• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Niski progesteron Dodaj do ulubionych

• 25.08.06, 14:31
    Dziewczyny - czy któraś ma lub miała problem z hormonami? Interesuje mnie czy
    wszystko dobrze się skończyło. To jest początek mojej drugiej ciąży (3tc),
    pierwsza niestety martwa. I od samego początku problemy. Czy to się dobrze
    skończy?
    Edytor zaawansowany
    • 25.08.06, 15:57
      Witaj, każda ciąża jest inna, indywidualna. Na jej właściwy, dobry przebieg
      wpływa również nasze pozytywne myślenie i samopoczucie. Nikt Ci nie odpowie,
      czy kolejnych 37 tyg.ciaży będzie szczsliwych,ale ja Ci tego życzę. Przez
      pierwsze 3 mce mojej ciaży brałam luteinę dopochwowo, 2x dziennie po tabletce(
      czyli progesteron) Bądź dobrej myśli i słuchaj lekarzy.
      • 25.08.06, 21:07
        No właśnie - być dobrej myśli... Czyli jednak z trudniejszych rzeczy.. Luteinę
        biorę 3 razy dziennie po 2 tabletki i dodatkowo 3x1 duphaston. To trochę dużo
        progesteronu.. Staram się nie popadać w paranoję ale martwię się.. Dziękuję za
        ciepłe słowa. Pozdrawiam
    • 25.08.06, 22:04
      Witam Cię bardzo serdecznie i mam nadzieję, że u Ciebie będzie wszystko w jak
      najlepszym porządku. Ja tak jak i Ty pierwszą ciążę poroniłam (12tc), teraz na
      początku sierpnia ponownie martwa ciąża (9tc), miałam niski progesteron 11ng/ml,
      też brałam duphaston 3x1, luteinę 2x2, i dodatkowo zastrzyki (kaprogest)co 5
      dni, jednak to wszystko w moim przypadku było na marne, jestem podłamana tą
      sytuacją jaka mnie dotknęła. Przez te ostatnie tyg. byłam u kilku ginekologów,
      bo jeden odsyłał do drugiego, żeby diagnoza była poparta przez innego lekarza.
      Każdego pytałam jakie teraz badania muszę zrobic, ale jest kilka szkół, jedni
      zalecają inni odradzają. Ja życzę Ci z całego serca żeby wszystko skończyło sie
      pomyślnie. Pozdrawiam
      Gosia
      • 25.08.06, 22:39
        A może oprócz niskiego progesteronu Twój dzidziuś był poprostu niedotleniony.
        Nie wiem jak to się fachowo nazywa ale wiem, że dużo dziewczyn właśnie przez to
        traciło dzieciaczki. Ja od poczatku ciązy biorę acard na rozrzedzenie krwi
        • 26.08.06, 13:42
          Gosiak, jest mi strasznie przykro! Odpędzam złe myśli od siebie jak mogę, ale
          mimo wszystko one gdzieś głęboko zawsze mi towarzyszą. Nie wyobrażam sobie
          kolejnej straty, bo w pamięci na świeżo mam poprzednią. Pozdrawiam Cię ciepło i
          myślę o Tobie. I o naszych Aniołkach.
      • 26.08.06, 13:46
        u mnie podobnie jak u gosiak-pierwsza ciąza stracona w 7tyg...w lipcu po
        2miesiacach znowu zaszlam w ciaze-od poczatku plamienia,bole brzucha,luteina i
        kaprogest!badanie progesteronu-13ng/ml...lekarz mi powiedzial,ze 35to wynik
        prawidlowy!jestem dzien po zabiegu...ale wiem,ze u kazdej dziewczyny to inaczej
        wyglada...zycze z calego serca,zeby u Ciebie bylo ok!domniemam,ze 3tc liczysz
        od owu?
        • 26.08.06, 13:47
          mialo byc 25nl/ml...
        • 28.08.06, 09:30
          tak, od owulacji. Ciągle nie mogę się przestać martwić, chociaż z drugiej strony
          jest mam nadzieję chociaż malutka iskierka..
          Czasami przerażają mnie te posty i zastanawiam się ile kobiet przechodzi ciążę
          bezproblemowo, z uśmiechem na twarzy. Bez obaw. Pozdrawiam serdecznie
    • 25.08.06, 23:48
      Ja pierwszą ciąże poroniłam w 8-mym tygodniu.Potem tak bardzo chciałam zajść ze
      zajeło mi to prawie 4-ry lata i zaszłam w momencie kiedy myślałam ze już nigdy
      nie będe w ciąży!Teraz jestem w 24-tym tygodniu.Na początku ciąży też brałam
      dopochwowo 2razy dziennie globulki z progesteronem, bo w 6-tym tygodniu zaczeło
      mnie nagle boleć podbrzusze w ten znany mi charakterystyczny sposób.Strasznie
      się przestraszyłam, myślałam że to już koniec.Ale lekarz zbadał mnie i okazało
      się że z dzidziusiem wszystko ok tylko miałam niewielkie krwawienie w macicy i
      dlatego przepisał mi ten progesteron.Moze to głupie ale czułam się pewniej jak
      go brałam, że to jakaś pomoc w utrzymaniu ciąży!Pozdrawiam i pamiętaj myśl
      pozytywnie!!!Będzie dobrze!!!
      --
      bd.lilypie.com/Ewn1p2.png
      • 26.08.06, 09:20
        Ja również 1 ciąże poroniłam, teraz jestem w 38 yug. od poczatku ciąży bole brzucha, niski poziom progesteronu , duphaston i luteina dopochwowo, i pomimo brania tych lekow nadal niski poziom progesteronu przez cala ciąże, a szczesliwie dotarłam do tego momentu, teraz czekam na rowiazania. Zycze wszystkiego dobrego
    • 26.08.06, 09:21
      Ja zaczęłam ciążę takimi własnie problemami - o wiele za mało progesteronu,
      plamienia, nawet pobyt w szpitalu - a teraz 13 tc i wszystko jest super, po usg
      genetycznym wyszło ze dzidzia duża i zdrowiutka a progesteron czyli 3 x 1
      duphaston biore nadal.
      --
      Królik:
      tiny.pl/7q6g
      • 29.08.06, 19:08
        nie wiecie jakie są normy dla progesteronu we wczesnej ciąży?
        • 29.08.06, 20:02
          inaczej pokazują w laboratorium,a co innego mi mowil lekarz-robilam progesteron
          w 8tyg,i lekarz powiedzial,ze prawidlowo ok. 25nl/m
          • 29.08.06, 20:29
            a jak jest powyżej tego poziomu to tym lepiej? a czy poziom progesteronu też
            rośnie wraz z zaawansowaniem ciąży?nie znam się na tym
            • 29.08.06, 21:53
              a jak wygladaja u Was poziomy pozostalych hormonów np Testosteron, AND i
              prolaktyna? ja mam ich znacznie ponad norme i muesze zacząc przyjmowac leki,
              ale musze najpierw okreslic plec dziecka jetem w 15 tyg ciazy.
              m_agdap
    • 29.08.06, 23:17
      jesli lekarz uzna, ze potrzebujesz wiecej progesteronu zaaplikuje Kaprogest, to
      zastrzyki, ktore dostaje sie w tylek! jednak z niemilych doswiadczen powiem Ci,
      ze w tak wczesniej ciazy niewiele da sie zrobic, jesli ciaza bedzie "slaba"!
      mam nadzieje, ze z Twoja ciaza bedzie wszystko dobrze, a progesteron urosnie
      szybciutko!! a powiedz, badalas przyrost bety? ona jest niezlym wykladnikiem!
      jesli przyrasta prawidlowo, to raczej wszystko idzie ku dobremu!
      powodzenia! trzymam kciuki!!
      --
      dwa szkraby
      a tu dwa misie
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.