Dodaj do ulubionych

Niski progesteron

25.08.06, 14:31
Dziewczyny - czy któraś ma lub miała problem z hormonami? Interesuje mnie czy
wszystko dobrze się skończyło. To jest początek mojej drugiej ciąży (3tc),
pierwsza niestety martwa. I od samego początku problemy. Czy to się dobrze
skończy?
Edytor zaawansowany
  • 25.08.06, 15:57
    Witaj, każda ciąża jest inna, indywidualna. Na jej właściwy, dobry przebieg
    wpływa również nasze pozytywne myślenie i samopoczucie. Nikt Ci nie odpowie,
    czy kolejnych 37 tyg.ciaży będzie szczsliwych,ale ja Ci tego życzę. Przez
    pierwsze 3 mce mojej ciaży brałam luteinę dopochwowo, 2x dziennie po tabletce(
    czyli progesteron) Bądź dobrej myśli i słuchaj lekarzy.
  • 25.08.06, 21:07
    No właśnie - być dobrej myśli... Czyli jednak z trudniejszych rzeczy.. Luteinę
    biorę 3 razy dziennie po 2 tabletki i dodatkowo 3x1 duphaston. To trochę dużo
    progesteronu.. Staram się nie popadać w paranoję ale martwię się.. Dziękuję za
    ciepłe słowa. Pozdrawiam
  • 25.08.06, 22:04
    Witam Cię bardzo serdecznie i mam nadzieję, że u Ciebie będzie wszystko w jak
    najlepszym porządku. Ja tak jak i Ty pierwszą ciążę poroniłam (12tc), teraz na
    początku sierpnia ponownie martwa ciąża (9tc), miałam niski progesteron 11ng/ml,
    też brałam duphaston 3x1, luteinę 2x2, i dodatkowo zastrzyki (kaprogest)co 5
    dni, jednak to wszystko w moim przypadku było na marne, jestem podłamana tą
    sytuacją jaka mnie dotknęła. Przez te ostatnie tyg. byłam u kilku ginekologów,
    bo jeden odsyłał do drugiego, żeby diagnoza była poparta przez innego lekarza.
    Każdego pytałam jakie teraz badania muszę zrobic, ale jest kilka szkół, jedni
    zalecają inni odradzają. Ja życzę Ci z całego serca żeby wszystko skończyło sie
    pomyślnie. Pozdrawiam
    Gosia
  • 25.08.06, 22:39
    A może oprócz niskiego progesteronu Twój dzidziuś był poprostu niedotleniony.
    Nie wiem jak to się fachowo nazywa ale wiem, że dużo dziewczyn właśnie przez to
    traciło dzieciaczki. Ja od poczatku ciązy biorę acard na rozrzedzenie krwi
  • 26.08.06, 13:42
    Gosiak, jest mi strasznie przykro! Odpędzam złe myśli od siebie jak mogę, ale
    mimo wszystko one gdzieś głęboko zawsze mi towarzyszą. Nie wyobrażam sobie
    kolejnej straty, bo w pamięci na świeżo mam poprzednią. Pozdrawiam Cię ciepło i
    myślę o Tobie. I o naszych Aniołkach.
  • 26.08.06, 13:46
    u mnie podobnie jak u gosiak-pierwsza ciąza stracona w 7tyg...w lipcu po
    2miesiacach znowu zaszlam w ciaze-od poczatku plamienia,bole brzucha,luteina i
    kaprogest!badanie progesteronu-13ng/ml...lekarz mi powiedzial,ze 35to wynik
    prawidlowy!jestem dzien po zabiegu...ale wiem,ze u kazdej dziewczyny to inaczej
    wyglada...zycze z calego serca,zeby u Ciebie bylo ok!domniemam,ze 3tc liczysz
    od owu?
  • 26.08.06, 13:47
    mialo byc 25nl/ml...
  • 28.08.06, 09:30
    tak, od owulacji. Ciągle nie mogę się przestać martwić, chociaż z drugiej strony
    jest mam nadzieję chociaż malutka iskierka..
    Czasami przerażają mnie te posty i zastanawiam się ile kobiet przechodzi ciążę
    bezproblemowo, z uśmiechem na twarzy. Bez obaw. Pozdrawiam serdecznie
  • 25.08.06, 23:48
    Ja pierwszą ciąże poroniłam w 8-mym tygodniu.Potem tak bardzo chciałam zajść ze
    zajeło mi to prawie 4-ry lata i zaszłam w momencie kiedy myślałam ze już nigdy
    nie będe w ciąży!Teraz jestem w 24-tym tygodniu.Na początku ciąży też brałam
    dopochwowo 2razy dziennie globulki z progesteronem, bo w 6-tym tygodniu zaczeło
    mnie nagle boleć podbrzusze w ten znany mi charakterystyczny sposób.Strasznie
    się przestraszyłam, myślałam że to już koniec.Ale lekarz zbadał mnie i okazało
    się że z dzidziusiem wszystko ok tylko miałam niewielkie krwawienie w macicy i
    dlatego przepisał mi ten progesteron.Moze to głupie ale czułam się pewniej jak
    go brałam, że to jakaś pomoc w utrzymaniu ciąży!Pozdrawiam i pamiętaj myśl
    pozytywnie!!!Będzie dobrze!!!
    --
    bd.lilypie.com/Ewn1p2.png
  • 26.08.06, 09:20
    Ja również 1 ciąże poroniłam, teraz jestem w 38 yug. od poczatku ciąży bole brzucha, niski poziom progesteronu , duphaston i luteina dopochwowo, i pomimo brania tych lekow nadal niski poziom progesteronu przez cala ciąże, a szczesliwie dotarłam do tego momentu, teraz czekam na rowiazania. Zycze wszystkiego dobrego
  • 26.08.06, 09:21
    Ja zaczęłam ciążę takimi własnie problemami - o wiele za mało progesteronu,
    plamienia, nawet pobyt w szpitalu - a teraz 13 tc i wszystko jest super, po usg
    genetycznym wyszło ze dzidzia duża i zdrowiutka a progesteron czyli 3 x 1
    duphaston biore nadal.
    --
    Królik:
    tiny.pl/7q6g
  • 29.08.06, 19:08
    nie wiecie jakie są normy dla progesteronu we wczesnej ciąży?
  • 29.08.06, 20:02
    inaczej pokazują w laboratorium,a co innego mi mowil lekarz-robilam progesteron
    w 8tyg,i lekarz powiedzial,ze prawidlowo ok. 25nl/m
  • 29.08.06, 20:29
    a jak jest powyżej tego poziomu to tym lepiej? a czy poziom progesteronu też
    rośnie wraz z zaawansowaniem ciąży?nie znam się na tym
  • 29.08.06, 21:53
    a jak wygladaja u Was poziomy pozostalych hormonów np Testosteron, AND i
    prolaktyna? ja mam ich znacznie ponad norme i muesze zacząc przyjmowac leki,
    ale musze najpierw okreslic plec dziecka jetem w 15 tyg ciazy.
    m_agdap
  • 29.08.06, 23:17
    jesli lekarz uzna, ze potrzebujesz wiecej progesteronu zaaplikuje Kaprogest, to
    zastrzyki, ktore dostaje sie w tylek! jednak z niemilych doswiadczen powiem Ci,
    ze w tak wczesniej ciazy niewiele da sie zrobic, jesli ciaza bedzie "slaba"!
    mam nadzieje, ze z Twoja ciaza bedzie wszystko dobrze, a progesteron urosnie
    szybciutko!! a powiedz, badalas przyrost bety? ona jest niezlym wykladnikiem!
    jesli przyrasta prawidlowo, to raczej wszystko idzie ku dobremu!
    powodzenia! trzymam kciuki!!
    --
    dwa szkraby
    a tu dwa misie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.