brzuszki w ciąży - można czy nie/do kiedy? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • różne bywają opinie na ten temat i w ogóle jak to jest ze sportem: co poza
    basenem jest dozwolone?
    pozdrawiam!
    kami
    • sporty niewysiłkowe, nie jazda na rowerze, nie urazowe (typu jazda konna,
      narciarstwo itd.)
      brzuszki nie, raczej łagodny aerobic bez ćwiczeń brzuszkowych, elementy jogi,
      bardzo polecane są ćwiczenia oddechowe
    • Nie rób brzuszków, brzuszek i tak Ci urośnie a po co narażać dzidziusia. Lepiej pochodź po górkach i na basen.
      --
      Czekamy na Dominikęsmile
    • Ja osobiście doradziłabym Ci basen i jakieś drobne cwiczonka. Sama na poczatku
      ciązy tak do ok. 20 tyg chodziłam na basen (2 razy w tyg) i robiłam jakies
      serie cwiczen. Teraz zrezygnowalam z basenu ale nadal sobie cwicze, wiadomo ze
      nie tak intensywnie jak przed tem i nie wykonuje wszystkich akrobacji. Takze
      spacery sa dobre na rozluznienie, odprezenie i jezeli chodzi o kobiete w ciazy
      to tez jest gimnastyka.
      Pozdrawiam
    • Oczywiscie ze cwiczenia brzucha w ciazy sa potrzebne, chociazby po to, zeby po
      porodzie szybko wrocil do formy (watpliwe zebys sie spotkala z duzym
      zrozumieniem na forum).Ja od poczatku ciazy brzuszkow nie moglam juz cwiczyc,
      gdyz zwyczajnie robilo mi sie slabo.Ale sa specjalne cwiczenia na brzuch dla
      kobiet w ciazy, ja znalazlam na internecie i w ksiazce.Pozdrawiam i milego sportu
      • Robię brzuszki od 6 tygodni, tj. od czasu, kiedy przestałam mieć bóle brzucha i
        skurcze. Teraz jestem w 34 tyg. i poprostu pomyślałam, że po całych 6
        miesiącach lenistwa (przymusowego) nie wyprę z brzucha nic a już napewno nie
        dziecko. Przecież żeby przeć trzeba mieć jakieś mięśnie. Więc robię te
        brzuszki, ostrożnie, ćwicząc jednocześnie oddech - i jakoś żyję. Nie pojawiły
        się też skurcze, które miałam wcześniej. No - czasem zdarzy się taki zwykły
        skurcz mięśni, smile
    • Dzeiki dziewczyny za wszystki porady,a Tobie mika9912 wyjasniam, ze miesnie
      brzucha cwiczy sie po to zeby miec miesnie = odkrywcze, co? (ktorych przed
      ciaza nie mialam za wiele i moj brzuch nie jest i nie byl od daaaawna plaski) i
      nie wiem skad Ci sie to bierze, ze wyobrazasz sobie, ze jestem histeryczka-
      debilka, ktora chce miec plaski brzuch w ciazy. Nie dorabiaj sobie do
      wszystkiego teorii, poczytaj porady innych dziewczyn (np. patyldy, simonkapl,
      demarty)! doradzanie z szacukiem, o to tu chodzi...
      Dzieki wielkie dziewczyny!!! A jesli chodzi o pomysl z puzzlami, to uwazam, ze
      jest SUUUPER i jak tylko maz wroci z pracy, biore samochod jade po
      puzzle smile))))))
      Demarto, jesli mozna wiedziec, to ile elementow maja te Twoje puzzle i czy
      ukladasz je na podlodze czy na stole (pytam z ciekawosci)?
      Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
      kami
      • to jest nomen omen reprodukcja obrazu Wyspiańskiego "Macierzyństwo" 1500 sztuk,
        temat puzzli wybrałam nie ze względu na ciążę, tylko od paru lat na to poluję
        (sececja = my love) i w końcu psim swędem znalazłam to na półce w sklepie z
        zabawkami dla dzieci, gdzie weszłam obczaić karuzelkę nad łóżeczko dla
        malucha..... karuzelki dziecku nie kupiłam, ale sobie puzzle i owszem. mama
        egoistkawink)) układam na podłodze w okolicy materaca na odwróconym dużym
        ściennym kalendarzu, dzięki temu mogę sobie przesuwać elementy w każde miejsce
        na podłodze, a jak sie za bardzo zmęczę jakąś na zbyt długo obraną pozycją to
        kładę się boczkiem na materac i chwilowo układam w pozycji leżącej...... ale
        martwię się co bedzie jak dojdę do środka obrazu.........
        --
        tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20726;17/st/20060523/dt/-3/k/c7a2/preg.png[/img]
        • Oooj, ja kocham Secesje!!! ale niestety nie mieszkam w Polsce, wiec o
          Wyspianskim do nastepnego przyjazdu moge zapomniec (a w dodatku jak mowisz,
          znalazlas przypadkiem, tzn. ze bede musiala troche polazic [po warszawce] zanim
          dorwe Wyspianskiego). Bede sie tu musiala zadowolic Klimtem, moze byc troche
          trudny do ukladania... zobacze co wybiore. Po pozzle wybieram sie dopiero
          jutro, big day smile)Bardzo Ci dziekuje za odpowiedz i porady techniczne smile)))
          Pozdrawiam!!!
          kami
      • droga kamilko przecierz ja nie nazwałam ciebie ani histeryczką ani tym bardziej
        debilka nawet sobie tak nie pomyślałam bo to nie w moim typie obrażać ludzi.
        przyznaję że nie wiedziałam o żadnych mięśniach odkrywczych może dlatego że
        nigdy ich nie miałam smile) ja sobie tylko niewinnie zarzartowałam że i tak
        wszystkie będziemy miały śliczne okrąłe brzuszki ale nie było w tym żednych
        podtekstów przepraszam że tak wyszło nie chciałam nikogo urazić. teraz już wiem
        że mięśnhie brzucha są potrzebne zawsze. MAM NADZIEJĘ ŻE SIE NIE GNIEWASZ bo
        zrobiło mi sie bardzo głupio. ps ja terz uwielbiam puzzle smile)) pozdrawiam
        gorąco was wszystkie i życzę świetnych figór już po wszystkim.
        • Kochana miko, nie mowie, ze mnie obrazilas! po prostu zle zrozumialam (=tzn.
          jako zlosliwy) Twoj komentarz na temat plaskiego brzucha, bo pomyslalam, ze
          bierzesz mnie za kogos kto ma obseje na temat wagi i nie zdaje sobie sprawy, ze
          w ciazy takie obsesje sa nie na miejscu... moze ta zla interpretacja z mojej
          strony to wina hormonow wink a tak na serio (bez zwalania na hormony), to jestem
          troche uprzedzona, bo pojawiaja sie czasem malo tolerancyjne uzytkowniczki
          forum i to dlatego nie odebralam Twojej uwagi jako zart. Sorry!
          Pozdrawiam smile))))
    • przeczytałam w dwóch amerykańskich książkach - Sheili Kitzinger (nie pamiętam
      tytułu) i Miriam Stoppard "Childbirth", że typowe "brzuszki" w ciąży mogą
      spowodować rozstęp mięśni płaskich brzucha, czyli brzuch będzie miał pośrodku
      szczelinę pomiędzy mięśniami, co wygląda mniej więcej jak... doopa. Uwidacznia
      się to dopiero po porodzie. Można to korygować specjalnymi ćwiczeniami, a jeśli
      nie są skuteczne, to operacyjnie. Uwaga więc na brzuszki, chyba że są to
      specjalne ćwiczenia na brzuch przeznaczone dla ciężarnych. Jednak polskie
      położne wydaje się że nie słyszały o rozstępie mięśni prostych brzucha
      spowodowanym wysiłkiem, bo pytałam kilka i nic nie umiały powiedzieć na ten
      temat. Więc tylko na wszelki wypadek zwracam uwagę, że o czymś takim w ogóle
      piszą. W książce "W oczekiwaniu na dziecko" (str. 347) piszą nawet, żeby przed
      podjęciem ćwiczeń juz po porodzie sprawdzić, czy nie doszło do rozstępu mięśni
      brzucha lub poprosic położną o sprawdzenie tego, żeby nie narobić sobie szkód
      zbyt wczesnymi ćwiczeniami.
      Ja chodziłam do szkoły rodzenia w pierwszej ciąży, a teraz na gimnastykę dla
      ciężarnych, ale wykonuję tylko ćwiczenia specjalnie przeznaczone dla ciężarnych
      i unikam (powyżej czwartego miesiąca) wszelkich ćwiczeń wykonywanych na leżąco
      na plecach.
      • w pierwszej ciązy robiłam przez 6tygodni po 50 dziennie bo nie wiedzialam że
        zaciązyłam a tyłam.jeździłam tez sporo rowerem.teraz brzuszków nie robię-nie
        wpadłam że można-ale nie wstaję przepisowo z łóżka-tzn. nie przekręcam sie na
        bok, a potem nie spuszczam nóg i sie nie podnoszę za to wstaję jakbym robiła
        brzuszki.nie wiem czy dobrze wyjasniłam. no i noszę glany i sporo spaceruje a
        to spora gimnastykawink
    • chętnie bym poćwiczyła, ale nie wiem jakie mogę ćwiczenia robić??
      niestety choć to dopiero 9 tc, to już tyję, mam ogromny apetyt,
      co mogę ćwiczyć?? macie jakieś linki??
      • Hej,
        moja ginka odradza ćwiczenia w pierwszym trymestrze, ale poleca spacery i
        basen. Teraz pozwoliła mi już na korzystanie na siłowni z bieżni(marsze)
        rowerka i steppera no i poleca aerobik dla ciężarnych. Na tym aerobiku
        słyszałam też o możliwości rozczepienia mięśni brzucha przy ćwiczeniu
        brzuszków. W pierwszej ciąży wprawdzie ćwiczyłam je na początku ale niezbyt
        intensywnie (raczej takie z callanetics) i na szczęście nic się nie stało.
        A mięśnie brzucha wzmacniają ćwiczenia oddechowe (oddychanie brzuchem i
        przeponą), które jednocześnie przygotowują do porodu. Polecam... wink Można je
        też wykonywać po porodzie.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.