• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

zwolnienie płacone przez ZUS Dodaj do ulubionych

• 29.03.06, 12:12
    Mam pytanie, czy po 33 dniach zwolnienia, za które płaci zakład pracy
    załatwiałyście coś w ZUSIE, czy może załatwia to już zakład pracy? I czy
    pieniądze z ZUS-u dostawałyście normalnie na konto tak jak pensje, w tym
    samym czasie czy bezpośrednio z ZUS-u?
    Edytor zaawansowany
    • 29.03.06, 12:17
      Z tego co wiem to zależy od wielkości zakładu pracy. W moim przypadku ( zakład
      zatrudnia mniej niż 20 osób), dostaję pieniżdze z ZUS-u, za tyle dni na ile jest
      wystawione zwolnienie, raczej punktualnie, na kilka dni przed końcem zwolnienia.
      Musiałam tylko podać w ZUSie numer konta na który mająprzelewać pieniądze, moja
      księgowa, powiedziała, że nie może tego zrobić, inaczej przychodziłyby pocztą.
      --
      BARTUŚ
      MAJOWA NIESPODZIANKA
      • 29.03.06, 12:22
        A jeśli zakład pracy zatrudnia powyżej 20 osób, to pieniądze przesyła zakład
        pracy?
        • 29.03.06, 12:23
          W takiej sytuacji dostajesz pieniadze z zakłądu pracy. Tak jak pensję.
    • 29.03.06, 12:22
      nic sie nie zalatwia a pieniadze przysyla zus mi np na adres zamieszkania przekazem.
      • 29.03.06, 12:26

-- Ja rowniez mialam placone przez ZUS.Musialam tylko podac nr konta na ktory
        maja przelewac pieniadze,inaczej przynosi listonosz.Z punktualnoscia placenia
        przez zus bywa roznie.
        pozdrawiam
        <a
        href="tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20729;126/st/20060418/dt/6/k/4674/preg.png""
        target="_blank">tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20729;126/st/20060418/dt/6/k/4674/preg.png"</a>
        • 29.03.06, 14:10
          ja jestem zatrudniona w zakł. kt. zatrudnia około 80 osób. Ja nic nie
          załatwiam. Pensje dostaję normalnie z zakładu pracy. Zakład pracy rozlicza się
          z ZUS'em. Dla mnie nic się nie zmienia: pensje przelewa mi firma na konto.
          • 30.03.06, 10:22
            Ja pracuje w zakładzie poniżej 20 osób... Pieniążki powinien przesłać mi ZUS...
            dziś jest 30 marca... a ja nie dostąłam jeszcze ani grosza za miesiąć luty!!!!!!
          • 30.03.06, 11:56
            ja jestem zatrudniona w zakladzie gdzie zatrudnia 1400 osób. powiedziono mi w
            kadrach ze przyslą mi zaswiadczenie rehabilitacyjne ktore ma wypelnic lekarz i
            ja i ktore mam wyslac z kopia przebiegu karty ciążowej i ostatnim badaniem do
            zus. celem tego ma byc wlasnie to ze bedzie mi placic zus. dodam ze jestem juz
            21 tygodni w ciąży.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.