy
    cyklach 28-dniowych) i nic … czekałam cierpliwie. Ale w poniedziałek
    rozpoczęły się jakieś dziwne plamienia, które ustały po paru godzinach,
    zrobiłam popołudniu test i II krechy wyszły, ale plamienie pojawiło się znów.
    Wiec we wtorek poszłam od razu do mojego lekarza powiedział mi ze to jeszcze za
    wcześnie i nic nie widzi, ale przepisał mi duphaston i mam go zażywać przez 2
    tygodnie po 3 razy dziennie. I zażywam. teraz jest lepiej plamienie ustało ok
    czwartku, ale dzis bardzo boli mnie brzuch ... nie wiem co on moze oznaczac i
    jak sie go pozbyc ???

Pozdrowienia
    Ania
  • ginekolog_poloznik 23.02.06, 20:23
    Objawy, jakie Pani opisuje są sygnałem zagrażającego poronienia. Leczenie
    składa się z podawania hormonów i leków rozkurczowych. Proponuję po uzgodnieniu
    z lekażem dodatkowo stosowac leki rozkurczowe. Wskazane jest sprawdzenie, czy
    ciąża rozwija się prawidłowo i jest umiejscowiona w macicy (dokładne USG).
  • alicyjka11 30.01.06, 11:26
    Witam.Jestem w 38 tyg.ciazy.Chciałabym wiedzieć czy mogę w ciąży i podczas
    karmienia używać płynu na kurzajki o nazwie Brodacid.Jeżeli nie,proszę o podanie
    nazwy bezpiecznego specyfiku na tę przypadłość.Dziękuję i pozdrawiam.
  • karolina988 31.01.06, 10:00
    Witam!
    Bardzo proszę o odpowiedź,termin mam na 27 lutego,dziecko zaczęło się częściej i "mocniej"ruszać, tak że czasami widać przez brzuch główkę albo coś innego,no i nie raz boli.Odczuwam kilka razy dziennie jak mocno ciśnie w dół brzucha jakby chciało wyjść.Dwoje dzieci urodziłam 2 tyg przed terminem, czy teraz też może się to powtórzyć,ze względu na dwa wczesniejsze?Czy u wszystkich przyszłych mam występują jakieś objawy przynajmniej kilka dni przed porodem,i jak one wyglądają(wcześniej się tym nie interesowałam,ale teraz jestem w innej sytuacji,mąż jest za granicą i nie wiem czy zdąży wrócić dlatego bardzo mi zależy na odpowiedzi).Dziękuję.
  • monika2821 31.01.06, 10:26
    Jestem w 5 tygodniu ciazy. Mam 30 lat. Jestem najszczesliwsza osoba na
    swiecie. Bedac na pierwszym roku studiow w wieku 21 lat zaszlam w ciaze ,która
    usunelam.
    Ja i mój maz jestesmy w niezgodnosci serologicznej. W pierwsza ciaze zaszlam
    tez z nim.
    Ja ma A RH- a mój maz O RH+.

Co w tej sytuacji robic? Nie jestem w stanie powiedziec lekarzowi ,ze 10 lat
    temu usunelam ciaze. Nie dostalam wtedy zadnego zastrzyku odnoscie konfliktu
    serologicznego. To mi nie przechodzi przez usta i chyba nie przejdzie. To zbyt
    bolesne, przykre i wstydliwe.

Zatem czy mogę ta ciaze traktowac jako pierwsza i nie bac się konfliktu
    serologicznego?
    Co mam zrobic? Może jakies badania, jeśli tak to proszę o dokladna nazwe-zrobie
    je prywatnie.
    Bardzo proszę o pomoc i z gory dziekuje za kazda wskazowke!
    Monika
  • ginekolog_poloznik 24.02.06, 20:52
    Podstawowym badaniem jakie trzeba wykonac jest stwierdzenie przeciwciał antyRh,
    tzw. odczyn Coombsa. Jeżeli będzie ujemny, to o sprawie można zapomnieć i
    powtórzyć badanie w połowie ciąży i przed porodem. Jeżeli okazałby się dodatni,
    to trzeba zgłosić się do lekarza i taką ciążę odpowiednio prowadzić.
  • adad05 31.01.06, 12:38
    Dzień dobry, mam pytanie zwiazane z ruchami dziecka: Jestem w 23 tc i od około
    2 tygodni dziecko rusza sie co drugi dzień tzn. w jeden dzień jeest spokojny i
    nie rusza sie prawie wcale , a następnego dnia jest aktywny(czasem nawet
    bardzo). Nie wiem czy mam powody do zmartwień... Bardzo bym była wdzięczna za
    odpowiedż. Z góry dziekuję .
  • ginekolog_poloznik 24.02.06, 20:54
    Nie ma Pani powodów do zmartwień. Taka aktywność ruchowa dziecka w tym okresie
    jest całkowicie prawidłowa.
  • ginekolog_poloznik 23.02.06, 20:26
    W 38 tyg. jest Pani w terminie porodu i może się on rozpocząć w każdej chwili.
    Ruchy dziecka nie są sygnałem porodu. A ucisk w dole brzucha może występować
    nawet na kilkanaście dni przed porodem. Nie pozostaje nic innego niż cierpliwie
    czekać i ewentualnie co 3 dni wykonywać KTG.
  • ginekolog_poloznik 23.02.06, 20:30
    Może Pani stosować ten preparat. Proszę tylko dokładnie smarować same kurzajki
    i uważać, żeby Brodacid nie dostał się np. do śluzówki itp.
  • alafen 31.01.06, 10:35
    na ostatniej wizycie dowiedziałam sie ,że mam mizerną szyjkę. Od jakiegoś czasu
    czuje mocne, równomierne kłucia w pochwie.Czy to znaczy ,że szyjka sie skraca?
    Jestem w 23 t.c.
    Alicja
  • ginekolog_poloznik 24.02.06, 20:56
    Określenie "mizerna szyjka" jest niemedyczne i nie wiem, co oznacza według Pani
    ginekologa. Kłucie w pochwie nie jest najczęściej objawem skracania się szyjki.
    Najbardziej niepokojąca jest czynność skurczowa, bóle i lekko różowe plamienie.
  • honi_29 31.01.06, 12:18
    W jakim wieku mogą pojawić się najwcześniej objawy menopauzy i czy mogą mieć
    na nią wpływ leki stymulujące przed IUI.Dodam,że ze mną było wszystko
    ok,badania hormonalne w normie,HSG w porządku,posiewy ok itd.problem był z
    mężem i w zasadzie stymulacja nie była konieczna,ale jednak była.
  • ginekolog_poloznik 25.02.06, 22:10
    Powszechnie uważa się, że stosowanie stymulacji nie przyspiesza momentu
    menopauzy. W Polsce występuje ona przeciętnie między 50-52 rokiem życia.
  • niepwewna 31.01.06, 13:05
    niektore kobiety pisaly tu ze mialy okrez w ciąży, chciałabym zapytać jak taki
    okres wygląda i jak odróżnic go od rozpoczynającego się poronienia? ile może on
    trwac i czy wysptępuje wtedy owulacja..tj dlaczego się go ma skoro jest się w
    ciązy?
  • ginekolog_poloznik 25.02.06, 22:13
    Krwawienie najczęściej w terminie miesiączki, gdy już istnieje ciąża, jest z
    reguły mniej obfite i krótkie. Nie sposób odróżnić tych objawów od
    zagrażającego poronienia, choć w tym ostatnim najczęściej pojawiają się bóle.
    KAżde krwawienie występujące w czasie ciąży traktujemy jako zagrażające
    poronienie. Jeżeli jest się w ciąży, to zablokowany jest mechanizm owulacji.
  • agz_home 02.02.06, 15:12
    Dzień dobry! Jestem w 27tc. od wczorajszego wieczoru ruchy Dziecka są bardzo
    słabe, nie wiem czy ma spokojniejszy dzień czy powinnam się niepokoić. Nigdy
    mocno mnie nie kopie (pewnie wciąż ma dużo miejsca), ale te ruchy, falowania
    brzucha były ostatnio dość częste i wyraźne.

I jescze jedno w wielu książkach poświęconych tematyce ciąży (np. "W
    oczekiwaniu na dziecko") zalecają wręcz liczenie ruchów, gdy jest ich mniej niz
    10 na godz, trzeba to skonsultować z lekarzem. Czy jest to konieczne, zwłaszcza
    jak Mały rusza się o bardzo różnych porach.
    Gdybym musiała zaczać je liczyć to dziś wypadło by to kiepsko. Czy powinnam
    udac się do lekarza, czy dać dziecku spokojnie odpocząć.
    Wczoraj wieczorem bardzo się zdenerwowałam i boję się czy to nie przez to Mały
    siedzi cicho smile
    Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
    --
    Nasz Dziniek
  • ginekolog_poloznik 25.02.06, 22:17
    Mniejsza aktywność ruchowa dziecka może się zdarzać. Jeżeli jest Pani
    zaniepokojona można wykonać dla Pani spokoju KTG. Liczenie ruchów stosowano
    jako sposób obserwacji wtedy, kiedy nie było jeszcze dostępnego KTG. Uważam, że
    nie jest to konieczne. Zwłaszcza liczenie ruchów w każdej godzinie. Niepokojące
    jest, gdy dziecko nie rusza się przez wiele godzin.
  • ginekolog_poloznik 27.02.06, 21:57
    Przy podejrzeniu przenoszenia ciąży trzeba wykonać dokłądne badanie USG,
    powtarzać badania KTG, aby ocenić czy dziecko jest w dobrej kondycji. Jeżeli
    obserwuje się jakiekolwiek objawy świadczące o niedotlenieniu, należy rozpocząć
    indukcję porodu. Można ją poprzedzić tzw. preindukcją - podaniem leków
    doszyjkowo. Taki stan wymaga czujności. Ale nie oznacza automatycznie cc. To
    zalezy od Pani i Pani lekarza prowadzącego.
  • 2222m1 02.02.06, 16:05
    mam pytanie dotyczące wysypki/uczulenia na nogach, strasznie swędząca; 18
    tydzień ciąży.
    Czy przyczyną może być niewłaściwa dieta czy jakies zakażenie. Czym można to
    leczyć?
    Dziękuje
  • ginekolog_poloznik 27.02.06, 21:59
    Trudno mi stwierdzić bez badania jaki to rodzaj wysypki. Mogę podejrzewać, że
    uczuleniowy. Najlepiej udać się do dermatologa, gdyż taka wysypka raczej nie ma
    związku z ciążą.
  • honi_29 02.02.06, 16:29
    chyba nie doszukał się w necie odpowiedzi na niektóre postawione pytania,a
    może tylko miał dyżur w szpitalu lub zbija kasę w pryw.gabineciewink
  • aga2105 02.02.06, 16:39
    Lekarz przepisał mi metronidazol i nie jestem pewna czy to nie jest zbyt silny
    lek, ponieważ nie mam chyba żadnych dolegliwości,które wskazywałyby na
    rzęsistkowicę czy bakteryjne zapalenie pochwy (wg ulotki takie schorzenia leczy
    metronidazol). Jedyną dolegliwością jest lekkie kłucie brzucha. Poza tym
    badanie moczu wykazało odczyn zasadowy i krwinki białe ( "poj" - tak jest
    zapisane). Nie wiem czy takie objawy (lekkie kłucia w 16tc i leukocyty w moczu)
    są powodem, żeby stosować metronidazol? Pewnie mi nie zaszkodzi i powinnam
    słuchać lekarza, a może jeszcze się skonsultować z innym?
    Bardzo proszę o pomoc.
    --
    src="<a
    href="bd.lilypie.com/SBg6p1.png""
    target="_blank">bd.lilypie.com/SBg6p1.png"</a> alt="Lilypie Baby Ticker"
    border="0" /></a>
  • ginekolog_poloznik 27.02.06, 22:04
    Dla pewności należy wykonać badanie stopnia czytsości i ewentualnie posiew. Być
    może okazę sie, że to leczenie jednak jest potrzebne. Objawy, które Pani
    opisała, nie są typowe dla stanu zapalnego pochwy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka