Bardzo bolesny ból brzucha.

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
        • 31.01.06, 10:26 Odpowiedz
          Jestem w 5 tygodniu ciazy. Mam 30 lat. Jestem najszczesliwsza osoba na
          swiecie. Bedac na pierwszym roku studiow w wieku 21 lat zaszlam w ciaze ,która
          usunelam.
          Ja i mój maz jestesmy w niezgodnosci serologicznej. W pierwsza ciaze zaszlam
          tez z nim.
          Ja ma A RH- a mój maz O RH+.

Co w tej sytuacji robic? Nie jestem w stanie powiedziec lekarzowi ,ze 10 lat
          temu usunelam ciaze. Nie dostalam wtedy zadnego zastrzyku odnoscie konfliktu
          serologicznego. To mi nie przechodzi przez usta i chyba nie przejdzie. To zbyt
          bolesne, przykre i wstydliwe.

Zatem czy mogę ta ciaze traktowac jako pierwsza i nie bac się konfliktu
          serologicznego?
          Co mam zrobic? Może jakies badania, jeśli tak to proszę o dokladna nazwe-zrobie
          je prywatnie.
          Bardzo proszę o pomoc i z gory dziekuje za kazda wskazowke!
          Monika
          • 24.02.06, 20:52 Odpowiedz
            Podstawowym badaniem jakie trzeba wykonac jest stwierdzenie przeciwciał antyRh,
            tzw. odczyn Coombsa. Jeżeli będzie ujemny, to o sprawie można zapomnieć i
            powtórzyć badanie w połowie ciąży i przed porodem. Jeżeli okazałby się dodatni,
            to trzeba zgłosić się do lekarza i taką ciążę odpowiednio prowadzić.
        • 31.01.06, 12:38 Odpowiedz
          Dzień dobry, mam pytanie zwiazane z ruchami dziecka: Jestem w 23 tc i od około
          2 tygodni dziecko rusza sie co drugi dzień tzn. w jeden dzień jeest spokojny i
          nie rusza sie prawie wcale , a następnego dnia jest aktywny(czasem nawet
          bardzo). Nie wiem czy mam powody do zmartwień... Bardzo bym była wdzięczna za
          odpowiedż. Z góry dziekuję .
        • 23.02.06, 20:26 Odpowiedz
          W 38 tyg. jest Pani w terminie porodu i może się on rozpocząć w każdej chwili.
          Ruchy dziecka nie są sygnałem porodu. A ucisk w dole brzucha może występować
          nawet na kilkanaście dni przed porodem. Nie pozostaje nic innego niż cierpliwie
          czekać i ewentualnie co 3 dni wykonywać KTG.
      • 23.02.06, 20:30 Odpowiedz
        Może Pani stosować ten preparat. Proszę tylko dokładnie smarować same kurzajki
        i uważać, żeby Brodacid nie dostał się np. do śluzówki itp.
    • 31.01.06, 10:35 Odpowiedz
      na ostatniej wizycie dowiedziałam sie ,że mam mizerną szyjkę. Od jakiegoś czasu
      czuje mocne, równomierne kłucia w pochwie.Czy to znaczy ,że szyjka sie skraca?
      Jestem w 23 t.c.
      Alicja
      • 24.02.06, 20:56 Odpowiedz
        Określenie "mizerna szyjka" jest niemedyczne i nie wiem, co oznacza według Pani
        ginekologa. Kłucie w pochwie nie jest najczęściej objawem skracania się szyjki.
        Najbardziej niepokojąca jest czynność skurczowa, bóle i lekko różowe plamienie.
    • 31.01.06, 12:18 Odpowiedz
      W jakim wieku mogą pojawić się najwcześniej objawy menopauzy i czy mogą mieć
      na nią wpływ leki stymulujące przed IUI.Dodam,że ze mną było wszystko
      ok,badania hormonalne w normie,HSG w porządku,posiewy ok itd.problem był z
      mężem i w zasadzie stymulacja nie była konieczna,ale jednak była.
      • 25.02.06, 22:10 Odpowiedz
        Powszechnie uważa się, że stosowanie stymulacji nie przyspiesza momentu
        menopauzy. W Polsce występuje ona przeciętnie między 50-52 rokiem życia.
    • 31.01.06, 13:05 Odpowiedz
      niektore kobiety pisaly tu ze mialy okrez w ciąży, chciałabym zapytać jak taki
      okres wygląda i jak odróżnic go od rozpoczynającego się poronienia? ile może on
      trwac i czy wysptępuje wtedy owulacja..tj dlaczego się go ma skoro jest się w
      ciązy?
      • 25.02.06, 22:13 Odpowiedz
        Krwawienie najczęściej w terminie miesiączki, gdy już istnieje ciąża, jest z
        reguły mniej obfite i krótkie. Nie sposób odróżnić tych objawów od
        zagrażającego poronienia, choć w tym ostatnim najczęściej pojawiają się bóle.
        KAżde krwawienie występujące w czasie ciąży traktujemy jako zagrażające
        poronienie. Jeżeli jest się w ciąży, to zablokowany jest mechanizm owulacji.
    • 02.02.06, 15:12 Odpowiedz
      Dzień dobry! Jestem w 27tc. od wczorajszego wieczoru ruchy Dziecka są bardzo
      słabe, nie wiem czy ma spokojniejszy dzień czy powinnam się niepokoić. Nigdy
      mocno mnie nie kopie (pewnie wciąż ma dużo miejsca), ale te ruchy, falowania
      brzucha były ostatnio dość częste i wyraźne.

I jescze jedno w wielu książkach poświęconych tematyce ciąży (np. "W
      oczekiwaniu na dziecko") zalecają wręcz liczenie ruchów, gdy jest ich mniej niz
      10 na godz, trzeba to skonsultować z lekarzem. Czy jest to konieczne, zwłaszcza
      jak Mały rusza się o bardzo różnych porach.
      Gdybym musiała zaczać je liczyć to dziś wypadło by to kiepsko. Czy powinnam
      udac się do lekarza, czy dać dziecku spokojnie odpocząć.
      Wczoraj wieczorem bardzo się zdenerwowałam i boję się czy to nie przez to Mały
      siedzi cicho smile
      Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
      --
      Nasz Dziniek
      • 25.02.06, 22:17 Odpowiedz
        Mniejsza aktywność ruchowa dziecka może się zdarzać. Jeżeli jest Pani
        zaniepokojona można wykonać dla Pani spokoju KTG. Liczenie ruchów stosowano
        jako sposób obserwacji wtedy, kiedy nie było jeszcze dostępnego KTG. Uważam, że
        nie jest to konieczne. Zwłaszcza liczenie ruchów w każdej godzinie. Niepokojące
        jest, gdy dziecko nie rusza się przez wiele godzin.
    • 02.02.06, 15:50 Odpowiedz
      Panie doktorze - proszę zajrzeć do mojego pytania i odpowiedzieć na nie - jeśli
      jest to możliwe
      Zamieszczam link

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=585&w=36074278
      • 27.02.06, 21:57 Odpowiedz
        Przy podejrzeniu przenoszenia ciąży trzeba wykonać dokłądne badanie USG,
        powtarzać badania KTG, aby ocenić czy dziecko jest w dobrej kondycji. Jeżeli
        obserwuje się jakiekolwiek objawy świadczące o niedotlenieniu, należy rozpocząć
        indukcję porodu. Można ją poprzedzić tzw. preindukcją - podaniem leków
        doszyjkowo. Taki stan wymaga czujności. Ale nie oznacza automatycznie cc. To
        zalezy od Pani i Pani lekarza prowadzącego.
    • 02.02.06, 16:05 Odpowiedz
      mam pytanie dotyczące wysypki/uczulenia na nogach, strasznie swędząca; 18
      tydzień ciąży.
      Czy przyczyną może być niewłaściwa dieta czy jakies zakażenie. Czym można to
      leczyć?
      Dziękuje
      • 27.02.06, 21:59 Odpowiedz
        Trudno mi stwierdzić bez badania jaki to rodzaj wysypki. Mogę podejrzewać, że
        uczuleniowy. Najlepiej udać się do dermatologa, gdyż taka wysypka raczej nie ma
        związku z ciążą.
    • 02.02.06, 16:29 Odpowiedz
      chyba nie doszukał się w necie odpowiedzi na niektóre postawione pytania,a
      może tylko miał dyżur w szpitalu lub zbija kasę w pryw.gabineciewink
    • 02.02.06, 16:39 Odpowiedz
      Lekarz przepisał mi metronidazol i nie jestem pewna czy to nie jest zbyt silny
      lek, ponieważ nie mam chyba żadnych dolegliwości,które wskazywałyby na
      rzęsistkowicę czy bakteryjne zapalenie pochwy (wg ulotki takie schorzenia leczy
      metronidazol). Jedyną dolegliwością jest lekkie kłucie brzucha. Poza tym
      badanie moczu wykazało odczyn zasadowy i krwinki białe ( "poj" - tak jest
      zapisane). Nie wiem czy takie objawy (lekkie kłucia w 16tc i leukocyty w moczu)
      są powodem, żeby stosować metronidazol? Pewnie mi nie zaszkodzi i powinnam
      słuchać lekarza, a może jeszcze się skonsultować z innym?
      Bardzo proszę o pomoc.
      --
      src="<a
      href="bd.lilypie.com/SBg6p1.png""
      target="_blank">bd.lilypie.com/SBg6p1.png"</a> alt="Lilypie Baby Ticker"
      border="0" /></a>
      • 27.02.06, 22:04 Odpowiedz
        Dla pewności należy wykonać badanie stopnia czytsości i ewentualnie posiew. Być
        może okazę sie, że to leczenie jednak jest potrzebne. Objawy, które Pani
        opisała, nie są typowe dla stanu zapalnego pochwy.
    • 04.02.06, 09:55 Odpowiedz
      Dzien dobry. Szczepie sie przeciwko zołtaczce i jak dlugo po drugim szczpieniu nalezy poczekac z zajsciem w ciaze. Zakladam ze trzecia ostatnia dawke szczepionki wezme jak juz urodze. Z gory dziekuje za odp.
    • 04.02.06, 09:56 Odpowiedz
      Od około 4 dni boli mnie brzuch. Na początku był to ból lekki ledwie wyczuwalny
      ale z każdym dniem nasilał się coraz bardziej. Doszło do tego, że nie mogłam
      chodzić z bólu, natomiast kiedy leżałam w łóżku miałam problemy ze zmianą
      pozycji leżenia. Był to ból powodujący pęcznienie brzucha. Jakbym była
      napompowana po czym powietrze schodziło i tak co chwilę. Przerażona pojechałam
      do szpitala. Lekarz mnie zbadał. Powiedział, że nic się nie dzieje. Zadnych
      niepokojących zmian. Miałam robione KTG i serduszko biło. Mam leżeć i brać
      No-Spe forte oraz Asmag. Prawdopodobnie bóle spowodowane są intensywnie rosnącą
      macicą (jestem w 18 tyg. Mam nadzieję, że lekarz wie co mówi ale nie uspokoiłam
      się. Biorę tabletki drugi dzień i na razie nie zauważam zmian. Jak bolało tak
      boli. Teraz kiedy chodzę mam wrażenie, że w środku wszystko mi skacze. Jakby
      było luźne. Czy faktycznie rozciągająca się macica może powodować aż takie
      bóle. Zadna z moich koleżanek, które mają już swoje pociechy nie przechodziła
      takich męczarni. Proszę o odpowiedź. Może faktycznie przesadzam.
      --
      tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;19;31/st/20060711/k/0855/preg.png
      • 28.02.06, 22:13 Odpowiedz
        Dolegliwości przez Panią opisane są zbyt intensywne, aby mogły być spowodowane
        wzrostem macicy (zwłaszcza, że ból nie ustępuje). Sugerowałbym wizytę u lekarza
        i dokładniejszą diagnostykę ciąży i jamy brzusznej (USG). Nie można wykluczyć,
        że te dolegliwości są związane z przewodem pokarmowym np. zapaleniem wyrostka
    • 04.02.06, 11:59 Odpowiedz
      jestem w 36 tyg. i mam pytanie czy moge stosować płyn na odciski Acerin (skład: Acidum salicylicum, Acidum lacticum, Vehiculum), oraz Fastum Żel. Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • 06.02.06, 09:35 Odpowiedz
      Uprzejmie proszę o udzielenie odpowiedzi na poniższe 2 pytania.
      1. Jestem w 33 tyg. ciąży. Nadal pracuję - jest to praca 8-godzina przy
      komputerze. Od prawie 4 tygodni odczuwam dość silny ból w okolicach żołądka,
      również w tym miejscu bili mnie skóra - mam takie wrażenie jakby była
      poparzona. Po nocy ból stopniowo zanika. Czy w/w ból może być spowodowany
      naciskiem na żołądek podczas siedzenia?
      2. Od 3 tygodni odczuwam kilka razy w ciągu dnia skurcze trwające 5-10 minut.
      Cały czas biorę nospę forte. Czy skurcze mogą świadczyć o tym, że wcześniej
      urodzę?
      • 20.03.06, 21:29 Odpowiedz
        Objawy, które Pani opisuje moga być związane z wymuszoną pozycją w pracy.
        Zalecałbym odpoczynek i częste zmienianie pozycji.

Istotne jest to, czy odczuwa Pani ból przy tych skurczach. Kurczenie się macicy
        (twardnienie) jest normalnym zjawiskiem w ciąży. Macica ćwiczy przed porodem.
    • 06.02.06, 13:17 Odpowiedz
      robilam badania na glukoze, na czczo było 84, po 60 min, mialam 104, to dobrze
      czy zle?? prosze o odpowiedz...
      • 06.02.06, 22:22 Odpowiedz
        Pani Doktor. Czy pionowe cięcie cesarskie w poprzedniej ciąży jest wskazaniem
        do nastepnego cięcia? Mam także przepuklinę brzuszną. Bardzo zależy mi na cc,
        gdyż moje dziecko urodziło się z ostrym niedotlenieniem- brak postępu porodu.
        Proszę o odpowiedź , to dla mnie ważne. Jestem w 6 tygodniu dopiero.
        • 06.02.06, 22:48 Odpowiedz
          od dobrego tygodnia czuje sie jakbym zaraz miala dostac okres, nawet w nocy
          budze sie od bolu. jestem nie wiem jeszcze w ktorym tygodniu ale jakos na samym
          poczatkusmile czy to tak ma byc?
        • 20.03.06, 21:32 Odpowiedz
          Poprzednie otwarcie brzucha z cięcia pośrodkowego jest wskazaniem do następnego
          cc
      • 20.03.06, 21:30 Odpowiedz
        To dobry wynik
    • 07.02.06, 08:11 Odpowiedz
      Witam Pana/Pania. Dzikeuje za odpowiedz z przed miesiaca odn stawiania macicy a
      teraz mam inne zapytanie- otoz jestem w 30 tyg ciazy i na plusie wg mojej wagi
      10kg a wg lekarza8,5 ale nie o to chodzi chodzi mi o to czy moge troche
      oszczedniej jesc, zyby nie przytyc za bardzo ALE czy to nie zaszkodzi
      maluszkowi? Tzn nie chce dizecka zagłdzic ale czy wedy dzidiza nie pobiera
      sobie energii z tłuszczyku ktory sie odkłada na biodrach? a przez oszczene
      jedzenie rozumiem ze nie jem wiecozrem jak mi by sei chcialo tylko czekam do
      rana z lekkim pobudkiwaniem w brzuchu? wspomne ze mam 1,70m i waga wyjciowa 57
      a teraz 67kg. pozdrawiam
      --
      tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20721;121/st/20060423/dt/6/k/278b/preg.png
      • 21.03.06, 19:59 Odpowiedz
        Taki przyrost wagi nie jest problemem. Również nie widzę powodów, żeby odmawiać
        sobie kolacji i ograniczać jedzenie. Chodzi o to, żeby zachować równowagę przed
        nadmiernym objadaniem się za dwoje i odchudzaniem
    • 07.02.06, 08:21 Odpowiedz
      Mam pytanko: kiedy po porodzie powinna pojawić się miesiączka? Urodziłam 3 m-ce
      temu i nadal karmię tylko piersią. Dziękuję.
      • 21.03.06, 20:00 Odpowiedz
        Jeżeli nadal będzie Pani karmić piersią, to cały czas może nie być miesiączki.
        Proszę jednak pamiętać, że owulacja poprzedza miesiączkę i karmienie piersią
        nie jest antykonpcją
        • 21.03.06, 20:07 Odpowiedz
          Mam pytanie dotyczące porodu sn. Mam wadę kręgosłupa- dyskopatia L4 z bólami
          promieniującymi do lewej nogi na wysokość kolana. Rehabilitant powiedział mi,
          że powinnam starać się o skierowanie na cc, bo poród naturalny grozi
          wypadnięciem dysku (dysk przesunięty jest do tyłu i w lewo)
          Czy jest to wskazanie do cc?
          • 01.04.06, 20:22 Odpowiedz
            Jeżeli otrzyma Pani taką opinię o ryzyku porodu drogami natury od ortopedy, to
            jest to wskazanie do cc. Wszystko uzależnione jest od skali przemieszczenia
            dysku i nasilenia objawów uciskowych.
    • 07.02.06, 09:05 Odpowiedz
      Witam. Jestem w 37 tc.od paru dni czuje bole w dole brzucha przypominajace bole
      miesiaczkowe a przy tym bol wewnetrznej strony ud. te bole brzucha ostatnio sie
      nasilily. Mam wyznczony termin cesarskiego ciecia na pierwszego marca, bo moja
      coreczka sie nie przekrecila obawiam sie ze moze to juz ona chce przyjsc na
      swiat. Moj lekarz przepisal mi no-spe i teraz nie wiem czy to sa jakies skurcze
      czy nie.
      Prosze o odpowiedz.
      Pozdrawiam Asia
    • 07.02.06, 12:28 Odpowiedz
      jestem w 34tyg. ciąży. Mam straszne zapalenie gardła i duszący kaszel, lekarz
      przepisał mi syrop Mucosolvan. Po przyjściu do domu przeczytałam w ulotce, że
      składnik syropu- ambroksol przenika do płodu przez łożysko i można go stosować
      jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie wiem co mam o tym myśleć??
      Jakie mogą być konsekwencje?? Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • 08.02.06, 15:42 Odpowiedz
      witam,
      trochę więcej niż miesiąc temu urodziłam synka, karmię piersią. Nie planuję
      więcej dzieci i chciałabym wiedzieć, od kiedy mogłabym brać pigułki
      antykoncepcyjne i jakie jest najlepszy sposób zabezpieczenia.
      Myślałam, o spirali, ale dowiedziałam się, ze wcale nie jest to najpewniejszy
      sposób,a w dodatku, nie można przy niej stosować tamponów. Czy to prawda?
      Z góry dziękuję za odopowiedź
      Pozdrawiam
      Magda z Hanią i Piotrusiemsmile
      • 01.04.06, 20:26 Odpowiedz
        Jeżeli Pani nadal karmi piersią to można stosować jedynie Cerazette. Nie wpływa
        na laktację i daje dobry efekt antykoncepcyjny. Kiedy przerwie Pani karmienie
        piersią, mozna stosować inne pigułki. Istnieje wkładka wewnatrzmaciczna
        uwalniająca hormony, której skuteczność jest większa niż pigułek i można ją
        założyć w okresie laktacji. Chodzi tu o mirenę. Można przy tym stosować tampony.
    • 08.02.06, 16:32 Odpowiedz
      bol ponizej brzucha podczas chodzenia, podnoszenia nogi i lekkie parcie napecherz w 18 tygodniu to cos powaznego? czy to uroki ciazy?
      • 01.04.06, 20:29 Odpowiedz
        Bóle w podbrzuszu mogą być spowodowane rosnącą ciążą. Jednak gdy towarzyszy
        temu parcie na mocz i pieczenie przy jego oddawaniu, podejrzewam stan zapalny
        pęcherza.
    • 10.02.06, 11:32 Odpowiedz
      witam- jestem w 33 tygodniu ciąży miałam teraz badania krwi i moczu, odebrałam je a tu coś poza normą tylko nie wiem co oznaczają poszczególne literki. wiem że RBC - to krwinki czerwone mam ich mało 3,64 (norma 4,2-6,3)
      HGB - to hemoglobina mam 111,3 (norma 12,0-18,0)
      A co to jest za skrót MCH? Mam go 32,8 (a norma to 26,0-32,0)
    • 10.02.06, 11:35 Odpowiedz
      Jestem w 3 miesiacu ciazy.Choruje na toxoplasmoze. Wyniki umiarkowanie zle
      (infekcja aktywna poziom przeciwcial nieznacznie spada co 2- 3 tygodnie
      robie analizy).Mieszkam za granica w jednym z panstw UE.Jestem zdesperowana
      bo miejscowi lekarze odmawiaja mi leczenia twierdzac ze podawanie lekarstw w
      toxo mija sie z celem i jest praktycznie nieskuteczne i nie ma sensu truc
      organizmu. Wychodza z zalozenia ze albo poronie (co jest lepsze dla mnie niz
      wychowywanie chorego dziecka) albo usune (wszyscy uwazaja to za norme zarowno
      lekarze jak i osoby postronne ktore usiluja mnie "pocieszyc" mozliwoscia
      aborcji)lub tez bede miala szczescie i nic sie nie stanie. Czuje sie
      strasznie bo mam wrazenie ze nie mam na nic wplywu -moge tylko czekac (nawet
      wyniki punkcji nie daja gwaracji ze pierwotniak nie wniknal w plod). W Polsce
      przynajmniej moglabym miec poczucie ze cos robie tzn, ze biore leki . Pytanie
      do osob ktore znaja temat : Czy mam sie z tym pogodzic czy na wlasna reke
      szukac kogos kto w koncu zechce mnie leczyc?. (juz 2 gin i 2 bakteriologow mi
      odmowilo). Czy lekarz zawsze ma racje i poco w takim razie polscy lekarze
      jednak lecza toxo?!

• 03.04.06, 21:29 Odpowiedz
        Leczenie toxo w ciąży jest uzasadnione kiedy miana toxo rosną i wsytępują
        objawy zagrażającego poronienia. Efektywność tego leczenia jest trudna do
        oceny. Utrzymanie ciąży za wszelką cenę nie we wszystkich krajach jest
        realizowane (tak jak w Polsce). Stąd inna postawa lekarzy w Polsce i kraju, w
        którym Pani jest.
    • 10.02.06, 17:07 Odpowiedz
      Ja mam Rh-, mąż Rh+.....wspomniałam o tym konflikcie mojemu gin. i zlecił
      badanie PTA (przeciwciał przeciwpłytkowych). Czy to jest to samo co odczyn
      Coombsa? Jakoś na forum nie mogę się dowiedzieć..... dziękuję.

• 10.02.06, 19:13 Odpowiedz
      poprzednio zażywałam antybiotyk będąc w 19 tygodniu ciąży ze względu na
      uciążliwy kaszel i szmery w oskrzelach. Teraz po 5 tygodniach znowu pojawił sie
      ten suchy kaszel i boje sie że lekarz będzie musiał mi przepisać kolejny
      antybiotyk. Dodam że syropy nie pomagają.A kaszel jest bardzo suchy i męczący.
      Co zrobić w takiej sytuacji? Czym sie leczyć. Aktualnie jestem w 24 tygodniu ciąży.
      --
      <a
      href="tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20716;28/st/20060611/dt/6/k/64b3/preg.png"
      target="_blank">tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20716;28/st/20060611/dt/6/k/64b3/preg.png</a>
      • 03.04.06, 21:32 Odpowiedz
        Jeżeli po antybiotyku nastąpi poprawa, to takie leczenie jest uzasadnione i
        konieczne. Na pewno lepszym rozwiązaniem jest próba leczenia niż utrzymujące
        się dolegliwości, o których Pani pisze. Powinien o tym zdecydować lekarz
        opiekujący się Panią
    • 10.02.06, 20:52 Odpowiedz
      Witam! 11 dni temu poroniłam, byłam wtedy w 16 tyg. ciąży.Kiedy możemy z mężem
      starać się o następne dziecko?
      Jakie witaminy brać przed ciążą żeby było wszystko dobrze?boi boje sie że moze
      sie to powtórzyć ponieważ wtedy dowiedziałm sie że jestem w ciąży w 6 tyg.
      Po łyżeczkowaniu krwawiłam 4 dni i ustąpiło.Ale przedwczoraj troszkę brzuch
      mnie bolał i zaczęłam krwawić czy to moze byc miesiączka?
      Z góry dziękuje za odpowiedzi.
      • 12.04.06, 21:37 Odpowiedz
        To krwawienie może być miesiączką. Gdyby bóle nie ustępowały, trzeba
        skonsultować się z lekarzem. Jeżeli jest to pierwsze poronienie, a przyczyny
        nie są znane, to o następną ciążę może się Pani starać po 3-4 miesiącach
    • 10.02.06, 22:54 Odpowiedz
      witam... jestem młodą przyszłą mamą i martwie sie że mój ginekolog prowadzący
      moją cięże nie podchodzi do mojej osoby zupełnie poważnie, poprostu mam
      wrażenie że ze wzglądu na mój wiek traktuje mnie jak nieopowiedzialną młodą
      dziewuche która powinna siedzieć w szkole, zamiast spodziewać się dziecka... i
      stąd moje pytanie chciała bym się dowiedzieć jak powinny wyglądać wizyty u
      ginekologa, jakie badanie mój lekarz powinien mi zlecić (jestem w 3 miesiącu
      ciąży) jakie witaminy powinnam brać ???
      • 12.04.06, 21:39 Odpowiedz
        W tym okresie ciąży powinno być wykonane badanie ginekologiczne, wskazane jest
        w tym czasie USG i ocena podstawowych parametrów płodu. Jeżeli lekarz tego nie
        robi, należy go zmienić
    • 11.02.06, 12:15 Odpowiedz
      termin porodu wyliczony przez mojego prowadzacego mam na 17 marca, wg 1 usg
      robionego w 11tc. na 14 marca. A 17 marzec przypada na pierwszy dzien 40
      tygodnia. Mam miec chłopczyka, ktory przy kolejnych dwoch usg byl ok.2 tyg. do
      przodu czyli duzy. I teraz nie wiem ktory termin jest wlasicwszy.Czy to ma
      jakies znaczenie czy tylko "na oko"a okaze sie przy ktg. Dodam ze od tygodnia
      ze wzgledu na dosc czeste napiecia brzucha biore isoptin+fenoterol i jestem w
      35tc.
    • 11.02.06, 12:55 Odpowiedz

Witam . Mam pytanie - zalecił mi gin na kłopoty z nerkami picie wody jana? Chciałam zapytac jak często sie ją powinno pić i czy rzeczywiście podgrzewac, tak jak jest napisane na butelce. Z góry dziękuje za
      odpowiedź i pozdrawiam.
      --
      tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;16;30/st/20060409/dt/6/k/9821/preg.png
    • 11.02.06, 13:52 Odpowiedz
      straciłam ciażę w pierwszych tygodniach. Nie było konieczne czyszczenie.
      Dostałam bardzo obfitej miesiaczki. Ciażę potwierdziła jedynie wysoka beta hcg
      przed krwawieniem. Wiem ze istnieje prawdopodobieństwo ze straciłam dziecko
      przez opryszczkę na ustach, która wyskoczyła w dniu spodziewanej miesiaczki.
      Teraz czekam aż mój organizm dojdzie do siebie. Ale boję sie by przy nastepnej
      próbie opryszczka znów nie zabiła mojego dziecka. Co pan radzi?
      • 12.02.06, 11:15 Odpowiedz
        Po pierwsze: to świetne, że ktoś tak pomaga poza gabinetem - podziwiam i wyrazy
        ogromnego szacunku.

Po drugie: oto moje pytanie: To dość skomplikowana sprawa i hmmm dość
        krępująca.
        Otóż jak doczytać się można u malucha może pojawić się naczyniak, który
        jakkolwiek do ok.2-3 roku życia się z reguły wchłania. Ale w owym wypadku były
        2 naczyniaki jednen na buzi(który faktycznie sie wchłoną) i jednen przy odbycie
        na obrzeżach i z lekka we wewnętrzej części (ten niestety nie wchłoną sie
        należycie) W zasadzie nie byla znaczna wypuklizna naczyniaka opróćz np. okresów
        miesiączkowania sie powiekszał itp.
        Kompletnie o tym zapomnialam gdyz nie odczuwam go, dlatego też dopiero teraz
        uświadomiłam sobie o owym niefortunnym fakcie w okresie mojej ciąży (jestem w
        28 tygodniu ciąży-ciąża prawidłowa bez zadnych komplikacji) zauważyłam po
        samozbadaniu dosć spore zgrubienie w tamtej okolicy.

Do czego zmierzam- *czy owy naczyniak może być przeciwskazaniem do porodu
        naturalnego a zaleceniem do cięcia cesarskiego? (Raczej niewskazane byloby
        gdyby pękł jak się domyślam)
        *Czy prowadzący lekarz moze owo wskaznie wydać?

To na pewno nie są hemoroidy.W ogóle *czy lekarz ginekolog odrożni to?

Na pewno muszę to zgłosić do lekarza prowadzącego ciażę, ale
        *czy lekarz ginekolog moze przeprowadzić badanie dotyczące tego problemu czy
        mnie odeśle do specjalisy?/jakiego?/

Jakieś rady co do tego niefrorunnego i krępującego faktu???? Nie na żarty
        zaczełam się tym martwić.

Z góry dziekuję za jakiekolwiek porady.
        • 12.04.06, 21:45 Odpowiedz
          Czy to jest wskazanie do cc może zdecydować lekarz ginekolog po badania.
          Potrafi odróżnić naczyniak od hemoroidów. Jeżeli będzie miał wątpliwości, wyśle
          Panią do chirurga lub proktologa, a ten oceni sprawę
      • 12.04.06, 21:41 Odpowiedz
        Infekcja wirusowa mogła, ale nie musiała być przyczyną poronienia. Szczególnie
        jeżeli był to któryś z kolei atak opryszczki. Uzyskanie odporności na ten wirus
        powoduje, że zakażenie ciąży jest mało prawdopodobne (gdy opryszczka pojawia
        się któryś raz).
    • 12.02.06, 11:37 Odpowiedz
      Czesc mam na imie Gosia. Chodze co miesiac do swojego lekarza prowadzacego i
      mam robione usg, chcialam jednak zrobic sobie usg-3D miedzy wizytami. Stad moje
      pytanie - czy nie ma zadnych ku temu przeciwwskazan/chodzi mi o tak czeste usg/
      i kiedy najlepiej zrobic sobie usg-3D/w jakim okresie ciazy/. Jestem obecnie w
      19 tygodniu
      • 12.02.06, 21:05 Odpowiedz
        chciałabym się dowiedzieć jaka jest różnica między usg genetycznym , a 3D? Czy
        na 3D nie można wszystkiego sprawdzic? Pytam, bo chciałam zrobić dodatkowo
        takie badanie ,a lekarz kazał wybrać rodzaj usg.
        --
      • 18.04.06, 21:09 Odpowiedz
        Nie, tak częste USG nie zaszkodzi. 3D najlepiej zrobić w 28-32 tygodniu, gdyż
        wtedy ocena ewentualnych uszkodzeń płodu jest najdokładniejsza. Choć to badanie
        wykonane wcześniej też jest cenne diagnostycznie
    • 13.02.06, 13:10 Odpowiedz
      witam.
      moja ciąża do niedawna była zagrożona - miałam krwiaka i odklejała się kosmówka.
      teraz jednak wszystko jest już w porządku, łożysko nie odkleja się, krwiak się
      wchłonął. jestem pod koniec 19 tc, dostałam od lekarza pozwolenie na w miarę
      normalne życie, z kochaniem się włącznie. i tu właśnie mam problem - po
      współżyciu wychodzą ze mnie spore fragmenty śluzu przypominające jako żywo czop
      śluzowy, lekko podbarwione na beżowo. czy to znaczy, że jednak powinniśmy z
      seksu zrezygnować? i czy w ogóle jest się czym niepokoić?
      --
      PanTymonek
      * Forum Czechy
      * w nosie kręci
      • 15.02.06, 18:56 Odpowiedz
        Do czego to doszło, żeby kobieta publicznie praktykowała takie intymne
        wynurzenia.
        A fe, takie sprawy i rozmowy przeprowadza się z ginekologiem, w cztery oczy.
    • 13.02.06, 13:28 Odpowiedz
      prosze o pilna odpowiedz, czy jezeli moj ginekolog stwierdzil zapalenie
      jajników, czy w tym cyklu moglam nie miec wcale jajeczkowania!! staramy sie o
      dzidziusia i jest to dla mnie wazne, moj ginek. zapisal mi czopiki, a mozliwe ze
      jajeczkowanie sie przesunie?
      prosze o pomoc!!
    • 13.02.06, 14:57 Odpowiedz
      Witam! Jakie są objawy ciąży i czy można już coś poczuć w pierwszym tygodniu? A
      dokładnie powiem tak: kochałam się z mężem 12 lutego - z moich wyliczeń to były
      dni płodne - to 14 dzień cyklu, miesiączkę powinnam mieć dopiero za dwa
      tygodnie.kiedy ewentualnie mogę zrobić test ciążowy żeby był w miare
      wiarygodny? proszę o odpowiedź i trzymajcie za mnie kciuki wink Pozdrawiam!
    • 13.02.06, 16:50 Odpowiedz
      Witam
      Mam bardzo wielka prośbę podczas ciązy wykryto u mnie bakterie mycoplasma i
      ureoplasma leczono mnie 3 antybiotykami min,summamed, erytromecinum.Niestey nie
      przyniosło to zadnych rezultatów,wyniki były bez zmian.Obecnie jestem w 35
      tyg.Wiem że bakterie te moga zagrażac dziecku, dgyz przy porodzie pzrechodząc
      przez moje drogi rodne może się niemi zakażić i może prawdopodonie może grozić
      to noworotkowym zapaleniem płuc.Mam pytanie czy bakterie te sa wskazaniem do
      cesarskiego cięcia i jak duże jest zagrożenie zakażenia dla dziecka.Dodam że w
      chwili obecnej w związku ze skracającą sie szyjką macicy i napiętym brzuchem
      leze i dostaje fenoterol.Będę bardzo wdzięczna za poradę i odpowiedz
      • 13.02.06, 21:36 Odpowiedz
        Przepraszam, ale nie miałem dostępu do interentu i nie mogłem odpowiadać na
        pytania. Postaram się szybko nadrobić zaległości.
        • 13.02.06, 22:49 Odpowiedz
          jakie badania powinna sobie wykonac kobieta starająca sie o dzidziusia i na co
          najlepiej się zaszczepić przed ciązą?
    • 14.02.06, 09:03 Odpowiedz
      mam takie pytanie: 6 lat temu rodziłam przez cc, ponieważ dziecko było
      oplątane
      pępowiną i mimo pełnego rozwarcia i bóli partych nie mogłam go urodzić.
      Małego
      wydobyto w zamartwicy, 3 punkty w skali Apgar. Ja w trakcie porodu zaczęłam
      gorączkować podano mi antybiotyki, po tygodniu nadal czułam się fatalne,
      dalej
      podawano mi antybiotyki i trzymano w szpitalu bez zadnych wyjaśnień.
      Wypisałam
      się w końcu na własną prośbę. W domu po ok. 2 tyg doszłam jako tako do
      siebie.
      Ale po skończeniu karmienia piersią zaczełam odczuwać straszne bóle w okolicy
      prawego jajnika, mniej więcej w połowie cyklu. Poszłam na usg dopochwowe i
      lekarz stwierdził przesunięcie prawego jajnika za macicę i jego zrośnięcie z
      trzonem macicy. Powiedział, że to raczej nie jest operacyjne. Teraz jestem
      znowu
      w ciąży i w 8 tyg miałam krwawienie, leżałam w szpitalu, biorę duphaston.
      Zastanawiam się czy teraz mogłabym mieć cc po to m.in by lekarz zajrzał co
      dzieje się z tym jajnikiem i czy można by coś zrobić, bo ja nie chcę łykać
      pigułek anty do końca życia, a tylko dzięki nim nie bolał mnie jajnik. Leki
      przeciwbólowe nie pomagały. Czy spotkał się pan z czymś podobnym?
      Pozdrawiam i będę wdzieczna z jakąś odpowiedź.
      • 17.02.06, 09:01 Odpowiedz
        Panie doktorze czy dysponuje Pan wiarygodnymi i obiektywnymi danymi
        statystycznymi przeprowadzonymi w zakresie odsetka uszkodzeń krocza wśród
        kobiet, które nie były poddawane episiotomii (odsetek uszkodzeń pierwszego,
        drugiego, trzeciego i czwartego stopnia), z podziałem na pierworódki i
        wieloródki. Interesuje mnie takze odsetek uszkodzeń trzeciego i czwartego
        stopnia u tych, które poddano zabiegowi.
        Powiem tak, jeszcze nie rodziłam planuję ciąże i osobiście jestem przeciwniczką
        tego jakby nie patrzeć barbarzyńskiego i okaleczającego kobietę zabiegu i
        zgodnie z polskim prawem mam całkowite prawo odmówic tego zabiegu, ale nie chce
        popadac w paranoję.
        Chce wszystko przemyślec, rozważyć za i przeciw i podjąć właściwa decyzję czy
        podczas porodu zgodzic sie na ten zabieg czy nie i nie miec potem do lekarzy
        lub położnych, że np. wykonali zabieg bądż nie wykonali.
        Zdaje sobie sprawę, że Pan jako ginekolog_połoznik patrzy na sprawę z innego
        punktu widzenia, ale prosze zrozumiec moje zapytanie i wczuć się w odczucia
        kobiet.
      • 17.02.06, 10:08 Odpowiedz
        Panie doktorze czy dysponuje Pan wiarygodnymi i obiektywnymi danymi
        statystycznymi przeprowadzonymi w zakresie odsetka uszkodzeń krocza wśród
        kobiet, które nie były poddawane episiotomii (odsetek uszkodzeń pierwszego,
        drugiego, trzeciego i czwartego stopnia), z podziałem na pierworódki i
        wieloródki. Interesuje mnie takze odsetek uszkodzeń trzeciego i czwartego
        stopnia u tych, które poddano zabiegowi.
        Powiem tak, jeszcze nie rodziłam planuję ciąże i osobiście jestem przeciwniczką
        tego jakby nie patrzeć barbarzyńskiego i okaleczającego kobietę zabiegu i
        zgodnie z polskim prawem mam całkowite prawo odmówic tego zabiegu, ale nie chce
        popadac w paranoję.
        Chce wszystko przemyślec, rozważyć za i przeciw i podjąć właściwa decyzję czy
        podczas porodu (bez stresu i nacisków ze strony personelu medycznego) zgodzic
        sie na ten zabieg czy nie i nie miec potem do lekarzy lub położnych, że np.
        wykonali zabieg bądż nie wykonali.
        Zdaje sobie sprawę, że Pan jako ginekolog_połoznik patrzy na sprawę z innego
        punktu widzenia, ale prosze zrozumiec moje zapytanie i wczuć się w odczucia
        kobiet, bo to często inny punkt widzenia. Zdaję sobie sprawę, że połozne lub
        lekarze, którzy preferuja rutynową episiotomię w ich mniemaniu sa przekonani,
        że robią dobrze ze względu na dobro rodzącej.
        Mam nadzieję, że skoro Pan samodzielnie i z własnej nieprzymuszonej zechciał
        społecznie odpowiadac na pytania z dziedziny połoznictwa, to odpowie Pan
        obiektywnie w miarę posiadanej wiedzy i na moje zapytanie. Będę mile
        zaskoczona, bo przyznam, że z racji wykonywanego zawodu wizytuje wiele
        szpitali, zawsze z połoznymi i lekarzami z czystej ciekawości poruszam ten
        temat i żadan z lekarzy nie dysponował obiektywnymi badaniami i rzetelnymi
        danymi statystycznymi czy trzeba czy niepotrzeba, a kazdy prawie kazdy był
        wielkim zwolennikiem tego zabiegu... wink
        Tylko prosze jak Pan to czyta nie uśmiechać się pod nosem i pisać, że Pana
        rozbawiłam, bo sie obrażę winkwinkwink. Pozdrawiam Pana i zycze udanego weekendu.
    • 14.02.06, 10:07 Odpowiedz
      Co to znaczy, że szyjka macicy jest skrzywiona do światła pochwy. Lekarz
      stwierdził to u mnie w 24 tyg. ciąży i zalecił leżenie w łóżku.
    • 14.02.06, 14:50 Odpowiedz
      Witam!!! Mama pytanie: Kiedy najlepiej zrobić USG 3D (w którym tygodniu
      ciąży),jestem w 14/15t wg lekarza (pierwszy dzień ostatniej miesiaczki to 2
      listopada). Słyszałam że podczas tego badania możliwe jest wykrycie
      ewentualnych wad u dziecka. Jeśli to prawda, to czy w moim przypadku nie jest
      na takie badanie za późno? CZym sie różni USG 3D od 4D? Serdecznie
      pozdrawiam!!!!
    • 14.02.06, 16:03 Odpowiedz
      Witam ponownie Panie Doktorze,
      mam pewien kłopot - jestem w ciazy (to akurat jest moja wielka radosc wink)
      ostatnia miesiaczke mialam 3 stycznia czyli teraz to jakis 6 tydzien. Od ok. 10
      dni codziennie mam brunatno-brazowe plamienie. Nie jest to krew ale takie
      wlasnie brazowe plamy. Pierwszego dnia bylo dosyc spore, teraz jest znacznie
      mniejsze, ale jest ... Do tego pobolewa mnie brzuch, czasem tak bardzo, ze
      budze sie w nocy gdy spie na boku i musze zmienic pozycje. Bylam u gin. ale
      stwierdzil, ze na poczatku tak ma byc. Czy naprawde mam byc spokojna i
      spokojnie czekac do 22.02 na pierwsze usg tv czy jednak nie? Dziekuje i
      pozdrawiam!
      • 14.02.06, 19:28 Odpowiedz
        wiesz co magnolia? ja bym na twoim miejscu nie czekała, tylko poszła na to usg
        jak najprędzej, ja przeleżałąm w szpitalu kilka dni na poczatku ciąży bo miałam
        krawienie i tam leżało kilka dziewczyn z plamieniami albo tylko z bólem
        brzucha.... a póki co, to nie martw się, duzo leż i łykaj nospę, pozdrawiam
    • 14.02.06, 22:24 Odpowiedz
      czy często się zdarza że infekcja grypowa na początku ciąży wpływa na zdrowie
      dziecka? Mam gorączkę, nie biorę leków przeciwzapalnych i leczę się rumiankiem.
    • 15.02.06, 11:42 Odpowiedz
      mam pytanie-jestem w 29tyg-wokół pępka mam tak jakby siniaka-czy to coś
      groźnego?
    • 15.02.06, 12:07 Odpowiedz
      witam, jestem w 7 tygodniu ciąży do tego czasu nie wiedziałam że mam dzidziusia
      w brzusiu i grałam w siatkę i dzięki temu świetnie się czuje i jestem bardzo
      zadowolona teraz też bym chciała grać jeżeli tylko to nie zagraża mojemu
      dziecku, chodzi o to czy można dużo podskakiwać i uderzać ręką w piłkę bardzo
      proszę o odpowiedź i serdecznie dziękuję
    • 15.02.06, 12:15 Odpowiedz
      Miesiąc temu leczyłam antybiotykiem bardzo ostre zapalenie pęcherza. Obecnie
      jestem w 8 tygodniu ciąży, okazało się że w moczu mam 55-60 leukocytów i bardzo
      liczne bakterie. Odczyn jest kwaśny, brak białka. Co to może być? Dodam że nie
      mam dolegliwosci bólowych jedynie bardzo często chodzę do toalety. Proszę o
      poradę.
    • 15.02.06, 12:32 Odpowiedz
      Jestm w 23 tc.bliźniaczej.przytyłam bardzo dużo bo 15kg. Od tygodnia w nocy nie mogę spać z powodu bóli bioder (jak spię na boku).Jak śpię to ból mnie budzi,wiercę się strasznie w łóżku. Czy takie bóle mogą mieć związek z ciążą, czy raczej doszukiwac się innej przyczyny.
    • 15.02.06, 13:03 Odpowiedz
      witam mam regularne miesiaczki co 29dni,niestety w tym cyklu to juz 36dzień a okresu nadal nie ma wykonałam dwa testy ciążowe ktore wykazały brak ciąży,czy test mo.że sie mylic??co moze byc przyczyna braku okresu
      z gory dziekuje za info

--
      Pozdrawiam
      Emila mama Dawidka (26.01.2005)
      który ma już
      • 15.02.06, 13:11 Odpowiedz
        Mam takie właśnie pytanie dotyczące tętna - podczas pierwszego porodu miałam
        podaną oksytocynę, mały był ułozony główką odchyloną do tyłu, a ja miałam tętno
        140, poród trwał 10h a trzecia faza 50min, czy taki poród mozna nazwać łatwym?,
        bez powikłań? nie mam porównania, a od lekarzy nic sie nie mozna dowiedzieć-
        niby wszystko było ok. ale mam wątpliwości, dziękuję za odpowiedźsmile
        --
        src="<a
        href="tickers.baby-gaga.com/p/dev150pr___.png""
        target="_blank">tickers.baby-gaga.com/p/dev150pr___.png"</a> alt="pregnancy
        calendar" border="0" /></a> src="<a
        href="tickers.baby-gaga.com/t/catcatabu20020606_0_My+child+is.png""
        target="_blank">tickers.baby-gaga.com/t/catcatabu20020606_0_My+child+is.png"</a>
        alt="b
    • 15.02.06, 15:27 Odpowiedz
      witam, jestem w 11 tc, bardzo prosze o interpretacje wynikow rozyczki, igg 78,0
      igm 2,30 .mam takze pyt dotyczace toksoplazmozy; dwa lata temu robilam badania
      i igg bylo wysokie, natomiast teraz wynosi 0 czy jest to mozliwe, ze res
      badanie zostalo zle wykonane?
    • 15.02.06, 15:32 Odpowiedz
      ginekolog_poloznik napisał:

> Witam,
      >
      > w miarę możliwości odpowiem na Wasze pytania z zakresu ginekologii i
      > położnictwa
      Czy hemofer może powodować rozwolnienia?
    • 15.02.06, 16:41 Odpowiedz
      Witam.

Bardzo proszę o odpowiedź, ile dokładnie trwa ciąża u kobiety (licząc od
      momentu poczęcia)?

Moje pytanie związane jest z faktem, że przed ciążą miałam bardzo nieregularne
      cykle (31-56 dni) i w związku z tym nie bardzo wiem, w jaki sposób powinien być
      liczony termin. Zakłada się, że ciąża trwa 40 tygodni od OM. Ile trwa ciąża,
      jeśli jej wiek jest liczony TYLKO na podstawie USG? Czy jeżeli USG w 7 tc
      określa jej wiek na 6W6D, oznacza to, że 6tyg. i 6 dni temu doszło do
      zapłodnienia, czy też jest tu nadal uwzględnione 14 dni między (teoretyczną w
      tym wypadku) miesiączką a owulacją??

Dodam, że dwaj niezależni lekarze określili następujące terminy porodu:
      08.05.2006 oraz 12.06.2006 (obaj znali wynik pierwszego USG). Ponieważ
      rozbieżność jest ogromna, jeszcze raz proszę o wyjaśnienie.

Dziękuję i pozdrawiam.
      Agnieszka
    • 15.02.06, 18:54 Odpowiedz
      W 14 tyg. ciąży miałam robione usg, ale ponieważ jestem zdruzgotana jakością
      sprzętu na jakim wykonano mi to badanie, nawet nie było możliwości uzyskania
      wydruku parametrów dziecka nie mówiąc o zdjęciu, więc chciałabym zrobić ponownie
      badanie usg, jak często można robić to badanie i czy wskazane jest odczekać
      jakiś czas?
    • 16.02.06, 14:12 Odpowiedz
      Mam problem. Jestem w 27 tc. i niestety zaczęły mi dokuczać hemoroidy.
      Miewałam je juz przed ciążą, ale mi nie dokuczały. Od paru dni po wypróżnieniu
      zaczął się ból. Mój ginekolog prowadzący jest teraz na urlopie i bedzie za
      ok.10 dni, nie wiem czy czekać na niego, czy isć do innego lekarza, a może
      pomóc sobie w inny domowy sposób, bo nie chcę brać żadnych leków bez
      konsultacji z ginekologiem. Proszę o pomoc i z góry dziekuję
    • 16.02.06, 14:34 Odpowiedz
      Witam.
      Jestem w 25 tc., i jak sobie pomyśle o porodzie to aż mi się nogi uginają ze
      stachu sad Chciałabym się dowiedzie jak się powinnam do niego przygotowac?
      Czy sama mam zrobic golenie w domu i lewatywe i jakimi srodkami najlepiej. Jak
      dlugo od pierwszego skórczu? Co ile muszą by skórcze i kiedy powinnam się udac
      do szpitala? W co najlepiej się ubrac i jaka koszule ze soba zabrac (dluga czy
      krotka) a moze to nie ma zadnego znaczenia. Czego nieprzyjemnego moge sie
      spodziewac.
      Jest bardzo duzo cwiczen dla kobiet ciezarnych ale nie wiem czy moge wszystkie
      wykonywac (ciaza przebiega prawidlowo).
      Jakie kosmetyki do ciala i gojenia sie pozniej wrazliwego krocza najlepiej jest
      kupic? Jak dlugo po naturalnym lub cc bede mogla wstac z łóżka?
      Przepraszam za mase pytan - ale bardzo mnie one dreczą, zwłaszcza ze niektorzy
      maja odmienne zdania.
      Z góry dziekuję i pozdrawiam
    • 16.02.06, 17:14 Odpowiedz
      Wykonałam rtg płuc będąc w 4 tygodniu ciąży - gdy jeszcze o niej nie wiedziałam.
      Czy coś grozi dziecku?? Jak to sprawdzic???
(201-300)
przejdź do: 1-100 101-200 201-300 301-400 401-500 501-536
(401-500)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.