• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Dziewczynki pomóżcie!!!!Pusty pęcherzyk??? Dodaj do ulubionych

• 13.09.06, 21:25
    Drogie dziewczynki.Dziś wg obliczeń 6tc. Ostatnia miesiączka była 1 sierpnia.
    Zrobiłam test i wyszedł pozytywny,potem zrobiłam betę i wykazała,że jestem w
    ciąży.Była niska tzn. 37,9,ale zrobiłam ją dzień po teście.Jednak było
    napisane na wyniku,że jest ciąża.Wszystko się zgadzało,bo stosowałam testy
    owu. Poszłam po tygodniu do lekarki,która stwierdziła,że macica jest
    powiększona i na tej podstawie stwierdziła ciążę.Wszystko było dobrze.Zero
    plamień,trochę bolący brzuch,ale brałam czasem nospę i przeszło.Pod koniec
    5tc poszłam na USG dopochwowe. To co powiedziała mi lekarka i mężowi,bo
    poszedł ze mną,załamało mnie.Wyszłam na miękkich nogach,zalewając się
    łzami.Pani dr powiedziała,że jest tylko pęcherzyk ciążowy 4,9 mm. Oznacza
    to,że albo ciąża jest bardzo młoda (jest to niemożliwe,bo stosowałam testy
    owu,zrobiłam ciążowy i betę,a potem z powodu mdłości i dolegliwości nie
    kochaliśmy się), drugie wyjaśnienie jakie mi podała,było takie,że ciąża się
    nie rozwija i powinnam szybko iść do szpitala na usunięcie.Przed tem
    oczywiście dla pewności beta.Jednak pani dr nie zostawiła mi
    złudzeń.Strasznie to przeżyłam. Po powrocie do domu,weszłam natychmiast na
    forum i zauważyłam,że też miałyście takie historie.Dziewczynki proszę
    pocieszcie mnie i powiedzcie,że jest jeszcze szansa. Jeśli okaże się,że
    wszystko jest dobrze, to chyba podam wszystkim imię tej lekarki.Po prostu nie
    dała mi żadnej szansy.To było jak wyrok.Pozdrawiam Was wszystkie cieplutko.
    Edytor zaawansowany
    • 13.09.06, 21:29
      Myszko droga, idź do innego lekarza i niech zrobią Tobie jeszcze jedno USG. Ja
      to przeżyłam w zeszłym roku, pęcherzyk pusty, później zabieg i cierpienie... .
      Ale na to potrzeba czasu, teraz ponownie jestem w ciąży i wszystko na razie jest
      ok. Miejmy nadzieję,że ta lekarka się myliła... . Pozdrwaiam i się nie poddawaj.
      Małgosia
      • 17.09.06, 21:37
        Spotkała mnie identyczna sytuacja...tylko, że w ten sam dzien inny lekarz
        zobaczyl zarodek a ja jestem juz w 24 tc.
        W takiej sytuacji nie mozna ufac jednemu lekarzowi..albo trzeba poczekac i
        powtorzyc badanie. ja gdybym posluchala mojej pierwszej lekarki ( ktora
        potraktowala mnie tak ze szkoda mówic ) to nawet nie chce myslec jakby moglo
        sie to skonczyc.

uszy do gory bo jeszcze nic nie jest przesadzonewink
    • 13.09.06, 21:36
      Witaj,
      bardzo Wam współczuje, znam ten ból z autopsji, nie rób niczego pochopnie, nie
      spiesz się, zrób badania - zobacz jak przyrasta beta, zrób za kilka dni następne
      usg (sprawdz czy sa przeplywy), wiem, jak to brzmi - ale postaraj sie nie
      denerwować, jeżeli nie jesteś pewna lekarza - koniecznie zapytaj innego! i
      jeszcze raz - nie spiesz sie - i pisz co u Ciebie, serdecznie Cię pozdrawiam.
      Beata
      • 13.09.06, 22:33
        Przede wszystkim się nie stresuj! Radziłabym poczekać z tydzień a następnie
        zrobić ponowanie usg. Ciąża pewnie jest za mała żeby ja było widać. Miałam
        podobnie - tydzień strasznego stresu a potem wielka radość JEST!!! Bądź dobrej
        myśli!! PS Na marginesie dużo zależy od lekarza mój też mnie okropnie
        wystraszył, jak masz okazję zmień lekarza albo przynajmniej skonsultuj się z
        jakim innym. Trzyman kciuki!!
        • 15.09.06, 08:02
          Nie wiem czy dobrze zrozumialam,ze usg bylo w 5 tyg ciązy?jesli tak to ja
          robiąc usg na przelomie 5/6 tygodnia na usg mialam tylko pęcherzyk alelekarka
          powiedziala,ze jest ok.Ok 2 tygodni pozniej juz bilo serduszko.
          --
          przy odrobinie wyobrazni samą zagrychą można sie urżnąć
    • 13.09.06, 22:47
      Jak chcecie potwierdzenia ciazy najlepiej godzine po zaplodnieniu... Lzy,
      rozpacz, placz, koszty (betaHCG niezliczona ilosc razy, kilkukrotne USG, wizyty
      u lekarzy).
      Pytam sie: PO CO?????
      Czemu nie wrzucicie na luz, poczekac z tydzien, zrobic test z moczu, w
      miedzyczasie lykac kwas foliowy, odstawic uzywki i spokojnie obserwowac rozwoj
      wydarzen. Jesli ciaza sie utrzyma, to zdazycie z USG po odczekaniu co najmniej
      kilku tygodni.
      Jesli ciaza nie bedzie do utrzymania, zadna ilosc USG przezpochwowych czy zadne
      badania laboratoryjne jej nie pomoga sad Takie zycie.
      • 14.09.06, 07:50
        Ja również raz poroniłam i na szczęscie wcześniej nie byłam na usg i nie
        widziałam zarodka rowijającego się we mnie, podejrewam że gdybym go widziała
        byłoby mi dużo trudniej pogodzić się ze stratą dziecka, w drugiej ciąży posłam
        na pierwse usg w 12 tc, a wcześniej starałam się a bardzo nie przywiązywać do
        mysli że będę mamą, bo bałam się że nic z tego nie będzie.

bd.lilypie.com/viV4p2.png
      • 14.09.06, 19:36
        mruwa9 napisała:

> Jak chcecie potwierdzenia ciazy najlepiej godzine po zaplodnieniu... Lzy,
        > rozpacz, placz, koszty (betaHCG niezliczona ilosc razy, kilkukrotne USG, wizyty
        >
        > u lekarzy).
        > Pytam sie: PO CO?????
        > Czemu nie wrzucicie na luz, poczekac z tydzien, zrobic test z moczu, w
        > miedzyczasie lykac kwas foliowy, odstawic uzywki i spokojnie obserwowac rozwoj
        > wydarzen. Jesli ciaza sie utrzyma, to zdazycie z USG po odczekaniu co najmniej
        > kilku tygodni.
        > Jesli ciaza nie bedzie do utrzymania, zadna ilosc USG przezpochwowych czy zadne
        >
        > badania laboratoryjne jej nie pomoga sad Takie zycie.

swieta prawda. w 5 tc mamy chcialyby widziec bobaska machjacego im raczka. to
        nie jest mozliwe.
        --
        Kaczory mają chód nieciekawy, platfusa z natury, dlatego kiwają się na boki.
        Jedzą nieestetycznie. Wystawiają kupry do góry i cedzą błoto.

czekam na zmianę pogody i rządu!smile
        • 15.09.06, 22:42
          niewyobrazam sobie czekac na pierwsze usg do 12tc! pierwszą ciaze poronilam
          bardzo szybko,zanim doszlam do lekarza...w drugiej ciazy, w 8tc lekarz
          stwierdzil,ze ciaza sie nie rozwija,nie bylo przeplywu...mialabym chodzic tak
          przez kilka tyg?
          • 16.09.06, 01:40
            zaloze sie, ze mialas tez inne objawy: bole, krwawienie, moze goraczke? Cos, co
            zasugerowalo konsultacje medyczna.
    • 14.09.06, 07:13
      Odkąd poroniłam dwie ciąże nie idę do gina przed upływem 12 tygodni! Po co
      nerwy? Teraz oczekuję trzeciego maluszka. Bez nerwów, bez paniki i biegania do
      lekarza. A moje poronione ciąże to było także puste jajo płodowe - 11 tydzień
      oraz obumarcie zarodka z nieznanych przyczyn, może jakieś wady??? - też 11
      tydzień. Oczywiście kwas foliowy polecam przez cały okres starania się o ciążę.
      • 15.09.06, 23:08
        podpisuję się pod Mruwą
    • 14.09.06, 09:34
      Witam...
      Mam problem..dziewczyny błagam o pomoc.
      MOja przyjaciolka drugi raz w ciagu pol roku ma pusty pecherzyk.
      Pierwszy raz mialo to miejsce w marcu, miala typowe objawy ciazy, po czym
      podczas pierwszego badania lekarz stwierdzil pusty zarodek. Nie postawil
      diagnozy, tylko stwierdzil, ze co dziesiata ciaza taka wlasnie jest.Musiala
      isc na zabieg, oczyscic sie ze wszystkiegosad
      9 tygodni temu ponownie zaszla w ciaze..promieniala ze szczescia, tak sie
      cieszyla...pierwsza wizyte miala wg obliczen w 7/8 tyg. i lekarz swierdzil ze
      to 5 tc i zeby przyszla za 9 dni bo bedzie cos wiecej widac. Wczoraj byla u
      lekarza, ginekolog stwerdzil ze to nadal 5 tc. Po czym powiedzial ze to znowu
      pusty zarodek i nie postawil znowu diagnozy. I jeszcze dodal ze w sumie to on
      ma slaby sprzet- ordynator z Polnej z Poznania. Kochane, czy znacie moze
      jakies takie przypadki? jaka diagnoza? jaki lekarz moze pomoc?
      Pomozcie, proszę....
      • 14.09.06, 10:25
        Ledwo co pisałam do kogoś,że cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.
        Kwas foliowy sobie łykac i być dobrej mysli.Bo nie dość że nerwy,badanie co
        chwila,USG,i koszty,koszty ,koszty!USG nie jest bez znaczenia i nie jest
        całkiem bez wpływu na dziecko.Wcale nie trzeba maleństwo traktować falami
        radiowymi od pierwszych godzin istnienia i potem co chwilkę.
        Na ten etap ciąży i tak nie maci większego wpływu.I tak okrutnie ale szczerze i
        od serca mowiąc,jeśli już teraz Matka Natura coś kombinuje to dajcie jej czasem
        dojść do głosu bo wie co czyni.Może ten cykl nie był tym w ktorym miało się
        począć twoje dziecko?
        Ja wiem,że czasem jest ciężko,że są tu dziewczyny po niepowodzeniach i mogą się
        oburzać na ten komentarz.Ja go ślę do tych co jeszcze nie są"po
        przejściach".Nie mają za sobą kilku porażek.
        Niech te wasze fasolki dojrzewają zdrowo i szczęśliwie przyjdą na świat
    • 14.09.06, 10:43
      być może było za wcześnie. u mnie w 5 tyg też był tylko pęcherzyk bez echa
      zarodka, a dzisiaj kończę 30 tydzień smile)
      daj sobie jeszcze trochę czasu, łykaj folik i nie stresuj się

idź na usg za jakieś 2-3 tygodnie - wiem, że nie jest łatwo czekać, ja miałam na
      początku plamienia, bóle... przeszło i jest ok smile

joaska
      --
      -----------
      mała rośnie!!
      kociuch też:o))
    • 14.09.06, 10:45
      Miałam to samo - pusty pęcherzyk w listopadzie 2004. Dziś mam 10m-cznego synka,
      ciąże przeszłam super.
      Odczekajcie przynajmniej tydzień i dopiero zróbcie USG, na jak najlepszym
      sprzecie. Dopiero wtedy szpital.To może byc poprostu za wcześnie na zobaczenie
      zarodka. W drugiej ciąży poszłam dopiero w 8 tygodniu. Nie robiłam bety - bałam
      się, w pierwszej ciąży była bardzo wysoka, a potem bardzo szybko spadała.
      Zanim zaszłam w drugą ciążę zrobiłam: tokso, cytomegalie, usg narządów rodnych
      i mąż badanie nasienia. Niestety postep sprawil tylko tyle ze plemniki mężczyzn
      są dużo słabsze. Szkodzi im praktycznie wszystko, ciepłe kąpiele, ciasna
      bielizna.
      Na forum poronienie mozna się więcej dowiedzieć.
      --
      Michaś
      Misiek ma jużsmile
    • 14.09.06, 13:43
      Ja tez raz mialam pusty pecherzyk, w 8tc. Jak tym razem zaszlam w ciaze bylam u
      gina w 5tc i na usg widac bylo tylko pecherzyk, bo to za wczescnie, zeby bylo
      widac wiecej, nastepne usg mialam w 10tc i wtedy juz bylo widac wiecej smile Teraz
      jestem w 30tc. Poczekaj cierpliwie, bo wiek ciazy zawsze oblicza sie w
      przyblizeniu.
    • 14.09.06, 13:44
      a, zapomnialam napisac, ze poprzednio zanim wykonali mi zabieg to sama lekarka
      zlecila mi potwierdzic wynik usg u innego lekarza.
    • 14.09.06, 14:20
      Przede wszystkim zachowaj spokój. Wiem, że to strasznie trudne ale ja przeżyłam
      coś podobnego tyle, że w piątym tygodniu. Lekarz stwierdził, że pęcherzyk jest
      za mały, nie było widać zarodka i nastraszył mnie strasznie. Powiedział, że nie
      wiadomo, czy coś z tego będzie i opisał szczegółowo trzy rodzaje poronień każąc
      czekać na objawy... Dodam, że na początku ciązy miałam plamienia. pocieszałam
      się, że może zaszłam w ciążę później itd... A dziś byłam na USG (koniec 11
      tyg). Widziałam ślicznego dzidziusia, który jest większy o 3 dni od modelowego
      patrząc od ostaniej miesiączki, więc chyba zaszłam w ciąże normalnie! Dlatego
      poczekaj i zrób badania za kilka tygoni, jeśli nie wystąpią żadne plamienia...
      Będzie dobrze, zobaczysz...
      • 14.09.06, 14:27
        Moim zdaniem koniec 5 tygodnia to za wcześnie, żeby stwierdzić na 100%, że już
        nic z tego nie będzie. Ciąza może być młodsza, bo np. zapłodnione jajeczko
        dłużej wędrowało do macicy. Ja miałam owu w 12 dc, a więc bardzo wcześnie, mimo
        to w 6 tc był tylko maleńki zarodek bez akcji serca, dopiero w 7tc było widać
        serduszko, a przecież jeśli owu była tak wcześnie, to teoretycznie już w 6 tc
        powinno byc serduszko. Myślę, że gdybym zrobiła USG w 5tc, pewnie też by nie
        było nic widać. To za wcześnie!

Trzymam kciuki!
        --
        Moja kruszynka...
        • 14.09.06, 16:40
          Dziękuję Wam za wsparcie. Dzisiaj wszystko dokładnie przemyślałam. Zrobiłam
          rano betę,ale wynik będę miała jutro.W pon. powtórzę i zobaczę. Dziewczynki
          zastanowiło mnie jedno: wg. ostatniej miesiączki wczoraj w dniu usg był 6tc i
          1d. Jednak przypomniałam sobie,że robiłam betę 28 sierpnia /wykazała ona,że to
          pierwszy tydzień ciąży i to niepełny, akurat wynik jest od zapłodnienia nie od
          początku ostatniego cyklu/.Czyli wg tej bety wczoraj był trzeci tydzień od
          zapłodnienia.Doliczając te dwa tygodnie co lekarze liczą przed owu, to byłby
          5tc a nie.Czy myślicie,że powinnam się kierować betą????Lekarka która robiła
          USG powiedziała,że są dwie możliwości: albo to jest młoda ciąża /tylko co to
          oznacza???niestety bardziej mnie straszyła niż wyjaśniała/lub się nie
          rozwija.Co o tym sądzicie???
          • 14.09.06, 19:38
            1.olej bete
            2.olej usg
            3.za zaoszczedzone pieniadze kup kwas foliowy i ewentualnie inne witaminy, a
            przynajmniej owoce,
            4.przestan sie zadreczac, idz z facetem na spacer, do kina, do znajomych,
            gdziekolwiek,
            5.albo wez sobie jakas mila lekture lub poogladaj tv,
            6. do lekarza wroc za kilka tygodni (2-3-4 tygodnie).

Co ma byc, to bedzie.
          • 14.09.06, 19:39
            zrób sobie betę w odstępach co 48 godzin i zobacz jak przyrasta... w tym
            okresie powinna wzrastać o conajmniej 66%. Jeśli tak jest, to weź głęboki
            oddech i zacznij cieszyć się ciążąsmile Mogło tak być, że ciąża jest młodsza, a
            może też być tak, że to 6. tydzień i po prostu dzidziuś teraz rośnie wolno a za
            chwilę podgoni. Nie martw się. Wyniki w początkowej ciązy są bardzo często
            niejednoznaczne... Nie tak ważny jest poziom bety, bo normy są szerokie.
            Ważniejszy jest jej przyrost. Trzymam kciukismile
    • 14.09.06, 22:45
      Witam
      Przeszłam też przez to samo w 7tc. czekałam na te dziecko 3 lata i coś takiego
      musiało mi się przytrafić, właśnie mi!- tak wtedy myslałam i chyba to jest
      naturalne....
      Teraz mam 5-miesięcznego synka, a do lekarza poszłam dopiero w 8tc a nie tak jak
      wtedy już w 4 miałam wizytę.
      Pozdrawiam
      Edyta
      • 15.09.06, 13:09
        Odebrałam wynik bety.Wynosi 993 czy to dobry znak i może jeszcze być dobrze???
        • 15.09.06, 13:37
          myślę,że będzie dobrze!Przynajmniej beta tak podpowiadasmile Poczekaj jeszcze z
          następnym usg kilka dni, nie ma co tak się spieszyć.
          Pozdrawiam i trzymam kciuki. Ja na usg jeszcze nie byłam i póki co, nie
          wybieram się wcześniej niż 7-8tc
          Magda
          --
          Kuba
          Nasz majowy cudsmile
          • 15.09.06, 13:52
            Lekarka na usg powiedziała,że są dwie możliwości,albo ciąża młodsza niż 6
            tygodni (tak wskazuje USG).Dokładnie powiedziała,że to nie ciąża
            sześciotygodniowa tylko młodsza,ale jak to już nie powiedziała,a ja byłam w
            takich nerwach,że nie spytałam,tylko zaczęłam tłumaczyć,że staramy się z
            testami owu,na co ona odpowiedziała,że te testy sa do niczego.Jak to usłyszałam
            to już nie wiedziałam co mam jej mówić.Poprzednią betę robiłam 28 sieprnia i
            była 37,9 teraz ta wczorajsza 993.Czy to dobrze????To ile powinna mieć ta
            ciąża???Bo wg bety wychodzi,że 5 tygodni,a wtedy chyba miała prawa nie widzieć
            zarodka???
            • 15.09.06, 19:37
              hmmmm to juz powinno byc wiecej:/. cos wolno rosnie, albo juz spada. mozesz
              powtorzyc beta hcg.zobaczysz wiecej.
              --

• 15.09.06, 22:52
                jak mogla robic bete 2 sierpnia,jak 1 sierpnia miala @@??
                • 15.09.06, 22:52
                  sorry,chodzi o 28.08...
                • 17.09.06, 21:38
                  agulka1001 napisała:

> jak mogla robic bete 2 sierpnia,jak 1 sierpnia miala @@??

zjadlo mi 8. czy tkie wytlumaczenie cie satysfakcjonuje?
                  --

• 15.09.06, 14:22
          ZMIEN LEKARZA TO NIEPOWARZNE TAK CIE POTRAKTOWAC
        • 15.09.06, 19:35
          megi_25 napisała:

> Odebrałam wynik bety.Wynosi 993 czy to dobry znak i może jeszcze być dobrze???

dobry wynik. potwierdza on tez fakt, ze na usg nie mialas prawa nic zobaczyc.
          uszy w gore, ciaza bedzie sie rozwijac.masz na to ogromne szanse. lec po owoce i
          wrzywa, zyj oszczednie, nie forsuj sie i zacznij sie ciezyc.
          --

• 15.09.06, 14:33
      bez paniki - moja koleżanka miała identyczną sytuację, pierwsze wczesne USG i
      diagnoza pusty pęcherzyk, drugie usg jakieś dwa tygodnie później i okazało się,
      że w tym "pustym pęcherzyku" bije już serduszko, a obecnie ten "pusty
      pęcherzyk" jest dwuletnim chłopakiem. No, ale co się biedaczka spłakała przez
      te dwa tygodnie pomiędzy dwoma badaniami... Jak podejrzewałam u siebie ciążę,
      to stwierdziła krótko "tylko nie rób usg tak wcześnie".
    • 15.09.06, 16:36
      wedlug norm beta hcg to 5/6 tydzien
      --
      przy odrobinie wyobrazni samą zagrychą można sie urżnąć
      • 15.09.06, 17:46
        No wg bety koło 5,a według ostatniej miesiączki w środę był 6tc i 1
        dzień.Lekarka nie określiła wieku ciąży.Także jeśli kierować się betą to mogło
        jeszcze nie być widać zarodka.Tak???
        • 15.09.06, 18:03
          dokładnie tak big_grinDDDDDDDD
          będzie dobrze!! twój stres dziecku szkodzi, więc zrób sobie miły weekend i nie
          przejmuj się, a na usg idź za 3 tygodnie, to zobaczysz serducho smile)

joaśka
          --
          -----------
          mała rośnie!!
          kociuch też:o))
          • 15.09.06, 22:55
            nawet licząc,ze rosnie minimalnie 66proc,to troche za malo te 990...ale rozne
            sa przypadki,oby Twoj byl pomyslny...
        • 15.09.06, 23:07
          Myśle, ze jest jeszcze za wcześnie... poczekaj ze 3-4 tygodnie i idź do
          lekarza. Bierz Folik i wyluzuj.
          Przy swojej pierwszej ciąży biegałam z byle. g do lekarza, teraz nieco
          wyluzowałam. Pierwszą wizytę u lekarza miałam w 9-10 tygodniu c., Dopiero potem
          usg. Co Ci da tak wczesne USG, tylko większe szanse na błąd w jego odczycie. po
          cc maleństwa ciągle naświetlać ( niby uSG nie szkaodzi ale też nie szkodzi
          robić je tylko kiedy jest to wymagane), może za pare lat okaze się, że USG jest
          szkodliwe, któ wie.
    • 16.09.06, 00:05
      5 tc - diagnoza: puste jajo płodowe, 6tc 6dz (!) zobaczyłam zarodek. Dodam, ze
      oba usg miałam w jednym z warszawiskich szpitali na świetnym sprzęcie.
      Obecnie "puste jajo pładowe" ma 2,5 roku i znane jest wszystkim pod imieniem
      Olawink.
      pozdrawiam
      --
      Ania, Oleńka (22.01.2004) i Adunia (28.04.2005)
      Moje KWIATUSZKI w
      ogrodzie botanicznym
    • 16.09.06, 09:27
      Witam ponownie.Jak już pisałam ja też miałam ostatni okres 1 sierpnia i jestem w
      ciąży(drugiej).Zastanawia mnie tylko ciagle Twoje liczenie tygodnia
      ciąży-dlaczego sądzisz, że 15.08 to już wg okresu był 6 tydzień ciąży?Wg mnie
      (jeśli się nie mylę )to dopiero 5 tydzień rzeczywistej ciąży a 7 lekarskiej,
      zakładając ,że standardowo owulacja był 14 sierpnia.Gdzieś wyczytałam, że ciąże
      liczy się od zagnieźdżenia zarodka więc to przesunięcie rzeczywiste idzie w
      kierunku, że to jeszcze młodsza o parę dni ciąża.....Niestety u mnie wystąpiły
      wczoraj plamienia (pomimo brania duphastonu)a ,że jest weekend pozostaje mi
      niestety cierpliwie czekać....Nauczona doświadczeniem I ciąży gdzie 1,5 tygodnia
      lekarka szukała pęcherzyka a późniejsze krwawienia okazały sie małym krwiakiem
      i polipem(a lekarze zrobili z tego poronienie)tym razem zgodnie z radami
      poprzedniczek czekam bo co ma być to i tak będzie.....Pozdrawiam
      • 16.09.06, 12:33
        U mnie od wczoraj też jest plamienie.Też biorę duphaston rano i wieczorem po
        jednej tabletce.Staram się dużo leżeć.Zobaczymy.
    • 17.09.06, 10:15
      witam,
      byłam na usg i wyszło że pęcherzyk jest pusty a wielkość pęcherzyka odpowiadała
      5/6 tygodniowi ciąży. Zrobiłam we wtorek beta hcg i wyszło 16 000. Wczoraj
      powtarzałam wynik i wyszło koło 40 000 więc bardzo dobrze. Czekam teraz na
      kolejne usg i bardzo się denerwuję. Dodatkowo biorę luteinę bo progesteron
      miałam w dolnej granicy. Zastanawiam się kiedy iść na następne usg, poczekać z
      2 tygodnie na pewno byłoby najlepiej....
    • 18.09.06, 08:27
      ide wlasnie na usg, to koncowka 5 tygodnia, ale juz nie moge wytrzymac.....
      trzymajcie kciuki, plisssssssss.... wroce ok 13, to zdam relacje smile
      • 18.09.06, 08:29
        kurcze, wlasnie policzylam jeszcze raz i to 6 tydzien smile mam nadzieje, ze
        zobacze dzidzie smile
    • 18.09.06, 11:14
      Bylam 2 tygodnie temu u na USG (dokladnie po skonczeniu 5 tygodnia) i tez
      widoczny byl tylko pecherzyk. Gin uspokoil mnie ze to jak najbardziej normalne
      i ze jest za wczesnie zeby cos wiecej zobaczyc.
      --
      Nie dajmy sie zwariować !
      Moj suwaczek
    • 18.09.06, 22:38
      Wiec bylam na tym usg, oto fragment opisu:
      w jamie macicy pojedynczy pecherzyk ciazowy, 10,5 mm
      pecherzyk zoltkowy 4,2 mm
      echa zarodka nie stwierdzam
      obraz 5 Hbd.

pod wplywem tego postu stwierdzilam, ze umre, jak sie nie dowiem, wiec
      postanowlilam zrobic betaHCG, ale musialam miec skierowanie. Zarejstrowalam sie
      wiec grzecznie do gina w lux-medzie. Weszlam, powiedzialam o co chodzi, on
      wzial wynik usg, przeczytal i mowi:
      tu jest jedno KLUCZOWE zdanie : ze nie ma zarodka.
      Na co ja grzecznie po lekturze postu : tak, panie doktorze, ale to nie znaczy,
      ze ciazy nie ma, wiec chcialabym sprawdzic bete.
      Na co on: ale po co bedzie pani sprawdzac bete, jak nie ma zarodka?
      I taka wymiana trwala pare minut, w koncu dopielam swego.
      Podczas wypisywania skierowania cos mnie podkusilo i zapytalam o to, co
      dokladnie moze wykazac amniopunkcja.
      Na co lekarz :
      Nic pani nie wykaze, bo nie ma zarodka.
      Ja: alez ja nie chce jej robic dzisiaj, tylko za pare tygodni.
      On: ale za pare tygodni tez nic nie wykaze, bo przeciez na usg jest napisane,
      ze nie ma zarodka.....
      i tak dalej, i tak dalej.....
      rece opadaja sad
      • 18.09.06, 22:41
        aha, wieczorem odebralam wynik bety : 6285
        • 19.09.06, 09:23
          ewkaaa3 ten wynik bety to chyba nie jest zly. Nie bardzo sie na tym znam bo
          bety nie robilam, ale wedlug tabelki w ponizszym linku jest jak najbardziej w
          porzadku:
          www.maluch.com/BHCG-normy.htm
          --
          Nie dajmy sie zwariować !
          Moj suwaczek
          • 19.09.06, 17:10
            tez mi sie tak wydaje smile ten lekarz to pacan .....
            • 19.09.06, 18:12
              Pacan nie jest.
              Przy becie 1000 zarodek już powinien być.
              Ale- różne cuda się zdarzają.
              Życzę powodzenia.
              --
              ________
              Dominika nurkuje
              Dominika 8 mś
              • 19.09.06, 19:19
                ale on przeciez nie widzial wyniku bety.... lekarz na usg powiedzial, ze z jego
                doswiadczenia moze powiedziec, ze wszystko jest ok.
                poza tym bete 994 mialam 2,5 tygodnia po owulacji, pecherzyk jeszcze sobie
                wedrowal - i powinien byl byc juz widoczny zarodek ????
                • 20.09.06, 14:06
                  wyluzuj i poczekaj! jeśli z opisu USG wynika ze to dopiero 5 tc to zarodek moze
                  być jeszcze na tyle mały ze niewidoczny na USG. Zrób sobie USG za tydzień albo i
                  dwa. Będzie dobrze!
                  • 20.09.06, 17:12
                    Dziewczynki dziękuję za Wasze wsparcie.Niestety okazało się,że ta lekarka miała
                    rację.Pęcherzyk urósł.Beta też urosła.Niestety dostałam krwawienia.Pojechałam
                    do szpitala.Zarodek się nie pojawił i rozpoczeło się poronienie.Lekarka
                    powiedziała,że nie było szans,po prostu tak miało być,tak się
                    zdarza.Rozmawiałam też z moją lekarką prowadzącą i też potwierdziła,że nic nie
                    dałoby się zrobić.Beta rosła normalnie.W szpitalu bali się,że może jest jeszcze
                    jakaś pozamaciczna,ale po dwóch dniach zaczęła spadaćsad
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.